X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 705 456

    Wysłany: 29 czerwca, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Trzymajcie mnie. Ona dalej telewizję ogląda.
    16 godzin!!!!!!!!!
    16 godzin !!!!!

    Nie może jakaś położna jej uwagi zwrócić? Jezusie. Co za baba ?

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 705 456

    Wysłany: 29 czerwca, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Dziewczyny siedzę do poniedziałku/ wtorku 😫😫😫😫😫 przez mój białkomocz ..

    Wiem , że ciężko. Ale pamiętaj, że maluchy w domu mają tatę, który się nimi zajmie . A ten w brzuchu ma tylko Ciebie od tego.

    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 29 czerwca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ja się nastawiam, że po porodzie posiedzę jeszcze minimum z tydzień w szpitalu. Nie zdążyło mi się wyjść z dzieckiem szybciej niż po 7 dniach właśnie, dlatego od razu pakowałam trochę więcej rzeczy. Nieraz jednak lepiej zostać dłużej niż się martwić po wypisie, albo za 3 dni wrócić, tym bardziej, że nie wszystkie szpitale chcą przyjąć z powrotem noworodka, a w typowo dziecięcych jednak zazwyczaj panują gorsze warunki i mnóstwo zarazków na oddziale.
    Niestety po tym pobycie to będę musiała uzupełnić kosmetyczke i odszukać te koszule, które mój mąż gdzieś posiał 🙈


    Witam się w takim klimacie poki co 😆
    https://ibb.co/9shVzqV

    Miałyśmy ktg. Dzisiaj skurczy więcej niż wczoraj, ale zle nie są. Natomiast zauważyłam, że już nie mam zwykłych napięć brzucha. Takich wiecie, całkiem bezbolesnych,odczuwalnych jak samo napięcie. Mam po prostu skurcze, które raz bardziej raz mniej bolą.
    Jednak nadal bym chciała urodzić dopiero na początku sierpnia 😄


    @Betka, ojej to długo te no spe bierzesz. Ona coś Ci w ogóle daje jeszcze? U nas raczej mówią, że skurcze spokojnie mogą być na takim etapie ciąży, ale obserwują częstotliwość. Jak się robi ich dużo, albo są silniejsze , to wtedy dostaje rozkurczowy.
    Co do jedzenia w lodówce, to chyba w każdym szpitalu musi być podpisane, tak przynajmniej wydaje mi się z doświadczeń dotychczasowych i zazwyczaj na lodówce wisi instrukcja jak podpisać 😆 Tutaj akurat ktoś fajnie pomyślał i położył plaster wlokninowy taki na metry w rolce plus długopis, więc wystarczy sobie podpisać.
    Gustowna zasłonka. Można się poczuć jak pod prysznicem 🫣🥲 trzymam kciuki, żeby udało się jednak dzisiaj przenieść.

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 29 czerwca, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Dziewczyny siedzę do poniedziałku/ wtorku 😫😫😫😫😫 przez mój białkomocz ..
    Ale to wynika z czego? Jakieś badania na poniedziałek planują? Wiesz już z czego Twój białkomocz może wynikać?
    Bardzo mi przykro...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca, 09:54

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1424 751

    Wysłany: 29 czerwca, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    7:48 tv został włączony 🙈 poranna dawka reklam musi wjechać na dobry początek dnia
    Jak ja się cieszę ze leżę narazie sama 🤣 właśnie włączyłam telewizor ! 🤣

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1424 751

    Wysłany: 29 czerwca, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Ale to wynika z czego? Jakieś badania na poniedziałek planują? Wiesz już z czego Twój białkomocz może wynikać?
    Bardzo mi przykro...
    Od początku ciąży mam białkomocz , w różny sposób moja pani doktor szukała przyczyny , nigdy nie skierowała mnie do nefrologa , a mi do głowy nie przyszło . Tak dziś pani ordynator zleciła na poniedziałek konsultacje nefrologiczna i boją się mnie wypuścić żeby coś się nie stało (tak myślę)

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też białko w moczu od początku ciąży, ale generalnie trzyma się pomiędzy 0,38-0,45 g/L i z tego, co mówi gin i urolog to tyle może być w ciąży, kreatynina w normie, egfr też. Albuminy i wapń z krwi za niski mam.
    Ile u Ciebie wychodzi w ogólnym?

    age.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1424 751

    Wysłany: 29 czerwca, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    U mnie też białko w moczu od początku ciąży, ale generalnie trzyma się pomiędzy 0,38-0,45 g/L i z tego, co mówi gin i urolog to tyle może być w ciąży, kreatynina w normie, egfr też. Albuminy i wapń z krwi za niski mam.
    Ile u Ciebie wychodzi w ogólnym?
    U mnie ostatnio było 1500 z tym że nie mam wyniku przed oczami i nie wiem jakie jednostki tam miałam, ogólnie u mnie wszystko jest ok , tylko właśnie białko 1500 leukocyty 96 liczne bakterie i fosforany , dziś po południu pewnie będę miała wyniki badań dzisiejszego moczu i wczorajszego, plus ten dobowy i zobaczymy . Póki co ordynatorka mówiła że muszę czekać na nefrologa

  • MumAgain Autorytet
    Postów: 705 456

    Wysłany: 29 czerwca, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Jak ja się cieszę ze leżę narazie sama 🤣 właśnie włączyłam telewizor ! 🤣


    No wszystko dla ludzi. Ale takie oglądanie od samego rana i do późnej nocy , to przesada.
    Ja mam nadzieję, że po cc będę sama 🫣

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 705 456

    Wysłany: 29 czerwca, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    U mnie ostatnio było 1500 z tym że nie mam wyniku przed oczami i nie wiem jakie jednostki tam miałam, ogólnie u mnie wszystko jest ok , tylko właśnie białko 1500 leukocyty 96 liczne bakterie i fosforany , dziś po południu pewnie będę miała wyniki badań dzisiejszego moczu i wczorajszego, plus ten dobowy i zobaczymy . Póki co ordynatorka mówiła że muszę czekać na nefrologa

    A co z cukrem ? Krzywa cukrowa jak?

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 705 456

    Wysłany: 29 czerwca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie. Czy przyjmuje , któraś z was żelazo?

    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 459 372

    Wysłany: 29 czerwca, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    Dziewczyny siedzę do poniedziałku/ wtorku 😫😫😫😫😫 przez mój białkomocz ..

    Przykro mi. Z infekcjami układu moczowego nie ma żartów, trzeba to dopilnować. Trzymaj się!

    event.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    U mnie ostatnio było 1500 z tym że nie mam wyniku przed oczami i nie wiem jakie jednostki tam miałam, ogólnie u mnie wszystko jest ok , tylko właśnie białko 1500 leukocyty 96 liczne bakterie i fosforany , dziś po południu pewnie będę miała wyniki badań dzisiejszego moczu i wczorajszego, plus ten dobowy i zobaczymy . Póki co ordynatorka mówiła że muszę czekać na nefrologa
    Ale to nie w ogólnym na pewno, tylko w wydalaniach. A w ogólnym,które sama robiłaś nic a nic nie miałaś?
    A posiew jak,co to za bakterie?

    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 459 372

    Wysłany: 29 czerwca, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    U mnie też białko w moczu od początku ciąży, ale generalnie trzyma się pomiędzy 0,38-0,45 g/L i z tego, co mówi gin i urolog to tyle może być w ciąży, kreatynina w normie, egfr też. Albuminy i wapń z krwi za niski mam.
    Ile u Ciebie wychodzi w ogólnym?

    A czy wapń masz może podawany lub zażywasz? Mam trochę za niski, a mówiła mi ostatnio diabetolog, że to też może powodować skurcze. Zapomniałam o to ostatnio gin zapytać.

    event.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1424 751

    Wysłany: 29 czerwca, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    A co z cukrem ? Krzywa cukrowa jak?
    Cukrzycy nie mam, właśnie cukier mam dość niski jeśli chodzi o krzywą

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1424 751

    Wysłany: 29 czerwca, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ale to nie w ogólnym na pewno, tylko w wydalaniach. A w ogólnym,które sama robiłaś nic a nic nie miałaś?
    A posiew jak,co to za bakterie?
    Jezu ja się już pogubiłam haha nie rozróżniam tego , musiałabym mieć wyniki przed sobą żeby Ci napisać wszystko co i jak

    Posiewy z pochwy i moczu wychodzą jałowe , ujemne ..

  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1424 751

    Wysłany: 29 czerwca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Ale to nie w ogólnym na pewno, tylko w wydalaniach. A w ogólnym,które sama robiłaś nic a nic nie miałaś?
    A posiew jak,co to za bakterie?
    Aaaah Tobie chodziło o ogólną krew ?
    Jak tak to mam wszystko idealnie

  • justinas Autorytet
    Postów: 459 372

    Wysłany: 29 czerwca, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    No wszystko dla ludzi. Ale takie oglądanie od samego rana i do późnej nocy , to przesada.
    Ja mam nadzieję, że po cc będę sama 🫣

    U mnie w szpitalu na tych salach poporodowych nie było ostatnio telewizorów, mam nadzieję, że się nic nie zmieniło ...

    event.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1424 751

    Wysłany: 29 czerwca, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie trochę ordynatorka mnie troszkę zaskoczyła , bo czytałam że białkomocz w ciąży to przeciwwskazanie do porodu SN , a ona zaczęła mnie pytać o to moje zaświadczenie od ortopedy do cc , wytłumaczyłam jej co i jak a ona do mnie z tekstem „to proszę trzymać to zaświadczenie, jakby coś się wydarzyło podczas CC to wina spadnie na ortopede”
    Tak mnie tym wbiła w ziemię że brakło mi języka w gębie i nie wiem jak ja to mam odbierać .. muszę spisać sobie pytania na kartce do niej

  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3126 2199

    Wysłany: 29 czerwca, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MumAgain wrote:
    Mam pytanie. Czy przyjmuje , któraś z was żelazo?
    Przed wlewami brałam Feroplex. Wcześniej Sorbifer, Floradix. Kiedyś też Tardyferon. Z tych wszystkich u mnie najlepszy Feroplex

    Był obchod. Hgb spadła do 8. Doktor mówił, że na jutro ponownie morfologia i jak będzie 7,9 to trzeba będzie zrobić przetoczenie krwi. Dobrze, że mój gin zlecił badania ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca, 11:15

    age.png
‹‹ 352 353 354 355 356 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ