X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też po długim spacerku..dziś odczuwam zakwasy po zumbie plus te spacery .ale dobrze trzeba wypracować kondycję.:)
    Mój naszczęście na spacerkach pięknie śpi, ( tfu tfu, bo jak go ostatnio chwaliłam za nocki to się zgorszył:)) Dlatego daleko się wypuszczamy. Dziś nawet dzielnie znosił mierzenie czapeczek w sklepie.:)

    Lisa
    To przybiera raczej tak akurat. Ale też sporo ulewała i te kupki :) więc wszystkiego sobie nie zostawia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 14:12

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Julka też tylkk na cycu, 10 karmien dziennie to minimum a w nocy miedzy 22 a 5-6 rano nie ma zadnego karmienia wiec w ciagu dnia je prawie non stop..ech..
    Dalej walczymy z ciemieniucha, przez jej bujna czupryne nie jest latwi, az zaczelan szczotka do zebow wyczesywac bo zwykla dla dzieci jest za miekka.
    Kupilam chuste kółkową- rewelacja :)

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Kendy, jakbym czytała o swoim synku :-) U nas to samo od ponad tygodnia. Z tym, że w nocy jeszcze jako tako, ale w dzień nie da się go uśpić, przy butli zaśnie na chwilę i zaraz się budzi z wrzaskiem, bo to ewidentnie nie płacz. Odłożyć się nie da, u mnie na rękach pośpi z 5 minut i znów krzyk. Nawet noszenie go nie pomaga. Mam takie wrażenie, jakby po prostu szybko się nudził i potrzebował wrażeń :-)
    A wczoraj na spacerze to dał taki koncert, że ludzie się nas patrzyli. Cała drogę w jedną stronę się darł, a w drugą patrzył na zabawkę. Zero spania. Na takie jego wrzaski pomaga moje buczenie - glosniejsze niż jego wrzask. Wtedy się uspokaja. Więc wyobraźcie sobie wczoraj tych ludzi, którzy nas mijali :-D Dziecko wrzeszczy, a matka jeszcze głośniej robi: buuuuu :-D
    I mój też już zaczyna gaworzyć :)
    Nieźle to musiało wyglądać :):):)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Kendy lekki strach pod względem, że może dla organizmu za wcześnie no i, że urodziłabym przed końcem macierzyńskiego :P a to się nie opłaca :D ale z mężem trochę liczyliśmy na to bo objawy jak przy pierwszej ciąży :P Ale to tylko zaburzenia hormonalne :) Tak czy siak się nie zabezpieczamy, nie mam owulacji raczej, temperature mierzyłam i ciągle jedna krecha, więc olałam mierzenie :P podejrzewam, że wróci wszystko dopiero gdzieś w czerwcu jak będziemy rozszerzać dietę albo i później :P w każdym bądź razie od razu chcemy się starać :)
    A impreza... Tort fajny, ale mam mieszane uczucia co do koleżanki, przeżywam do dziś bo fochnęła się głównie na mojego męża - moim zdaniem o pierdołę :P I nie mogę tego zrozumieć :P

    Mój właśnie się bawił, bawił... I przysypia :D Także ciekawe, ciekawe :D może niech pośpi to na spacerek szybciej wyjdziemy. A ja mam już obiad, śniadanie za sobą, prysznic też i ogólnie dużo zrobiłam. Wczoraj się rozleniwiłam przez gotowce rano :P

    Co do komplementów to mnie też buduje jak mąż mówi, że jestem najlepszą mamą, albo do Gabrysia woła "ale Ty masz zajebistą matkę" :P i karcę go by nie uczył dziecka takich słów :D
    Fajnie to owocnych staran:)
    A dzieci to fakt takie słówka szybko łapią,może jeszcze nie takie małe ale później trzeba się pilnować :)
    Koleżanka się nie przejmuj jak o pierdołe to nie warto ;)
    Ja wczoraj dużo zrobiłam dziś mi się nie chce..z grubsza ogarnęłam co nieco zupka się gotuje i lenie się z synkiem ,spróbuję drzemkę sobie dziś z nim zrobić bo jak kolejna nocka taka będzie ....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 14:14

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 lutego 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby nie zachwalić :D i może pośpicie :)

    Ja bym zrobiła jakieś ciasto... albo ciasteczka ale nie wiem jakie :P chodzi coś za mną... Tortów mam już dosyć :P może jakiś sernik...

    U nas smog to siedzimy w domu :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa nie zawsze nie raz jak mam nawał a ona jest łaskawa possać dłużej niż 5 minut to czasem zasypia i na godzinkę jest spokój hehe. I wychodzimy z katarem codziennie nawet pediatra to zalecała na tej wizycie niedzielnej
    Wyczytałam że trądzik jest nie tylko od przegrzewania ale też od hormonów. Po kąpieli w Emolium jest za każdym razem o niebo lepiej. Przemywam jej też buźkę wodą w ciągu dnia ale i tak wyłazi dziadostwo

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 lutego 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę u mnie zaczyna dojadać już prawie po każdym karmieniu:/ mimo ze na piersi siedzi czasami godzinę albo więcej.

    Spaceangel nam jakieś próbki emolientow wiec faktycznie spróbuje :) ze spacerami dobrze wiedzieć bo mnie właśnie kusiło a nie chciałam jej zaszkodzić w razie w..
    Z tymi hormonami tez czytałam ale na to nie mamy już wpływu.. ale jak ją teraz letniej trzymam to faktycznie jest lepiej ale mimo wszystko dalej jest :/ wyszło jeszvze na czole tylko taka drobniejsza.

    Czarnaiwi zazdroszczę tego spania ;) tez się Hani zdarza dłużej pospać ale to jak usypia o 1 w nocy i jest padnięta :P

    Od wczoraj próbuje jej bardziej uregulować rytm dnia i wieczorna toaletę.. może to jej pomoże szybciej zasypiać.

    Magdoczka aż sobie wyobraziłam tą Waszą sytuacje z buczeniem haha :D

    klz99vvjhysycx8i.png
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa ona ryczy przed bo glodna, w trakcie niewiem czemu ale czasem tez i po jedzeniu tez ryczy :D czy przybiera dowiem sie 5 marca dopiero :p ale w nocy nadrabia wiec napewno.

    Ja do pediatry nie poszlam bo po godzinie dzwonienia nie bylo miejsca, a babka co prywatnie jezdzi nawet nie oddzwonila a ze wydawalo mi sie ze jest lepiej to olałam temat za to dzis wyciagnelam znowu mega zielone gile i już niewiem...przedwczoraj nic prawie nie wyszlo a dzis takie coś. Zobacze jak jutro będzie.
    Z katarem wychodze normalnie, lepiej sie ponoć oddycha na powietrzu, u nas nie ma smogu prawie wcale :)

    Laski jakim mm karmicie?? Chyba zmienie...moze to wina mleka kurcze..już łapie sie wszystkiego. Bio gaie daje ponad tydzien i nie zmienilo.sie to nocno poranne stekactwo, ja sie martwie ze jak je nad ranem co godzine mieszanke to zawsze bedzie nie halo z tym.brzuchem :/

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 lutego 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2019, 16:07

    Lisa24, Seli, Kendy lubią tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 19 lutego 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka nasza też cały tułów podnosi z głową i trzyma do tego jak sie zlosci to tak sciska palucha i szczypie że masakra :P

    Katepr ja karmię Bebilon z pronutra u nas gile praktycznie przezroczysto mleczne na poczatku byly odrobine zielone wiec moze infekcja mija

    Lisa wczesniej mialam zwykly plyn do kapieli i smarowałam balsamem za kazdym razem po Emolium nie trzeba smarować skóra jest gładziutka i nawilżona nawet mąż zauważył. Miałam jakąś podróbkę Emolium to srednio działały oryginał drogi jak cholera ale działa super

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 22:28

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 lutego 2019, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas gile tez mleczne i przezroczyste. Wcześniej słyszałam ze ją przytyka ale nic nie było a od wczoraj wizvorem/dzisiaj rano zaczęły się pojawiać i jest coraz więcej.. czeka nas chyba długa noc :/ mąż kupił tą masz majerankowa i narazie usneła.. ale chrapie przez ten katar

    Katepr my mamy enfamil i narazie (odpukać 1000 razy) nie mamy problemów z brzuszkiem a bierze jeszcze żelazo do tego.. czasami ją coś zepnie i zaczyna stękać ale to na 5-10 min wypierdzi się i przechodzi, ma tak 1-2 razy dziennie. Raczej jest problem w druga stronę, ze te kupy są ciagle ale je tez ciagle.. wiec lepiej tak niż jakby nie miało być

    Do nas ma jutro rano pediatra przyjść a jak nie zdąży to my do niej na 9.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2019, 23:51

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr, my pijemy NAN Opripro Plus 1. Małemu bardzo smakuje, ale też miewa problemy z brzuszkiem. Nie wiem, czy to z powodu tego mleka. Dlatego podajemy też czasem NAN Comfort, które ma więcej błonnika. Też pije chętnie, ale czasem się wkurza, bo te mleka typu comfort są gęściejsze i same nie lecą ;-) Ale smoczek Avent z trzema dziurkami załatwia sprawę :-)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel, no ja byłam w szoku, że mój dwumiesięczny synek już potrafi wspiąć się na rączkach i trzymać główkę :-)
    Cudowne jest patrzeć, jak z każdym tygodniem dzieciaczki nabywają nowe umiejętności :-)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 20 lutego 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    U nas gile tez mleczne i przezroczyste. Wcześniej słyszałam ze ją przytyka ale nic nie było a od wczoraj wizvorem/dzisiaj rano zaczęły się pojawiać i jest coraz więcej.. czeka nas chyba długa noc :/ mąż kupił tą masz majerankowa i narazie usneła.. ale chrapie przez ten katar

    Katepr my mamy enfamil i narazie (odpukać 1000 razy) nie mamy problemów z brzuszkiem a bierze jeszcze żelazo do tego.. czasami ją coś zepnie i zaczyna stękać ale to na 5-10 min wypierdzi się i przechodzi, ma tak 1-2 razy dziennie. Raczej jest problem w druga stronę, ze te kupy są ciagle ale je tez ciagle.. wiec lepiej tak niż jakby nie miało być

    Do nas ma jutro rano pediatra przyjść a jak nie zdąży to my do niej na 9.
    pamiętaj żeby kłaść ją pod kątem w sensie główka wyżej my mamy poduszkę klin pod materac włożoną. Niestety jak leży na płasko ze smarami to jest szansa że zacznie się krztusić mi się raz to zdarzyło jak na przewijaku leżała smary spływały do gardła a ona kaszlała i zaczęła się trochę krztusić...

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 20 lutego 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel mamy łóżeczko dostawne z możliwością ustawienia materaca pod katem wiec tu mamy ułatwione i w sumie od początku tak sobie leży

    Byliśmy u lekarza, Hania ogólnie czysto tylko ten katar i pokaszluje ją trochę.. mamy uważać i obserwować. Wysypka możliwe ze alergiczna. Dostaliśmy fenistil który działa przeciwzapalnie i przeciwalergiczne wiec zobaczymy. Przy okazji uparła się żeby mnie zbadać i okazało sie ze mam zapalenie krtani.. i antybiotyk :/ twierdzi ze przy karmieniu mogę go brać i ze nawet maluszkom jest przepisywany gdy taka potrzeba. Przy Hani mam być w maseczce lepiej :/

    klz99vvjhysycx8i.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 20 lutego 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas Maksiu tez zakatarzony :( strasznie się męczył nad ranem, wyciągam na bieżąco gluty aspiratora, ale musiałam w końcu użyć sprayu z wody morskiej żeby rozrzedzić bo w jednej dziurce były za geste smary. Poza tym dostał trądziku - typu kaszka podskórna, i kilka pojedynczych ropnych. Położna mówiła żeby smarować to bepanthenem. No i jeszcze ciemieniucha zaczyna powoli wychodzic, (i chyba przez to wypadają mu włoski i zrobiły się zakola, a ma taką fajną czuprynkę) a na to polecała babycap. Niestety nie udało mi się kupić tego w aptece i smaruje póki co tez bepanthenem i oliwka z migdałów vianek. A wy jakie macie sposoby na trądzik i ciemieniuche? Co u was się sprawdza?

    Na szczęście (odpukać) od paru dni nie mamy problemów brzuszkowych... za to i tak młody chce wisieć na rękach i zasypiać tulkany i bujany... chyba się przyzwyczaił przy akcjach z brzuszkiem, no ale często bardzo cierpiał wiec jak tu wprowadzać jakieś rytuały i metody wychowawcze...

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) trochę was podczytuję ,bo sama mam maleństwo z 22 stycznia. u nas też były duże problemy brzuszkowe: najpierw karmiłam piersią, ale wiczny płaczi napinanie się, zaczęłam podawać Nan Optipro 1 plus, dalej to samo, także dołączyłam krople delicol i było trochę lepiej, choć wzdęcia spore, także dodałam espumisan. Cały czas Mały brał też probiotyk. Siostra zasugerowała, że to może być nietolernacja laktozy i delicol tylko częściowo łagodzi objawy (jej syn miał takie same objawy jak nasz skarb), od soboty mały jest na mleku sojowym Humana SL i problemy brzuszkowe jak ręką odjął, ładnie pierdzi, robi papkowate kpy (wcześniej były małe bobki co 2 dni). Będę to jeszcze konsultować z drugiem lekarzem i pewnie sprawdzać przez podanie zwyłej MM czy to rzeczywiście nietolerancja, ale póki co mój mały ma się dobrze.
    Jak podczas wizyty kontrolnej wspomniałam o problemach małego i podejrzeniach siostry pediatrze z przychodni to mnie potraktowała jakbym receptę na tańsze mleko chciała wyłudzić, i stwierdziła, że dziecko może być marudne i tyle, nawet nie wysłuchała do końca.

    mbnotr8.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 20 lutego 2019, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Olinka tak to jest, ze jak coś wychodzi to wszystko naraz :/

    Morganaa ja przy takim nastawieniu lekarza zastanowiłabym się chyba nad jego zmianą :/

    Elmuszka a co tam u Ciebie?? Odezwij się coś ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 18:59

    Magdoczka, czarnaiwi lubią tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 20 lutego 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24, ślicznotka ta Twoja Hania. Trochę zazdroszczę tego różu , mi niebieski już się znudził i patrzę co by tu kupić w jakimś żółtym, pomarańczowym, czy innym pstrokatym kolorze. Bardzo dużo ciuchów dostalismy od rodziny ale wszystko w odcieniach błękitu, turkusu, granatu, ewentualnie w kolorowe wzorki itp.

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 20 lutego 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, Twój też blondasek :-) i jaką ma śliczną cerę :-) U nas ciągle jeszcze krosteczki i małe naczyniaki na twarzy, no i na czubku głowy rosną nowe włoski, bo stare wyszły przy ciemieniusze. I teraz ma po bokach dłuższe, a u góry na jeżyka ;-)

    Lisa, jaka śliczna młoda dama. Mała królewna :-)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
‹‹ 965 966 967 968 969 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ