X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 14 lutego 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wasze dzieci też mają takie kolki??? Ada wieczorem wpada po prostu w histerię... Zaczyna wieczorem i kończy w nocy. Ostatnio o 2 w nocy zasnęła. A tak to ciągle płacz z krótkimi przerwami. Wczoraj z desperacji podałam jej Paracetamol... Później butla i padła o spała 4 godziny. Niech to się już skończy, bo ja psychicznie już nie wyrabiam :( Najchętniej wzięłabym ten ból na siebie :( Jest mi jej tak żal, że musi tak cierpieć. Dajemy jej probiotyk, dostaje Sabsimplex, ale mam wrażenie że to nic nie daje.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 lutego 2019, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na forach, na fb byl najpierw temat tego sab simplex i kazda kupowala a potem polowa pisala, ze po nim jakby jest gorzej. Moj kolki nie mial, ale od pierwszego dnia juz w szpitalu mial podawany dicoflor. Nie wiem czy to to czy fart...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 15 lutego 2019, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej muszę się pochwalić właśnie karmie bez nakładki silikonowej i daje radę :):):) udało się wyleczyć sutki. Jeszcze momentami boli ale to już pikuś. Musiałam sprawdzić czy synek pamięta jak to jest ssać bez...pamięta..mały ssak;)
    I lewego cycka udało się wyprowadzić na prostą ,pobudziliśmy laktację z powrotem
    i już z niego też się mały najada . Już od wczoraj nie podaje mm a wcześniej zdarzało się raz dziennie,czasem dwa. Cieszę się :)
    I wczoraj wieczorem była kupka ..samodzielna :):):)także u nas dobre wiadomości.

    Ach te kolki i brzuszki. U nas tragedii nie ma ale też mu brzuszek czasami dokucza. Paulina może termofor z pestek wiśni,suszarka ,Espumisan .Pewnie wyrośnie z tego ale do tego czasu dobrze by było chociaż znaleźć coś co łagodzi dolegliwości.

    Katepr
    Mam nadzieję,że udało ci się dłużej pospać

    Mój chyba wrócił do trybu pobudki co 3 godz ale i tak czuję się wyspana . Choć dziś akcja wypadania smoka co chwilę,że o 4 wzięłam go do siebie. Dziewczyny wyszykowałam..wracam do wyrka i polenimy sie jeszcze trochę z synkiem :)uwielbiam nasze poranki:)

    Miłego piątku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 08:22

    Seli, Lisa24, Magdoczka lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 15 lutego 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina u nas to samo od tygodnia, jeden dzień tylko nie płakał. Ja już mam stresa jak nadchodzi godzina 19 mniej wiecej tak sie u nas zaczynaja. Wczoraj z przerwa na godzine od 21 do 24.dzisiaj dałam sab, zobaczymy. Bo tak Adaś płaczę a ja z nim. :(

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 15 lutego 2019, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jeszcze kawka w wyrku ..:) a co..;)synek grzecznie leży ze mną ..rozgląda się,wierzga nóżkami wyspany,najedzony.:)

    Ogarniemy się i na spacerek po córke do szkoły.

    Lisa
    Jak pupcia Hani.mam nadzieję,że jest lepiej.

    Seli
    Co robisz za dobre ciacho na weekend ? Nie mam pomysłu. Mam ochotę na rafello ale mąż nie lubi kokosa.
    Dziewczyny wyjeżdżają na weekend więc chyba daruje sobie ciasto a kupię lody...mam ochotę na lodynl z karmelem i bitą śmietaną...o tak będziemy obżerać sie w łóżku z mężem lodami ..przed i po !:):)
    Od wczoraj zaczęłam zumbę więc można pozwolić sobie na słodkie grzeszki .;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 10:08

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 15 lutego 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina u nas tez problemy brzuszkowe, w szczególności wieczorem, a czasami nawet rano lub w południe. Ale wieczory do północy to czasami masakra, nie raz miałam kryzys i chciało mi się płakać razem z synem.... to taki specyficzny płacz, histeria i skomlanie jak błaganie o pomoc :( nas najczęściej ratuje termofor z pestek i masowanie nim brzuszka... ciepło szczególnie go rozluźnia i te skurcze w brzuchu. Ostatnio kładę mlodego z termoforem brzuchem na mój brzuch i nóżki podkurczam. Łatwiej mu czasami tak się wypierdziec i wykupkac (no i jak się przytulamy to czuje bezpieczeństwo co tez pomaga). Raz nawet tak zasnelismy i przed drugą w nocy się obudziłam i go odłożyłam i spał dzięki temu 5 h - ale wykończony po tych cierpieniach.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 lutego 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robię torta :P malinowo czekoladowego :D bezglutenu bo mam koleżanki wege bezglutenowe świruski :)

    a oprócz tego nie wiem, coś pewnie jeszcze ukręce. Wczoraj mi się rozwalił spód ale była sytuacja kryzysowa z małym i mąż pomagał ;D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 15 lutego 2019, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy pupa już ładna ;) nie ma prawie śladu. Wygraliśmy z dziadostwem :) teraz smarujemy się samym linomagiem i jest pięknie. Gorsza sprawa z laktacja.. przez tą niecała jednodniowa przerwę bardzo się nam wszystko rozregulowało.. Hania wisi na cycu 1-2h a za 10 min dalej głodna :/ mało jej już leci wiec się złości i musi iść butla :/ i potrafi dojść nawe 60-70 ml jeszcze.. wcześniej zdarzało się tak na noc tylko a wczoraj już 3 razy miała butle:/ dzisiaj rano tez już się nie udało obejsc bez.. nie mam serca trzymać ją płacząca i nie dokarmić.. do tego po 2h bolą mnie już brodawki bo jak się złości to chwyta byle jak, płytko i zaciska i muszę jej cały czas na sile wyciągać.. nie wiem czy uda się jeszcze wszystko wyregulować od początku :((

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 12:14

    klz99vvjhysycx8i.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 15 lutego 2019, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy brawo że się nie poddałaś!!

    U nas też są problemy brzuszkowe tylko dzięki bogu nie kolka tylko gazy standardowo pręży się i wygina sapie syczy piszczy i Bóg wie co jeszcze.. u nas na gazy nie pomaga właściwie nic samo przechodzi jak troche wypierdzi i wysrajda odpukać srajdanie regularne chociaż robi się czerwona jak burak z wysiłku jk robi kupę...
    U nas to wygląda tak: Co dwa dni ją kąpiemy koło godziny 19 zanim się i wtedy dość szybko zasypia dzień bez kąpieli no to się troche wymarudzi koło 20. Ostatnio odpukać 4 godziny co jest super sprawą potem butla i znów 3-4 godziny i niestety koło 3-4 w nocy zaczyna się gazowanie co prawda ona podsypia i nie płacze ale biedna tak się męczy że ja prawie nie śpię (mąż irytująco śpi jak kamień) daje jej jeść cycka i butle masuje czasem daje espumisan i jakoś zasypiamy ale z cierpieniem małej niestety. Jak ojciec wychodzi to już pobudka koło 8 i już młoda świerzynka :) Daje jej jeść z cyca i butli jak trzeba, często robi kupsko w międzyczasie i jak zrobi kupę to znów zasypia już teraz spokojnie na 3 godzinki i ja dosypiam jak nie zrobi no to znów marudzi dopóki się nie zmęczy. Niestety ostatnio jej też dokuczają smary więc wczoraj wieczorem i dziś rano była sesja z katarkiem na odkurzacz ps. polecam młoda jak darła się przy gruszce tak przy katarku zachwycona i jeszcze podsypia. Tyle smarów wyciągnęłam że masakra :/ Na razie odpukać oprócz smarków i kichania nie ma innych dolegliwości czasem pokaszluje jak jej smary ściekają do gardła. Biedne te nasze dzieci a najgorsza bezsilność...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 12:37

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 15 lutego 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Kendy pupa już ładna ;) nie ma prawie śladu. Wygraliśmy z dziadostwem :) teraz smarujemy się samym linomagiem i jest pięknie. Gorsza sprawa z laktacja.. przez tą niecała jednodniowa przerwę bardzo się nam wszystko rozregulowało.. Hania wisi na cycu 1-2h a za 10 min dalej głodna :/ mało jej już leci wiec się złości i musi iść butla :/ i potrafi dojść nawe 60-70 ml jeszcze.. wcześniej zdarzało się tak na noc tylko a wczoraj już 3 razy miała butle:/ dzisiaj rano tez już się nie udało obejsc bez.. nie mam serca trzymać ją płacząca i nie dokarmić.. do tego po 2h bolą mnie już brodawki bo jak się złości to chwyta byle jak, płytko i zaciska i muszę jej cały czas na sile wyciągać.. nie wiem czy uda się jeszcze wszystko wyregulować od początku :((
    ehhh ja to mam na codzień zwłaszcza teraz jak się przeziębiła to wprowadziłam więcej cyca w nocy bo wtedy mam najwięcej pokarmu, mała jest nieznośna wykręca sie wypluwa wyje i gryzie ale po jakimś czasie chwyta czasem tyle wypije że zasypia a czasem dokarmiam i też idzie 60 ml. Nie poddawaj sie to najlepsze co może być nawet jak wypije tylko te 30 ml z cyca to i tak dobrze, zwłaszcza w sezonie przeziębień kiedy tych przeciwcial od nas potrzeba najbardziej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 12:36

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 15 lutego 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Dzięki:)
    Dla Ciebie tez szacun ,że walczysz o to kp ile by nie było warto .:)

    Lisa
    Nie poddawaj się. U mnie też bywało kryzysowo z laktacja. Przystawiaj mała jak najczęściej to rozhula laktację. Jak Cię bolą brodawki próbuj z nakładkami .Jeśli ci zależy na kp powalcz i stopniowo bedzie corazniej butli i w końcu sam cyc:) głowa do góry,da sie. Pij też dużo wody i może jakiś wspomagacz latacji. Ja nie stosowałam nigdy ale dziewczyny tu kiedyś polecały femaltiker czy cos takiego.
    Brawa za pupę !!!!:)

    Seli
    Imprezka?



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 13:58

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 15 lutego 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel u nas to samo z gazami, stekactwo od jakiejs 4-5 az do rana , tez cuduje, trzymam blisko przytulam probuje masowac itd a ona podsypua ale za chwile sie rozbudza i tak wkolko

    Kendy pospalam, tym razem od 21 do 23 szok :p a potem mala spala 3h wiec tez pospalam, potem juz 2 no i sie zaczelo stekanie ale i tak sie wyspalam szczerze mowiac.
    U nas od dzis skok jak nic, jeszcze wczoraj w dzien jadla ogladala ksiazeczki, miala 2 dluzsze drzemki nawet odkladalam ją a dzis masakra nawet w wozku spala tylko chwile a tak to ciagle placze i spi na rekach a i tak sie przebudza i poplakuje. Kurcze na sam weekend, niedobrze :p

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 15 lutego 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr
    Dobrze dobrze że na weekend,tatuś się wykarze :);)fajnie ,że choć trochę pospałas tym bardziej ,że dziś gorszy dzień.

    Mój też ma straszne gazy. Po spacerze jak odpiełam kombinezon ..łoo matko ...byłam pewna że jest kupa ale pusto to tylko baczki więc też go męczą problemy brzuszkowe i kupka zalega. Co to taka mała jedną kupka na 4 dni.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 15 lutego 2019, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy urodzinowa ;)

    Bylismy na spacerku, cudna pogoda <3

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 15 lutego 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co zrobić, żeby dziecko mi spało w dzień? On prawie w ogóle nie śpi, nawet przy butli nie zasypia, a jak już zaśnie to max na 10 minut. A tak to leży, rozejrzy się przez 2 minuty albo popatrzy na zabawkę i w ryk. Wymaga ciągłej uwagi i urozmaicania mu czasu, bo inaczej jest płacz.. Nic nie mogę przez to w domu zrobić bo ciągle nad nim ślęczę..

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 15 lutego 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Dziewczyny, co zrobić, żeby dziecko mi spało w dzień? On prawie w ogóle nie śpi, nawet przy butli nie zasypia, a jak już zaśnie to max na 10 minut. A tak to leży, rozejrzy się przez 2 minuty albo popatrzy na zabawkę i w ryk. Wymaga ciągłej uwagi i urozmaicania mu czasu, bo inaczej jest płacz.. Nic nie mogę przez to w domu zrobić bo ciągle nad nim ślęczę..
    wiesz nie jestem pewna czy jest na to jakiś sposób :D a przypadkiem Twój synek nie przechodzi skoku rozwojowego? dzieciaki ponoć wtedy wymagają non stop uwagi ze względu na ekstra wytężone zmysły które są dla nich przytłaczające

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 15 lutego 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka a to nie skok 7-9 tydzien? :p ja wiem ze glupio ciagle skokami to marudzenie tlumaczyc ale przy starszym idealnie sie wpasowywaly w gorsze dni a potem nabywal nowe umiejetnosci wiec cos w tym jest ;)

    Kendy niestety jutro maz w robocie od 8 do 21 a ja ze starszakiem i młodą w domu. W niedziele ma wolne...ale ja to wtedy sie czuje jakbym miala 3 dzieci a nie 2...kloca sie ze starszym i w ogole...mloda sie zajmuje ok :) juz mysle gdzie uciec na chwile podczas drzemki starszego haha :p
    Uff juz myslalam ze mok tylko takie baki okropne tworzy haha tez ciagle mysle ze kupa a tu nic

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 15 lutego 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Magdoczka a to nie skok 7-9 tydzien? :p ja wiem ze glupio ciagle skokami to marudzenie tlumaczyc ale przy starszym idealnie sie wpasowywaly w gorsze dni a potem nabywal nowe umiejetnosci wiec cos w tym jest ;)

    Kendy niestety jutro maz w robocie od 8 do 21 a ja ze starszakiem i młodą w domu. W niedziele ma wolne...ale ja to wtedy sie czuje jakbym miala 3 dzieci a nie 2...kloca sie ze starszym i w ogole...mloda sie zajmuje ok :) juz mysle gdzie uciec na chwile podczas drzemki starszego haha :p
    Uff juz myslalam ze mok tylko takie baki okropne tworzy haha tez ciagle mysle ze kupa a tu nic
    Moja bąkuje cały dzień ale nic to nie zmienia :/

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 15 lutego 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie młoda miała problemy gazowe darła się bo głodna do tego pchała gazy i ciągnęła mleko.. Skończyło się na orzyganej Emilce, matce i kanapie się nie mało dostało :P a za 5 min darła się znowu bo głodna masakra

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2019, 20:40

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 15 lutego 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba macie rację z tym skokiem rozwojowym :-) Nie pomyślałam o tym, a młody właśnie jest w 8 tygodniu. Oby szybko mu przeszło ;-)

    Mój też bąki puszcza takie, że bez maski nie podchodź :-D

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
‹‹ 962 963 964 965 966 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ