X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 29 czerwca, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Jezu. Mam nadzieję, że jeszcze dacie radę. Trzymaj się.
    Przede wszystkim się nie denerwuj. Może to nie wody, a wydzielina? Jesteś pod opieką i to się teraz liczy😘. Ta lekarka przesadziła z tym tekstem... Bardzo Ci współczuję tych negatywnych emocji. Koniecznie pisz jak się masz. Oby nefrolog w poniedziałek był sensowny.

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ale ja mam ciężka anemię z niedoboru żelaza przede wszystkim, więc to jest kompletnie inna sytuacja niż pakowanie żelaza w zdrowa osobę... Oczywiście, że jest konieczne wtedy. Jak u matki brakuje, to w końcu i u dziecka zaczyna brakować. Nadmiary są niedobre, dlatego obecna moda na suplementowanie poza ciąża garściami wszystkiego jest głupia... Ale jednak tak samo, jak w ciąży, tak i przy kp są określone witaminy i minerały, które są niezbędne, bo z pożywieniem takich porcji nie jesteśmy w stanie przyswoić.


    @Evez, o rany, może to juz z tego stresu z tym całym pobytem 😬 dobrze, że tylko troche póki co... Mam nadzieję, że więcej Ci nie odejdzie... Lez i w miarę możliwości się nie ruszaj... Ta laska ode mnie z sali ma sączenie się od tygodnia, podobno różowe. Ja w 1 ciąży miałam sączenie się, ale bez koloru
    Dadzą Ci sterydy czy już nie?

    Masz rację
    Ja już mam dość tych wszystkich leków.
    No.spa magnez euthyrox żelazo witaminy
    Ale coś za coś. Więc biorę.

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Ja leżałam już 3 razy w tej ciąży. Tv jest. Ale jeszcze nie trafiła mi się się sasiadka ktora chociaż na chwilę włączyła.
    Telefony wyciszone. W ogóle jakoś uważa się, nawet nocą w drodze do WC, żeby nie przeszkadzać drugiej osobie. A tutaj mamy prosty przykład buractwa.
    To się nazywa kultura osobista... Widać, że u Was każdy ją ma, a tu o... Położne mają o niej swoje zdanie widać, ale no w sumie co zrobią, jak ona gada, że wykupiła i koniec.

    Papapatka, 😬 widać, że też tylko o sobie myśleli...
    Ja w tym tygodniu leżałam z Ukrainka 1,5 dnia i właśnie o dziwo była normalna. Tzn. zazwyczaj jak miałam z nimi doczynienia, to byly to raczej bardzo głośne osoby, mieszkałam tez obok dwóch takich rodzin i wyróżniali się. A tutaj taka normalna i gdyby nie akcent to bym się nie skapnela. Używala słuchawek, pilki, nie przeszkadzalysmy sobie. Rzeczywiście jej mąż siedział od rana do wieczora, ale akurat był za kotara cały czas, mówił szeptem, no a ona miała indukcję, więc jestem w stanie to zrozumieć w takim dniu,szczególnie przy 1 dziecku jak nie wiadomo jak to pojdzie. Mogłam spać w czasie jego wizyty, więc dla mnie było ok. Pewnie na położniczym trochę by mi to przeszkadzało, bo jednak a to cycek na wierzchu a to coś tam, a cały dzień ktoś obcy siedzi, ale na patologii ok. A tutaj ta gwiazda obok mnie miala wczoraj 2 osoby odwiedzające, zachowywały się spokojnie, jednak nawet na ich przyjscie nie wyłączyła tv.

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Masz jakieś objawy że strony ukladu pokarmowego po nim?
    U mnie jelitowo było tak standardowo, ale zauważyłam, że jak biorę na wieczór kolejna butelkę, to wtedy refluks miałam mocniejszy. Tylko, że to samo mam przy DHA.

    age.png
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 29 czerwca, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Mam pytanie. Czy przyjmuje , któraś z was żelazo?

    Ja, od 24 tc. Najpierw Tardyferon, a teraz Sorbifer. Lepiej się czuję po tym drugim, moje jelita przede wszystkim 🙈

    @MammaMia współczuję lokatorki, będziesz ją zapewne wspominała do końca żywota 😂 ale ja też leżąc, chciałam ciszy, spokoju… nie tv 24/7. Oby się zdrowie ustabilizowało !! Jeszcze dobre 2 tyg !!

    @Evvee cholerka, szczęście w nieszczęściu, że jesteś w szpitalu. Podadzą pewnie antybiotyk i będziesz się trzymać w dwupaku jak najdłużej się da. Jak już jest rozwarcie i jakieś skurczyki, to często worek owodniowy pęka.

    Poza tym, myślę, że statystycznie mamy już dwa Walczaki Wcześniaki ❤️ i na naszą grupę wystarczy !!!! Zaciskamy nogi 😁

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    age.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 29 czerwca, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Masz jakieś objawy że strony ukladu pokarmowego po nim?

    Jedyne co to bardzo czarną 💩 😅 a tak to dobrze mi wchodził. Zawsze bralam tez wit C chwile przed wypiciem zeby lepiej sie przyjmowalo. Miałam biegunki ale to się okazało od zakwasu z buraka, zawsze byłam wrażliwa na ten zakwas buraczany i tym razem po tygodniu picia codziennie szklanki mnie 3 dni czyściło, teraz 3 dni nie pije i na razie spokój.

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 29 czerwca, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evee całe szczęście że jesteś w szpitalu i od razu mogą się Tobą zająć! Mam nadzieje ze jeszcze Oliwier posiedzi w brzuszku ❤️ już masz skończony 34tc, dzieciątko jest duże to nawet jak sie urodzi to na pewno będzie silny i da sobie radę. Najważniejsze że jesteś już pod opieką lekarzy. Trzymam kciuki za Was, dawaj znać jak będziesz czula się na siłach żeby tu napisać ❤️

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 29 czerwca, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Mamma-mia mega Ci współczuję takiego trolla za współlokatorkę 😬 Wiem że pisałaś że zwracałaś jej już uwagę a ona nic sobie z tego nie robi ale ja bym chyba probowala do skutku, po prostu non stop jej gadała żeby ściszyła/wyłączyła. Szczególnie że ona przegina pałę oglądając w nocy, chyba w szpitalu tym bardziej obowiązuje jakaś cisza nocna. Dziwie sie ze w ogole polozne pozwalają zeby po 22 gralo TV... A na pewno już sama bym się nie czaiła zeby przypadkiem jej nie przeszkadzać. Chyba bym też leciała z muzyką z głośnika na full i mówiła że muszę słuchać bo mam wykupiony abonament na Spotify 😂 Szczególnie wtedy jak ona rozmawia przez telefon... Masakra, niektórym brakuje mózgów. 🫣 tego się boję najbardziej że po porodzie trafię na jakąś francę i pobyt w szpitalu będzie udręką, ale może z małymi dzidziusiami na sali nie będzie takiej chamówy bo jednak będą też dzieciaczki które potrzebują spokoju. Są niestety jeszcze osoby odwiedzające, mnie będzie odwiedzał tylko mąż ale spodziewam się że może się trafić sąsiadka do której będą pirlgrzymki siostr, teściowych, mamusiek i innych 🫣

  • justinas Autorytet
    Postów: 459 372

    Wysłany: 29 czerwca, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Dziewczyny właśnie odeszło mi trochę wód ..

    O jej, wysyłam dobre myśli i życzę jak najlepiej, co by się nie działo. Nie stresuj się. Dobrze, że jesteś pod opieką. A może to jeszcze nie wody. Trzymajcie się !

    event.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 29 czerwca, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do Ukrainek to naprawdę nie chce nikogo obrażać za narodowość i generalizować ale dzisiaj też trafiłam na panoszącą się francę. Stałam już serio dość długo w kolejce w mięsnym, niestety dzisiaj nie było wspaniałomyślnych ludzi i nikt mnie nie przepuścił. Było strasznie gorąco i tłum ludzi aż wychodził ze sklepu... I nagle wchodzi Ukrainka i mówi że jest od jakiegos kolegi tego sprzedawcy i się bardzo spieszy do pracy i czy jej szybko sprzeda tylko kawałek czegoś na obiad. No i on się zgodził a jeszcze jeden chłop przede mną i miala być moja kolej a ona się na mnie spojrzała, zmierzyła mnie wzrokiem od góry do dołu i się perfidnie zaśmiała pod nosem. Oczywiście zamiast 1 kawałka mięsa zrobiła zakupy życia, chyba z 10 min to trwało... 🙄 serio ja bym chyba się tak bezczelnie nie wtryniła przed kobietę w ciąży...

    Ale najlepszy był chyba i tak ten chłop który czekał przede mną jak ta laska się wepchała. No strasznie się obruszył i mówi do mnie "no chamstwo tak się wpechać przed kobietę w ciąży " po czym była jego kolej i myślałam że po takim tekście mnie puści pierwszą a on jak tylko się zwolnił sprzedawca to wyciął od razu do przodu pierwszy żebym przypadkiem i ja mu się nie wepchnęła 🤣

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    A co do Ukrainek to naprawdę nie chce nikogo obrażać za narodowość i generalizować ale dzisiaj też trafiłam na panoszącą się francę. Stałam już serio dość długo w kolejce w mięsnym, niestety dzisiaj nie było wspaniałomyślnych ludzi i nikt mnie nie przepuścił. Było strasznie gorąco i tłum ludzi aż wychodził ze sklepu... I nagle wchodzi Ukrainka i mówi że jest od jakiegos kolegi tego sprzedawcy i się bardzo spieszy do pracy i czy jej szybko sprzeda tylko kawałek czegoś na obiad. No i on się zgodził a jeszcze jeden chłop przede mną i miala być moja kolej a ona się na mnie spojrzała, zmierzyła mnie wzrokiem od góry do dołu i się perfidnie zaśmiała pod nosem. Oczywiście zamiast 1 kawałka mięsa zrobiła zakupy życia, chyba z 10 min to trwało... 🙄 serio ja bym chyba się tak bezczelnie nie wtryniła przed kobietę w ciąży...

    Ale najlepszy był chyba i tak ten chłop który czekał przede mną jak ta laska się wepchała. No strasznie się obruszył i mówi do mnie "no chamstwo tak się wpechać przed kobietę w ciąży " po czym była jego kolej i myślałam że po takim tekście mnie puści pierwszą a on jak tylko się zwolnił sprzedawca to wyciął od razu do przodu pierwszy żebym przypadkiem i ja mu się nie wepchnęła 🤣

    O nie. Ja na twoim miejscu , poprosiłabym kierownika.
    Co to znaczy? Kolega ? Żenada.

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1423 751

    Wysłany: 29 czerwca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane aktualizacja , odchodzą mi wody, leżę mokra po pas , ok 17:00 czeka mnie cesarka , rozwarcie na palec 🥺 34+5 dzisiaj , dostałam antybiotyk bo nie mam tego badani na paciorkowce , zeszła mi kroplówka właśnie i leżę i czekam. Bo przed 11 zjadłam wafla ryżowego 😖😖

  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 29 czerwca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Kochane aktualizacja , odchodzą mi wody, leżę mokra po pas , ok 17:00 czeka mnie cesarka , rozwarcie na palec 🥺 34+5 dzisiaj , dostałam antybiotyk bo nie mam tego badani na paciorkowce , zeszła mi kroplówka właśnie i leżę i czekam. Bo przed 11 zjadłam wafla ryżowego 😖😖
    Jak dobrze, że jesteś pod opieką. Nie przejmuj się waflem, mi dali płyn na neutralizację kwasów żołądkowych przy pilnym CC. Trzymam kciuki 💜💜💜💜 czekamy na małego wojownika!

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • justinas Autorytet
    Postów: 459 372

    Wysłany: 29 czerwca, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Kochane aktualizacja , odchodzą mi wody, leżę mokra po pas , ok 17:00 czeka mnie cesarka , rozwarcie na palec 🥺 34+5 dzisiaj , dostałam antybiotyk bo nie mam tego badani na paciorkowce , zeszła mi kroplówka właśnie i leżę i czekam. Bo przed 11 zjadłam wafla ryżowego 😖😖

    Evvee jesteśmy z Wami myślami. Nie stresuj się, będzie dobrze. Życzę pomyślnego przebiegu cc i czekamy na Oliwierka❤️❤️❤️

    event.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve, Emzet ma rację, wafel mało ważny, to nie był pelen duży posilek, na pewno sobie z tym poradzą! Nie martw się tym.
    Trzymam kciuki za malucha i za Ciebie, będzie dobrze! 😘

    age.png
  • Jagoda2023 Przyjaciółka
    Postów: 72 136

    Wysłany: 29 czerwca, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Kochane aktualizacja , odchodzą mi wody, leżę mokra po pas , ok 17:00 czeka mnie cesarka , rozwarcie na palec 🥺 34+5 dzisiaj , dostałam antybiotyk bo nie mam tego badani na paciorkowce , zeszła mi kroplówka właśnie i leżę i czekam. Bo przed 11 zjadłam wafla ryżowego 😖😖


    Będzie dobrze ❣️

  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 29 czerwca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Kochane aktualizacja , odchodzą mi wody, leżę mokra po pas , ok 17:00 czeka mnie cesarka , rozwarcie na palec 🥺 34+5 dzisiaj , dostałam antybiotyk bo nie mam tego badani na paciorkowce , zeszła mi kroplówka właśnie i leżę i czekam. Bo przed 11 zjadłam wafla ryżowego 😖😖

    Zaciskam kciuki! Trzymaj się kochana, jesteśmy z Tobą🥰 Ależ się te nasze dzieciaczki wyrywają na ten świat... Nie chcą słuchać że w brzuszku jest lepiej 🫣

  • Suprive Ekspertka
    Postów: 131 341

    Wysłany: 29 czerwca, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Kochane aktualizacja , odchodzą mi wody, leżę mokra po pas , ok 17:00 czeka mnie cesarka , rozwarcie na palec 🥺 34+5 dzisiaj , dostałam antybiotyk bo nie mam tego badani na paciorkowce , zeszła mi kroplówka właśnie i leżę i czekam. Bo przed 11 zjadłam wafla ryżowego 😖😖


    Trzymam kciuki! Będzie dobrze! Nasza Pola jest juz dzisiaj z nami na sali, ciąża jest strasza, dzidzius sobie poradzi!

    Emiliia, Mamma-mia, Asiasia1, Asiasia1, Ewappp, Lolcia37, Emzet92, enpe lubią tę wiadomość

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1373 1593

    Wysłany: 29 czerwca, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Kochane aktualizacja , odchodzą mi wody, leżę mokra po pas , ok 17:00 czeka mnie cesarka , rozwarcie na palec 🥺 34+5 dzisiaj , dostałam antybiotyk bo nie mam tego badani na paciorkowce , zeszła mi kroplówka właśnie i leżę i czekam. Bo przed 11 zjadłam wafla ryżowego 😖😖

    Trzymam kciuki ❤️

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 29 czerwca, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki !!!! Powodzenia Evvee 🙂

    age.png
‹‹ 354 355 356 357 358 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ