X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 6 maja 2023, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela1108 wrote:
    Wasze maluchy też tak ciągną do siadania? Mały jak się go trzyma na rękach to ciągnie cały czas do przodu jakby chciał usiąść i strasznie pcha łapki do buzi
    Mój mały tak robi jak siedzi na bujaki czy w foteliku. Pytałam się fizjoterapeutki i to jest normalne.

    Zurawinka, ale przykoksił Twój bobasek 😃 taka kruszynka była a teraz jest co nosić. Potrojona waga urodzeniowa 😮

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2023, 14:10

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 8 maja 2023, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka 🙂
    Ja melduję, że dziś kończymy piąty miesiąc 😲. Kiedy to zleciało?! Na razie stan jest taki, że rzeczywiście mały to niezły koks. Prawie osiem kilo. Póki co nie rozszerzamy diety, bo mały jeszcze nie siedzi sam. Dalej tylko cycek. Raz w tygodniu fizjoterapia i ćwiczenia pomagające m.in. stabilizować tę ciężką głowę syna. Rezultaty widać, więc jestem dobrej myśli. Za miesiąc liczę na to, że ten klops już w miarę powinien siadać. Poza tym synek to sama radość i szczęście. Czasem owszem, bywa marudny, no ale które dziecko nie jest. Dalej niestety zmagamy się się z zatkanymi kanalikami łzowymi, a zabieg dopiero 22 maja. Cóż, na NFZ zawsze długo się czeka...

  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 8 maja 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja jeszcze nie liczę na siadanie kilka miesięcy. moi zawsze siadają w okolicy 10-11 miesiąca...

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 8 maja 2023, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mówię o stabilnej pozycji na nie wiadomo ile czasu. Raczej chodzi mi i wystarczają umiejętność utrzymania się przez chwilę w krzesełku do karmienia, by móc już podawać jakieś warzywa gotowane i inne papki. Bo nie wyobrażam sobie karmić malucha na półlezaco w bujaczku (którego swoją drogą fizjo mi zabroniła używać).

  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 8 maja 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skąd wiadomo, że dziecko można usadzić jeśli jeszcze samo nie siedzi? Nie wiem jak zacząć rozszerzać dietę bez pozycji chociaż półsiedzącej.

    age.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 8 maja 2023, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na kolanach trzymam dziecko na początku...
    ja z rozszerzaniem jeszcze na pewno z 3 miesiące poczekam. Mały ma niby 4,5 miesiąca, ale wczesniak więc myślę, że go przetrzymam.

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1537 439

    Wysłany: 9 maja 2023, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas mały bardzo ciągnie do siadania wystarczy złapać go za rączki i już się podciąga i cieszy że mu się udaje 😁 ale kiedy powinien siedzieć to prawdę mówiąc nie pamiętam z czasów córki ja wogule mało pamiętam kiedy co i jak jednak te 18 lat różnicy to dużo i się zapomina. Co do rozszerzenia diety to u nas też jeszcze daleko ale przyznam że niemoge się doczekać

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 16 maja 2023, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, pewnie już to obczaiłyście, ale jeśli któraś jeszcze nie, to do jutra mija termin składania wniosku o ustalenie wysokości zasiłku macierzyńskiego według zmienionych zasad. W razie czego przypominam🙂

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1537 439

    Wysłany: 17 maja 2023, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy się w skończonym 4 miesiącu ale ten czas szybko leci 🥰 jak tam wasze maluszki? Ja pod koniec maja muszę zostawić małego z mężem na jakieś 3 dni jak wszystko pójdzie dobrze bo mam termin zabiegu usunięcia woreczka zolciowego wyszły mi w nim kamienie i to ponoć one są winne tych moich mdłości mam taką nadzieję że rzeczywiście tak jest. Nie wiem jeszcze jak będzie z noszeniem małego później bo niby 6 tyg nie wolno dźwigać a z niego już mały klocek jest i pewnie będę beczeć w szpitalu za nim.

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 17 maja 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W takim razie życzę powodzenia i przede wszystkim zdrowia. I mąż i maluch będą musieli jakoś sobie poradzić.
    U nas bez większych zmian. Póki co synek tylko na cycku, klops z niego konkretny. Dalej chodzimy do fizjoterapeutki raz w tygodniu i widać spore postępy. Kontrola głowy jest znacznie lepsza i asymetria prawie znikła. Oby do przodu🙂

  • hakorośl Ekspertka
    Postów: 242 262

    Wysłany: 19 maja 2023, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które miały cc i planują kolejną ciążę, lub są po cc z więcej niż 1 dzieckiem- Czy wiecie kiedy byłby odpowiedni moment? Czy wystarczająco jest się starać po roku, czy bezpieczniej jest odczekać ze staraniami 2 lata?
    Byłam pewna, ze to moja ostatnia ciąża, ale ten bobas jest tak uroczy, że cały czas myślę o kolejnym🫢 a czas mnie goni, bo mam już 36 lat 😬🙄

    Marcysia1990 lubi tę wiadomość

    7u229jcgpnux1zyx.png
    relg2n0acgmztof4.png

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1537 439

    Wysłany: 19 maja 2023, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hakorośl wrote:
    Dziewczyny, które miały cc i planują kolejną ciążę, lub są po cc z więcej niż 1 dzieckiem- Czy wiecie kiedy byłby odpowiedni moment? Czy wystarczająco jest się starać po roku, czy bezpieczniej jest odczekać ze staraniami 2 lata?
    Byłam pewna, ze to moja ostatnia ciąża, ale ten bobas jest tak uroczy, że cały czas myślę o kolejnym🫢 a czas mnie goni, bo mam już 36 lat 😬🙄
    Powiem Ci ze mam to samo myślam że już się nie zdecyduje że tak mi dala w kość ta ciąża ale teraz myślę że warto było i dla takiego maleństwa dam radę mam też nadzieję że jak mi wytną ten woreczek będę się lepiej czuć trochę stanę na nogi i myślę że jeszcze się zdecyduje tylko właśnie nie wiem kiedy bo u nas może się wogule nie udać o tą ciążę staraliśmy się kilkanaście lat i nie chciałabym zadlugo czekać że staraniami bo nie wiem czy odrazu się uda. Z tego co czytałam to dziewczyny na forach pisały że wszystko zależy od organizmu ja myślę że zaczniemy starania jak mały skończy 6 miesięcy i tak pewnie nam się tak szybko nie uda.

    hakorośl lubi tę wiadomość

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • LILILA Ekspertka
    Postów: 171 178

    Wysłany: 20 maja 2023, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewuszki :) fajnie sie czyta o waszych maluszkach niech rosna dalej sobie zdrowo. my z naszym małym cudem dobijamy do 35 tyg ciązy i zaj kies 4 tyg zapewne bedziemy mam nadzieje się szczesliwie witac :) po 38 tyg dr chce mnie wysłac na indukcje ;)
    ciąża mineła mi naprawde szybko i chyba narezcie dotarłam do takiego momentu ze naprawde moge powiedziec ze w koncu mnie cieszy stres i strach troche juz opanowany dzieki w duzej mierze psychoterapi..
    takze pochwale sie jak na swiecie zawita nasza malutka teczowa calineczka :)

    Angela1108, Żurawinka, Nyashka, wichrowe_wzgórza, Marcysia1990 lubią tę wiadomość

    5 ciaz ...
    1 synek..
    diagnostyka - poronienia idiopatyczne
    6 ciąża
    listoad- kontrolne USG - niespodzianka pęcherzyk ciążowy z zarodkiem 5±6 dni i ❤️
    18.11 - maluszek 1,5 cm
    21.12 - USG prenatalne - wszytko ok 🙂
    22.02 - USG Połówkowe zdrowa 470g dziewczynka ❤️🎉
    21.04- USG III trym 1400g cudu :)
    07.07.23- 3330g i 55 cm szczęścia ❤️
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1537 439

    Wysłany: 22 maja 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po dzisiejszym badaniu i szczepieniu mały wazy 6820g i ma 67cm tak się zastanawiam nad ubrankami bo zamówiłam mu parę rzeczy na cieplejsze dni rozmiar 68 i kurcze zaraz będą za małe

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 23 maja 2023, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hakorośl wrote:
    Dziewczyny, które miały cc i planują kolejną ciążę, lub są po cc z więcej niż 1 dzieckiem- Czy wiecie kiedy byłby odpowiedni moment? Czy wystarczająco jest się starać po roku, czy bezpieczniej jest odczekać ze staraniami 2 lata?
    Byłam pewna, ze to moja ostatnia ciąża, ale ten bobas jest tak uroczy, że cały czas myślę o kolejnym🫢 a czas mnie goni, bo mam już 36 lat 😬🙄
    Mnie lekarz powiedział, że starać mogę się po roku od cc. Żeby rozwiązanie ciąży było prawie 2 lata po cc. Myślę, że warto żebyś ze swoim lekarzem porozmawiała jak wygląda stan macicy po cc i kiedy będziesz mogła się starać o następne dziecko.

    Podziwiam was że już myślicie o następnym dziecku 😮 ja próbuję przetrwać z jednym i na razie nie chce drugiego.

    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1537 439

    Wysłany: 23 maja 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Mnie lekarz powiedział, że starać mogę się po roku od cc. Żeby rozwiązanie ciąży było prawie 2 lata po cc. Myślę, że warto żebyś ze swoim lekarzem porozmawiała jak wygląda stan macicy po cc i kiedy będziesz mogła się starać o następne dziecko.

    Podziwiam was że już myślicie o następnym dziecku 😮 ja próbuję przetrwać z jednym i na razie nie chce drugiego.
    U mnie wpływ na to ma wiek i to że pomimo że niby pod tym kątem oboje jesteśmy zdrowi to nie wychodziło przez tyle lat i boję się że teraz też tak może być i że już poprostu siw nie uda chociaż położna jak była u nas po narodzinach małego mówiła że czasami tak jest że po ciazy może się tam wszystko pozmieniać i może beż problemu wyjść żeby mieć to jednak na uwadze

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Nyashka Autorytet
    Postów: 811 159

    Wysłany: 23 maja 2023, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, u Ciebie wiek leci to fakt, z tego co pamiętam masz 40lat? To u was jeśli chcecie rodzeństwo dla małego to trzeba działać. Mam nadzieję, że się uda za pierwszym razem 🤞 moja koleżanka i jej mąż starali się kilka lat o swoje dziecko, obydwoje zdrowi, teraz okazuje się że jest w drugiej ciąży, praktycznie od razu jak rozpoczęli starania.

    age.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 23 maja 2023, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My o pierwsze staraliśmy się rok, a każde kolejne za pierwszym razem.
    mi się też jeszcze jedno marzy, ale zobaczymy...

    kilka dni temu pisałam, że jeszcze nie myślę o rozszerzaniu diety, a wczoraj spontanicznie podałam kilka łyżeczek ze słoiczka... Mąż kupił w promocji i jakoś tak pomyślałam, że spróbuję i dramatu nie było. z każdym czekałam te pół roku, on pierwszy że po skończonym 5 miesiącu a chyba najlepiej sobie poradził. chociaż wiadomo więcej jedzenia na nim i na mnie niż w buzi 😅

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1537 439

    Wysłany: 23 maja 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nyashka wrote:
    Angela, u Ciebie wiek leci to fakt, z tego co pamiętam masz 40lat? To u was jeśli chcecie rodzeństwo dla małego to trzeba działać. Mam nadzieję, że się uda za pierwszym razem 🤞 moja koleżanka i jej mąż starali się kilka lat o swoje dziecko, obydwoje zdrowi, teraz okazuje się że jest w drugiej ciąży, praktycznie od razu jak rozpoczęli starania.
    Nie no do 40 jeszcze mi trochę brakuje jakieś 5 lat 😁 ale przy naszym szczęściu to pewnie do 40 dobije zanim się uda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2023, 15:54

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1537 439

    Wysłany: 23 maja 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam pediatry to mówiła że mogę już mu podawać zacząć od warzywek później owoce każde nowe co 5 dni a jak skończy 5 miesięcy możemy wprowadzić mięsko chude najlepiej indyk itp ale bez tej wody na której będzie gotowane i tak sobie myślę że muszę kupić blender bo miałam ale mi psy pogryzły kiedyś jak zostały same w domu i zrobiły demolkę

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
‹‹ 661 662 663 664 665 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ