X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2023
Odpowiedz

Styczeń 2023

Oceń ten wątek:
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Angela dobrze, że już lepiej się czujesz.
    Żurawinka mam nadzieję że u was już będzie dobrze z tymi oczkami i jednak to płukanie pomoże.

    Lilia juz po rozwiązaniu? 😊 Daj znać jak się czujesz i jak maleńka 😊

    Angela mi ten czas zdecydowanie leci za szybko, jak patrzę na fotki jak mój M był taki malutki jeszcze niedawno, a tu już taki chlopczyk. Lada dzień kończy 6mscy. Na 2.07 zaplanowałam RD, ale nie widzę po nim żadnej gotowości, dam mu na razie jakieś jedno warzywko i zobaczę jak sobie radzi, jak będzie niezadowolony to poczekam jeszcze parę dni i znowu spróbuję.

    Hakorosl, ja co prawda po SN ale też myślę już o kolejnym dzidziusiu, mimo lekkiego zmęczenia i czasem nieprzespanych nocy to dla mnie to jest tak cudowny czas, że czuję że się uzależniłam od takich maluszków 😄 no i też wiek już swoje robi, nie ma co czekać, chciałabym taka różnice ok 2,5 roku, ale zobaczymy jak będzie.
    Jak jesteś po CC to warto zbadać bliznę, Żelka miała z nią problemy i teraz moja koleżanka urodziła i ostatnie miesiące musiała bardzo odpoczywać bo blizna na macicy lekko jej się rozeszła, mimo że poprzednia ciąża była 7l temu , także nie ma reguły. Jak jest wszystko ok to pewnie już się można zacząć starać .

    Angela trzymam kciuki za owocne starania ❤️

    Angela1108 lubi tę wiadomość

    age.png
  • LILILA Ekspertka
    Postów: 171 178

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze w dwupaku. Ale już praktycznie koncoweczka w poniedziałek 26 ma wizytę i dr zadecyduje czy jescze ten tydzień mogę czekać w domu. Bo jakoś skurcze się zaczynają szyjka się skraca przepływy dobre mała ułożona już nisko przy miednicy. Więc dr chce dać szansę żeby sam się poród zaczoł. Ostateczny termin stawie ja się w szpitalu mm 5 lipca jeżeli samo się no zacznie do tego czasu. 🙂 Na pomorzu u nas zaczynają się upały więc mam nadzieję że już naprawdę niedługo będziemy razem bo ciężko.
    Cieszy mnie tylko fakt że zdążę być na zakończeniu roku szkolnego u synka. Bardzo jest poruszony zakończeniem tego etapu w swoim życiu. Od wrzesnia 1 klasa 🙂

    wichrowe_wzgórza lubi tę wiadomość

    5 ciaz ...
    1 synek..
    diagnostyka - poronienia idiopatyczne
    6 ciąża
    listoad- kontrolne USG - niespodzianka pęcherzyk ciążowy z zarodkiem 5±6 dni i ❤️
    18.11 - maluszek 1,5 cm
    21.12 - USG prenatalne - wszytko ok 🙂
    22.02 - USG Połówkowe zdrowa 470g dziewczynka ❤️🎉
    21.04- USG III trym 1400g cudu :)
    07.07.23- 3330g i 55 cm szczęścia ❤️
  • Marcysia1990 Autorytet
    Postów: 1657 408

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale już masz doroslaka w domu 😊 Trzymam kciuki,żeby udało się wytrzymać do piątku,a potem niech już się dzieje samo co ma się dziać 😊

    age.png
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1496 421

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILILA czekam na wieści mam nadzieję że wytrwasz w dwupaku do piątku

    My mamy pierwszy ZĄBEK odkryty równo w dzień skończonego 5 miesiąca i muszę przyznać że teściowa miała rację bo z tydzień wcześniej mówiła że lada dzień i faktycznie. Wprowadzamy pomału kremy warzywne i owocowe mały je bardzo chetne narazie potroszeczke tak jak kazała pediatra. Co do starań narazie czekam muszę najpierw odbyć konkretną wizytę u mojego gin przedyskutować to z nim i z kardiologiem jak dadzą zielone światło to pewnie zaczniemy starania

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas pół roku minęło w Boże Ciało. Czas leci jak głupi, a po dzieciach najbardziej to widać. Ja nadal karmię piersią, ale też już wprowadzam słoiczki z marchewką, jabłkiem, była też dynia ( mały zaprotestoawł i pluł) oraz kaszka ryżowa. Idzie nam to pomału ale jakoś dajemy radę. Zębów brak, ale chyba będą lada chwila.

  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilila, 💪🙂❤️✊

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 27 czerwca 2023, 02:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilila, trzymam kciuki! Moja średnia jest z lipca, za chwilę 3 urodziny :)
    Młodej zęby pojawiły się najwcześniej z całej trójki, 5 mcy i niecały tydzień 😬 Uczciła też dzień 5 mcy obrotem na brzuch i teraz już je trzaska równo :D

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1496 421

    Wysłany: 27 czerwca 2023, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nasz też już się obraca na brzuszek cały czas wasze też tak mają? Kurde przy przebieraniu próbuje się przekręcać jak się tylko przebudzi pierwsze co fik na brzuszek w wózku fik na brzuszek No cały czas... wogule już jest taki duży wyciąga do nas rączki jak chce zeby go wziasc co mnie rozwala
    Jak bym miała wybierać okres noworodkowy a ten teraz zdecydowanie wolę teraz 🥰 mimo że mało spi jest troszkę marudny bo mu drugi zabek chyba idzie to i tak ten usmiech wynagradza wszystko.
    Stosujecie coś na dziaselka? My mu psikamy dentosept mini ale myślę o jakimś może żelu? Polecicie coś?

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 29 czerwca 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co nie używam nic na ząbkowanie, ale chyba pora się bliżej zapoznać z tematem, bo u nas już widać małą białą kropeczkę na dole, więc wychodzi ząbek. Synek się ślini na potęgę, wszystko pakuje do buzi i jest nerwowy.

  • LILILA Ekspertka
    Postów: 171 178

    Wysłany: 8 lipca 2023, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny urodziłam 07.07 🙂 na świat przyszła najwspanialsza kruszynka na świecie. Wielka wojowniczka i orędowniczką nadziejo Wiktoria 🙂

    Pozdrawia serdecznie swoje forumowe strasze siostry i braci 🙂🙂

    Żurawinka, wichrowe_wzgórza, espoir, Angela1108, Nyashka lubią tę wiadomość

    5 ciaz ...
    1 synek..
    diagnostyka - poronienia idiopatyczne
    6 ciąża
    listoad- kontrolne USG - niespodzianka pęcherzyk ciążowy z zarodkiem 5±6 dni i ❤️
    18.11 - maluszek 1,5 cm
    21.12 - USG prenatalne - wszytko ok 🙂
    22.02 - USG Połówkowe zdrowa 470g dziewczynka ❤️🎉
    21.04- USG III trym 1400g cudu :)
    07.07.23- 3330g i 55 cm szczęścia ❤️
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 8 lipca 2023, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serdecznie gratuluję 🥰

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 9 lipca 2023, 01:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILILA wrote:
    Dziewczyny urodziłam 07.07 🙂 na świat przyszła najwspanialsza kruszynka na świecie. Wielka wojowniczka i orędowniczką nadziejo Wiktoria 🙂

    Pozdrawia serdecznie swoje forumowe strasze siostry i braci 🙂🙂

    Tak się cieszę! :))) Weszłam właśnie zapytać, czy jesteś już po i...taka wiadomość! ;* Niech się rozwija zdrowo i pięknie!
    Mam nadzieję, że dobrze się czujesz :)
    Będzie cudne rodzeństwo <3

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • LILILA Ekspertka
    Postów: 171 178

    Wysłany: 9 lipca 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czujemy się bardzo dobrze poród był cudowny. Szybki 🙂
    Malutka ważyła 3330g i 55 cm długości.
    Dzisiaj już jesteśmy w domu i zaprzyjaźniamy się z resztą gromady 🙂

    5 ciaz ...
    1 synek..
    diagnostyka - poronienia idiopatyczne
    6 ciąża
    listoad- kontrolne USG - niespodzianka pęcherzyk ciążowy z zarodkiem 5±6 dni i ❤️
    18.11 - maluszek 1,5 cm
    21.12 - USG prenatalne - wszytko ok 🙂
    22.02 - USG Połówkowe zdrowa 470g dziewczynka ❤️🎉
    21.04- USG III trym 1400g cudu :)
    07.07.23- 3330g i 55 cm szczęścia ❤️
  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1496 421

    Wysłany: 10 lipca 2023, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LILILA wrote:
    Dziewczyny urodziłam 07.07 🙂 na świat przyszła najwspanialsza kruszynka na świecie. Wielka wojowniczka i orędowniczką nadziejo Wiktoria 🙂

    Pozdrawia serdecznie swoje forumowe strasze siostry i braci 🙂🙂
    Moje gratulacje bardzo się cieszę 🥰 niech zdrowo rośnie 🥰

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • OvuFriend

    Wysłany: 12 lipca 2023, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!🙂

    Przychodzimy do Was z ważną informacją. Już od dzisiaj możecie korzystać z trybu ciążowego w aplikacji OvuFriend. Wystarczy zaznaczyć pozytywny test ciążowy, a aplikacja automatycznie przechodzi w tryb śledzenia ciąży. 🤰

    💥Ważne: w związku z ulepszeniami forum BellyBestFriend zostało przeniesione do OvuFriend. Wątki ciążowe znajdują się bezpośrednio pod wątkami staraniowymi. 💥

    Jest to pierwsza wersja trybu ciążowego, którą stale będziemy ulepszać, ale już teraz czekają na Was:
    💜Fascynujące statystyki, informacje i ważne wydarzenia o Twojej ciąży
    💜Odliczanie dni do porodu
    💜Ciekawe informacje o tym co dzieje się z Twoim ciałem w ciąży, jak rośnie maleństwo i ilustracja jak teraz wygląda
    💜Porada na każdy dzień ciąży
    💜Możliwość monitorowania aż 80+ objawów, nastrojów, aktywności etc.

    Wszystko tworzymy z myślą o Was, więc jeśli macie dla nas sugestie, co jeszcze może się znaleźć w aplikacji, to piszcie na: [email protected]
    Każda opinia jest dla nas bardzo ważna!

    Miłego korzystania! 🙂

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1496 421

    Wysłany: 19 lipca 2023, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie jak się macie? Jak wasze maluszki?

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 21 lipca 2023, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas po woli do przodu. Mały ruchliwy, obraca się już w dwie strony, ale zdecydowanie preferuje przez lewe ramię. Zęby wyłażą bardzo powoli, więc synek bywa marudny. Z jedzeniem jest tak, że woli kaszki niż słoiczki z mięskiem. Wprowadzenie pokarmów idzie nam dość wolno. Dziennie jeden lub dwa posiłki inne niż mleko dostaje. Jednak gdy jest to mięsko, to raczej kilka łyżeczek zje i już po wszystkim. To takie bardziej próbowanie z jego strony. Kaszki za to młóci aż się uszy trzęsą. A jak u was?

  • Angela1108 Autorytet
    Postów: 1496 421

    Wysłany: 21 lipca 2023, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy dwa Dolne ząbki ale chyba coś się zaczyna u góry bo jest strasznie marudny pcha wszystko do buźki. W dzień ma tylko 2 drzemki jedna z godzinkę druga z 20-30min chyba że gdzieś jedziemy wieczorem to przysnie w aucie na 15min ale za to spi od 22 do 4/5rano czasami nawet do 6:30 zje mleczko i tak na dobre wstaje po 9 zaczyna swój aktywny dzień. Co do diety to sloiczki je nawet ładnie po dyni zwraca tzn jakby mu się ulewa później narazie dostaje 2 razy dziennie zupkę warzywna albo pół sloiczka a wieczorem kaszkę z musem owocowym mu daje chętniej je. Mięsa mu jeszcze nie dawałam zaczęłam też mu sama gotować i bledowac bo do tych warzywek co sama gotuje mu dodaje Olej lniany a w sloiczkach jest rzepakowy i przyznam że sprawie mi to straszna frajdę takie mu gotowanie. Nasz też woli obracać się przez lewe ramię i wogole zabawki też bardziej lewą rączka łapie. Siedzieć jeszcze sam nie siedzi ale strasznie lubi jak się go stawia na nóżki i skakać jak sprężynka. Zaczęliśmy też zmianę mleka z bebilon 1 na 2 narazie daje mu 1:1 a właśnie do mam co karmią mm ile wasze maluchy wypijają i ile razy dziennie bo u nas jest tak że je 120ml co 2.5 /3 godziny tak w dzień w nocy ma większą przerwę chciałam mu trochę wydłużyć ten czas i dawać mu po 150ml ale on nie chce tyle na raz

    01.23 syn 🧑‍🌾 cud po 14 latach starań 🥰
    12.2012 👼🏻💔 w 12 tyg.
    02.2017 👼🏻💔 w 8 tyg.
    05.2005 córka 🙎🏼‍♀️
    05.2023 zabieg cholecystostomi
    Dieta lekkostrawna do dziś
    2022 tętniak przegrody miedzyprzedsionkowej
    12.2023 powrót do starań
    Nebilet 💊
    Acard 💊
  • Żurawinka Autorytet
    Postów: 593 275

    Wysłany: 21 lipca 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas cały czas kp na żądanie, więc nie wiem, ile dokładnie zjada. No i nocami budzi się czasem nawet co dwie godziny. Na mm wiem, że maluchy przesypiają dłużej.

  • bumbum Autorytet
    Postów: 2789 1272

    Wysłany: 23 lipca 2023, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też kp, walczymy cały czas o wagę, pediatra mówi że ok, ale muszę to monitorować, teraz mamy prawie 6200. RD idzie baardzo powoli. Warzywka raczej słabo wchodzą, kaszka trochę lepiej, ale rozszerzamy dopiero 2 tyg wiec cierpliwie czekam.

‹‹ 663 664 665 666 667 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ