X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 22 lipca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie panikuję z powodu kleszczy tylko dlatego, że staram się w ogóle o nich nie myśleć... Miałam jednego, 6 lat temu, gdy moja córka miała 1,5 miesiąca. To była panika wzorowa, już miałam wizję osierocenia dziecka o prawie pogrzeb sobie organizowałam. Na szczęście nic z tych rzeczy nie wyszło. Kleszcz też był ledwo wbity, nie zdążył się napić. Ale stres gigantyczny, nikomu się nie dziwię. Tym nie panikującym też się nie dziwię 😉

    Ważyłam się dziś pierwszy raz po urlopie. Jakieś +4,5... Pocieszam się tylko tym, że jeszcze jestem w widełkach dozwolonych przyrostów. Ale dziś jedziemy z młodą ma tydzień do mojej mamy. To się może źle skończyć, będzie wyzwanie dla mnie 😉

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 22 lipca, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy myślicie o wózkach, niektóre zastanawiają się czy nie za wcześnie. A ja już oglądam foteliki następne 🤣

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 590 673

    Wysłany: 22 lipca, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,koszmary miałam o pandemii.Tak się bałam w śnie.

    Nomeolvides wrote:
    Wiecie, ja jakoś w 4 klasie po zielonej szkole przywiozłam sobie boreliozę. Antybiotyk, szpital, pobieranie płynu mózgowo rdzeniowego itp. Więc strach u mnie jest duży. Tym bardziej że nie chodzi teraz o mnie a przede wszystkim o dzieci :( Ale rumienia na razie nie ma, kazałam mężowi z rana sprawdzić bo sama się bałam 🙈 No i tak jak czytam to niby kleszcze potrzebują min. 12h w ciele, żeby zarazić. Więc tej myśli się trzymam!

    Tigra fajny wybór! 😊 Ja się zastanawiam cały czas kiedy będzie dobry czas na zakup, bo chciałabym jeszcze z psem poćwiczyć 😅 Pewnie we wrześniu się zaopatrzymy.
    Wcześniej obiecałam sobie,że będziemy kupować nie wcześniej jak po połówkowych,rodzina caly czas byśmy dali sobie jeszcze spokój,ale przynajmniej teraz mamy kłopot z głowy i tym martwić się nie muszę.Będzie leżeć na strychu aż będzie potrzebny.


    Zaqwsx wrote:
    Bardzo solidny się wydaje. Wiesz może jak sprawdza się na trudnych terenach?
    Kuzynka miała przy pierwszy dziecku na trochę mniejszych kołach i sobie chwaliła.Szła kilka razy przez las i nie marudziła.Koła przednie można zablokować.Na pewno pompowane koła będą lepsze(takie też są dostępne)

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 22 lipca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wozek zostawiam na wrzesień. Ogólnie wyprawkę całą planuje w połowie września wymyślić. Nie mam ani jednej rzeczy jeszcze dla dziecka. A raczej będę mieć dużo czasu

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 22 lipca, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja się zastanawiam czy wszystko ze mną w porządku...
    Oglądam razem z wami wszystkie wrzucane tutaj zdjęcia wózeczków, czytam o ciuszkach, wyprawce dla malucha, ale sama czuję paniczny strach przed kupnem czegokolwiek.

    Tydzień temu byłam w Smyku. Poszłam sama przy okazji, bo byłam w galerii. Oglądałam te wszystkie maleńkie ciuszki, czapeczki, rozczulałam się na maksa nad tymi z uszkami... a potem uciekłam ze sklepu :(


    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 22 lipca, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam kilka ubranek bo nie mogłam się powstrzymać bo to takie słodziaki małe 😁

    A co do wózka to ciągle czytam jakie proponujecie, myślę czy kupić 2 w 1 i tyle, czy kupić używaną gondolę a spacerówkę kupić lepszą i sama nie wiem.

    My na początku chcemy zacząć od zrobienia takich generalnych porządków w mieszkaniu i pozbyć się rzeczy, których nie potrzebujemy, posprzątać w piwnicy. Potem chciałabym kupić komodę dla bobo, żeby było gdzie przechowywać zakupioną wyprawkę.

    Nie chciałabym za późno zacząć żeby potem na spokojnie się wyrobić. Torbę do szpitala to bym chciała mieć zapakowaną max w 30 tc 😂 niech czeka!

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • kknn Autorytet
    Postów: 423 528

    Wysłany: 22 lipca, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen90 wrote:
    Właśnie ja się zastanawiam czy wszystko ze mną w porządku...
    Oglądam razem z wami wszystkie wrzucane tutaj zdjęcia wózeczków, czytam o ciuszkach, wyprawce dla malucha, ale sama czuję paniczny strach przed kupnem czegokolwiek.

    Tydzień temu byłam w Smyku. Poszłam sama przy okazji, bo byłam w galerii. Oglądałam te wszystkie maleńkie ciuszki, czapeczki, rozczulałam się na maksa nad tymi z uszkami... a potem uciekłam ze sklepu :(
    Wszystko z Tobą w porządku 🫂 jak się ma swoją „historię”, to podchodzi się do tego tematu z dozą ostrożności. Doskonale Cię rozumiem 😊 wszystko w swoim czasie. Zaczniesz kompletować wyprawkę, jak będziesz na to po porostu gotowa. Ja też jeszcze nic nie mam i nie czuję się z tym źle. Mamy dużo czasu 😘

    kattalinna, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    04.2023: 8+2, triploidia 💔
    08.2023: 6+5 monoploidia 💔
    01.2024 & 03.2024: cb

    20.04.2024 beta 24,14; 22.04 beta 96,72; 24.04 beta 253,80; 29.04 beta 2362,2 🍀

    13.05 🩺 8,3 mm (6+5) ❤️
    27.05 🩺 2,17 cm (8+4)
    10.06 🩺 3,85 cm (10+4)
    24.06 🧬 6,30 cm (12+4) USG prenatalne
    22.07 🩺 (16+4) 175 gramów małego kawalera 🩵
    19.08 II 🧬 (20+4) 376 gramów małego człowieka
    16.09 🩺 (24+4) 693 gramy maleństwa

    Ja&On: 33 lata
    Kariotyp ✅
    Trombofilia: białko S 56%❌
    MTHFR A1298C w układzie heterozygotycznym❌
    ANA1: dodatni ❌
    ANA2: słabo dodatni: 1:160, ziarnisty z dodatnimi sferami chromosowymi❌

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 22 lipca, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    My na początku chcemy zacząć od zrobienia takich generalnych porządków w mieszkaniu i pozbyć się rzeczy, których nie potrzebujemy, posprzątać w piwnicy. Potem chciałabym kupić komodę dla bobo, żeby było gdzie przechowywać zakupioną wyprawkę.

    O to to! U nas też generalne porządki czekają już od wieków, ale ciągle motywacji brak. Nienawidzę takiej archeologii 😉 ta ciąża to chyba specjalnie po to, żebyśmy w końcu te wykopaliska urządzili. Może jeszcze w sierpniu uda mi się zacząć, jak młoda pójdzie na dyżur wakacyjny do przedszkola.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca, 12:53

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 22 lipca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeju nas też czeka odgracanie. No i dzieciom oddamy dotychczasową sypialnię, a siebie przeniesiemy do aktualnego biura/pokoju gościnnego/skladziku 😅 Czeka nas pewnie poszukanie czegoś większego, żeby za jakiś czas każdy mógł mieć swój pokój, ale do tego jeszcze troszkę czasu sobie dajemy. No i łazienka do mini remontu idzie, żeby było miejsce na suszarkę.

    Ja tą wyprawkę też chce rozłożyć na najbliższe miesiące, żeby jakoś lżej dla portfela było, bo o ile ciuchy mamy niemal za free o tyle i tak trzeba tych nowych rzeczy kupić od groma 😱 Zaraz zacznę zbieranie pieluch na promkach 😂

    Dziewczyny nie ma jednego dobrego schematu w rodzicielstwie, każda z nas robi tak jak czuje, tyle na ile jest gotowa i w swoim tempie i to jest fajne w tej przygodzie, chociaż wiem że trudno też się nie porównywać

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: 22 lipca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nic jeszcze nie kupiłam 🤷‍♀️ Po części dlatego, że ciągle jeszcze pracuję i zwyczajnie nie mam czasu.

    Mam za to wybrane meble do pokoju Maluszka - bo od tego chcemy zacząć. Najpierw porządki w szafach i schowkach, żeby się wszystkich "przydasiów" pozbyć, a dopiero potem meble i zakupy.

    Jakieś ubranka pewnie dostaniemy od znajomych/rodziny, choć na pewno nie będą to jakieś szokujące ilości, bo większość ma dzieci w wieku szkolnym 😂

    Baby steps, w tym tygodniu muszę w końcu powiedzieć w pracy, bo brzuszka już nie da się dłużej ukryć 😁

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 22 lipca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do pieluch Nome to chcesz robić zapas?
    Ja miałam w planach kupić 1 paczkę i zobaczyć jak bobo będzie reagować na daną firmę bo te pieluszki lubią uczulać 😪

    kattalinna Ciążą idealnie żeby odgracić mieszkanie 😁

    U nas bobo pewnie będzie spało minimum rok w naszej sypialni z nami a może nawet do 2 r.ż i wtedy dostanie swój pokój, który teraz był biurem 😁 Będziemy musieli pracować w salonie ale zostawimy tylko jedno biurko a ktoś będzie przy stole 😅 a oboje z mężem potrzebujemy po 2 monitory do pracy więc będzie ciekawie!

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 22 lipca, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie kupuje nic dopuki się nie odgracimy i kupimy jakiejś komody dla bobasa, musimy przerobić „biuro”/ pralnie/ pokój na wszystko gdy nie wiadomo gdzie co włożyć, wywalić z sypialni jakieś graty żeby dostawka weszła i ogarnąć salon żeby był przystępny dla bobasa. I chyba musimy znaleźć miejsce na klatkę kennelowa na psa i miejsce na suszarkę do prania bo utoniemy w suszeniu. Trochę roboty jest.
    Ale to na jesień sobie chce zostawić. Jak się trochę schłodzi.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 22 lipca, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wpadłam na ambitny pomysł pieluch wielorazowych. Zachęciła mnie do tego właśnie książka która przeczytałam i wydaje mi się że mają jakieś plusy. Ktoś ma dostarczenia?

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 22 lipca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss kupię pewnie po 2 paczki z różnych firm (różne pampersy, Huggies, dada, lupilu, jakieś bambusowe) i będziemy sprawdzać co te dupki zaakceptują 🙈 trochę mnie przeraża wizja tych pieluch, na tyle że zaczęłam myśleć nad wielopieluchowaniem, ale to odpada jednak 😅

    W ogóle Ty masz dzisiaj 17 tc 🥺 ale leci

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 695

    Wysłany: 22 lipca, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Ja wpadłam na ambitny pomysł pieluch wielorazowych. Zachęciła mnie do tego właśnie książka która przeczytałam i wydaje mi się że mają jakieś plusy. Ktoś ma dostarczenia?

    O jaka książka ?

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 22 lipca, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    O jaka książka ?
    Mamy dla mamy i taty. Dwie serie są. Tam często podają plusy wielorazowek. Głównie to że mniej uczulają, są ekonomiczniejsze w dłuższej perspektywie i mniej robią odparzeń. Też jak do kogoś przemawia to są bardziej eko. Akurat ja lubię stawiać na wielorazowe rzeczy. Od dziecka wolę lumpy niż sklepy. Może moje dziecko tez je polubi 😀 trochę się boję jak w praktyce to wygląda z rozmiarami, szczególnie na start dla maluszków

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: 22 lipca, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Ja wpadłam na ambitny pomysł pieluch wielorazowych. Zachęciła mnie do tego właśnie książka która przeczytałam i wydaje mi się że mają jakieś plusy. Ktoś ma dostarczenia?
    Ja, ja! 😀 Kocham wielopielo i cieszę się, że będę mogła do tego wrócić 😉 pierwszy plus, jaki po przeczytaniu posta Nome mogę przytoczyć, to oszczędność miejsca 😉 nawet spory stos zajmuje mniej miejsca niż promocyjne zakupy giga paczek. I nie ma stresu, że się skończyły a tu sklepy zamknięte.

    Córka była na wielo od przyjścia do domu ze szpitala. Nie miałam wcześniej do czynienia z pieluchowaniem w ogóle, więc dla mnie było to coś zupełnie naturalnego. Wcześniej się przygotowałam jak mogłam. Sześć lat temu było jeszcze mniej informacji, mniej firm i rozwiązań. Teraz rynek bardzo się rozwinął i wierzę, że jak tylko ktoś ma motywację i chęci to znajdzie coś dla siebie. Ja będę chciała skorzystać z usług pieluchoteki czyli wypożyczalni pieluch. Dzięki temu będę mogła poznać rozwiązania, których wcześniej nie było. No i zobaczyć co przy tym dziecku się sprawdzi.

    Jak ktoś ma jakieś pytania, to spróbuję odpowiedzieć bo tak to nie wiadomo co kogo może interesować 🙂 swego czasu dla mnie skarbnicą wiedzy była grupa na FB.

    A propos robienia miejsca na suszarkę do prania, to zdecydowanie polecam suszarkę bębnową 🙂 kupiłam pod pretekstem suszenia pieluch ale nie wyobrażam sobie bez niej życia 😀 i już nie mam stojącej w ogóle. Mam mikro łazienkę, ale udało się ustawić suszarkę na pralce. Mocna polecajka!

    Zaqwsx, Nomeolvides lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 22 lipca, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:
    Liyss kupię pewnie po 2 paczki z różnych firm (różne pampersy, Huggies, dada, lupilu, jakieś bambusowe) i będziemy sprawdzać co te dupki zaakceptują 🙈 trochę mnie przeraża wizja tych pieluch, na tyle że zaczęłam myśleć nad wielopieluchowaniem, ale to odpada jednak 😅

    W ogóle Ty masz dzisiaj 17 tc 🥺 ale leci

    A czyli w ten sposób ja chyba też tak zrobię bo niekoniecznie dupki mogą polubić pampersy 😁

    No leci! Dasz wiarę, że my jeszcze 3 tyg i mamy połowę za sobą 🥹 a dopiero co wstawiłam test i Ty od razu po mnie!! 😁

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 22 lipca, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaciekawiłyście mnie tymi pieluchami wielokrotnego użytku. Trochę więcej roboty przy tym musi być. Hmm muszę poczytać 😁

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: 22 lipca, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tyle z nimi trudno że trzeba poznac te wszystkie rodzaje. Myślałam że wezmę pełne i będzie najwygodniej ale różnie może z tymi pieluszkami być. I nie ma przeciwwskazań żeby od pierwszych dni takich pieluszek stosować? Bo się boję o bioderka to wszystko takie małe będzie 😀

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ