X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 18 lipca, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinia982 wrote:
    Hej dziewczyny, dzisiaj przyszła w końcu odpowiedzialna decyzja o pójściu na L4. Wysiadają mi plecy od 2 dni, jestem padnięta i już ciężko mi wysiedzieć w biurze bo z plecami nie dość, że mam problem na co dzień to jeszcze tyle godzin siedzenia. Więc jutro wizyta u mojej gine po L4, dodatkowo zobaczę naszego synka i musze sobie jakoś zorganizować czas bo myśle, że się zanudze bez pracy 🙈 Ja baardzo lubie pracować, więc może mi być ciężko. Ale ciesze się, bo odłożyłam to w czasie i tak - już miałam plan w czerwcu iść 🤣
    Ja tez uwielbiam swoją pracę ale od 1 dnia musiałam być na zwolnieniu bo warunki szkodliwe. Strasznie po ścianach już chodzę momentami i mi przykro jak czytam co ciekawego robili beze mnie. Ale czasem trzeba odpuścić trochę. Przyzwyczaisz się i zobaczysz że to dobra decyzja dla was :)

    kinia982 lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 18 lipca, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też od dnia 1 wizyty i potwierdzonej ciąży na zakazie pracy od szefowej a jeszcze wcześniej miałam urlop także w ciąży to ja może że 3 dni pracowałam

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 18 lipca, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff, nadrobiłam 🙂 jestem na urlopie w miejscu bez zasięgu i korzystam z wypadu na zakupy żeby uzupełnić internety.

    My imię mamy robocze, co do właściwego pomysłów i zgody brak. Bez względu na płeć. Śmieję się, że spróbuję zarejestrować jako "Numer Dwa".

    W pierwszej ciąży przeżyliśmy szok przy USG połówkowym, bo zawsze miał być tylko i wyłącznie chłopak. Także Bela, rozumiem Cię doskonale. I gwarantuję, że przestanie mieć to dla Ciebie znaczenie 🙂

    Któraś pisała, że dziewczynki bardziej emocjonalne niż chłopcy. Z moich obserwacji o doświadczenia zawodowego (pracuję w żłobku) wynika, że płeć nie ma tu znaczenia. A najlepsze dramy i histerie widywałam w wykonaniu męskim właśnie 😉 jedno jest pewne: wszystkie kochane.

    Za chwilę znowu stracę zasięg więc życzę Wam udanego dnia!

    Rocky, Belo, Podkoszulka, kknn, Holibka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 18 lipca, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A, jak macie fajne wzory na kocyk na szydełku to podrzućcie 🙂 teraz kończę jeden dla znajomych, nie wiem czy chcę taki sam dla siebie bo już mi się nudzi 😉

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 18 lipca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna ja szukam wzorów na pinterest i zrobię jeden a potem pewnie 2 bo że względu na duże mieszkanie będę miała 2 łóżeczka w salonie na dzienne drzemki i w sypialni na noc i do łóżeczek dorabiam kocyki swoje

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 18 lipca, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam za to rękodzieło! U mnie dwie lewe ręce 🙈 A i babcie się do takich rzeczy nie palą, więc zostają nam kupne :D

    Mnie dzisiaj po raz pierwszy przepuszczono w kolejce w sklepie :D a jak byłam na pobraniu krwi ostatnio to pani mówiła do synka pokazując na mnie „zobacz, pani ma dzidziusia w brzuszku i nie może tyle czekać w kolejce aż się zdecydujesz” 😅

    Więc już się nie ukryję, no i mam pierwsze dodatkowe kg na wadze, trochę się przeraziłam bo ważę się tak co 2 dni (wiem, bez sensu ale to pozostałości po ED) i nagle widzę dodatkowe 1,5 kg w zasadzie z dnia na dzień 😳 Nie jest to raczej woda, balast w jelitach też raczej nie… Trochę mnie to zmartwiło nie będę ukrywać

    kknn, Rocky, kattalinna, Liyss🧚🏻, Holibka, Tigra lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 18 lipca, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam u mojej prowadzącej lekarki, dziecko oczywiście spierdzielało, ciekawie się zapowiada jak już ucieka a ma ograniczone pole możliwości 😂

    Ja już urlop, i za 2 tyg zwolnienie po ślubie i urlopie zostałam bardzo miło pożegnana w pracy dostałam przent - branzoletke z podpisem „będziesz wspaniała mama” 🥹

    Ja mam dziś 4 kg na plusie i nie wiem gdzie one są szczerze mówiąc bo nic po mnie nie widać za bardzo, brzuch jest zaokrąglony już wyraźnie ale dalej mieszczę się we wszystkie moje ubrania nawet te dopasowane 😅

    kknn, Murilega, Podkoszulka, Liyss🧚🏻, Holibka, Tigra lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 145 233

    Wysłany: 18 lipca, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    ale to pozostałości po ED

    Jakiego rodzaju ED miałaś i jak sobie poradziłaś?

    preg.png
  • alojaloj Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 18 lipca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Nie udzielam się tu aktywnie, ale jestem tu prawie codziennie. Uwielbiam czytać o Waszych przeżyciach, myślach, radościach i bolączkach. Ja dziś 16+1, nie wiem czy mój suwak działa i czy jest widoczny.
    Jestem z Wami myślami i mimo, że z dzidzią i ze mną wszystko super, to jesteście dla mnie wsparciem❤️😁🌞.

    Płeć może będzie widoczna przy kolejnym usg- 9 sierpnia, ale nawet jak usłyszymy chłopak, to i tak póki na żywo nie zobaczę, to nie będę przekonana do płci. Ile to dziewczynek urodziło się z siusiakiem hehehe.
    Nasze imiona to Oliwia i Natalia lub Oliwier i Dominik.

    Czas leci bardzo szybko, ale cudownie być w ciąży. Cieszę się tym czasem.
    Nachodzą mnie jednak od czasu do czasu myśli o zdrowiu dziecka, jak potoczy się nasze życie, czy ja i partner damy radę jako rodzice, jako zwìązek. Udaje mi się za długo nie siedzieć w tych rozmyślaniach.

    Jestem wdzięczna za życie we mnie rosnące, to nasz cud i wojownik/czka. 7 lat starań, już nawet pogodziłam się, że nie będzie mi dane być mamą, a tu cud pod sercem. Wow!

    Pozdrawiam wszystkich🪻🌷🌼🌻🌞

    Belo, Rocky, Podkoszulka, kknn, kattalinna, Liyss🧚🏻, Holibka, Tigra lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 18 lipca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też był taki gwałtowny skok niewiadomo skąd. Między 2 wizytami kontrolnymi różnica 1.5kg w 2 tygodnie. Ja ważę się codziennie i codziennie staram się walczyć z apetytem. Nawet przyjemności większej z tego przytycia nie miałam 😞

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 111 190

    Wysłany: 18 lipca, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam u diabetologa i założyli mi freestyle libre czyli taki czytnik cukru mierzący cukier, który na bieżąco uaktualnia się w aplikacji w tel. Fajna sprawia, zobaczymy jak się sprawdzi.

    Jutro mam prenatalne i jestem zestresowana. Lekarz najlepszy w mieście, ale bardzo kontrowersyjny, dziwnie się odzywa i komentuje. Miałam już z nim doczynienia. Poproszę o kciuki, żeby dobrze wszystko było, bo o ile Nifty wyszło dobrze, to duuuużo innych rzeczy może się okazać.

    U mnie jeszcze kilogramy nie rosną ale może jak będę na etapie jak większość tutaj 15-16 tyg to coś ruszy.

    Nie polecam pościeli żadnych dla maluchów, tylko przewiewny kocyk, żeby oddychał. Plus ja stawiam na śpiworki. Rożek pewnie też kupię, chociaż poza szpitalem mało używałam.

    kknn, Holibka lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 594 888

    Wysłany: 18 lipca, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podkoszulka wrote:
    Ja dziś byłam u diabetologa i założyli mi freestyle libre czyli taki czytnik cukru mierzący cukier, który na bieżąco uaktualnia się w aplikacji w tel. Fajna sprawia, zobaczymy jak się sprawdzi.

    Jutro mam prenatalne i jestem zestresowana. Lekarz najlepszy w mieście, ale bardzo kontrowersyjny, dziwnie się odzywa i komentuje. Miałam już z nim doczynienia. Poproszę o kciuki, żeby dobrze wszystko było, bo o ile Nifty wyszło dobrze, to duuuużo innych rzeczy może się okazać.

    U mnie jeszcze kilogramy nie rosną ale może jak będę na etapie jak większość tutaj 15-16 tyg to coś ruszy.

    Nie polecam pościeli żadnych dla maluchów, tylko przewiewny kocyk, żeby oddychał. Plus ja stawiam na śpiworki. Rożek pewnie też kupię, chociaż poza szpitalem mało używałam.

    Libra daje super dużo wiedzy (mój mąż ma typ 1 i używa na codzień). Tak z ciekawości, mialas/ masz opcje dostania Dexcoma czy tylko Libra wchodziła w grę? Pytam bo Dexcom jest dokładniejszy i rzadziej rozjeżdżają mu się wyniki wiec jest jeszcze lepszą opcją jeśli ma się raka możliwość. Niestety nie wiem jak wygląda refundacja w ciąży więc ciekawa jestem jakie są opcje. 😁

    Podkoszulka lubi tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 18 lipca, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Podkoszulka, ja też jutro idę na badania prenatalne i też jestem zestresowana. Miałam iść na to badanie w poniedziałek, ale mi przesunęli na piątek właśnie...
    Najpierw się cieszyłam, że przed weekendem to załatwię i będę miała spokój, a teraz bardzo się stresuję.

    Wczoraj jak wstawałam z kanapy to przez chwilę w boku poczułam silny ból. Trwało to może 2 sekundy, ale od tamtej pory się stresuję, czy wszystko ok :(

    preg.png
  • Md1610 Autorytet
    Postów: 588 546

    Wysłany: 18 lipca, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen tez mam czasami takie bóle tylko z prawej strony, czasami nawet w nocy jak się za szybko przewrócę na tę stronę i pytałam o to lekarza, ale mówił że to normalne, a mam tak praktycznie od początku

    Faelwen90, kinia982 lubią tę wiadomość

    Starania od 03.2020

    🧔🏻‍♂️ 1996

    Wyniki wszystkie okej 👏🏼

    👩🏼 1997

    PCOS - brak owulacji
    Cykle z lamettą od 10.2021
    10.02.2022 - drożność jajowodów (lewy jajowód udrożniony, prawy drożny) + biopsja endometrium (przewlekły stan zapalny endometrium -cd138)
    09.05.2022 - kontrolna biopsja (stan zapalny wyleczony)
    06.2022 - ponowne stymulację z lamettą
    18.11.2022 mini histeroskopia (usunięte 2 polipy)
    06.05.2024 - Transfer mrożony na cyklu sztucznym
    13.05.2024 - ⏸️
    15.05.2024 - Beta 186,60 😍
    17.05.2024 - Beta 456,90 😍
    29.05.2024 - Mamy ❤️
    13.06.2024 - 1,51 cm 🥹 (7+6)
    10.07.2024 - 5,14 cm małego człowieczka 🥹 (11+5) I prenatalne
    16.07.2024 - 6,29 cm 🥹
    04.09.2024 - II prenatalne ⏳

    Cudzie trwaj ❤️

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 18 lipca, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Md1610 wrote:
    Faelwen tez mam czasami takie bóle tylko z prawej strony, czasami nawet w nocy jak się za szybko przewrócę na tę stronę i pytałam o to lekarza, ale mówił że to normalne, a mam tak praktycznie od początku

    Ja też właśnie miałam ten ból z prawej strony. To był pierwszy raz jak tak się stało, ale rzeczywiście wtedy z kanapy poderwałam się jakoś szybko, może to właśnie przez to...
    Teraz będę bardziej uważać, bo się wystraszyłam nie na żarty :(

    preg.png
  • kknn Autorytet
    Postów: 423 528

    Wysłany: 18 lipca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen90 wrote:
    Ja też właśnie miałam ten ból z prawej strony. To był pierwszy raz jak tak się stało, ale rzeczywiście wtedy z kanapy poderwałam się jakoś szybko, może to właśnie przez to...
    Teraz będę bardziej uważać, bo się wystraszyłam nie na żarty :(
    To zapewne więzadła macicy. Poczytaj sobie w internetach i na pewno się troszkę uspokoisz. Też się wystraszyłam za pierwszym razem. I tak, jak pisze Md, może się zdarzyć przy przywracaniu z boku na bok czy przy wstawaniu. Tu zupełnie normalnie i z dzidzią na pewno wszystko dobrze ☺️ trzymam kciuki za wszystkie wizytujące jutro 🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lipca, 17:39

    Faelwen90, Podkoszulka, kinia982 lubią tę wiadomość

    04.2023: 8+2, triploidia 💔
    08.2023: 6+5 monoploidia 💔
    01.2024 & 03.2024: cb

    20.04.2024 beta 24,14; 22.04 beta 96,72; 24.04 beta 253,80; 29.04 beta 2362,2 🍀

    13.05 🩺 8,3 mm (6+5) ❤️
    27.05 🩺 2,17 cm (8+4)
    10.06 🩺 3,85 cm (10+4)
    24.06 🧬 6,30 cm (12+4) USG prenatalne
    22.07 🩺 (16+4) 175 gramów małego kawalera 🩵
    19.08 II 🧬 (20+4) 376 gramów małego człowieka
    16.09 🩺 (24+4) 693 gramy maleństwa

    Ja&On: 33 lata
    Kariotyp ✅
    Trombofilia: białko S 56%❌
    MTHFR A1298C w układzie heterozygotycznym❌
    ANA1: dodatni ❌
    ANA2: słabo dodatni: 1:160, ziarnisty z dodatnimi sferami chromosowymi❌

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 111 190

    Wysłany: 18 lipca, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @murilega tylko Libra była, nie miałam wyboru. Ogólnie już mi się podoba i już wyłapałam jedną wpadkę. Glukometrem bym nie wyłapała

    Murilega, kattalinna lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 18 lipca, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Mam pytanie o fryzjera. Czy w związku z hormonami nie wyszły jakieś problemy w koloryzacji? Trochę się boję bo nie malowałam od 5 msc ponad a mam okropnie żółcie na brązowych włosach po dawnych koloryzacjach i boję się że tylko pogorszę sprawę bo ponoć przy hormonach mogą inaczej farby łapać

    Nie zauważyłam aby jakieś cuda wyszły. Farby i rozjaśniacz wzięły normalnie. Od lat robię ombre od mojego naturalnego ciemnego koloru do chłodnego blondu. Też nie malowałam bardzo długo. To chyba jakieś ekstremalne przypadki, że komuś wyjdzie zieleń czy coś. Nie sądzę aby hormony aż tak wpływały na właściwości włosa.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1680 1685

    Wysłany: 18 lipca, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kciuki za prenatalne!

    Ja wyczekuje ruchów, teraz jestem na etapie „czemu się nie rusza może coś jest nie tak” 🫣 fixoza. Dobrze, że się pomalowałam bo pewnie osiwieję do reszty w tej ciąży.

    @alojaloj fajnie, że się pokazałaś :)

    Waga - w drugim trymestrze chyba przyspiesza trochę wzrost dziecka. Mi też w te 2 tygodnie 1 kg przybył nie wiem skąd 🫣 a niby uważam na jedzenie, jem głównie warzywa i owoce i białko. Trzeba się z tym pogodzić. Taki czas intensywnego wzrostu dziecka. Ważne aby zdrowie mamy i maluszka było ok.

    Mi już też trochę wyrzuca brzuszek. Szczególnie z rana po obudzeniu, a przed WC i pod wieczór jak się nadreptam.

    Nikodem - mój Olek dość długo miał być Nikosiem :) ma takiego bardzo fajnego kolegę i mam sentyment do tego imienia :) Zmieniliśmy ze względu na znaczenie imienia. Ja akurat na to zwracam uwagę. Aleksander, Maksymilian - lubię takie zwycięskie, mocne imiona. Co zrobić, każdy ma swoje skrzywienie 😅

    kinia982 lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 18 lipca, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U moich kuzynek i od strony męża w dość bliskiej rodzinie urodziło się całkiem niedawno 11 chłopców. Łącznie 11 fajnych imion jest "zajetych" 😀

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ