X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 2 października 2022, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Ja to patrzyłam na XXL 🤣🙈 kurcze to może spróbuję z L 🤔 jakoś obawiam się że M jednak będzie za ciasne.
    A z Lidla ktoś zamawiał? Też nie wiem w jaki rozmiar się wstrzelic.

    Marcysia wg mnie spokojnie bierz M…. Jak dla mnie to te legginsy są dość spore. Ja wzięłam M, a lepsze byłyby chyba S (a tyłek urósł mi bardziej niż brzuch). Btw wczoraj w Hm było -20% na wszystko, warto sprawdzić bo może to przez cały weekend:)

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 2 października 2022, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malinowa_chmurka wrote:


    Wichrowe nigdy nie mów nigdy 😃

    Musiałabym zaliczyć wpadkę ;) Jeśli chodzi o plany - zdecydowanie nigdy, już nie ten wiek :/ Natomiast jakby się "trafiło" to co innego. Acz u nas marne szanse :)

    Wreszcie ogarnęłam mieszkanie na tyle, że jestem w miarę na bieżąco. Ufff, co za ulga :D Mogę sobie teraz na luzie planować :)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciax wrote:
    Marcysia wg mnie spokojnie bierz M…. Jak dla mnie to te legginsy są dość spore. Ja wzięłam M, a lepsze byłyby chyba S (a tyłek urósł mi bardziej niż brzuch). Btw wczoraj w Hm było -20% na wszystko, warto sprawdzić bo może to przez cały weekend:)

    Widziałam i kupiłam trochę rzeczy, ale co do legginsów to nie byłam pewna 🙈😊 os, spróbuję z M... L-ka akurat niedostępna.

    age.png
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1716

    Wysłany: 3 października 2022, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia, ja brałam z Lidla. Aktualnie tyłek urósł mi o 10 cm :( Mam 107, wzięłam M i są takie spoko, nawet ciut mniejsze mogłyby być.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 października 2022, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Widziałam i kupiłam trochę rzeczy, ale co do legginsów to nie byłam pewna 🙈😊 os, spróbuję z M... L-ka akurat niedostępna.
    Myślę, że M to tak max dla Ciebie. L byłyby za duże. Daj znać jak przyjdą czy pasują 😃

    Dzisiaj u mnie nieprzespana noc. Z nadmiaru emocji macica wieczorem mi się stawiała w każdej pozycji. Nie mogłam spać, dopiero po 2 coś tam zdrzemnęłam się. Mam nadzieję, że tak dużo stawiania się nie zaszkodziło szyjce 🙈

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W brzuchu na wysokości pępka mam 103 cm
    W biodrach mam takie 107,5 ( mam rozmiar M legginsów z H&M w ogóle nie ciasne są)
    A w piersiach jak tak leżą sobie w sportowym to około 120 jak bym je chciała postawić i puścić to pewnie ze 130 😂😂😂 bo troszkę są…. Plastyczne 😂😂😂🤭🤭

    Marcysiu do porodu z córka miałam 113 cm chyba w brzuchu z tego co pamietam nie miałam wielowodzia a brzuszek tak patrząc na niego okiem miałam na prawdę mały… wydawało mi się ze nawet teraz taki mam jednak jest ciut mniejszy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 09:24

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo brzydka pogoda nam cię tej ciążowej jesieni trafiła. Nie mam przez to takiej werwy do spacerowania czy nawet jakiegoś działania w domu.
    Jeszcze ten kryzys energetyczny, zimno w tym domu 🙈 już dawno kaloryfery by były odkręcone No ale dbam o rezerwy by w zimie było czym podnieść ta temperaturę z 8 do 19 😏mam nadzieje, ze nie tylko ja marzne 🤭

    age.png
    age.png
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 3 października 2022, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w domu póki co ciepło.. nie palimy jeszcze.
    Też mamy małe mieszkanko. Więc kołyska będzie. Dostaliśmy w prezencie więc będziemy używać jej. A później turystycznie wjedzie. Bo starszak i tak śpi z Nami.
    I fakt budowa w tych czasach to kosmos. Jeszcze tyle do zrobienia a kasa sie konczy. W tym roku mało co zrobiliśmy. Z powodu śmierci teścia, żałoba, pogrzeb. Budujemy systemem gospodarczym więc też powoli to idzie. Brat nam niedawno rozkladal hydraulike. Teraz jestem w trakcie szukania przewodów. W tym roku może zrobimy oczysczzalnie przydomową jeszcze. I koniec

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 października 2022, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piątka Żelka, my też marzniemy 😃 my mieskzmay w bloku, ale oszczędzamy ogrzewanie na czas zimy, żeby rachunek nas nie zabił jak będzie rozliczenie zużytego ciepła. Na ten moment tylko klasycznie w łazience grzejemy, żeby nie rozwinęła się pleśń. Mamy ładna łazienkę, bez żadnej pleśni nigdzie i wolę, żeby tak zostało.

    W ogóle ale akcja z cukrem, dzisiaj po śniadaniu miałam 81 wynik. Co się znowu dzieje, teraz w drugą stronę 🤣 mam też straszny problem z nakluciem. Nie leci mi praktycznie krew. Próbuje po 3-4 razy się nakłuwać na różnych palcach i to samo jest. Muszę lekko wymasowywać kroplę, a niby nie powinno się tak robić 😕

    age.png
  • malinowa_chmurka Autorytet
    Postów: 802 291

    Wysłany: 3 października 2022, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żurawinka wrote:
    Ach, jak ja cię rozumiem. U mnie też póki co ciasnota i nie wiem, jak ja się z tym całym majdanem dziecięcym zmieszczę. I też jeszcze sporo czasu upłynie zanim wprowadzę się na swoje. Budowa w tych czasach to koszmar finansowy.

    Oj to prawda 😏 na jakim etapie jesteście?
    Jakoś trzeba przetrwać 😏

    Dacie linka do tych legginsów z h&m?
    Kurtkę kupowałam w ciąży z pierwszym synkiem z Reserved i jest fajna,bo ma mega dużo miejsca na brzuch, oprócz tego mam taki płaszcz z misia też Reserved i też oversize,na pewno jeszcze luzu mi zostanie ☺️

    17.05 ⏸️
    18.05 beta 533
    20.05 beta 1291
    6.06 pierwsza wizyta, jest ❤️
    20.06 kolejna wizyta
    23.01 💚
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nayashka ja mam już tak zgrubiały naskórek od nakłuwania, ze tez muszę palec rozmasował a biorę akard. Jak już poleci to znowu nie chce przestać lecieć 🙈🙈


    Ja ostatnio w ogóle mało pije. Jak przychodzi jesień nie czuje pragnienia ale żyje ze za mało wody ehh

    age.png
    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 października 2022, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa, ja te kupowałam https://www2.hm.com/pl_pl/productpage.0843940001.html

    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 932 340

    Wysłany: 3 października 2022, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z vinted kupowałam legginsy, są ciemno szare ale chyba najlepsze jakie miałam.

    U mnie w mieszkaniu ciepło, grzejniki są letnie, a mamy ustawione na 3/4. Ale to nasz pierwszy cały sezon zimowy w tym mieszkaniu, więc musimy ogrzać mury.

    YEmRp2.png
    21.05 - beta 277,7 / prog. 51,520
    23.05 - beta 753,3 / prog. 50,240
    10.06 - wizyta, 6+5 jest ❤️
    18.07 - prenatalne, 6cm 🐰
    20.09 - połówkowe, 21+3 - 390 g dziewczynki 💝
    25.11 - 30+6 - 1500 g ❤️🐰
    22.12 - 34+4 - 2130 g

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patka 3/4 to już konkret 😃 ja mam na zero.
    Ale po prostu siedzę w bluzie 😃 bawie się z córka i staram się myśleć ze będzie ciepło jeszcze na zewnątrz 😂

    age.png
    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1505 423

    Wysłany: 3 października 2022, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już co wieczór przepalamy w piecu bo jest zimno w dzień nie pale bo mi się nie chce dla siebie tylko wolę się grubiej ubrać. Tym bardziej że teraz węgiel dostać... narazie palimy drzewem z tamtego roku nam sporo zostało to jakoś ta zime damy radę

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa ja też te zamówiłam i z polecenia dziewczyn wzięłam M. Mają przyjść na dniach. Wcześniej kupiłam na allegro legginsy firmy boohoo i nadają się po domu tylko bo wiszą mi na udach i łydkach. Niestety mam taką figurę że biodra dość szerokie, ale nogi szczupłe.

    Zmierzyłam się teraz jedząc tylko śniadanko to mam 103, trochę mniej niż wieczorkiem po obrzarstwie 😅 ale do porodu będzie na bank ponad te 110.
    Jeszcze 2 tyg temu mierzyłam mój płaszcz na zimę i mówię o że będzie do listopada a wczoraj już dopięłam się na styk 🤣 Także musiałam zacząć intensywne poszukiwania kurtki. Zamówiłam dwa płaszcze Alpaki, one są takie oversize i ponoć bardzo ciepłe, zobaczymy co przyjdzie.

    Przyszło mi dzisiaj zamówienie z Ikei , zamówiłam ręcznik dla dzidziusia 80x80, cena 29,99 zł w dotyku bardzo przyjemny także polecam 😊
    https://ingka.page.link/AubY9ZcNSEo3yZeN9
    Teraz jest jakaś promocja, że jak się zamówi powyżej jakiejś kwoty to przesyłka do paczkomatu jest za 1 zł, a w dostawie za 5 zł.

    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 932 340

    Wysłany: 3 października 2022, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Patka 3/4 to już konkret 😃 ja mam na zero.
    Ale po prostu siedzę w bluzie 😃 bawie się z córka i staram się myśleć ze będzie ciepło jeszcze na zewnątrz 😂

    Tak ale widać że kaloryfery są mniej ciepłe niż rok temu, więc 3/4 one są takie letnie. Ale włączam kiedy jest zimno. Teraz na przykład wyszło u nas słońce i wietrzę chatę, jest przyjemnie więc i kaloryfery wyłączone :D

    YEmRp2.png
    21.05 - beta 277,7 / prog. 51,520
    23.05 - beta 753,3 / prog. 50,240
    10.06 - wizyta, 6+5 jest ❤️
    18.07 - prenatalne, 6cm 🐰
    20.09 - połówkowe, 21+3 - 390 g dziewczynki 💝
    25.11 - 30+6 - 1500 g ❤️🐰
    22.12 - 34+4 - 2130 g

  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My przed weekendem odpaliliśmy piec na 3 dni, bo wieczorem było już 18 C i tak mi było zimno 🥶 ale wczoraj znowu wyłączyłam. Mamy w salonie Biokominek, niby taka imitacja kominika ale te 2C temperature podniesie w otoczeniu. W tym się pali bio paliwem i można to zamontować bez żadnego przygotowania.

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj wieczorem miałam w domu 16 stopni 🙈 córka śpi w spiworku z nogawkami i jeszcze ma kołdrę 😂😂 jakby się chciała przykryć .
    Ja z mężem mamy nowa turbo ciepła kołdrę to o 20:30 już pod nią leżeliśmy gotowi do spania 😂😂😂😂
    No ale hartujemy się 🤭 jakby faktycznie miało być tej zimy tak ciężko z tymi dostawami ciepła.
    Najgorsze, ze nawet nie ma jak wyjść. W Krakowie na prawdę pogoda jest ochydna. Jak Widzę jakie słońce na Warmii to mnie aż ściska 🙈🙈🙈 już mój mąż nawet myslal czy nie skoczyć na jakis przedłużony weekend ale ja się nie nadaje na tyle godz w aucie

    age.png
    age.png
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 3 października 2022, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety pogoda jest tragiczna, ale widziałam, ze od środy ma być cieplej i ładniej 😊 U nas już grzeją, ale narazie nie mamy potrzeby włączania kaloryferów chyba, ze w lazience. Dzisiaj ide na kontrole do luxmedu wiec pewnie nic ciekawego się niestety o Młodych nie dowiem bo tam to tylko sprawdza czy serducha biją, a szyjkę sprawdzi wiec jedyny plus, no i kontrola u położnej. Musze w ogole jakaś sobie w końcu ogarnąć na wizyty poporodowe.

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
‹‹ 325 326 327 328 329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ