X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniówki 2016
Odpowiedz

Styczniówki 2016

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 lipca 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach no i dzis w nocy 5 pobudek kazda z placzem, czasem nawet cycek nie pomagal zeby go uspokoic. Od rana placz, bo przeciez sie nie wyspal. Musialam go obudzic bo o 6 zaczal plakac przez sen, wzielam go na rece a on dalej spi i placze. Jak w koncu otworzyl oczy to troche sie ogarnal. Teraz troche mniej placze ale generalnie siedze caly dzien z nim i sie bawie... Zwalam wszystko na pelnie. Ksiezyc tak jasny jakby ktos reflektorem w okna swiecil

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • mitzula Autorytet
    Postów: 251 149

    Wysłany: 20 lipca 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jej, ale mnie tu dawno nie było. Myślałam że to forum już umarło, ale dobrze że jesteście :)

    O co chodzi z tym BLW ? co chwilkę widzę ten skrót

    Jak Zarobić Dodatkowe Pieniądze W Internecie? Sprawdzona Metoda!

    f2w3s65gv5zl35r4.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj probowalam z Szymonkiem BLW.
    Ugotowlm marchewke i kalafiora, postawilam miseczke przed synkiem i... Wyrzucil cala zwartosc na podloge. Zrezygnowalam z miseczki i polozylam warzywa na stoliku. Na poczatku tylko rozgniatal raczkami, ale dalam mu sprobowac i zalapal ze to do jedzenia. O dziwo szlo mu niezle, nwet troche zjadl i ladnie mielil buzia. Raz mu polecialo, jak to sie mowi, "nie w ta dziure", ale odkaszlnal i bylo ok. Bedziemy po troszku tak sie bawic, ale sprzatania potem o nie miara:-P

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Kinia1986 Przyjaciółka
    Postów: 82 76

    Wysłany: 21 lipca 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Happy mat EZPZ ma dobre opinie do BLW :) plusem jest ze maluch nic nie wywroci i sam wyglad jako naczynie ma fajny. czekam na paczke ^_^ zaczelam rozszerzac diete po skonczonym 5 mcu - mala ladnie, stabilnie siedzi i doslownie sie trzesla jak cos jedlismy wiec czasem dostaje cos w kawalkach a czasem papkowate ale z papek chce jak najszybciej zrezygnowac. Narazie same warzywa i owoce i cyc. Dostala pare razy kaszke ale strasznie ja zatwardza wiec narazie zrezygnowalam.

    Drzemki w ciagu dnia to u nas tez masakra ale jakos ogarniamy ;) najgorzej ze nie chce mi jezdzic w wozku a te pare kilo nosic na rekach to troche za slodki ciezarek.

    Dwie ostatnie noce to czeste pobudki... chyba skumulowane zeby i lek separacyjny. Albo pelnia ;)

    dxomcwa1ppg5wdso.png
  • appee Ekspertka
    Postów: 240 190

    Wysłany: 25 lipca 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie skończyły się pobudki wieczorne wraz z tym, jak siadła (w piątek) i pojawieniem się ząbka (w sobotę). Pozostało mi zrobić coś z porannym budzeniem - bo 4.30-5.30 to nie jest pora na wstawanie jak dla mnie:)
    Też zamierzam uczyć Zosię spać w dzień w łóżeczku - ponoć do trzech razy sztuka:)
    I będę powoli czytać o odstawianiu w nocy od jedzenia, bo Zosia budzi się na zabawę i czasem coś zje, ale to raczej przy okazji niż z głodu.

    Zosiuleńka:)
    https://www.maluchy.pl/li-72083.png

    ex2bvcqgf0ivz93s.png
  • Viki Autorytet
    Postów: 1104 744

    Wysłany: 30 lipca 2016, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od BLW;)!

    Dziś dałam małej dynię. Bo już nie mogłam kolejny raz jej łyżeczką wpychać. nauczyła się zaciskać usta tak mocna, że masakra ;/
    I pięknie jadła. Raz miała odruch wymiotny i spoko. Bałam się, ale mała tak pięknie odgyzała kawałki że szok.

    Co mogę podać na początek blw? Coś co jest najmniejszym ryzykiem zakrztuszenia obarczone?

    km5stv73cogtpx8e.png

    4.01 3200 g 54 cm- moja cudowna kruszynka
  • appee Ekspertka
    Postów: 240 190

    Wysłany: 30 lipca 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My BLW mamy od miesiąca - Zosia zaczęła od marchewki, jabłka i banana. Potem pankejki z kaszy manny. Na teraz już je wszystko. Tzn je to oczywiście za dużo powiedziane:) Ale mamy za sobą: kaszę manną, jęczmienną, jaglaną, kuskus, ryż biały, banany, jabłka, śliwki, czereśnie, marchewkę, pietruszkę, jajko, gruszkę, brokuł, kalafior, malina, ogórek, pomidor, cukinia, fasolka szparagowa, indyk, burak, cytryna, makaron biały i pełnoziarnisty... pewnie o czymś zapomniałam. Albo ugotowane na parze, albo upieczone, albo w plackach, naleśnikach. Zosi najłatwiej próbuje się kalafiora, brokuła i fasolki no i placki też są ok:) JA korzystam z alaantkoweblw.pl.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2016, 17:00

    Zosiuleńka:)
    https://www.maluchy.pl/li-72083.png

    ex2bvcqgf0ivz93s.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 30 lipca 2016, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajne do rączki są np. brokuły, fasolka szparagowa.

    U nas hit to frytki z batatów.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • Kinia1986 Przyjaciółka
    Postów: 82 76

    Wysłany: 31 lipca 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liskova robisz te frytki w piekarniku? Jakieś przyprawy dajesz?

    dxomcwa1ppg5wdso.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tk, w piekarniku. 25 minut, termoobieg 200 stopni.

    Ząbek czosnku daję i natkę pietruszki.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co a moj maly to w zasadzie sie bawi a nie je. Jakby mial jesc tak obiad to by siedzial ze 2 godziny chyba. Dzis mu dalam fasolke szparagowa, mam taka fajna z dzialki bo nie ma lyka, on sobie odgryzl kawalek i memlal tam w buzi ale nie mogl dalej rozdrobnic i polknac. No i spanikowalm i zabralam ta fasole, dalam mu kromke chleba w zamian. Ostatnio dalam mu pol banana, to wiekszosc zostala rozsmarowana na blacie i pozostalych elementach krzeselka.
    Moze za bardzo panikuje? Trzeba dawac mu do raczki az sie nauczy, ale narazie traktuje blw jako sposob na przekaske

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 1 sierpnia 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    appee wrote:
    My BLW mamy od miesiąca - Zosia zaczęła od marchewki, jabłka i banana. Potem pankejki z kaszy manny. Na teraz już je wszystko. Tzn je to oczywiście za dużo powiedziane:) Ale mamy za sobą: kaszę manną, jęczmienną, jaglaną, kuskus, ryż biały, banany, jabłka, śliwki, czereśnie, marchewkę, pietruszkę, jajko, gruszkę, brokuł, kalafior, malina, ogórek, pomidor, cukinia, fasolka szparagowa, indyk, burak, cytryna, makaron biały i pełnoziarnisty... pewnie o czymś zapomniałam. Albo ugotowane na parze, albo upieczone, albo w plackach, naleśnikach. Zosi najłatwiej próbuje się kalafiora, brokuła i fasolki no i placki też są ok:) JA korzystam z alaantkoweblw.pl.
    I dziecko sobie nabiera do raczki kaszke i ryz?
    Jakie macie miseczki? No ja narazie klade na blat bo miski laduja na podlodze

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Kinia1986 Przyjaciółka
    Postów: 82 76

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka z kaszy i ryzu mozna robić różne kulki albo kostki - osobiscie jeszcze nie probowalam. Ja mam mate Happy EZPZ. Jest rewelacyjna bo mala nic nie przewraca i nie przesuwa. Przetestowałam, więc polecam z czystym sumieniem. Jedynym minusem jest cena, ale warto.

    dxomcwa1ppg5wdso.png
  • appee Ekspertka
    Postów: 240 190

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie nabiera do ręki - tzn. ryż próbowała, bo ćwiczy już ten chwyt, ale kasza jest zawsze w placku jakimś z warzywem albo owocem i wtedy łatwiej wziąć.
    Nie używam misek, talerzy ani sztućców - wszystko na tacce na krzesełku (od wczoraj), albo na stole jak siedziała u mnie na kolanach.
    Natalka, tak na początku wygląda BLW - rozsmarowywanie i takie tam, dziecko czerpie wartości odżywcze z mleka, a jeść może zacząć dopiero koło 9 miesiąca. Mi też się wydaje, że niewiele trafia tak naprawdę do brzuszka Zośki, ale ważne jest to, że dziecko dobrze przybiera i jest aktywne - wtedy jest ok. Dziecko nie wie co mu dajesz - musi sprawdzić do czego to służy, jaki ma kształt, czy działa grawitacja:) Teraz jeszcze nie wie, że można się najeść czymś innym oprócz mleka.

    natalka0887 lubi tę wiadomość

    Zosiuleńka:)
    https://www.maluchy.pl/li-72083.png

    ex2bvcqgf0ivz93s.png
  • appee Ekspertka
    Postów: 240 190

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że wątek wziął i umarł...
    Aczkolwiek pochwalę się - Zosia od 31.07 raczkuje (już bez pełzania), tydzień wcześniej siadła, od 08.08 wstaje - to jej ulubione zajęcie ostatnio. Ma już dwa zęby i w ogóle jak na niecałe 8 miesięcy uważam, że super się rozwija:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2016, 07:43

    ewka315 lubi tę wiadomość

    Zosiuleńka:)
    https://www.maluchy.pl/li-72083.png

    ex2bvcqgf0ivz93s.png
  • Viki Autorytet
    Postów: 1104 744

    Wysłany: 2 września 2016, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    appe! to szybko. Moja od 2 tygodni siada a od tygodnia raczkuje. Teraz zaczyna wstawać. Zęby- brak. Włosy- brak;)

    No i mówi- tatatatatata, dadadadadada. ;( a gdzie mama?

    ewka315 lubi tę wiadomość

    km5stv73cogtpx8e.png

    4.01 3200 g 54 cm- moja cudowna kruszynka
  • appee Ekspertka
    Postów: 240 190

    Wysłany: 4 września 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z "mówienia" u nas tatata, dadada, bababa, papapa, aaaaaa, eeeeee, yyyyy:) mama dwa razy się pojawiła:)

    Zosiuleńka:)
    https://www.maluchy.pl/li-72083.png

    ex2bvcqgf0ivz93s.png
  • Justyna mamusia Nowa
    Postów: 5 5

    Wysłany: 5 września 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kochane mamy :)

    Jestem przyszla mamusia mojego synka w moim brzuszku a spodziewany termin przyjscia na swiat bobaska to 12stycznia 2017!

    pozdrawiam!

    Viki lubi tę wiadomość

    Justyna
  • monika_89 Autorytet
    Postów: 2727 3405

    Wysłany: 15 września 2016, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale wpadłam powiedzieć, że u nas druga runda i drugi bobo na pokładzie :) termin na maj <3

    Viki, zoe31, Mama84, Mordeczka lubią tę wiadomość

    13.02.2015 - Aniołek (7tc)
    21.01.2016 - P. <3
    24.04.2017 - M. <3
  • Kinia1986 Przyjaciółka
    Postów: 82 76

    Wysłany: 18 września 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Monika! Gratuluję :) ja nadal czekam na okres... to ja się pochwalę, że mała sama siada i podciąga się ładnie do stania :) gaduła niesamowita, a nocki lepsze od kiedy samodzielnie zasypia, ale na przespaną noc przyjdzie nam jeszcze długo poczekać... no i mamy jeden ząbek dopiero :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2016, 14:07

    dxomcwa1ppg5wdso.png
‹‹ 1220 1221 1222 1223 1224
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ