X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 21 lutego 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Elmuszka ale słodycz na tych zdjeciach. Skad te body kopertowe? Ja mam z lidla i nie do konca z nich jestem zadowolona bo sie jakos rozociagaja pod szyją..

    Jutro jedziemy rezerwowac lokal na chrzest, chrzcimy 7 kwietnia.
    Aa i udalo mi sie na olx kupic sukienkę,buciki i plaszczyk za 70 zl wiec super. A ubranie tylko na raz w zasadzie.
    Dostałam to body od znajomej a nie mam metki, więc niestety nie wiem:( Nas Moi rodzice namawiają na ogromnte chrzciny wychodzi nam około 50 osób a ja wcale nie mam na takie ochoty. :(

    a wy jak duże robicie?

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 21 lutego 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam Was ja nawet o chrzcinach jeszcze nie myślę. A my również byliśmy na profesjonalnej sesji noworodkowej. Babka profesjonalistka pełną gębą Emila jej chyba wszystkie ciuchy obsikała :D

    Kendy, OlinkaO, olkakarolka lubią tę wiadomość

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 21 lutego 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Space, Ja też bym chętnie nie myślała Ale moja mama dzwoni co drugi dzień i zawraca mi głowę

    KZENDY, ale słodka lama z tego Olafka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 17:59

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50 osob? O masakra,bardzo duzo, a teraz chrzciny w lokalu też sporo kosztują..

    U nas bedzie max 16 doroslych i 4 dzieci.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tatuś przejął synka ,godzinka i nadrobiłam zaległości w domu i obiad też był:)

    Olinka
    Dziękujemy :)
    To fajnie,że chociaż te dwa zdjęcia z sesji macie:) tez myślałam o tym ale u nas ta żółtaczka do miesiąca trzymała i główkę miał żółta ciałko różowe:) noi trochę organizacyjnie mnie to przerażało,bo mój początkowo przy każdej zmianie pieluszki krzyczał.A te przebierania,rozbiersnia nie dla mojego rozdarciuszka :)

    Seli
    Fakt Oli dziś poważny,nie ma humoru,ciężko było dziś wyłapać moment do zdjęcia gdzie leżał zdala od cycka i nie płakał więc i tak cud ,że fotka jest:)
    Ale oczywiście do siostrzyczki to dziś w głos zacieszał:)
    A Gabryś to już taki kumaty niemowlaczek:) nie mogę się do czekać kiedy mój będzie taki kontaktowy chodź już widzę,ze z każdym dniem coraz bardziej kumaty. A jaki cwany manifestuje swoje potrzeby .Juz jak chce cycka to chce cycka i już i na żadne smoczki się matce nabrać nie da!;)

    Elmuszka
    Dzięki no jest słodki nie da się ukryć ;) :)
    A chrzciny my robimy w święta u nas w domu i siłą rzeczy małe też nie będą,bo najbliższa rodzina duża ok 20 osób.A w niedzielę mam tego przedsmak też pełen dom gosci i koleżanki córki i rodzina,impreza urodzinowa mojej juz8 latki:)

    Czarnaiwi
    Fajna okazja 70 zł za komplet do chrztu ja dostałam od przyjaciółki po jej synku ale czy będzie dobry na za dwa miesiące zobaczymy. Kaski nie chciała ,więc kupiłam za to coś dla jej synka:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 18:38

    OlinkaO, olkakarolka lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    Podziwiam Was ja nawet o chrzcinach jeszcze nie myślę. A my również byliśmy na profesjonalnej sesji noworodkowej. Babka profesjonalistka pełną gębą Emila jej chyba wszystkie ciuchy obsikała :D
    Hehe:) Emilka wygląda na takiego małego słodkiego urwiska :) EMI;)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi
    A jak twój synek jak reaguje na siostrzyczkę ? Jest ok? Nie jest zazdrosny? Ile on ma lat? Udaje Ci się znaleźć czas dla dwójki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 18:43

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 lutego 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale macie już duże słodziaki ;) zazdroszczę ogromnie. Chociaż my już miesiąc prawie, nawet nie wiem kiedy to minęło :O

    My z chrzcinami szybko się uwiniemy bo 10 marca już zaplanowane :) musielismy się wbić w termin bo tyle w najbliższej rodzinie nowych dzieci, ze ciagle jakieś chrzciny będą. U nas będzie z dziećmi w sumie 33 osoby, a to sama najbliższa rodzina,. Rodzice, rodzeństwo z rodzicami, jedna babcia nam tylko została i dwójka chrzestnych bo ja już nie mam.. a i tak się uzbierało. Właśnie się rozglądamy nad ubrankiem :) tylko ona tak rośnie.. jesteśmy już w 62 i zastanawiam się czy brać ubranko 62 jeszcde czy lepiej 68.. jeszcze wszystko zależy od rozmiarowki a one takie dziwne :/

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 21 lutego 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    50 osob? O masakra,bardzo duzo, a teraz chrzciny w lokalu też sporo kosztują..

    U nas bedzie max 16 doroslych i 4 dzieci.
    No mam taką dużą rodzinę. Kwestia czy zapraszamy rodzeństwo moich rodziców czy nie. Ja ich bardzo lubię, ale ja wiem czy na chrzciny trzeba aż tak daleko sięgać? Nie wiem czy to ma sens przy takim maluszku. Wolałabym małe chrzciny, a np w wakacje zrobić mega grila i zaprosić wszystkich, jak Zoska będzie już kontaktowa.

    No i kwestia czy robimy je w Wawie, czy u mnie w Bieszczadach, czy w połowie drogi u męża...

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 lutego 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wasze dzieciaczki tez tak śpią przy cycku ciumkajac? Mój tak ostatnio . I nie daje sobie zabrać cycka. Teraz je i śpi już ponad godzinę a ja jestem unieruchomiona. Wcześniej jadł ok 20 min sam wypluwał i spal,ja go odkładałam i miałam czas coś zrobić. Jak się przebudził dałam smoka i spal dalej. Teraz taki scenariusz jest niemożliwy.Cycek albo ewentualnie bujanie i prawie ciągle się karmimy. Jak tak je i śpi przez godzinę to w sumie zanim skończy jeść juz zdarzy zglodniec:) i tak myślę czy to można zwalić na skok rozwojowy,czy poprostu ma taka silna potrzebę bliskości czy to już rozpieszczenie :)bo jednak przez te problemy z cyckami i zaburzoną laktację w lewej piersi przystawiałam go częściej by rozruszać tego cycka i pozwalałam mu długo ciumkac z tego powodu a i tam wolniej leci więc nie zabieram mu,czekam a z sam skończy, bo może się nie zdarzyć najesc i tak mogłam go tym nauczyć i mamy błędne koło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 19:17

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy u nas jest tak od samego początku :( rekord w ciągu dnia to 2h 8 min ;P w nocy nie liczę bo często usypiam i jej nie kontroluje tak. No i dochodzi czasami flaszka.. teraz jest lepiej i idzie tylko jedna ma dobę (nie zapeszajac), przedwczoraj było bez butli. Wiec coraz lepiej

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka u nas się tak kiedyś prosiło, ale rodzina coraz większa i przestaliśmy bo chrzciny były na 60-70 osób ;) mini wesele :D

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam wesele na 20 osob hahaha :D chrzciny to dziadki, pradziadki i rodzice chrzestni. Z nami wyjdzie 10 osob ;p chcemy zrobic pod koniec marca, ale nie wiem jak to wyjdzie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 21 lutego 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka- my przybralismy 1220 g w 39 dni (5,5 tyg).

    Chrzciny planujemy w kwietniu na około 18-22 osób.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 20:37

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • katepr Autorytet
    Postów: 1568 834

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na chrzciny zapraszamy tylko dziadków, chrzestnych z rodzinką, i matke chrzestną starszaka :) koło 12 osob. Jesli sie ogarne a to wątpliwe to moze uda się w kwietniu..

    Lisa a ile przy urodzeniu mała wazyla i mierzyla? Kurcze moja nadal 56 nosi

    atdc9vvj09r8djr1.png
    atdcjw4zue2zk2y5.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO wrote:
    Martoszka- my przybralismy 1220 g w 39 dni (5,5 tyg).

    Chrzciny planujemy w kwietniu na około 18-22 osób.
    Kurcze, u nas tylko 700gram w 7 tygodni. Mój mąż mnie pociesza, że Michalinka jest fit. Ale wszystko z niej spada. Urosła 3 cm, a w brzuszku wszystko wisi :-(

    M&M
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    My na chrzciny zapraszamy tylko dziadków, chrzestnych z rodzinką, i matke chrzestną starszaka :) koło 12 osob. Jesli sie ogarne a to wątpliwe to moze uda się w kwietniu..

    Lisa a ile przy urodzeniu mała wazyla i mierzyla? Kurcze moja nadal 56 nosi
    Mój ma 2 m-ce i też jeszcze w niektóre 56 wchodzi a w niektóre już 68 dobre ..rozmiarówki też różne.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Kurcze, u nas tylko 700gram w 7 tygodni. Mój mąż mnie pociesza, że Michalinka jest fit. Ale wszystko z niej spada. Urosła 3 cm, a w brzuszku wszystko wisi :-(
    Może taka drobinka z niej:) dobrze,że przybiera i rośnie jeśli pediatra nie ma zastrzeżeń to chyba ok.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 lutego 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my 20 :p rodzina i znajomi... nie mamy zbyt wiele ich ;p

    Zasypie fotkami jak wejde na lapka, ale nie obiecuje bo rzadko wchodze ;) jak mam wolna chwile to cos pieke, gotuje, w domu ogarniam albo sobie relax robie i jakos mi sie nie chce :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 22 lutego 2019, 01:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Może taka drobinka z niej:) dobrze,że przybiera i rośnie jeśli pediatra nie ma zastrzeżeń to chyba ok.
    Ten lekarz to się wszystkiego czepia. A ona mi więcej nie je. W nocy mm, a w dzień cyc. Ale nawet po niewielkim cycu nie chce więcej.
    Nawet stwierdził, że ma ciemieniuchę po mm. A ja się zapytałam to co ma powiedzieć koleżanka z ciemieniuchą na samym KP. I wtedy nastała cisza.

    M&M
‹‹ 967 968 969 970 971 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ