X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 30 listopada 2022, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaa dużo zdrówka dla synka!

    Ja badałam synkowi żelazo i ferytyne i ma anemie. Suplementuje od ok. 2 tyg i sen bez zmian, myślę że to mzoe mieć wpływ ale ale niewielki

    Aaggaa02
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 30 listopada 2022, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2022, 16:12

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 30 listopada 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaaa kciuki za małego, daj znać koniecznie co u Was :*
    Aagggaa02 a ktoś Ci zlecał te badania czy tak samo z siebie robiłaś, żeby sprawdzić?
    Ja mam podobnie jak Robin przeraża mnie to pobranie krwo u takiej malutkiej :( nam nikt nie zlecał badania, ale gdybym pobierała odrazu bym zbadała morfologia i Wit D.
    My nadal bez zębów :( :(

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 30 listopada 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inka, tak dostaliśmy skierowanie na morfologia i żelazo. Mały miał też takie zalecenia po szpitalu żeby to kontrolowac tzn żelazo, powinnam to zrobić wszcesniej. Też od razu od siebie chciałam zbadałam mu Wit d i ferytyne.

    Dziewczyny, nie jest to przyjemne wiadomo, najlepiej zrobić to w miejscu gdzie pobierają z palca, bo trudno znaleźć żyle w takiej rączce. Trzeba trzymać malucha, ale to tylko chwila placzu.

    Mam jeszcze 4 latka i jemu boję się zrobić takie badania bo musiałoby go trzymać z 4 chłopów. Bardzo dawno nie miał robionych badań, chciałabym to zrobić ale to mnie przeraża.

    Dlatego wydaje mi się że takim niemowlaczkom jest łatwiej robci, później będzie gorzej

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

    Aaggaa02
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 1 grudnia 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy dalej w szpitalu. Mały miał x-ray, który wyszedł czysto, USG brzucha, czekamy na wyniki. Dostaje antybiotyki domięśniowo, bo 3 razy mu próbowali wbić się z welflonem i się nie udało. Tylko małego wymęczyli. Lekarka twierdzi, że to nie sepsa, bo byłby w złym stanie, a on jest duszą towarzystwa 😄.
    Nie zmienia to faktu, że pierwsze CPR miał 300, a drugie 200, czyli dalej dużo. Dzisiaj pobiorą mu krew żeby zobaczyć, czy antybiotyk działa. Ogółem ma jakąś wredną infekcję 😕
    Ja czekam na ciuchy i ręcznik żeby się wykąpać, bo ostatnio brałam prysznic w poniedziałek 🥴

  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaaa to trzymam kciuki i zdrówka dla synka! Daj znać czy to crp spadnie

  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leo ma infekcję nerki i dodatkowo 3 różne wirusy w organizmie. Wypuścili nas dzisiaj do domu, ale będziemy musieli codziennie wracać na zastrzyki z antybiotykiem. Ogółem widzę mega poprawę, no i nie gorączkuje w końcu

  • Azjak Ekspertka
    Postów: 218 143

    Wysłany: 2 grudnia 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Monia, że u twojego młodego jest już lepiej.
    A co do bezsennych nocy to zaczęłam czytać w internecie i... czy u Was dziewczyny bobasy oddychają przez usta w nocy?
    Na początku listopada moja złapała katar, który męczył ja przez 2 tygodnie. Zaczęłam oddychać w nocy przez usta i teraz przestała.
    Czytałam, że jak bobas oddycha przez usta (co jest niewskazane) to często się w nocy wybudza, żeby zaczerpnąć powietrza, ponieważ oddychanie przez usta mniej dotlenia organizm.
    https://zabawkaiwyprawka.pl/blog/post/niemowle-spi-z-otwarta-buzia

    Chciałabym Wam jakoś pomóc 😕

    Starania od I.2018
    II.2020 - Clo I cykl 😥
    III.2020 - Clo II cykl 😥
    X.2020 - Aromek I cykl 😥
    XI.2020 - Aromek II cykl 😥
    XII.2020 - cykl naturalny - ciąża biochemiczna 6tc [*] 😭💔
    7.I (30dc) beta 68
    11.I (34dc) beta 228
    16.I (39dc) beta 22
    III.2021 - Aromek III cykl 😥
    IV.2021 - Aromek IV cykl🍀🥳🥰
    11.V (26dc) beta 42
    13.V (28dc) beta 114
    17.V (32dc) beta 756
    22.V (37dc) beta 7831
    Córka 31.12.2021 👧🍼
    Starania o drugiego bobasa... od VI.2023
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 3 grudnia 2022, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój bobas nie oddycha przed buzię a ma katar od jakiś 2 miesięcy :(

    No to ważne żeby dzieci nie oddychały przez usta.

    U mnie się trochę poprawiło że snem od paru nocy, mam nadzieję że nie zapeszam 🤪, jak mały ma uregulowane drzemki, i staram się żeby nie zasypiał na mnei, zasypia obok mnie m, ale wiadomo że wędruje na mnei, wtedy go przytulam, ale odkładam na jego stronę. Powinnam jeszcze to robić w łóżeczku ale muszę zebrać na to siły 😉. Pilnuje okien aktywności, obserwuję zmęczenie, pilnuje posiłków.
    Z miliona pobudek mamy kilka, i nie ma przerwy w nocy.
    Teraz wracamy od rodziny, zasnął później niż zwykle, więc zobaczę czy się to przełoży na noc.

    Aaggaa02
  • Inkaa85 Autorytet
    Postów: 1144 409

    Wysłany: 4 grudnia 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dziewczyny napiszcie w jaki sposób zasypiają Wasze maluchy na drzemki i na nocny sen ? Czy kładą się i usypiają czy się kręcą? Czy potrzebują np szumów? I ile trwa usypianie?

  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2022, 16:12

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 5 grudnia 2022, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zasypia podobnie jak u Robin tylko bez KP. W dzień nosidlo, bo tak jest szybciej, no albo na spacerze, na noc butla, i kładziemy się obok siebie i pokręci się trochę na łóżku trochę na mnie i zasypia, najchętniej na mnie.

    Jakie są te medyczne przyczyny pobudek?

    Też czytam książkę nt spania niemowląt.
    I tak jedna z przyczyn pobudek jest to że dziecko powinno zasypiać tam gdzie będzie spało, najlepiej żeby zasypiało samo.
    Po to że jak się obudzi żeby nie było zdezorientowane i żeby dalej potrafiło samo połączyć fazy snu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2022, 18:26

    Inkaa85 lubi tę wiadomość

    Aaggaa02
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2022, 18:42

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 6 grudnia 2022, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak ja też myślę że to ma duży wpływ na spanie.
    Podjęłam parę prób usypianie synka w łóżeczku ale chyba muszę być bardziej zdeterminowana. Są różne sposoby. Trzeba się przygotować na dłuuuugie zasypianie 😉
    Jest też mowa o smoczku że to zaburza sen bo ja wypada to dziecko uspokaja się dopiero po włożeniu smoka. Jeśli dziecko potrafi samo włożyć smoka to wtedy ok. Podobno to umiejętność dziecko nabywa od ok 9 miesiąca. Mój tego nie potrafi i patrząc na starszego synka długo nie będzie potrafił.
    Zastanawiam się nad tym smokiem, u nas w dzień używa tylko na spacerach, ale bez tego nie wytrzyma w wozku. Więc narazie się na to nie zdecyduje

    Aaggaa02
  • Azjak Ekspertka
    Postów: 218 143

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smoczka wcale nie używałam. Kupiłam, przeleżał w szafie i tyle. Nawet nie wiedziałam kiedy go mam użyć 🤔 córka prawie nigdy nie płakała 🥲
    U nas drzemki poprzedza butelka z mlekiem. Często przy ostatnim łyku zasypia.😴
    Wieczorem po butli, mąż tula/nosi przez 5minut, odkłada bobasa do łóżeczka i czeka chwilę jak sama zaśnie. 🌃🌛
    Jak nie zasypia, a jest spokojna w łóżeczku to mąż wychodzi z pokoju i młoda zasypia sama w pokoju.
    Jak jest niespokojna, to mąż znowu ją trochę ponosi i odkłada do łóżeczka.

    Starania od I.2018
    II.2020 - Clo I cykl 😥
    III.2020 - Clo II cykl 😥
    X.2020 - Aromek I cykl 😥
    XI.2020 - Aromek II cykl 😥
    XII.2020 - cykl naturalny - ciąża biochemiczna 6tc [*] 😭💔
    7.I (30dc) beta 68
    11.I (34dc) beta 228
    16.I (39dc) beta 22
    III.2021 - Aromek III cykl 😥
    IV.2021 - Aromek IV cykl🍀🥳🥰
    11.V (26dc) beta 42
    13.V (28dc) beta 114
    17.V (32dc) beta 756
    22.V (37dc) beta 7831
    Córka 31.12.2021 👧🍼
    Starania o drugiego bobasa... od VI.2023
  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow to zazdroszczę dziecka.

    Pewnie macie dobre nocki bo jest nauczona zasypiać sama w łóżeczku.

    U mnie nocki to tragedia plus jestem chora. Powiedzieć że jestem zombie to nic nie powiedzieć :(
    Wdrażam naukę samodzielnego zasypiania jak to nie pomoże to zwrócę się do konsultantki snu bo długo tak nie pociągnę

    Aaggaa02
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2022, 18:42

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem sceptycznie nastawiona, boję się też wydać tyle kasy, jeśli to nie pomoże. Dlatego to odwlekam. Ale nie chce czekać że może czas pomoże, bo ten zły sen ma duży wpływ nie tylko na mnie, tylko an cała rodzinę.
    Mój mąż jest jeszcze gorzej nastawiony ale to nie on śpi z synkiem tylko ja, więc nie ma nic do gadania.
    Niektóre dzieci tak mają to prawda, i bez jakiegoś wysiłku dobrze śpią, czy zasypiają przy cycku czy przy bujaniu.
    Ale u niektórych to właśnie dobre nawyki mają wpływ na sen.

    Aaggaa02
  • olinaina Koleżanka
    Postów: 58 31

    Wysłany: 7 grudnia 2022, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! My ze spaniem też mamy różne przygody, ale ogólnie widać jak indywidualna jest ta kwestia.
    W dzień mały śpi czasem tylko 30 minut, na spacerze do godziny.
    Z zasypianiem idzie najczęściej idzie dosyć łatwo: kolacyjka, kąpiel, książeczka, zawijam w kocyk i dostaje cycka albo smoczka, zanoszę go śpiącego do łóżeczka.. Zasypia 18:30~20 i śpi do 7-8. Budzi się 2-3 razy na pierś albo tylko go pomagam mu się ułożyć. Jak na dobre się obudzi, to już śpi z nami do rana. Staramy się go jednak wynosić do łóżeczka, bo wierci się niemiłosiernie. Ja wstaję o 5 do pracy, więc daję cycka zabim wstanę i mały śpi z mężem do ludzkiej godziny.
    Napisałam tutaj o takiej idealnej nocy, dzięki której funkcjonuję te 7 h w pracy :P ostatnio mały ząbkował i mimo, że wydawało mi się, że głęboko śpi, krzyczał jak poparzony przy próbie odłożenie go do łóżeczka. Tak więc kilka dni było mega trudnych, bo gorączkował i nie odklejał się ode mnie na minutę.

    Azjak lubi tę wiadomość

    👶🏼Jan 10.01.2022 r. 👶🏼
  • Robin27 Autorytet
    Postów: 566 378

    Wysłany: 10 grudnia 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2022, 18:42

‹‹ 340 341 342 343 344 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ