X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • justinas Autorytet
    Postów: 459 372

    Wysłany: 29 czerwca, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Przed wlewami brałam Feroplex. Wcześniej Sorbifer, Floradix. Kiedyś też Tardyferon. Z tych wszystkich u mnie najlepszy Feroplex

    Był obchod. Hgb spadła do 8. Doktor mówił, że na jutro ponownie morfologia i jak będzie 7,9 to trzeba będzie zrobić przetoczenie krwi. Dobrze, że mój gin zlecił badania ..

    O kurcze, ten Twój organizm jest nieprzewidywalny. Może za późno zlecili te wlewy.

    event.png
  • Ewappp Autorytet
    Postów: 779 851

    Wysłany: 29 czerwca, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Mam pytanie. Czy przyjmuje , któraś z was żelazo?

    Ja biorę Feroplex taki w buteleczkach do picia+ Laktofertynę, takie białko na lepsze wchlanianie żelaza

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Ogólnie trochę ordynatorka mnie troszkę zaskoczyła , bo czytałam że białkomocz w ciąży to przeciwwskazanie do porodu SN , a ona zaczęła mnie pytać o to moje zaświadczenie od ortopedy do cc , wytłumaczyłam jej co i jak a ona do mnie z tekstem „to proszę trzymać to zaświadczenie, jakby coś się wydarzyło podczas CC to wina spadnie na ortopede”
    Tak mnie tym wbiła w ziemię że brakło mi języka w gębie i nie wiem jak ja to mam odbierać .. muszę spisać sobie pytania na kartce do niej
    :O wiesz co tekst dziwny, ale białkomocz nie jest przeciwwskazaniem do sn. Przepraszam, ale to bzudra. W poprzednich dwóch ciążach miałam wysoki. Miałam też bardzo duży zastój w nerce. Przy obciążeniu nefrologicznym to właśnie CC jest mniej wskazane niż sn, dlatego, że same leki mogą zadziałać nefrotoksycznie. Kazdy lek nerka musi przefiltrować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca, 11:19

    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 459 372

    Wysłany: 29 czerwca, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Ogólnie trochę ordynatorka mnie troszkę zaskoczyła , bo czytałam że białkomocz w ciąży to przeciwwskazanie do porodu SN , a ona zaczęła mnie pytać o to moje zaświadczenie od ortopedy do cc , wytłumaczyłam jej co i jak a ona do mnie z tekstem „to proszę trzymać to zaświadczenie, jakby coś się wydarzyło podczas CC to wina spadnie na ortopede”
    Tak mnie tym wbiła w ziemię że brakło mi języka w gębie i nie wiem jak ja to mam odbierać .. muszę spisać sobie pytania na kartce do niej

    No niezły tekst. Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.

    event.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 29 czerwca, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Przed wlewami brałam Feroplex. Wcześniej Sorbifer, Floradix. Kiedyś też Tardyferon. Z tych wszystkich u mnie najlepszy Feroplex

    Był obchod. Hgb spadła do 8. Doktor mówił, że na jutro ponownie morfologia i jak będzie 7,9 to trzeba będzie zrobić przetoczenie krwi. Dobrze, że mój gin zlecił badania ..

    Jeny.. to kiedy Ty kochana wyjdziesz ?! 😔

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    O kurcze, ten Twój organizm jest nieprzewidywalny. Może za późno zlecili te wlewy.
    To na pewno. Hematolog zwalił sprawę. Gin 7 dni wcześniej wystąpił z prośbą o wyznaczenie terapii zelazem lub epo, określenie się. I dzień w dzień przypominał. A tamten ciągle tylko badania kolejne kazał dorabiac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca, 11:23

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 29 czerwca, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    :O wiesz co tekst dziwny, ale białkomocz nie jest przeciwwskazaniem do sn. Przepraszam, ale to bzudra. W poprzednich dwóch ciążach miałam wysoki. Miałam też bardzo duży zastój w nerce. Przy obciążeniu nefrologicznym to właśnie CC jest mniej wskazane niż sn, dlatego, że same leki mogą zadziałać nefrotoksycznie. Kazdy lek nerka musi przefiltrować.

    Strasznie dziwny i nie wiem o co chodziło tej babie ..

    A to może o to jej chodziło , bo ja to na internecie wyczytałam , nie powiedziała mi tego ona że białkomocz jest przeciwwskazaniem do SN 😒

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na obchodzie doktor mówił, że muszą mega pilnować mojego ciśnienia przy tej hgb, płytkach, hematokrycie, bo może dojść do zawału łożyska. Jeszcze mi tego trzeba teraz 😬

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 29 czerwca, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przepraszam za takie chaotyczne posty ale widzę że ledwo dociera do mnie to, co mówia wszyscy do mnie .. czuję się taka głupia

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 29 czerwca, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Na obchodzie doktor mówił, że muszą mega pilnować mojego ciśnienia przy tej hgb, płytkach, hematokrycie, bo może dojść do zawału łożyska. Jeszcze mi tego trzeba teraz 😬
    Jak to zawału łożyska ? Jest coś takiego ?

  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1373 1593

    Wysłany: 29 czerwca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia współczuje współlokatorki.
    Ja za pierwszym razem leżałam w 4 osobowej sali i było naprawdę super. Cisza spokój szacunek.
    Za drugim razem trafiłam do dwójki, dostałam codziennie inna współlokatorkę na indukcję lub cc. Tez było Ok. A potem dostałam Ukrainkę. I widać różnice w kulturze. A raczej jej brak. Miała dwa telefonu, jak przez jeden rozmawiała to drugi się ladowal. Non stop pd 6 do 22 rozmawiała po rosyjsku czy ukraińsku o to jeszcze na FaceTime wiec słyszałam obie strony. Na nic było to jak jej dawałam znać żeby wyszła czy ze chce spać. Któregoś dnia przyszli w odwiedziny jej chłopak i matka, siedzieli do 20.30!!!!
    A ostatniej nocy ona wstala i uderzyła mnie w nogę „bo chrapiesz i nie mogę spać”. Ja zaczęłam krzyczeć… nie odzywałam się do niej ale dzięki Bogu wyszłam następnego dnia.

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    U mnie w szpitalu na tych salach poporodowych nie było ostatnio telewizorów, mam nadzieję, że się nic nie zmieniło ...

    Ja leżałam już 3 razy w tej ciąży. Tv jest. Ale jeszcze nie trafiła mi się się sasiadka ktora chociaż na chwilę włączyła.
    Telefony wyciszone. W ogóle jakoś uważa się, nawet nocą w drodze do WC, żeby nie przeszkadzać drugiej osobie. A tutaj mamy prosty przykład buractwa.

    Mamma-mia, enpe lubią tę wiadomość

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Ogólnie trochę ordynatorka mnie troszkę zaskoczyła , bo czytałam że białkomocz w ciąży to przeciwwskazanie do porodu SN , a ona zaczęła mnie pytać o to moje zaświadczenie od ortopedy do cc , wytłumaczyłam jej co i jak a ona do mnie z tekstem „to proszę trzymać to zaświadczenie, jakby coś się wydarzyło podczas CC to wina spadnie na ortopede”
    Tak mnie tym wbiła w ziemię że brakło mi języka w gębie i nie wiem jak ja to mam odbierać .. muszę spisać sobie pytania na kartce do niej

    Masz wskazanie i chcą żebyś rodziła sn i jeszcze w razie co zrzucić winę na ortopedę? 😳

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Przed wlewami brałam Feroplex. Wcześniej Sorbifer, Floradix. Kiedyś też Tardyferon. Z tych wszystkich u mnie najlepszy Feroplex

    Był obchod. Hgb spadła do 8. Doktor mówił, że na jutro ponownie morfologia i jak będzie 7,9 to trzeba będzie zrobić przetoczenie krwi. Dobrze, że mój gin zlecił badania ..

    O rety. Ja biorę sorbifer 2 tydzień. Ale z 9 podskoczyło mi na 10.8
    Zastanawia mnie natomiast , bo od wczoraj mnie przeczyszcza. I nie wiem czy to możliwe że od żelaza? Czy coś się dzieje ?

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1422 751

    Wysłany: 29 czerwca, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny właśnie odeszło mi trochę wód ..

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    To na pewno. Hematolog zwalił sprawę. Gin 7 dni wcześniej wystąpił z prośbą o wyznaczenie terapii zelazem lub epo, określenie się. I dzień w dzień przypominał. A tamten ciągle tylko badania kolejne kazał dorabiac

    Wiesz co? Pamiętam, że na początku ciąży lekarz moj pytał czy biorę jakieś witaminy ( brałam od starań) i kazql sprawdzić czy nie ma w nich żelaza, bo ponoć wg najnowszyvh wytycznych PTG żelazo nie jest wskazane w ciąży. Chyba , że konieczne. Może dlatego hematolog zwlekał?

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewappp wrote:
    Ja biorę Feroplex taki w buteleczkach do picia+ Laktofertynę, takie białko na lepsze wchlanianie żelaza

    Masz jakieś objawy że strony ukladu pokarmowego po nim?

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Na obchodzie doktor mówił, że muszą mega pilnować mojego ciśnienia przy tej hgb, płytkach, hematokrycie, bo może dojść do zawału łożyska. Jeszcze mi tego trzeba teraz 😬

    Współczuję stresu. Czasem jednak lepiej mniej wiedzieć 🫣
    Ale jak tak to ja chyba wdrożę coś jeszcze. Bo i żelazo, i ferrytyna i hgb u mnie leży. Potas , sod , magnez, płytki krwi. Wsio

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 704 456

    Wysłany: 29 czerwca, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Dziewczyny właśnie odeszło mi trochę wód ..

    Jezu. Mam nadzieję, że jeszcze dacie radę. Trzymaj się.

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Wiesz co? Pamiętam, że na początku ciąży lekarz moj pytał czy biorę jakieś witaminy ( brałam od starań) i kazql sprawdzić czy nie ma w nich żelaza, bo ponoć wg najnowszyvh wytycznych PTG żelazo nie jest wskazane w ciąży. Chyba , że konieczne. Może dlatego hematolog zwlekał?
    Ale ja mam ciężka anemię z niedoboru żelaza przede wszystkim, więc to jest kompletnie inna sytuacja niż pakowanie żelaza w zdrowa osobę... Oczywiście, że jest konieczne wtedy. Jak u matki brakuje, to w końcu i u dziecka zaczyna brakować. Nadmiary są niedobre, dlatego obecna moda na suplementowanie poza ciąża garściami wszystkiego jest głupia... Ale jednak tak samo, jak w ciąży, tak i przy kp są określone witaminy i minerały, które są niezbędne, bo z pożywieniem takich porcji nie jesteśmy w stanie przyswoić.


    @Eve, o rany, może to juz z tego stresu z tym całym pobytem 😬 dobrze, że tylko troche póki co... Mam nadzieję, że więcej Ci nie odejdzie... Lez i w miarę możliwości się nie ruszaj... Ta laska ode mnie z sali ma sączenie się od tygodnia, podobno różowe. Ja w 1 ciąży miałam sączenie się, ale bez koloru
    Dadzą Ci sterydy czy już nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca, 12:31

    age.png
‹‹ 353 354 355 356 357 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ