X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się wkurzyłam! Wzięłam się za ogarnianie dostawki - ja miałam dostawkę chicco next to me2, kupę kasy nas kosztowała. Miałam dokupić tylko nowy materacyk, ja ja otwieram a tam pleśń 😭😭😭 Zapomniałam, ze ona jest na tej ścianie gdzie sąsiadowi naszemu rura poszła w komórce lokatorskiej była Wilgoć i dostawka na śmietnik poszła 😭
    Mam drugą tańsza u rodziców. Jak spaliśmy u nich to córka w niej spała z Lionelo tez swietna duzo tańsza tylko szara a ta z chicco miałam bezowa 🙈 idealnie pasująca do nowej sypialni. No nic poszukam nowego materacyka do tej lionelo i mąż mi ja przywiezie za 2 tyg

    South lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • I.Ana.I Autorytet
    Postów: 526 131

    Wysłany: 3 października 2022, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym sie wkurzyła. I to ostro .
    My dostaliśmy kołyskę od dobrych znajomych więc niczego sie nie obawiam. Dokupie tylko materacyk nowy. Resztę przepiore ze dwa razy bo wszystko jest ściągane i można na spokojnie wyprać

    3e18ed7294.png
    08e43fafa5.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 3 października 2022, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, apropo pakietów medycznych osobiście bardzo polecam Signal Iduna:) To towarzystwo ubezpieczeniowe które ma w ramach swojej „opieki” wiele placówek medycznych. Od takich medycznych biedronek jak enel-med (tam miałam wcześniej pakiet) czy Damian po fajne przychodnie premium typu Babka Medica, Bora Med, Premium Medical (mówię o wawie). Teraz to już może trochę za późno na takie rady, ale jakbyście były w przyszłych ciążach to w mojej subiektywnej opinii warto :D Krew sobie robię w enelmedzie pod domem, ciąże prowadzę w zupełnie innej części waw z uwagi na renomę lekarza, a jak wypadają rzeczy typu okulista czy holter to szukam najbliższych terminów w okolicy - przed to, że tych przychodni jest sporo to i terminów tez:)
    Btw. oczywiście nie jestem ich pracownikiem i to żadna reklama, po prostu serio jestem zadowolona :D Wcześniej miałam pakiet w enel-medzie i tylko z tym mam porownanie:)

    Marcysia1990, Nyashka lubią tę wiadomość

  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 października 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję Żelka 🙁 dobrze, że zerknełaś teraz a nie później.

    Co do pakietów medycznych, ja mam z Allianz i też mają enel-med dostępny czy kliniki Invicta, gdzie ja się leczę i prowadzę ciążę. Sporo badań i różnych placówek medycznych dostępnych. Całkiem spoko opcja, szczególnie, że niedużo płacę, bo to pakiet medyczny z pracy. Jakbym miała ze swojej kasy wydawać na wizyty tyle ile razy w ciąży chodzę, to chybabym zbankrutowała 🤣

    Olciax lubi tę wiadomość

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Olcia, muszę poczytać czy we Wrocku jest coś takiego. Ja raczej rzadko chodzę po lekarzach, a pakiet wzięłam pod względem ciąży. Ale gdyby było coś spoko dla mnie i maluszka i w okolicy to do przemyślenia

    Olciax lubi tę wiadomość

    age.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 3 października 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Dzięki Olcia, muszę poczytać czy we Wrocku jest coś takiego. Ja raczej rzadko chodzę po lekarzach, a pakiet wzięłam pod względem ciąży. Ale gdyby było coś spoko dla mnie i maluszka i w okolicy to do przemyślenia

    Myślę, że jest bo ja nawet jak byłam u dziadków, w malutkim miasteczku 40km od Rzeszowa to była tam prywatna przychodnia w której zrobiłam krew w ramach tego pakietu :D
    Ale tak jak napisałaś, to ma sens jak się chodzi. Ja gdyby nie ciąża to też bym raczej nie korzystała:)

    Daj znać jak przyjdą legginsy, ciekawa jestem czy dobrze gremium internetowe dobrało rozmiar Haha :D

    Nyashka to z tego co piszesz to to jest to samo zarówno i Allianz i Signal - działa na tej samej zasadzie, wiec te same plusy:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 20:21

  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, sama jestem ciekawa 😄

    A to ubezpieczenie to jest tylko medyczne i można je wykupić na własną rękę czy połączone jest to z ubezpieczeniem grupowym z pracy?

    age.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 3 października 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysia1990 wrote:
    Hehe, sama jestem ciekawa 😄

    A to ubezpieczenie to jest tylko medyczne i można je wykupić na własną rękę czy połączone jest to z ubezpieczeniem grupowym z pracy?

    Ja mam z pracy od męża, ale moja koleżanka kupowała dla siebie na własną rękę:)

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pracy miałam Compense i tez byłam bardzo zadowolona. Ja w ciąży zrobiłam badania u każdego możliwego lekarza. Nawet miałam USG żył 😃 a krew badałam 2 razy w miesiącu haha. No ogólnie u lekarki byłam co tydzień 🙈🙈 to dobrze byłam obadana haha

    age.png
    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jest taki pakiet to trzeba korzystać 😜 To ja mam z pracy ten Medicover, mogę też mieć Luxmed i kiedyś z niego korzystałam i byłam zadowolona pod względem ilości punktów u nas. Niestety medi ma ich nie wiele i czasem trzeba się przez całe miasto przebijać co mi się już nie podoba. I np jutro idę na krzywą prywatnie koło domu i będę leżeć i pachnieć i czekać na pobranie 🤣

    age.png
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 3 października 2022, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Właśnie wyczytałam ciekawostkę, ze przy cukrzycy ciążowej warto wprowadzić probiotyk zawierający Lactobacilllus rhamnosus GG. Ja dzisiaj akurat misze iść do apteki to go zakupie
    Jaki preparat kupiłaś? Ja w tabletkach tylko dicoflor znalazłam.

    Olciax, nasze pakiety wyglądają podobnie 😃 to zasługa tego, że to są pakiety medyczne firm ubezpieczeniowych. Oni nie mają swoich płacówek, tylko współpracują z istniejącymi, a dzięki temu ma się dostęp do większej ilości lekarzy i miejsc. Fajna sprawa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 21:59

    age.png
  • Olciax Autorytet
    Postów: 267 125

    Wysłany: 3 października 2022, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Jaki preparat kupiłaś? Ja w tabletkach tylko dicoflor znalazłam.

    Olciax, nasze pakiety wyglądają podobnie 😃 to zasługa tego, że to są pakiety medyczne firm ubezpieczeniowych. Oni nie mają swoich płacówek, tylko współpracują z istniejącymi, a dzięki temu ma się dostęp do większej ilości lekarzy i miejsc. Fajna sprawa

    Taaaak, dokładnie,, masz rację :) I to samo miała Żelka w Compensie;)

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Jaki preparat kupiłaś? Ja w tabletkach tylko dicoflor znalazłam.

    Olciax, nasze pakiety wyglądają podobnie 😃 to zasługa tego, że to są pakiety medyczne firm ubezpieczeniowych. Oni nie mają swoich płacówek, tylko współpracują z istniejącymi, a dzięki temu ma się dostęp do większej ilości lekarzy i miejsc. Fajna sprawa
    Dicoflor 6 właśnie. Ale ja go daje tez córce także on jest spoko. Tak samo jak się mały urodzi to będzie dostawał Dicoflor bo jest na oleju kukurydzianym a nie palmowym.
    Kupiłam sobie tez lactovaginal zrobie sobie kuracje 7 dniowa. Ogólnie biorę jeszcze probiotyk IBS on jest polecany gdy się bierze zelazo, ja nie biorę żelaza osobno ale mam w preparacie pragna duo…


    W ogóle zrobiłam dzisiaj pierwsza turę zakupów na Allegro… wydałam ponad 1000 zł , a to jeszcze nie koniec. Zagaduje tez 8gwiazdek juz o jakis rabat na łupinę, zaproponowali 8%… i nie wiem czy kupować czy się wstrzymać i poczekac może do BF 🤔

    Nyashka lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 3 października 2022, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecne już mamusie czy znacie z difraxa chusteczki odkażające do smoczków? Przy córę ich używałam, jak nam gdzieś smoczek wyleciał to wtedy ratowało sytuacje. Zawsze kupowałam na Allegro, nigdzie ich nie ma… czy oni je wycofali ? Znacie może jakieś inne ?

    Difrax Chusteczki Do Czyszczenia Smoczków 25 Sztuk


    Wyglada na to, ze przepadł mi tez gdzieś podgrzewacz do butelek 😏😏 dostałam od siostry po jej córce jakis niemiecki kurczę był świetny, ustawiałam temp i cała noc miałam butelkę z woda w nim nic się mu działo. Sprawdzony. A teraz muszę szukać zastępstwa.

    Szukam tez termoopakowania na butle z mlekiem. Z córka miałam taka z canpola ale nieszczególnie to trzymało ciepło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 23:13

    age.png
    age.png
  • South Autorytet
    Postów: 439 166

    Wysłany: 3 października 2022, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po „standardowej” wizycie oczywiście bez dokładnego mierzenia. Trochę przeraziła mnie moja waga bo 8kg na plusie, a raczej wszystko poszło w brzuch i cycki tzn tak mi się wydaje 🤔 szyjka bardzo ładna, zamknięta. Chłopaki od ostatniej wizyty nadal w tej samej pozycji jeden głowa do góry i nogami przy pęcherzy, a drugi głowa obok niego, ale na ukos. W czwartek krzywa - byle przeżyć 😁

    Żurawinka lubi tę wiadomość

    age.png
    bHCG: 18.05 430mIU/ml, 20.05 888mIU/ml, progesteron 55ng/ml
    04.06 2 zarodki z serduszkami ❤️❤️
    Czekamy na dwóch chlopakow 💙💙
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Obecne już mamusie czy znacie z difraxa chusteczki odkażające do smoczków? Przy córę ich używałam, jak nam gdzieś smoczek wyleciał to wtedy ratowało sytuacje. Zawsze kupowałam na Allegro, nigdzie ich nie ma… czy oni je wycofali ? Znacie może jakieś inne ?

    Difrax Chusteczki Do Czyszczenia Smoczków 25 Sztuk


    Koleżanka poleciła mi takie chusteczki do dezynfekcji smoczka, ale nie wiem jak z ich dostępnością bo jeszcze ich nie szukałam do zamówienia.
    received-1087706325448451.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 23:19

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    South przy dwójce to chyba waga idealna :) od początku drugiego trymestru to waga już może skakać 2kg na miesiąc do przodu. Najważniejszym że wszystko jest ok 😊

    age.png
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 3 października 2022, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ekodrogeria chusteczki waterwipes są po 10,50 zł opakowanie 😊

    https://ekodrogeria.pl/chusteczkinawilzane/waterwipes-bio-28-szt-chusteczki-nawilzane?from=listing&campaign-id=20

    Edit teraz zobaczyłam że to malutkie opakowanie. Ale mają też takie wielopaki to wychodzi ciut taniej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2022, 23:29

    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 4 października 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcysiu dzieki, siostra lub mama kupi mi w DM w De i przywiozą. Ja wczoraj już zamówiłam jakieś inne, wzięłam tylko jedna paczkę było 30 sztuk w środku. Na początek jak coś wystarczy mi bo i tak smoczek ewentualnie później będzie w ruchu.
    South 8 kg przy bliźniakach to jak 4 kg przy jednym. Przy twojej szczupłej figurce to wg mnie super waga 👍🏽👍🏽
    Ja jutro mam wizytę u diabetologa wiec się będę ważyć bo tygodniu od poprzedniego ważenia gdzie doznałam traumy 🙈
    Przyszło moje zamówienie ciążowe z H&M i wiadomo zamówiłam legginsy czarne by mieć na zmianę, bo ja z dzieckiem to codziennie muszę je zmieniać. A legginsy to do wszystkiego mi pasują. I zamówiłam jedne takie brązowe proste prążkowane tez M ale one są luźniejsze jakbym w ogóle spodni na sobie nie miała. Bardzo fajne.

    400-B16-E5-68-C1-40-EE-BFE3-3-D02-FE9106-B8.jpg

    No i z tym rabatem -20% to cena tych rzeczy tez super wyszła

    age.png
    age.png
  • Patka123 Autorytet
    Postów: 932 340

    Wysłany: 4 października 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka a co na allegro zamawiałaś?

    Im głębiej w las z tą wyprawką, tym bardziej widzę ile jeszcze do kupienia.

    YEmRp2.png
    21.05 - beta 277,7 / prog. 51,520
    23.05 - beta 753,3 / prog. 50,240
    10.06 - wizyta, 6+5 jest ❤️
    18.07 - prenatalne, 6cm 🐰
    20.09 - połówkowe, 21+3 - 390 g dziewczynki 💝
    25.11 - 30+6 - 1500 g ❤️🐰
    22.12 - 34+4 - 2130 g

‹‹ 327 328 329 330 331 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ