X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 31 października 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Kendy ja w wiekszosci leze, lekarz nie mowil mi, ze mam byc teraz obloznie chora i lezec plackiem ;p takze nie bede wariowac. Juz i tak mam kryzys emocjonalny z siedzeniem w domu i lezeniem. Wiec nie chce pograzac sie bardziej.

    Robotek zadnych nie mam, ani rzeczy, ani obecnie kasy ;p czeka mnie wizyta u okulisty, dentysty i marzy mi sie fryzjer a to pochlonie mega budzet... nie mowiac, ze musze dokupic pare szpargalow. Jak mi sie uda to kupie welne czesankowa.
    A ta wełna czesankowa to do czego ?
    Ja właśnie dla dobrego samopoczucia emocjonalnego postanowiłam się czymś pożytecznym zająć co mnie nie wymęczy i będę mogła tworzyć wygodnie leżąc/ siedząc. Bede szyła (ręcznie bo nie mam maszyny ) dla mojej trójki poduszki dekoracyjne takie a'la pluszaki Będą mieli coś takiego zrobionego przeze mnie ,od serca. Jeszcze mam w planach uszyć gadżety do mojego fotokocyka i chce zrobić album pamiątkowy dla synka. Na necie nie mogę znaleźć takiego jak chce. A zajmę głowe i wolny czas i sprawie radość dzieciakom .Ciekawe co z tego wyjdzie :) hehe

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 31 października 2018, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendi odeszły mi wtedy wody, Mały nie był już taki malutki bo ważyl 3020 kg i miał 53 cm 10/10.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 października 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    A ta wełna czesankowa to do czego ?
    Ja właśnie dla dobrego samopoczucia emocjonalnego postanowiłam się czymś pożytecznym zająć co mnie nie wymęczy i będę mogła tworzyć wygodnie leżąc/ siedząc. Bede szyła (ręcznie bo nie mam maszyny ) dla mojej trójki poduszki dekoracyjne takie a'la pluszaki Będą mieli coś takiego zrobionego przeze mnie ,od serca. Jeszcze mam w planach uszyć gadżety do mojego fotokocyka i chce zrobić album pamiątkowy dla synka. Na necie nie mogę znaleźć takiego jak chce. A zajmę głowe i wolny czas i sprawie radość dzieciakom .Ciekawe co z tego wyjdzie :) hehe

    Do zrobienia koca ;) sa piekne z welny czesankowej i robi sie recznie. Ale jak podlicze wizyty... to 350 zl, do tego badania 140, potem okulista 200, dentysta 150... fryzjer na moja dlugosc 300 a czuje sie tragicznie w swoich wlosach... wiec nie chce kupowac dodatkowych rzeczy jak zdolnosci u mnie marne ;p

    A kupic musze koszule, kosmetyki i do szpitala ogolnie sobie wyprawke :(

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Agnuka Autorytet
    Postów: 489 511

    Wysłany: 31 października 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję! :) mega się cieszę

    taak, teraz można spokojnie odpoczywać :) i od wtorku L4

    Seli lubi tę wiadomość

    23cs R. <3
    age.png
    21cs M. <3
    age.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 31 października 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Kendy ale ja wlasnie chce zeby nie dogoniła wagi brata :(

    Seli podziwiam ze czujesz płuco, przecietny czlowiek tego nie potrafi :D :D mi mlody na koniec ciazy ciążyl na zebrach ale płuca nigdy nie poczulam mimo ze byl tak wysoko :p

    Mamayginekolog nie skomentuje.Ale generalnie to najnowsze stanowisko czyli poparte pewnie minimalna liczbą statystyk takze do konca bym.nie ufala...zreszta ona wyraznie napisala ze lezenie dla niej to lezenie plackiem dluzje niz 22h na dobe. Ups skomentowalam :D no i jeszcze jedno, bardziej pisze o tym ze lezenie jest zwiazane z wiekszymi powiklaniami no i jasne ale nie pwoiedzialabym ogolnie ze nie pomaga
    Czekaj. Zrozumiałam ,że nie chcesz by dogoniła wagę brata czyli chcesz by była mniejsza niż on. Rozumiałam cały czas z tego co piszesz,że się obawiasz za dużej wagi u dziecka. Czy źle zrozumiałam ?:)

    Dobrze zrozumiałam . Ale jest szansa,że może dogonić ale myślę że waga do 4 kg jest ok ,gorzej gdy powyżej więc luz będzie dobrze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 19:08

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 31 października 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    No czuje... bo bolalo mocno jak oddychalam - czyli jestem nieprzecietna ;p

    Coz, lekarz kazal odpoczywac, nie wychodzic z domu dalej niz laboratorium i on, wiec stosuje sie do jego zalecen. Nie mowil o lezeniu plackiem ;p nie przesadzajmy. Nie bede nad soba teraz rozpaczac. On sam mowil, ze tragedii nie ma jeszcze, kontrola za 2 tygodnie.
    Amen. Twoja decyzja :)

    Ale mamy ginekolog tez bym nie traktowała jako wyroczni. Natknęłam się na kilka przeczących sobie faktów w jej artykułach.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 października 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Amen. Twoja decyzja :)

    Ale mamy ginekolog tez bym nie traktowała jako wyroczni. Natknęłam się na kilka przeczących sobie faktów w jej artykułach.

    Przede wszystkim slucham swojego lekarza ;) jakby zalecil lezenie plackiem to bym lezala.

    Ja tez jej nie traktuje jak wyroczni. To tylko internet.

    I chyba na jakis czas pozegnam sie z forum bo zaraz poczuje sie jak jakas wyrodna matka, zla kobieta. Nie mam ochoty sie nad soba uzalac, ani piescic jak to nie potrzebne.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 31 października 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Kendi odeszły mi wtedy wody, Mały nie był już taki malutki bo ważyl 3020 kg i miał 53 cm 10/10.
    To fakt dzidziuś w normie i 10/10 czyli wszystko było ok? Nie był już jako wcześniak ? No nie bo to już 37.tydzien .
    To ja torbę na bank do 35 tygodnia już spakuje albo i szybciej hehe :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 31 października 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Przede wszystkim slucham swojego lekarza ;) jakby zalecil lezenie plackiem to bym lezala.

    Ja tez jej nie traktuje jak wyroczni. To tylko internet.

    I chyba na jakis czas pozegnam sie z forum bo zaraz poczuje sie jak jakas wyrodna matka, zla kobieta. Nie mam ochoty sie nad soba uzalac, ani piescic jak to nie potrzebne.
    I dobrze,że słuchasz lekarza :)
    Forum to też tylko internet...każda wyraża tylko swoje zdanie. W cale nie musisz tego brać do siebie. :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 31 października 2018, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli dla ginekologa/położnika nigdy nie ma tragedii, mowie to na podstawie lekarzy w szitalu. Dla nich 32 tydzien to zajebisty noworodek a niestety tak nie jest. :p

    Kendy nie chce 4kg rodzić. A jak pomysle o noszeniu i potem ze ta waga bedzie rosnac to chce mi sie plakac. Czemu nie moge miec dziecka 2800 no zesz, niesprawiedliwosc losu kurde

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 19:31

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 października 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Seli dla ginekologa/położnika nigdy nie ma tragedii, mowie to na podstawie lekarzy w szitalu. Dla nich 32 tydzien to zajebisty noworodek a niestety tak nie jest. :p

    Kendy nie chce 4kg rodzić. A jak pomysle o joszeniu i potem ze ta waga bedzir osnac to chce mi sie plakac. Czemu nie moge miec dziecka 2800 no zesz, niesprawiedliwosc losu kurde

    Ale nie rodze jeszcze ;) i on nie mowil, ze super jak urodze teraz, mowil, ze moze byc tak, ze bedzie 37 a moze pociagne do 1.01 wiec nie mowimy tu o wczesniaku.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 31 października 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli nikt nie każe Ci sie pieścić :p jak bedziesz sluchac zalecen wychodzenie tylko na badania/wizyty to bedzie ok. A z drugiej strony w domu tez mozna ciagle cos robic i lazic wiec dla mnie to ze ktos z domu nie wychodzi nie oznacza ze w nim odpoczywa :D


    Seli ja wiem ze tak nie powiedzial i ze nie rodzisz, niewiem jak to inaczej opisac poprostu poloznik ginekolog bardziej patrzy pod katem tego ze to wysoki tydzien ciazy a nie tego ze dziecko nie jest jeszcze super rozwiniete w 32 tyg

    Moze byc wszystko, mozesz do 37 wytrzymac a mozesz w 33 dostac skurczy i rodzic a z taka szyjka pojdzie to wiele szybciej. Zreszta kazda z nas moze bo czasem dynamicznie wszystko się dzieje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 19:38

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 31 października 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    To fakt dzidziuś w normie i 10/10 czyli wszystko było ok? Nie był już jako wcześniak ? No nie bo to już 37.tydzien .
    To ja torbę na bank do 35 tygodnia już spakuje albo i szybciej hehe :)
    Nie ma wpisane ze wczesniak, mial tylko zoltaczke ale to i tak czesto sie zdarza. Jakby mial wpisane wczesniak to mielibysmy czesc szczepien za darmo.. no ale wtedy o tym jesscze nie wiedzialam. Najwazniejsze ze bylo ok, bylam 4 dni przed porodem na wizycie i gin powiedzial, ze to juz taki moment ze porod moze byc w kazdej chwili..wywolal wilka z lasu..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 19:34

    Kendy lubi tę wiadomość

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 października 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Seli nikt nie każe Ci sie pieścić :p jak bedziesz sluchac zalecen wychodzenie tylko na badania/wizyty to bedzie ok. A z drugiej strony w domu tez mozna ciagle cos robic i lazic wiec dla mnie to ze ktos z domu nie wychodzi nie oznacza ze w nim odpoczywa :D


    Seli ja wiem ze tak nie powiedzial i ze nie rodzisz, niewiem jak to inaczej opisac poprostu poloznik ginekolog bardziej patrzy pod katem tego ze to wysoki tydzien ciazy a nie tego ze dziecko nie jest jeszcze super rozwiniete w 32 tyg

    Coz, dla niego moge urodzic w terminie, mowi, ze z jego doswiadczenia z pessarem czy bez to nie ma znaczenia i kobiety potrafia po terminie rodzic i mamy ustalone dwie kontrole w listopadzie, chyba, ze by cos sie dzialo to ustalimy wiecej. Na razie ujscie szyjki nie ma ksztaltu v ani u i nic sie od wewnatrz nie dzieje.
    Po prostu mu ufam i wiem, ze nie urodze za sekunde ;p
    A w domu nie robie bog wie czego i nie zamierzam, glownie duzo spie i czytam ksiazki. Olalam totalnie sprzatanie i wiele innych rzeczy.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 31 października 2018, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i git. A jak ta infekcja, kiedy bedziesz miec wynik wymazu? Oby wkoncu nic Ci nie wyszło kurcze

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 31 października 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    No i git. A jak ta infekcja, kiedy bedziesz miec wynik wymazu? Oby wkoncu nic Ci nie wyszło kurcze

    Wlasnie wracamy z labo :/ od 18... wiec wyniki za ok 4 dni.
    Niby nic mnie nie boli, nie mam skurczy jakby w szyjce wiec nie wiem... ale prawda taka, ze przed samym otworzeniem wynikow mam objawy dopiero infekcji ;p
    A gdyby mlody tak nie kopal i nie wierzgal to nic by mnie nie bolalo i byloby super.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 31 października 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin wrote:
    To muszę jeszcze dokupić parę rzeczy. No i z moimi ruchami i ogarnięciem musze zaraz startować ;) A i znajoma mówiła że najlepiej spakować się w 2 torby, tzn w jedną swoje rzeczy a w drugą dla Maluszka. Ktoś się wypowie? Bo mi się wydaje ze tak głupio do szpitala z takimi bagażami.

    Polozna nam mowiła, ze 2 torby, zeby tata w nerwach dzieciecych rzeczy nie szukal. Chodzi o 2 reklamowki i to razem do walizki czy torby na kolkach. W razie potrzeby tylko otworzy walizkę i wyciągnie pakiet.

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 31 października 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie boli jak wstaje, np. Z samochodu. Jakby mi miało coś z krocza wypaść ;P albo zakłuje.

    Ale macie już duże maluszki ;)

    A przygotowujecie jedna torbę na porodówkę i druga na oddział?? Bo jak czytam jakieś listy z wyprawkami to tak właśnie dzielą :P

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 31 października 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja siostra urodziła córkę w 36t6d i była wcześniakiem, ale z wagą normalnego dziecka bo 3690 g :) I mieli część szczepień za darmo.

    Co do torby to ja dla dziecka z tego co pamiętam biorę tylko mokre chusteczki. Muszę jeszcze raz sprawdzić. Dzisiaj przyszło zamówienie z apteki. Zostają mi tylko te staniki do karmienia i jeszcze jedna koszula. I chyba wsio :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 20:38

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 31 października 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Troche przesada z osobna torbe na porodowke no bo po co? W koszule do porodu przebierasz sie na izbie raczej. Niewiem co jeszcze w tej torbie mialoby byc. Woda i przekaska? To moze byc chyba w zwyklej torbie. A ja na porodowce nie zdazylam nawet komorki z podrecznej torebki wyjac :D

    Seli to trzymam kciuki zeby wkoncu nic nie wyhodowano :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 20:51

    Seli lubi tę wiadomość

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
‹‹ 696 697 698 699 700 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ