X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3116 2191

    Wysłany: 14 lipca, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @enpe, dziękuję :)

    @Betka, co do płytek to jest tak nieduża różnica, że nie ma znaczenia klinicznego i może być kwestią danego pobrania krwi po prostu. Nawet z 1 tej samej próbki krwi możemy uzyskać dwa delikatnie różniące się wyniki. Zdarzalo mi się wykorzystywać skierowania od 2 specjalistów 1 dnia, w 1 punkcie pobrań i np. uzyskać 2 trochę różne wyniki morfologii...

    Betkaa lubi tę wiadomość

    age.png
  • Betkaa Ekspertka
    Postów: 231 280

    Wysłany: 14 lipca, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    @enpe, dziękuję :)

    @Betka, co do płytek to jest tak nieduża różnica, że nie ma znaczenia klinicznego i może być kwestią danego pobrania krwi po prostu. Nawet z 1 tej samej próbki krwi możemy uzyskać dwa delikatnie różniące się wyniki. Zdarzalo mi się wykorzystywać skierowania od 2 specjalistów 1 dnia, w 1 punkcie pobrań i np. uzyskać 2 trochę różne wyniki morfologii...
    Bardzo możliwe. Najważniejsze, że przyhamowały ze spadkiem, bo jeszcze w marcu miałam ich 270 🫣

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    👶 4.02.2020 synek 💙
    👼 25.12.2022 poronienie zatrzymane 13 tc 💔
    ⏸️ 26.11.2023 💝
    👶 1.08.2024 córeczka 🩷

    📋 niedoczynność tarczycy, V Leiden
    💊 Euthyrox, Clexane40, Acard150, Duphaston, Nospa, Mg, wit
    age.png
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 14 lipca, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie proszę bo nie wiem co robić. Wpadliśmy z partnerem na genialny pomysł, żeby się pokochać. Jakieś 20 min po pojawiły się u mnie skurcze w dole brzucha, jak na okres, odczuwalne w lędźwiach i krzyżu. Trwają już ponad 2h, są nieregularne. Na początku były co około 10-13 minut, teraz się nasiliły i są co 5-7 minut. Czytałam, że to mogą byc skurcze szyjki i mogą trwać nawet kilka godzin, ale wzięłam nospe i Apap i nic kompletnie nie pomaga. Mam wrażenie, że bardziej bolą. Wiem jak to zabrzmi, ale głupio mi drugi raz w przeciągu dwóch tygodni jechać na IP….
    Co byście zrobiły? Szukałam info o tym co w sumie znaczy, że skurcze są regularne? Muszą się powtarzać co do minuty?

    Zapisuje moje skurcze w stoperze, na ten moment wygląda to tak:
    https://zapodaj.net/plik-s7vyxP6Gi8
    https://zapodaj.net/plik-aoBiAycpHt
    https://zapodaj.net/plik-QvtCME3XY0

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 14 lipca, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Dziewczyny doradźcie proszę bo nie wiem co robić. Wpadliśmy z partnerem na genialny pomysł, żeby się pokochać. Jakieś 20 min po pojawiły się u mnie skurcze w dole brzucha, jak na okres, odczuwalne w lędźwiach i krzyżu. Trwają już ponad 2h, są nieregularne. Na początku były co około 10-13 minut, teraz się nasiliły i są co 5-7 minut. Czytałam, że to mogą byc skurcze szyjki i mogą trwać nawet kilka godzin, ale wzięłam nospe i Apap i nic kompletnie nie pomaga. Mam wrażenie, że bardziej bolą. Wiem jak to zabrzmi, ale głupio mi drugi raz w przeciągu dwóch tygodni jechać na IP….
    Co byście zrobiły? Szukałam info o tym co w sumie znaczy, że skurcze są regularne? Muszą się powtarzać co do minuty?

    Zapisuje moje skurcze w stoperze, na ten moment wygląda to tak:
    https://zapodaj.net/plik-s7vyxP6Gi8
    https://zapodaj.net/plik-aoBiAycpHt
    https://zapodaj.net/plik-QvtCME3XY0
    Idź pod prysznic i spróbuj się polozyc. Jak się nie uspokoi - jechałbym na IP 💪

    Bettti03, Mamma-mia, Asiasia1 lubią tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 14 lipca, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Dziewczyny doradźcie proszę bo nie wiem co robić. Wpadliśmy z partnerem na genialny pomysł, żeby się pokochać. Jakieś 20 min po pojawiły się u mnie skurcze w dole brzucha, jak na okres, odczuwalne w lędźwiach i krzyżu. Trwają już ponad 2h, są nieregularne. Na początku były co około 10-13 minut, teraz się nasiliły i są co 5-7 minut. Czytałam, że to mogą byc skurcze szyjki i mogą trwać nawet kilka godzin, ale wzięłam nospe i Apap i nic kompletnie nie pomaga. Mam wrażenie, że bardziej bolą. Wiem jak to zabrzmi, ale głupio mi drugi raz w przeciągu dwóch tygodni jechać na IP….
    Co byście zrobiły? Szukałam info o tym co w sumie znaczy, że skurcze są regularne? Muszą się powtarzać co do minuty?

    Zapisuje moje skurcze w stoperze, na ten moment wygląda to tak:
    https://zapodaj.net/plik-s7vyxP6Gi8
    https://zapodaj.net/plik-aoBiAycpHt
    https://zapodaj.net/plik-QvtCME3XY0

    Ponoć jak nospa nie pomaga, ani kąpiel ani odpoczynek to poród 😂 Normalnie jedź do szpitala jak ci nie przejdzie

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 14 lipca, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti, również prysznic polecam :) jeśli nie przejdzie to skoczyłabym na KTG na IP, tym bardziej, że bardziej bolą jak piszesz. I nie ma co się martwić, że drugi raz. Od tego IP jest 🙂

    Bettti03, Mamma-mia, Asiasia1 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 14 lipca, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Dziewczyny doradźcie proszę bo nie wiem co robić. Wpadliśmy z partnerem na genialny pomysł, żeby się pokochać. Jakieś 20 min po pojawiły się u mnie skurcze w dole brzucha, jak na okres, odczuwalne w lędźwiach i krzyżu. Trwają już ponad 2h, są nieregularne. Na początku były co około 10-13 minut, teraz się nasiliły i są co 5-7 minut. Czytałam, że to mogą byc skurcze szyjki i mogą trwać nawet kilka godzin, ale wzięłam nospe i Apap i nic kompletnie nie pomaga. Mam wrażenie, że bardziej bolą. Wiem jak to zabrzmi, ale głupio mi drugi raz w przeciągu dwóch tygodni jechać na IP….
    Co byście zrobiły? Szukałam info o tym co w sumie znaczy, że skurcze są regularne? Muszą się powtarzać co do minuty?

    Zapisuje moje skurcze w stoperze, na ten moment wygląda to tak:
    https://zapodaj.net/plik-s7vyxP6Gi8
    https://zapodaj.net/plik-aoBiAycpHt
    https://zapodaj.net/plik-QvtCME3XY0
    Też bym wzięła kąpiel i jak nie przejdzie to jechała. A jak długo trwają te skurcze? W sumie, żeby jechać powinny być co około 5 min i trwające 30-40 sekund.

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 14 lipca, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co? Rodzimy ? 🤣
    A mówiłam że seks pomaga.

    Betti nie wiem co u was ale jeśli to akcja , to trzymam kciuki.

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    age.png
  • baby33 Przyjaciółka
    Postów: 104 170

    Wysłany: 14 lipca, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti, na szkole rodzenia położna zawsze powtarzała że lepiej jechać do szpitala o 2 razy za dużo niż o raz za mało 😊 życzę powodzenia 🥰

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    20.11.2023 Beta 99,8
    22.11.2023 Beta 217
    26.11.2023 Beta 1446
    01.12.2023 Beta 9855
  • Bettti03 Autorytet
    Postów: 742 733

    Wysłany: 14 lipca, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem na IP, podłączyli mnie pod KTG. Dzięki dziewczyny! Dam znać co u nas!

    Emzet92, enpe, Agata91, Monia•, Emiliia, Asieek, Betkaa, Mamma-mia, Jagoda2023, Papapatka, Paprota9418, justinas, Cerva, Lolcia37, Małgosiagosia, natala, Asiasia1, klaudia_23, Nietypowa30 lubią tę wiadomość

    30 lat
    niedoczynność tarczycy
    Ur. 15.07.2024 Staszek 👦❤️
    age.png
  • Asieek Ekspertka
    Postów: 157 211

    Wysłany: 14 lipca, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekamy na wieści!! 😁 koniecznie dawaj znać i powodzenia! 🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 22:25

    Bettti03 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3116 2191

    Wysłany: 14 lipca, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MunAgain i Emzet dobrze piszą - jak prysznic nie pomaga to trzeba jechać :) te przepowiadające on wycisza, a jak są porodowe to nawet może nasilić. Dla mnie prysznic to zawsze wiarygodny test 😅

    @Betti, daj znać 😁✊🏻

    @Malgosia, 30 sekund? O kurde, serio takie krótkie niektórzy mają? Ja dość często zapisuje i moje trwają minimum 50 sek. a najdłużej 1min 20 sek. Najczęściej mają około minuty lub lekko powyżej

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3116 2191

    Wysłany: 14 lipca, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak u Was teraz z sikaniem? 🙈 Że tak zapytam 😅
    W sensie - czy macie wrażenie, że opróżniłyscie cały pęcherz czy jednak nie bardzo? I czy w czasie sikania czujecie jakiś dyskomfort na dole, niekoniecznie w cewce?

    age.png
  • Paprota9418 Autorytet
    Postów: 1542 2858

    Wysłany: 14 lipca, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bettti03 wrote:
    Dziewczyny doradźcie proszę bo nie wiem co robić. Wpadliśmy z partnerem na genialny pomysł, żeby się pokochać. Jakieś 20 min po pojawiły się u mnie skurcze w dole brzucha, jak na okres, odczuwalne w lędźwiach i krzyżu. Trwają już ponad 2h, są nieregularne. Na początku były co około 10-13 minut, teraz się nasiliły i są co 5-7 minut. Czytałam, że to mogą byc skurcze szyjki i mogą trwać nawet kilka godzin, ale wzięłam nospe i Apap i nic kompletnie nie pomaga. Mam wrażenie, że bardziej bolą. Wiem jak to zabrzmi, ale głupio mi drugi raz w przeciągu dwóch tygodni jechać na IP….
    Co byście zrobiły? Szukałam info o tym co w sumie znaczy, że skurcze są regularne? Muszą się powtarzać co do minuty?

    Zapisuje moje skurcze w stoperze, na ten moment wygląda to tak:
    https://zapodaj.net/plik-s7vyxP6Gi8
    https://zapodaj.net/plik-aoBiAycpHt
    https://zapodaj.net/plik-QvtCME3XY0


    Hah też wczoraj wpadliśmy na taki sam mądry pomysł :)
    Tylko u nas skończyło się na pieszczotach oczywiście zakończonych orgazmem i miałam podobnie.. bolało mnie mocno podbrzusze, nie mogłam sobie znaleść pozycji w łóżku, pomagało jedynie oddychanie ale sama nie wiem czy to były skurcze czy nie bo nigdy nie rodziłam i w trakcie miesiączki też nie miałam nigdy…
    Na szczęście samo przeszło bez leków itp..

    Trzymam mocno kciuki za Was 🤞🤞🤞🤞
    Dawaj znać jak się sytuacja rozwinie 😘

    @mama-mia ja mam tak teraz że jak chce mi się sikać to bardzo boli mnie podbrzusze, wysikanie się przynosi lekka ulgę i dopiero po chwili całkiem przechodzi. A jak chodzi o ilość to różnie czasem dwie krople a czasem jak to mój mąż ostatnio powiedział „robię zrzut paliwa „

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca, 23:03

    👩👨‍🦱 28 lat 🐕
    💒17.09.2022

    IUI 8.12🙏🍀
    31.08 17:59 Henio na świecie 🦖 2950g 51cm szczęścia 🍀🍀


    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 14 lipca, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🌿Betti czekamy na wieści. 😀 Dzidzia już gotowa więc nic się nie martw. 🙂

    Ja się coraz bardziej modlę, żeby dotrwać do 37+0. Brzuch nadal tak samo, twardnieje czasami. Skurczy bolesnych brak. Dziś Synek wierci się na maksa, ale jest wysoko, bo nogi pod żebrami czuję. Ale popołudniu zobaczyłam na papierze taką mini grudkę "galaretki". Myślę, że to mógł być kawałek czopu. 😥 Kolor przezroczysto-jasnożółty. Widziałam raz kawałeczek i teraz nic.

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Emiliia Ekspertka
    Postów: 210 243

    Wysłany: 14 lipca, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Dziewczyny, jak u Was teraz z sikaniem? 🙈 Że tak zapytam 😅
    W sensie - czy macie wrażenie, że opróżniłyscie cały pęcherz czy jednak nie bardzo? I czy w czasie sikania czujecie jakiś dyskomfort na dole, niekoniecznie w cewce?

    No ja nie opróżniam 🙈 Młoda ma chyba głowę na pęcherzu, bo potrafię pójść do toalety, a wstając już, czuję, że to nie koniec 🙈 ale to nie za każdą wizytą, więc już shizz był, że wody 🤪 obstawiam nietrzymanie moczu na tej końcówce 🙈

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 14 lipca, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    MunAgain i Emzet dobrze piszą - jak prysznic nie pomaga to trzeba jechać :) te przepowiadające on wycisza, a jak są porodowe to nawet może nasilić. Dla mnie prysznic to zawsze wiarygodny test 😅

    @Betti, daj znać 😁✊🏻

    @Malgosia, 30 sekund? O kurde, serio takie krótkie niektórzy mają? Ja dość często zapisuje i moje trwają minimum 50 sek. a najdłużej 1min 20 sek. Najczęściej mają około minuty lub lekko powyżej
    Nie mam pojęcia, na szkole rodzenia mówili żeby od 30-40 sekund co 5 min jechać do szpitala. :)

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
  • Cerva Autorytet
    Postów: 2649 4764

    Wysłany: 14 lipca, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Dziewczyny, jak u Was teraz z sikaniem? 🙈 Że tak zapytam 😅
    W sensie - czy macie wrażenie, że opróżniłyscie cały pęcherz czy jednak nie bardzo? I czy w czasie sikania czujecie jakiś dyskomfort na dole, niekoniecznie w cewce?

    Mam tak, że właśnie niby mi się chce, a tam ledwo co. 😛 I czasem jest taki dyskomfort przy sikaniu. Ale zaraz szybko przechodzi.

    31 🙋🏼‍♀️
    👶🏼 2024
  • Kinia197 Autorytet
    Postów: 305 322

    Wysłany: 14 lipca, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam już 4 porządne skurcze co ok 30 min. Spina mi się brzuch, na chwilę robi mi się gorąco i po ok 1 puszcza. Ciągle chce mi się siku, a przed miałam rozwolnienie, gdzie całą ciążę w drugą stronę. Nie wiem czy nie skończę na porodówce dziś.

    age.png
  • Małgosiagosia Autorytet
    Postów: 2825 2117

    Wysłany: 14 lipca, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinia197 wrote:
    Miałam już 4 porządne skurcze co ok 30 min. Spina mi się brzuch, na chwilę robi mi się gorąco i po ok 1 puszcza. Ciągle chce mi się siku, a przed miałam rozwolnienie, gdzie całą ciążę w drugą stronę. Nie wiem czy nie skończę na porodówce dziś.
    Co za noc dzisiaj. To powodzenia, trzymamy kciuki. 🤞🏻

    Co do sikania to mam ostatnio coraz częściej takie napady, że muszę szybko biec, a tam ledwo co leci. Coraz gorzej jest.

    ⏸️ 28.11.23
    Termin porodu: 07.08.24 ❤️

    👩🏼👱🏻‍♂️ 34

    🗣️ pcos, hashimoto
    💊 metformina, euthyrox
    🍒 fertistim, cynk
    🤰🏼 magnez, omega, d3, b12, jod, cholina, mio-inozytol, kwas foliowy 5-MTHF, B6, wapń, żelazo, witamina C

    age.png
‹‹ 416 417 418 419 420 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ