Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ktosiowa wrote:
    Wg mnie, to skończyłaś 6 pełnych tygodni i przez najbliższy tydzień będziesz w 7 tygodniu...

    A ja witam się w 8 tygodniu. Ktosik mi się zaktualizował i pierwsze wymioty (do tego w pracy) zaliczyłam... Tydzień temu też była aktualizacja i Ktosik zabrał mi siły... Regularne mam dziecko, systematyczne ;-).


    Mi dziś pokazuje 8t4d (według usg) i wg mnie jestem w 8 tygodniu, a nie w 9. :)
    Wiadomo,że lepiej to brzmi takie dodawanie sobie :D Ale po co sobie dodawać?

    Jak byłam na wizycie i na usg wyszedł 6t4d to ginekolog mówiła,że jestem w 6 tygodniu, a nie w 7. :)

  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovilovi wrote:
    Mi dziś pokazuje 8t4d (według usg) i wg mnie jestem w 8 tygodniu, a nie w 9. :)
    Wiadomo,że lepiej to brzmi takie dodawanie sobie :D Ale po co sobie dodawać?

    Jak byłam na wizycie i na usg wyszedł 6t4d to ginekolog mówiła,że jestem w 6 tygodniu, a nie w 7. :)

    Ale to sobie nic nie dodajesz przeciez :) na chłopski rozum, jak jesteś np. 0t3d to nie jesteś w zerowym tygodniu, bo coś takiego nie istnieje. Mówisz, ze jesteś w pierwszym tygodniu ciazy, bo to juz pierwszy tydzień leci. Tak samo jak sa np. kosmetyki dla dzieci "od 1 miesiąca" tzn, ze możesz je używać od urodzenia, bo juz wtedy dziecko jest w pierwszym miesiącu życia, nie zerowym.

    be_aduska, ktosiowa, izalika, Krokodylica lubią tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • Aenu Autorytet
    Postów: 925 1005

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovilovi wrote:
    Mi dziś pokazuje 8t4d (według usg) i wg mnie jestem w 8 tygodniu, a nie w 9. :)
    Wiadomo,że lepiej to brzmi takie dodawanie sobie :D Ale po co sobie dodawać?

    Jak byłam na wizycie i na usg wyszedł 6t4d to ginekolog mówiła,że jestem w 6 tygodniu, a nie w 7. :)
    Zgadzam się:) też tak liczę jak ty. Wczoraj byłam u ginekologa to wg usg 5t6d. Więc dzisiaj zaczynam 6 tydzień ;)
    Ale niech każdy sobie liczy jak chce...

    s1985 lubi tę wiadomość

  • Aenu Autorytet
    Postów: 925 1005

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Ale to sobie nic nie dodajesz przeciez :) na chłopski rozum, jak jesteś np. 0t3d to nie jesteś w zerowym tygodniu, bo coś takiego nie istnieje. Mówisz, ze jesteś w pierwszym tygodniu ciazy, bo to juz pierwszy tydzień leci. Tak samo jak sa np. kosmetyki dla dzieci "od 1 miesiąca" tzn, ze możesz je używać od urodzenia, bo juz wtedy dziecko jest w pierwszym miesiącu życia, nie zerowym.

    O 0t3d ciąży to nikt jeszcze nie wie, że jest w ciazy;) moze tylko podejrzewac. usg i testy ciążowe nic nie wykażą eh.

  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Ale to sobie nic nie dodajesz przeciez :) na chłopski rozum, jak jesteś np. 0t3d to nie jesteś w zerowym tygodniu, bo coś takiego nie istnieje. Mówisz, ze jesteś w pierwszym tygodniu ciazy, bo to juz pierwszy tydzień leci. Tak samo jak sa np. kosmetyki dla dzieci "od 1 miesiąca" tzn, ze możesz je używać od urodzenia, bo juz wtedy dziecko jest w pierwszym miesiącu życia, nie zerowym.


    Yhym... a jeżeli rodzisz (36+3)to dlaczego dziecko jest traktowane jako wczesniak skoro jest to 37 tc?
    Gdybym moja ginekolog ostatnio poprawiła,że jestem w 7tc, a nie w 6tc to chyba parsknelaby śmiechem :)

  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aenu ale mi nie chodzi o to czy ktos wie czy nie. Podałam to jako przykład, zeby zobrazować w najłatwiejszy sposób jak to liczymy.

    Zreszta, moj lekarz zawsze mówił "Pani Ewo, jak widać 22t4d czyli wchodzimy juz w 23 tydzień ciazy".

    be_aduska, Krokodylica lubią tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 30 maja 2017, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lovilovi wrote:
    Yhym... a jeżeli rodzisz (36+3)to dlaczego dziecko jest traktowane jako wczesniak skoro jest to 37 tc?
    Gdybym moja ginekolog ostatnio poprawiła,że jestem w 7tc, a nie w 6tc to chyba parsknelaby śmiechem :)

    Bo to nie jest skończony 37 tydzień tylko rozpoczęty, a zeby wcześniak nie był wcześniakiem musi byc skończony ów 37 tydzień ciazy.

    be_aduska lubi tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Bo to nie jest skończony 37 tydzień tylko rozpoczęty, a zeby wcześniak nie był wcześniakiem musi byc skończony ów 37 tydzień ciazy.


    No właśnie... to po co sobie dodawać?
    Ja tam nie lubię sobie niczego utrudniać :) I liczę tygodnie skończone.
    Ale jeżeli komuś lepiej jest liczyć inaczej to ok ;)

  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej jak to jest z tą toksoplazmozą bo już się pogubiłam. Przeciwciała igg mogą sobie z czasem wyprowadzić z organizmu ? Myślałam ,że jak raz się przechodziło Toksoplazmoze to się ma odporność, ale to chyba jednak tak nie działa ? Jak to jest możliwe ,że w jednym badaniu rok wcześniej mam wyniki : igg + Igm - , a teraz mam igg - , IgM - ?
    Dla dziecka najgorsze jest ponoć zakażenie pierwotne w ciąży, jak to interpretować w takim razie u mnie ? Znowu diagnostyka z jakimiś wynikami poleciała w kulki ? Albo wcześniej ,albo teraz? Czy tak może być , a ja już wszystko pomieszałam?

    preg.png
  • be_aduska Przyjaciółka
    Postów: 87 96

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Ja też źle spalam ale to przez ten upał w nocy.

    O 11:15 wizyta i stres już mnie złapał.

    Lovi według Twojego liczenia jeśli urodzisz w terminie to Twoja ciąża nigdy nie będzie w 40 tygodniu, tylko w 39... Można mówić że ciąża ma np. 9 tyg albo że jest się w 10 proste. I to nie jest żadne dodawanie.

    ktosiowa, natki89, Krokodylica lubią tę wiadomość

    ayng8ti.png
    -01.2017 6tc (*)
    -starania od 09.2016
    -Hania 2010 <3
  • be_aduska Przyjaciółka
    Postów: 87 96

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka przytulam Cie bardzo mocno. Trzymaj się :(

    ayng8ti.png
    -01.2017 6tc (*)
    -starania od 09.2016
    -Hania 2010 <3
  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa, to mnie zatkalas. W pierwszej ciazy przy toxo wyszło, ze przechodziłam ale jestem odporna IgG + IgM - i byłam pewna, ze juz nie będę musiała powtarzać, bo przeciez jestem uodporniona ...

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis wrote:
    Morwa, to mnie zatkalas. W pierwszej ciazy przy toxo wyszło, ze przechodziłam ale jestem odporna IgG + IgM - i byłam pewna, ze juz nie będę musiała powtarzać, bo przeciez jestem uodporniona ...
    No właśnie ja też byłam o tym niemal przekonana :/ myślałam ,że to formalność i ,że jak lekarz chce wyniki na papierze a nie internetowo z poprzedniego roku to zrobię mu nowe. Byłam pewna ,że wyjdą tak jak tamte , a tu klops :/ teraz przez całą ciąże będę miała dodatkowe zmartwienie... jakbym ich miała mało :(

    P.s hiva mi nie podali internetowo czyli tak jak przyouszczałam.

    preg.png
  • Lovilovi Autorytet
    Postów: 649 615

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    be_aduska wrote:
    Cześć Dziewczyny. Ja też źle spalam ale to przez ten upał w nocy.

    O 11:15 wizyta i stres już mnie złapał.

    Lovi według Twojego liczenia jeśli urodzisz w terminie to Twoja ciąża nigdy nie będzie w 40 tygodniu, tylko w 39... Można mówić że ciąża ma np. 9 tyg albo że jest się w 10 proste. I to nie jest żadne dodawanie.


    Chyba ginekolodzy lepiej wiedzą jak liczyc... i to nie jest mój wymysl :P Więc nie rozumiem Twojej wypowiedzi?


    Morwa - też myślałam, że jeżeli już się przechodzilo toksoplazmoze to ma się odporność. Bynajmniej tak mi powiedziała kiedyś moja ginekolog w pierwszej ciąży. Ale teraz to już też sama nie wiem... O co w tym chodzi :)

  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    be_aduska wrote:
    Cześć Dziewczyny. Ja też źle spalam ale to przez ten upał w nocy.

    O 11:15 wizyta i stres już mnie złapał.

    Lovi według Twojego liczenia jeśli urodzisz w terminie to Twoja ciąża nigdy nie będzie w 40 tygodniu, tylko w 39... Można mówić że ciąża ma np. 9 tyg albo że jest się w 10 proste. I to nie jest żadne dodawanie.
    Trzymam kciuki za wizytę :* :* będzie wszystko w jak najlepszym porządeczku :) tego Ci przynajmniej życzę :* oraz każdej ,która wybiera się dzisiaj na wizytę :)

    be_aduska lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    No właśnie ja też byłam o tym niemal przekonana :/ myślałam ,że to formalność i ,że jak lekarz chce wyniki na papierze a nie internetowo z poprzedniego roku to zrobię mu nowe. Byłam pewna ,że wyjdą tak jak tamte , a tu klops :/ teraz przez całą ciąże będę miała dodatkowe zmartwienie... jakbym ich miała mało :(

    P.s hiva mi nie podali internetowo czyli tak jak przyouszczałam.

    Wg Google "Jeśli badanie wykaże, że organizm jest uodporniony, ponieważ kobieta przeszła wcześniej chorobę – nie ma żadnych obaw. Nawet ponowne zachorowanie na toksoplazmozę, już w czasie ciąży, nie stanowi niebezpieczeństwa dla płodu."

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi toxo i cytomegalia wyszły ujemne o obu klasach... jak poprzednio prawie rok temu i 13 lat temu :) Różyczkę robiłam przed staraniami i wyszło mi, że jestem odporna (wynik 72).Nie robiłam drugi raz różyczki ale teraz to się zastanawiam :/

  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulineczka, strasznie mi przykro :( Przytulam.
    Ja o 10:30 mam wizytę, poproszę o kciuki!

    Krokodylica lubi tę wiadomość

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17075 27203

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    t2870449_screenshot-2017-05-30-09-11-44-1.png

    Mi takie wyniki wrzucili na stronę. Oba z toksoplazmozy są niereaktywne. Rok wcześniej IGG miałam reaktywne, reaktywne a nie wątpliwe :/ a teraz takie buty :(

    preg.png
  • Aenu Autorytet
    Postów: 925 1005

    Wysłany: 30 maja 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiak wrote:
    Agulineczka, strasznie mi przykro :( Przytulam.
    Ja o 10:30 mam wizytę, poproszę o kciuki!
    Będę trzymać kciuki ;)

    Gosiak lubi tę wiadomość

‹‹ 250 251 252 253 254 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ