X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniowe mamy 2024
Odpowiedz

Sierpniowe mamy 2024

Oceń ten wątek:
  • Nietypowa30 Ekspertka
    Postów: 188 504

    Wysłany: 10 sierpnia, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgosiagosia wrote:
    Widzę, że masz termin na 18.08. Przypomnisz czemu masz już wywoływanie? No i trzymam kciuki, dawaj znać. 🤞🏻
    A musiałaś rano być na czczo przy przyjęciu?


    Nadciśnienie; od 2,5 tygodnia jestem na lekach stąd wcześniejsze wywołanie porodu.
    Tak, zostałam na czczo, choć w sumie nikt mi tego nie powiedział, ale na wszelki wypadek zostałam, bo przy przyjęciu masa badań była pobierana.
    Nie dziękuję na wszelki wypadek 😊

    Małgosiagosia lubi tę wiadomość

    👶🏻Starania od 2023
    💔 1 x ciąża biochemiczna

    Grudzień ⏸️
    Dziewczynka 👧 🩷
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 655 953

    Wysłany: 10 sierpnia, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Cerva, hahahah miałam to samo. Niby wiadomo, że poród się kończy bobasem ale pamiętam jak się na niego gapiłam w szpitalu i tak kurde, to moje? Ale jak to? 🤣 wciąż mi dziwnie myśląc, że w tym miesiącu będę matką 2jki i psa! 😂 Co do laktacji nie przejmuj się, wyjdziecie do domku i będzie inaczej, bardziej intymnie, komfortowo itp a to dużo daje na głowę ☺️

    @Nietypowa30, 🤞🤞🤞 powodzenia!

    @Papapatka, oj to niezly młyn masz. Przedszkole ma przerwę? Czy boisz się zarazków i wolałaś zostawić w domu? Jak starszak na rodzeństwo? Już przyzwyczajona? ☺️

    @MumAgain, ciężki ten początek u Ciebie, ale z dnia na dzień będzie lepiej! 🫂

    @Suprive, 😍😍😍 no nie mogę się napatrzeć na Twoją małą, śliczne te zdjęcia. ☺️ A mała przybiera pięknie, wow 😁

    @Małgosiagosia, 🤦 zastanawiam się po co w niektórych placówkach w ogóle jest telefon jak później nikt nie odbiera 🙈

    @baby33, już w domku? Jak się czujesz? 🫂

    Nietypowa30 lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • Papapatka Autorytet
    Postów: 1373 1593

    Wysłany: 10 sierpnia, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaasia, przedszkole działa ale na razie nie chcemy Córki puszczać. Boje się choroby, Mała w domu tez woli być. Ma możliwość wyjścia na podwórko w każdej chwili a Mąż pracuje z domu także mam nadzieje ze ogarniemy.
    Chyba ze zobaczę ze brakuje jej ruchu i wybiegania się większego to wtedy puścimy ja.. jej przyjaciółka mieszka pare domów dalej i pewnie będziemy niedługo odzywać sie aby urządzać wspólne spacery. Córka ogólnie jest szczęśliwa, poświęcamy jej uwagę. Chodziła i do przedszkola i do żłobka, ma mnóstwo kolorowanek i książeczek do nauki literek i szlaczkow. Na swój wiek jest bardzo dobrze rozwinięta z mowa (mówi już „r”) i słownictwo ma super także książki ćwiczeń w przedszkolu robi bezbłędnie. Myśle ze jak nie będzie chodzić 3 miesiące do przedszkola to nie zostanie z tylu za innymi dziećmi zwłaszcza ze w domu tez z nią non stop pracujemy.

    Jednak mam gdzieś z tylu głowy ze Mały jest z 37+0. On jeszcze potrzebuje podrosnąć i wykształcić układ nerwowy trawienny itd . Tak naprawdę przecież chciałam żeby był w brzuchu do tego 38+5 ale się nie udało.

    justinas lubi tę wiadomość

    Zosia! Spełnienie marzeń...km5scwa1f3mt6hq0.png
  • Evvee27 Autorytet
    Postów: 1409 740

    Wysłany: 10 sierpnia, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive wrote:
    Cześć, gratulacje dla wszystkich rozpakowanych! Super, że u Was wszystko w porządku. Trzymam kciuki za rodzące w najbliższym czasie. U nas aktualizacja, właśnie minęło nam 7 tygodni na tym świecie, jesteśmy po kontroli w poradni w szpitalu, neonatolog zadowolony, także wracamy do normalności. Pola waży 3650 g i mierzy 56 cm, także od najniższej wago 1900g troszkę utyla! Łapcie foteczki: https://zapodaj.net/plik-teFxsUtrNa
    https://zapodaj.net/plik-iNKdJ2j58Y


    U nas dziś mija 6 tydzień właśnie a wizytę w poradni neonatologii mamy we wtorek właśnie 🙏🏻 przepiękna masz córeczkę !


    Pozdrawiamy z oliwierkiem koleżankę wczesniaczka 🥰

    267ba753a2b30.jpghttps://zapodaj.net/plik-hJ4XPuOjB2[/url]

    justinas, Paprota9418, Emzet92, enpe, Suprive, baby33, klaudia_23, Monia•, Asiasia1, Kinia197, Asieek lubią tę wiadomość

  • justinas Autorytet
    Postów: 452 367

    Wysłany: 10 sierpnia, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suprive śliczna córeczka, zdjęcia rozczulające❤

    Evee fajnie, ze sie odezwałaś. Martwiłam się. Piękny chłopiec, niech rośnie zdrowo❤ Jak w nowym domku się mieszka? Jak starszy braciszek? Cieszy się?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia, 09:56

    Suprive lubi tę wiadomość

    event.png
  • Emzet92 Autorytet
    Postów: 833 877

    Wysłany: 10 sierpnia, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mój gin kazał przyjść na indukcje po śniadaniu. To samo było na oddziale, zanim zabrali mnie na salę porodowa dostałam śniadanie. Musiałam zjeść jeszcze na patologii, a na porodówce pozwolili ssać np. lizaki, żelki. Pić wodę oczywiście i herbatę z cukrem 😀 ja nie słodzę, a to był dla mnie napój Bogów 😁😁

    Jagoda2023 lubi tę wiadomość

    Trudna droga IVF
    01.2021 ❄❄
    03.2021 FET 2BC 9tc z. Turnera
    08.2021 FET :(
    11.2021 ❄❄❄
    11.2021 ET :(
    01.2022 FET 3BB,1BB🎉
    09.22 - bliźniaczki, A. 1600g, S. 2200g
    11. 2023 - SZOK, naturalny cud
    07.2024 Sz. 3885g

  • baby33 Przyjaciółka
    Postów: 104 170

    Wysłany: 10 sierpnia, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziękuję wszystkim wam, które wsparły mnie ponad tydzień temu dobrym słowem 🧡 i tym, które pytały co u mnie. czytając to chociaż przez chwilę było mi lepiej. W skrócie - wyszłyśmy do domu 3.08, pierwsze noce to była masakra, 0 snu, mała płakała, ja nie wiedziałam dlaczego, nadal się tak zdarza ale jest już jakieś 6% łatwiej 😂 traumę po porodzie będę miała chyba już na zawsze. Ogólnie mam wrażenie że nie mam dosłownie na nic chwili, nawet żeby zeby umyć… wiem że będę tęskniła za okresem noworodkowym ale ciągle myślę że chciałabym żeby była już troszkę większa, żebym bardziej rozumiała jej potrzeby. W wolnej chwili na pewno wszystko nadrobię i gratuluję dla świeżych mam 🥰 a tu zdjęcie Mai

    https://zapodaj.net/plik-R111OQwewd

    Jagoda2023, enpe, justinas, Emzet92, Monia•, Asiasia1, Kinia197, Asieek lubią tę wiadomość

    18.11.2023 ⏸️
    20.11.2023 Beta 99,8
    22.11.2023 Beta 217
    26.11.2023 Beta 1446
    01.12.2023 Beta 9855
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 10 sierpnia, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiasia1 wrote:
    @Cerva, hahahah miałam to samo. Niby wiadomo, że poród się kończy bobasem ale pamiętam jak się na niego gapiłam w szpitalu i tak kurde, to moje? Ale jak to? 🤣 wciąż mi dziwnie myśląc, że w tym miesiącu będę matką 2jki i psa! 😂 Co do laktacji nie przejmuj się, wyjdziecie do domku i będzie inaczej, bardziej intymnie, komfortowo itp a to dużo daje na głowę ☺️

    @Nietypowa30, 🤞🤞🤞 powodzenia!

    @Papapatka, oj to niezly młyn masz. Przedszkole ma przerwę? Czy boisz się zarazków i wolałaś zostawić w domu? Jak starszak na rodzeństwo? Już przyzwyczajona? ☺️

    @MumAgain, ciężki ten początek u Ciebie, ale z dnia na dzień będzie lepiej! 🫂

    @Suprive, 😍😍😍 no nie mogę się napatrzeć na Twoją małą, śliczne te zdjęcia. ☺️ A mała przybiera pięknie, wow 😁

    @Małgosiagosia, 🤦 zastanawiam się po co w niektórych placówkach w ogóle jest telefon jak później nikt nie odbiera 🙈

    @baby33, już w domku? Jak się czujesz? 🫂

    Ogólnie jest dobrze. Malutki jest cudowny. Mąż tak samo. A dzieci? Dobrze ze tylko ja mogę go nakarmić bo inaczej nie dostałabym go do rąk 🤣

    Tylko psychika mi siada. Mam nadzieję że chwilowo.
    Mąż mi pomaga bardzo. Emocje ogarnąć. Wspiera.
    A ból w końcu minie.

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 10 sierpnia, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny :)

    Mnie wciągnęły obowiązki i choroba.
    Widziałam, że pojawiły się nowe maluchy :) gratulacje, dziewczyny 🥳 niech zdrowo rosną 💪🏻
    @Malgosia, trzymam kciuki za Twoją indukcję skoro tak ✊🏻
    @Suprive, piękny wynik, fajnie, że młoda tak rośnie :)

    Mała waży 3640g, więc wychodzi nam 50g/dzień przyrostu 😁🥳 zaraz będzie kilogram do przodu od najniższej wagi :) Widać, że podcięcie wedzidelka i wyjście do domu rewelacyjnie jej zrobiło. Ma skończone 3 tygodnie 🥰 pępek wczoraj nareszcie przestał krwawić (krwawił 2 tygodnie!). Młoda nosi pieluchy rozmiar 1 i zaczyna pomału nosić niektóre rzeczy rozmiar 56, choć jednak nadal większość 50. :) Niestety zaczęły się kołki. Choć tyle dobrego, że nie ma tak strzelających kup, albo kup ze śluzem, jak chłopaki.
    Aaa! I w końcu, po 3 tygodniach mogę napisać, że zaczęła trzymać temperaturę i nie wychładza się ekspresowo już 🥳
    W środę mamy wizytę w poradni patologii noworodka w szpitalu.
    Ja mam problem z jedną piersią, głównie z brodawką. Z niewiadomych na razie przyczyn od 5 dni bardzo, bardzo mnie boli. I przy kp i bez kp. Jest turbo wrażliwa. Stało się tak nagle. Brałam Ibuprom przez 2 dni, ale nie widziałam efektu. Kompresy multi mum trochę pomagają póki je mam, ale jak zdejmuje to jest to samo. Zatkanego kanalika nie widzę. Mam w tej piersi guzy, które były już w okresie ciąży (i poprzednich też), ale teraz bardzo się powiększyły, jeden jest taki wielkości jajka... Jednak nie jestem pewna czy te dwie sprawy się wiążą, bo na początku poprzedniego kp też mi się tak powiększyły i nie było problemu z ta brodawka. Kurcze no nie wiem co się dzieje. Przystawialam małą pod różnym kątem, w różnych pozycjach, bez zmian.
    Moja położna tu jest beznadziejna, ostatnio stwierdziła, że mam oczy małej przemywać rumiankiem 🤦🏻‍♀️ także nie mam co jej pytać nawet. Poczekam jeszcze kilka dni i napisze do znajomej, która jest CDL, ale aż mi głupio znowu prosić ją o pomoc 🙈 no ale boli strasznie jak przystawialam, aż mnie dreszcz przechodzi.


    Co do pieluch, to nie polecam tych z netto, co za beznadzieja 🙈

    1723114567018.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia, 12:31

    enpe, klaudia_23, Asiasia1, Asieek, justinas lubią tę wiadomość

    age.png
  • Asiasia1 Autorytet
    Postów: 655 953

    Wysłany: 10 sierpnia, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Papapatka, pewnie, rozumiem doskonale ☺️ szczerze też się strasznie boję tych zarazków żłobkowych 🥲

    @MumAgain, dobrze, że dzieci tak fajnie zareagowały ☺️

    @Mamma-mia, dziewczyno nie krępuj się i dzwoń po koleżankę. Kupisz jej najwyzej winko a po co masz się męczyć. Mała słodziutka 😍

    @ŻelaznaDamo, pozdrawiam po Deadpoolu. Ostatnia randka z mężem zaliczona 😁😁😁

    Paprota9418 lubi tę wiadomość

    👫33 lata
    🐕2019
    👶12.2022 💙
    👶08.2024 💙
  • justinas Autorytet
    Postów: 452 367

    Wysłany: 10 sierpnia, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma- mia malutka przecudna i jak ładnie poszła z wagą do przodu ❤

    Dziewczęta karmiące piersią, co ile Wasze dzieci karmicie, tak maks? Położone w szpitalu kazały budzić co 2 h, ale czasem moj albo nie chce się obudzić, albo nie chce złapać cyca i wychodzi np. 4 h. Wczoraj mojego chyba brzuszek męczył, bo kopał nóżkami, machał raczkami, poplakiwał i nie moglam go caly wieczór przystawić do piersi, ech. W nocy tez był problem, wyglądam jak zombie🙃😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia, 15:21

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    event.png
  • Lolcia37 Autorytet
    Postów: 771 566

    Wysłany: 10 sierpnia, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emzet92 wrote:
    Dziewczyny, mój gin kazał przyjść na indukcje po śniadaniu. To samo było na oddziale, zanim zabrali mnie na salę porodowa dostałam śniadanie. Musiałam zjeść jeszcze na patologii, a na porodówce pozwolili ssać np. lizaki, żelki. Pić wodę oczywiście i herbatę z cukrem 😀 ja nie słodzę, a to był dla mnie napój Bogów 😁😁
    Ooo Pani to łaskawie, ja pierwszego dnia jak miałam balonik to mogłam jeść normalnie, na drugi dzień jak miałam oksy to na śniadanie dostałam 2 nutridrinki i tyle. Cały dzień o wodzie, po porodzie polozna przyniosła mi kolację.

    04.2020 synek 💙
    08.2024 córeczka 🩷
  • klaudia_23 Autorytet
    Postów: 2381 4620

    Wysłany: 10 sierpnia, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Mamma- mia malutka przecudna i jak ładnie poszła z wagą do przodu ❤

    Dziewczęta karmiące piersią, co ile Wasze dzieci karmicie, tak maks? Położone w szpitalu kazały budzić co 2 h, ale czasem moj albo nie chce się obudzić, albo nie chce złapać cyca i wychodzi np. 4 h. Wczoraj mojego chyba brzuszek męczył, bo kopał nóżkami, machał raczkami, poplakiwał i nie moglam go caly wieczór przystawić do piersi, ech. W nocy tez był problem, wyglądam jak zombie🙃😱

    Co 2h? Omg chyba bym oszalala ze zmeczenia 😂 ja karmie na zadanie. Czasem jest to 2h, czasem 4h, bardzo roznie

    justinas lubi tę wiadomość

    11.12 ⏸️
    03.06 Synek na świecie 🥰 (28+5)
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 10 sierpnia, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Mamma- mia malutka przecudna i jak ładnie poszła z wagą do przodu ❤

    Dziewczęta karmiące piersią, co ile Wasze dzieci karmicie, tak maks? Położone w szpitalu kazały budzić co 2 h, ale czasem moj albo nie chce się obudzić, albo nie chce złapać cyca i wychodzi np. 4 h. Wczoraj mojego chyba brzuszek męczył, bo kopał nóżkami, machał raczkami, poplakiwał i nie moglam go caly wieczór przystawić do piersi, ech. W nocy tez był problem, wyglądam jak zombie🙃😱


    U nas różnie
    Ale zazwyczaj 2- 3 godziny.

    justinas lubi tę wiadomość

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 10 sierpnia, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Mamma- mia malutka przecudna i jak ładnie poszła z wagą do przodu ❤

    Dziewczęta karmiące piersią, co ile Wasze dzieci karmicie, tak maks? Położone w szpitalu kazały budzić co 2 h, ale czasem moj albo nie chce się obudzić, albo nie chce złapać cyca i wychodzi np. 4 h. Wczoraj mojego chyba brzuszek męczył, bo kopał nóżkami, machał raczkami, poplakiwał i nie moglam go caly wieczór przystawić do piersi, ech. W nocy tez był problem, wyglądam jak zombie🙃😱

    U nas pierwsza nocka to była pobudka jakoś o 1 chyba ? I potem o 3 ale to wtedy już 2 godziny na cycku.
    Wczoraj o 3 tylko wstał. Ale jadł po 23 jakoś.
    Dziś miał kłopot. Denerwował się przy cycku. Nie mógł złapać. Dopiero na leżąco.

    Ale pierwsze moje dziecko ,które chwyta brodawki idealnie. Nie muszę poprawiać. Nie mam żadnych ranek. Osłonek nie ruszyłam.

    Zastanawiam się nad smoczkiem. Bi często pcha paluszki do buzi i ssie. Ale nie wiem sama co robić. Czy nie popsuje nam to karmienia.

    justinas lubi tę wiadomość

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 10 sierpnia, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evvee27 wrote:
    U nas dziś mija 6 tydzień właśnie a wizytę w poradni neonatologii mamy we wtorek właśnie 🙏🏻 przepiękna masz córeczkę !


    Pozdrawiamy z oliwierkiem koleżankę wczesniaczka 🥰

    267ba753a2b30.jpghttps://zapodaj.net/plik-hJ4XPuOjB2[/url]

    Cudaczek słodki ❤️

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 10 sierpnia, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    Hej, dziewczyny :)

    Mnie wciągnęły obowiązki i choroba.
    Widziałam, że pojawiły się nowe maluchy :) gratulacje, dziewczyny 🥳 niech zdrowo rosną 💪🏻
    @Malgosia, trzymam kciuki za Twoją indukcję skoro tak ✊🏻
    @Suprive, piękny wynik, fajnie, że młoda tak rośnie :)

    Mała waży 3640g, więc wychodzi nam 50g/dzień przyrostu 😁🥳 zaraz będzie kilogram do przodu od najniższej wagi :) Widać, że podcięcie wedzidelka i wyjście do domu rewelacyjnie jej zrobiło. Ma skończone 3 tygodnie 🥰 pępek wczoraj nareszcie przestał krwawić (krwawił 2 tygodnie!). Młoda nosi pieluchy rozmiar 1 i zaczyna pomału nosić niektóre rzeczy rozmiar 56, choć jednak nadal większość 50. :) Niestety zaczęły się kołki. Choć tyle dobrego, że nie ma tak strzelających kup, albo kup ze śluzem, jak chłopaki.
    Aaa! I w końcu, po 3 tygodniach mogę napisać, że zaczęła trzymać temperaturę i nie wychładza się ekspresowo już 🥳
    W środę mamy wizytę w poradni patologii noworodka w szpitalu.
    Ja mam problem z jedną piersią, głównie z brodawką. Z niewiadomych na razie przyczyn od 5 dni bardzo, bardzo mnie boli. I przy kp i bez kp. Jest turbo wrażliwa. Stało się tak nagle. Brałam Ibuprom przez 2 dni, ale nie widziałam efektu. Kompresy multi mum trochę pomagają póki je mam, ale jak zdejmuje to jest to samo. Zatkanego kanalika nie widzę. Mam w tej piersi guzy, które były już w okresie ciąży (i poprzednich też), ale teraz bardzo się powiększyły, jeden jest taki wielkości jajka... Jednak nie jestem pewna czy te dwie sprawy się wiążą, bo na początku poprzedniego kp też mi się tak powiększyły i nie było problemu z ta brodawka. Kurcze no nie wiem co się dzieje. Przystawialam małą pod różnym kątem, w różnych pozycjach, bez zmian.
    Moja położna tu jest beznadziejna, ostatnio stwierdziła, że mam oczy małej przemywać rumiankiem 🤦🏻‍♀️ także nie mam co jej pytać nawet. Poczekam jeszcze kilka dni i napisze do znajomej, która jest CDL, ale aż mi głupio znowu prosić ją o pomoc 🙈 no ale boli strasznie jak przystawialam, aż mnie dreszcz przechodzi.


    Co do pieluch, to nie polecam tych z netto, co za beznadzieja 🙈

    1723114567018.jpg

    Po czym poznałaś że wędzidełko nie tak?
    Ja nadal nawału nie mam. Dziś na grupie wsparcia kp kobieta napisala że też nie miała póki dziecku wędzidełka nie podcięli. I

    age.png
  • MumAgain Autorytet
    Postów: 702 454

    Wysłany: 10 sierpnia, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia_23 wrote:
    Co 2h? Omg chyba bym oszalala ze zmeczenia 😂 ja karmie na zadanie. Czasem jest to 2h, czasem 4h, bardzo roznie

    U nas nie ma przepros. Glikemia 1 dnia 46, drugiego 55.
    Musimy wybudzać. Max 3 godziny może spać.
    Tyle dobrego że wystarczy mu do pampersa zajrzeć i histeria jak 150. Więc nie ma wielkiego wysiłku żeby obudzić.

    justinas lubi tę wiadomość

    age.png
  • justinas Autorytet
    Postów: 452 367

    Wysłany: 10 sierpnia, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baby33 wrote:
    Hej, dziękuję wszystkim wam, które wsparły mnie ponad tydzień temu dobrym słowem 🧡 i tym, które pytały co u mnie. czytając to chociaż przez chwilę było mi lepiej. W skrócie - wyszłyśmy do domu 3.08, pierwsze noce to była masakra, 0 snu, mała płakała, ja nie wiedziałam dlaczego, nadal się tak zdarza ale jest już jakieś 6% łatwiej 😂 traumę po porodzie będę miała chyba już na zawsze. Ogólnie mam wrażenie że nie mam dosłownie na nic chwili, nawet żeby zeby umyć… wiem że będę tęskniła za okresem noworodkowym ale ciągle myślę że chciałabym żeby była już troszkę większa, żebym bardziej rozumiała jej potrzeby. W wolnej chwili na pewno wszystko nadrobię i gratuluję dla świeżych mam 🥰 a tu zdjęcie Mai

    https://zapodaj.net/plik-R111OQwewd

    A ja myślałam, że mój ma sporą czuprynę. Maja go przebija trzykrotnie🥰 Boska!

    baby33 lubi tę wiadomość

    event.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 11 sierpnia, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justinas wrote:
    Mamma- mia malutka przecudna i jak ładnie poszła z wagą do przodu ❤

    Dziewczęta karmiące piersią, co ile Wasze dzieci karmicie, tak maks? Położone w szpitalu kazały budzić co 2 h, ale czasem moj albo nie chce się obudzić, albo nie chce złapać cyca i wychodzi np. 4 h. Wczoraj mojego chyba brzuszek męczył, bo kopał nóżkami, machał raczkami, poplakiwał i nie moglam go caly wieczór przystawić do piersi, ech. W nocy tez był problem, wyglądam jak zombie🙃😱
    Co 2h budzę, ale czasami budzenie trwa 40 min, kolejne 40 kp i mam tyle przerwy od spania w nocy 🤦🏻‍♀️ w środę mamy wizytę w poradni i chce się trzymać tych zaleceń do wizyty, myślę, że wtedy powiedzą, żeby już tak często nie budzić.
    Co do sposobów, ja czasami najpierw podaje jednego cycka, później zmieniam pieluchę, żeby mały rozbudzić, a dalej podaje drugiego. No ale poza tym drapanie, gilgotanie, nie przykrywanie jej itd.

    justinas lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 518 519 520 521 522 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ