X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny po porodzie sn szwy wam się już rozpuściły? Zajrzałam dziś "ocenić straty" i wielka blizna do połowy tyłka już szwów nie ma ale w pochwie nadal sporo takich białych. Ciekawe minął ponad miesiąc od porodu nie powinny się już rozpuścić?

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 18 lutego 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy słodka ta Twoja córa :D chyba nie zorientowałabym się o co chodzi :D
    Ja tez cały czas pije, woda schodzi u nas teraz litrami
    Ja tez przemywam buźkę samą wodą i staram się niczym nie smarować. Jak byłyśmy na spacerze to ładnie jej zeszło ale w domu wróciło.. ma to od wczoraj i mi wczoraj rano tez wyszło jakieś uczelnie na twarzy ale zeszło po godzinie i tak się teraz zastanawiam czy to miało coś ze sobą wspólnego czy czysty zbieg okoliczności

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 lutego 2019, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania tez złapała katarek :( do tego miałyśmy 5 pobudek, wiec nocka słaba, zazwyczaj już spała ok 5h ciągiem, pewnie te smarki ją wzbudzały no i znowu robi kupę co chwile i to taka porządna. Zastanawiam się czy tego już nie powinnam zaliczyć na biegunkę :o zwłaszcza ze wcześniej się już jej normowalo i przez noc nie robiła tylko o 5 rano. Do tego niestety butle już idą prawie przy każdym karmieniu wiec nie powinna mieć takich wodnych.
    Ostatnio chcieliśmy sprawdzić ile mam tego pokarmu, ze tak wola butle. Ściągnęłam 140ml, mąż miał jej podać 100 a ja poszłam się kapać. Oglądali mecz i mąż się zagapił oczywiście.. a mała całe 140 wypiła i mało tego.. dalej wolała butle (!!!). Przeciągnelismy ją trochę i dostała dopiero po kąpieli, wypiła następne 60ml.. ja nie wiem gdzie ona to mieści ale teraz nawet za bardzo nie ulewa (odpukać). Nie wiem czy to jest normalne ze ona tyle je :/ próbuje jej to ograniczyć ale jest wtedy ryk okropny albo bardzo niespokojna i grymasi. Ostatnio w ogóle nauczyła się drzeć bardzo bo wcześniej to tylko tak jęczała i stękała ;P

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 lutego 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;) my sie wlasnie budzimy i slysze, ze nocna impreza budzi sie z nami :/ Dobrze, ze malemu halasy nie przeszkadzaly.

    Wczoraj mialam dziwny dzien. Zmulilo mnie do wymiotow po herbacie i po sniadaniu ;p a potem w polowie dnia jak juz bylo ok po oreo ;p i kupilam az test ale na szczescie nic ;p

    Gabrys wchodzi juz w 68 :) a u nas pogoda po 15 stopni, zamowilam na wyprzedarzy w www.t-a-o.pl kurtelke za 50 zl. Ma podszewke. Bo kombinezon i spiwor to za duzo. Sama kurtala wystarczy i rajtki +spodnie.

    My mielismy tez super weekend, w sobote maly duzo spal i byli goscie, w niedziele nie spal prawie wcale, nawet na spacerku ;) a my zjedlismy na miescie, bylismy na lodach i na kolacje mielismy donuty :D a wczoraj mialam i herbatke i sniadanie do lozka od meza <3 dzis za to nawet nie wiem kiedy wyszedl z domu.


    A i widze minusy dobrego snu malego. On sie mniej budzi, ja mniej wyspana a dluzej spie... i jak spalam po 6-7 h to duzo lepiej sie czulam...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 lutego 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    dziewczyny po porodzie sn szwy wam się już rozpuściły? Zajrzałam dziś "ocenić straty" i wielka blizna do połowy tyłka już szwów nie ma ale w pochwie nadal sporo takich białych. Ciekawe minął ponad miesiąc od porodu nie powinny się już rozpuścić?

    Mi do 8 tygodnia jakos tak ;) tez dlugo, ale ja mialam infekcje i to ponoc dlatego sie babralo.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 lutego 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Kurczę a u nas wyszedł trądzik noworodkowy.. chyba. Co na chwile trochę zbiednieje i jest lepiej to zaraz znowu się zaostrza :/ staramy się jej nie przegrzewać, wręcz czasami się martwię czy nie jest jej za chłodno.

    Dzisiaj pierwszy raz byłyśmy na takim dluuuzszym spacerze. Koła do mycia bo całe w błocie.. przeszliśmy bo dzikich polach i lesie, wózek dał radę

    Kendy zazdroszczę, ze się zmibilizowałas ;) ja miałam nie jeść słodyczy.. ale nie dam rady.. do tego mam apetyt 3 razy większy niż przed ciąża :(! Wiem, ze to przez karmienie pewnie ale chciałam coś schudnąć a tu widzę będzie lipa ;p

    U nas też trądzik pojawia się i znika.. Myślisz, że to od przegrzania? W sumie ciepło mamy w domu..
    Nam położna mówiła, żeby przemywać szałwią. Trochę pomaga, bo przynajmniej te kropki są przezroczyste, a nie białe.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 lutego 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    dziewczyny po porodzie sn szwy wam się już rozpuściły? Zajrzałam dziś "ocenić straty" i wielka blizna do połowy tyłka już szwów nie ma ale w pochwie nadal sporo takich białych. Ciekawe minął ponad miesiąc od porodu nie powinny się już rozpuścić?

    Ja nadal coś tam chyba mam jeszcze :-D U mnie z kolei bliżej tyłka tak długo się goi. Ale widzę postępy z tygodnia na tydzień :-)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 lutego 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, ale masz głodomorka ;-)
    Mój wypija teraz tak po ok. 130 ml. Ale zauważyłam, że wcześniej jadł 6-7 razy na dobę, a teraz je 8-9. Może 130 ml to za mało dla niego?

    A w ogóle to mój synek skończył dziś 2 miesiące:-D

    Seli, katepr lubią tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 lutego 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też kolejna nocka kiepska. Ale się synkowi poprzestawiało.:(Tak pięknie spał w nocy . Po kąpieli i cycku do łóżeczka i spał po 4-5 godz.I sam potrafił zasnąć. A teraz nie dość,że nie mogę go uspać wieczorem to jeszcze budzi się co chwile. Zasypia tylko przy piersi .Wcześniej zasypial w łóżeczku czy przytulony na rękach czy ze smoczkiem czy w ostateczności chodziłam z nim ,lulalam ,śpiewałam .Teraz tylko cycek go usypia . I jak tylko zorientuje się,że cycka nie ma w buziaku zaraz się budzi i nie płacz a krzyk. I tak całą noc. Z cycka do cycka . I już za cwany jest,bo się na smoczka nie nabiera .Dojrzał ?;)
    Jestem wypompowana.A synek odsypia nockę na moim brzuchu.

    Ale za to jak czaruje cała rodzinę uśmiechami już powoli dźwięcznymi i,zdarza mu się gaworzyć. I w dzień jest trochę lepiej bo łatwiej go czymś zająć. Uwielbia swój leżaczek i mate i tak trochę tu i trochę tu,że udaje mi się ogarnąć obowiązki domowe.

    Zawsze jak wychodzimy na spacer otwieram wszędzie okna i wietrze mieszkanie i wczoraj po spacerze położyłam go do łóżeczka i się nie obudził to niezamykałam okien zostawiłam go ubranego i cała chatę sprzatnełam a on sobie smacznie spał. Dobry myk będę korzystać:)
    Dziś też u nas ładnie idziemy siorke odprowadzić.
    Jak moje dzieciaki się kochają aż miło popatrzeć .Mały tak zaciesza na widok siostry i jej głos a ona zakochana w braciszku,tak się nim pięknie opiekuje. Leżeli sobie dziś razem w łóżku rano ," oglądali" bajki jak ja śniadanie robiłam. :)

    Wczoraj mąż mi powiedział,że jestem wspaniałą mamą;):):) najpiękniejszy komplement jaki mogłam usłyszeć :)❤rozpłynęłam się i mam jeszcze więcej siły i energii do działania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 09:43

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 lutego 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli
    Miałaś stracha :) a chciałabyś już czy troche za szybko ?
    A jak imprezka urodzinowa? Tort dobry wyszedł?
    Ja mam w niedzielę podwójna imprezę urodzinowa córki i dla dorosłych i dla dzieci od razu ,będzie armagedon przy małym to wszystko ogarnąć. I robię dwa torty albo jeden duży jeszcze myślę..masz coś fajnego do polecenia?

    Lisa
    Faktycznie córeczka ma apetyt. I ty masz sporo pokarmu,fajnie. A przybiera w normie czy trochę więcej?Powinien starczyć jej sam cycek ..na opakowaniu mleka mam że dziecku w wieku 1-2 m-ce daje sięw6 porcji na dobę po 120 ml.Ale to też kwestia indywidualna .Moze o co innego chodzi ? Albo taki ma apetyt poprostu .
    Mój też ostatnio je i je . Z 10-12 karmien na dobę teraz mamy po 15 a jakbym każde nocne ciumkania cycka do zaśnięcia liczyła to i 20 by było. I albo mam za mało pokarmu albo on taki apetyt ma albo taki cycoch się zrobił...skok chyba .

    Magdoczka
    U nas te krostki nie są białe . Mój ma taką drobna " kaszkę" którą widać tylko pod światło więc niewiem czy coś z tym robić . Pediatra mówił że tylko woda przemywać.Od przegrzania to bardziej potówki a to są takie drobne ,zaczerwienione krostki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 09:55

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 lutego 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy lekki strach pod względem, że może dla organizmu za wcześnie no i, że urodziłabym przed końcem macierzyńskiego :P a to się nie opłaca :D ale z mężem trochę liczyliśmy na to bo objawy jak przy pierwszej ciąży :P Ale to tylko zaburzenia hormonalne :) Tak czy siak się nie zabezpieczamy, nie mam owulacji raczej, temperature mierzyłam i ciągle jedna krecha, więc olałam mierzenie :P podejrzewam, że wróci wszystko dopiero gdzieś w czerwcu jak będziemy rozszerzać dietę albo i później :P w każdym bądź razie od razu chcemy się starać :)
    A impreza... Tort fajny, ale mam mieszane uczucia co do koleżanki, przeżywam do dziś bo fochnęła się głównie na mojego męża - moim zdaniem o pierdołę :P I nie mogę tego zrozumieć :P

    Mój właśnie się bawił, bawił... I przysypia :D Także ciekawe, ciekawe :D może niech pośpi to na spacerek szybciej wyjdziemy. A ja mam już obiad, śniadanie za sobą, prysznic też i ogólnie dużo zrobiłam. Wczoraj się rozleniwiłam przez gotowce rano :P

    Co do komplementów to mnie też buduje jak mąż mówi, że jestem najlepszą mamą, albo do Gabrysia woła "ale Ty masz zajebistą matkę" :P i karcę go by nie uczył dziecka takich słów :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 lutego 2019, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    U nas też kolejna nocka kiepska. Ale się synkowi poprzestawiało.:(Tak pięknie spał w nocy . Po kąpieli i cycku do łóżeczka i spał po 4-5 godz.I sam potrafił zasnąć. A teraz nie dość,że nie mogę go uspać wieczorem to jeszcze budzi się co chwile. Zasypia tylko przy piersi .Wcześniej zasypial w łóżeczku czy przytulony na rękach czy ze smoczkiem czy w ostateczności chodziłam z nim ,lulalam ,śpiewałam .Teraz tylko cycek go usypia . I jak tylko zorientuje się,że cycka nie ma w buziaku zaraz się budzi i nie płacz a krzyk. I tak całą noc. Z cycka do cycka . I już za cwany jest,bo się na smoczka nie nabiera .Dojrzał ?;)
    Jestem wypompowana.A synek odsypia nockę na moim brzuchu.

    Ale za to jak czaruje cała rodzinę uśmiechami już powoli dźwięcznymi i,zdarza mu się gaworzyć. I w dzień jest trochę lepiej bo łatwiej go czymś zająć. Uwielbia swój leżaczek i mate i tak trochę tu i trochę tu,że udaje mi się ogarnąć obowiązki domowe.

    Zawsze jak wychodzimy na spacer otwieram wszędzie okna i wietrze mieszkanie i wczoraj po spacerze położyłam go do łóżeczka i się nie obudził to niezamykałam okien zostawiłam go ubranego i cała chatę sprzatnełam a on sobie smacznie spał. Dobry myk będę korzystać:)
    Dziś też u nas ładnie idziemy siorke odprowadzić.
    Jak moje dzieciaki się kochają aż miło popatrzeć .Mały tak zaciesza na widok siostry i jej głos a ona zakochana w braciszku,tak się nim pięknie opiekuje. Leżeli sobie dziś razem w łóżku rano ," oglądali" bajki jak ja śniadanie robiłam. :)

    Wczoraj mąż mi powiedział,że jestem wspaniałą mamą;):):) najpiękniejszy komplement jaki mogłam usłyszeć :)❤rozpłynęłam się i mam jeszcze więcej siły i energii do działania :)

    Kendy, jakbym czytała o swoim synku :-) U nas to samo od ponad tygodnia. Z tym, że w nocy jeszcze jako tako, ale w dzień nie da się go uśpić, przy butli zaśnie na chwilę i zaraz się budzi z wrzaskiem, bo to ewidentnie nie płacz. Odłożyć się nie da, u mnie na rękach pośpi z 5 minut i znów krzyk. Nawet noszenie go nie pomaga. Mam takie wrażenie, jakby po prostu szybko się nudził i potrzebował wrażeń :-)
    A wczoraj na spacerze to dał taki koncert, że ludzie się nas patrzyli. Cała drogę w jedną stronę się darł, a w drugą patrzył na zabawkę. Zero spania. Na takie jego wrzaski pomaga moje buczenie - glosniejsze niż jego wrzask. Wtedy się uspokaja. Więc wyobraźcie sobie wczoraj tych ludzi, którzy nas mijali :-D Dziecko wrzeszczy, a matka jeszcze głośniej robi: buuuuu :-D
    I mój też już zaczyna gaworzyć :)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jezeli mowicie o czerwonych plamkach z krostami to mloda tez ma tradzik.. pojawia sie i blednie nawet na uszach ma. ale tylko twarz i okolice. okropnie to wyglada. u mnie na karmienie idzie 60ml + cycek czasem wiecej. u nas tez smary budzą dobrze ze mamy katarek bo jednak wyciaga sporo

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Kendy, jakbym czytała o swoim synku :-) U nas to samo od ponad tygodnia. Z tym, że w nocy jeszcze jako tako, ale w dzień nie da się go uśpić, przy butli zaśnie na chwilę i zaraz się budzi z wrzaskiem, bo to ewidentnie nie płacz. Odłożyć się nie da, u mnie na rękach pośpi z 5 minut i znów krzyk. Nawet noszenie go nie pomaga. Mam takie wrażenie, jakby po prostu szybko się nudził i potrzebował wrażeń :-)
    A wczoraj na spacerze to dał taki koncert, że ludzie się nas patrzyli. Cała drogę w jedną stronę się darł, a w drugą patrzył na zabawkę. Zero spania. Na takie jego wrzaski pomaga moje buczenie - glosniejsze niż jego wrzask. Wtedy się uspokaja. Więc wyobraźcie sobie wczoraj tych ludzi, którzy nas mijali :-D Dziecko wrzeszczy, a matka jeszcze głośniej robi: buuuuu :-D
    I mój też już zaczyna gaworzyć :)
    2 skok?

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    2 skok?

    Patrząc na mojego synka, to on ma nowe skoki niemal codziennie :-D

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś 5 pobudek... a od rana rączki i płacz. Przed jedzeniem, po jedzeniu, ciągle nie pasuje nic. Własnie wrocilam z dlugiego spaceru..

    Ja szwy mialam.zdjete 9 dni po porodzie. Ale chyba tylko te zzewnatrz, blizna malutka ale mialam mikro nacięcie.

    Lisa a ja bym chciala zeby moja pila wiecej, bardzo mało je. 60ml

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 19 lutego 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    My dziś 5 pobudek... a od rana rączki i płacz. Przed jedzeniem, po jedzeniu, ciągle nie pasuje nic. Własnie wrocilam z dlugiego spaceru..

    Ja szwy mialam.zdjete 9 dni po porodzie. Ale chyba tylko te zzewnatrz, blizna malutka ale mialam mikro nacięcie.

    Lisa a ja bym chciala zeby moja pila wiecej, bardzo mało je. 60ml
    Nie przejmuj się moja też tyle je no tyle że cyca dojada.. Jeżeli ma dobre przyrosty to się nie martw. A jak z katarem był u was pediatra?

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka przeczytałam, ze może być tez przez przegrzanie i faktycznie jak ją cieplej opatule albo przy karmieniu jak jest przytulona to od razu się to zaostrza i czerwienieje. Chyba ze do jakas wysyłka od żelaza.. bo musi brać przez słaba morfologię.

    U nas trochę przyspała od rana ale tez katar ją meczy.. płukam jej ten nosek wodą morska i odciagam katarkiem ale bardzo mało się pojawia.. a w środku słyszę ze coś siedzi i ją przytyka :/ wybudza ją to często. Pediatra ma przyjechać albo my do niej do gabinetu prywatnego bo w ośrodku zarejestrowanych jest na dzisiaj 45 dzieci.. wiec nawet się tam nie pchamy.

    A bierzecie maluszki z Katarkiem na spacer jak jest taka ładna pogoda?

    Kendy w ostatni tydzień przybrała ok 220g

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr Twoja ryczy bo nie chce jeść a moja bo wiecznie głodna, tak złe i tak niedobrze ;P

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel a Emilka przy każdym karmieniu dojada z butli czy roznie??

    klz99vvjhysycx8i.png
‹‹ 964 965 966 967 968 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ