Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • KlaudiaŁ Znajoma
    Postów: 23 64

    Wysłany: 25 lipca, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrówka, u nas obrzęk główki, karku i plecków pojawił się w 10 tygodniu ciąży. Na samej główce było coś około 3,5. Lekarz też uprzedził, że może to być zespół turnera. Oprócz tego obrzęku wszystkie pozostałe parametry były w normie, a USG pokrywało się pięknie z OM. Po USG zrobiłam nifty, wyniki przyszły szybko i zespół turnera był tam nie wykryty a ryzyka niskie. Czekaliśmy 3 tygodnie na badania prenatalne. W tym czasie modliłam się, afirmowałam, dużo płakałam. Koniec końców zaczęłam wierzyć, że będzie dobrze i codzinnie opowiadałam mojej córce jakich ma super rodziców i co fajnego jej kupimy. Skupiłam się na niej, bo nawet jeśli miał się spełnić najgorszy scenariusz to nie chciałam żeby czuła smutku do samego końca. Po trzech tygodniach na prenatalnych obrzęku juz nie było, a mała fikała aż miło. Ryzyka z badań też wyszły niskie. Nie znamy przyczyny obrzęku, i modlimy się żeby już nie wrócił nigdy więcej. Cuda się zdarzają, tylko trzeba w nie mocno wierzyć. Trzymam kciuki za Twoją historię 🤞🏻

    Holibka, Murilega, Zaqwsx, Podkoszulka, Domi.Nika, Rocky, Iza., Mała3, ultramaryna_, Mamausia, kknn, kattalinna lubią tę wiadomość

  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 356 384

    Wysłany: 25 lipca, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo Kinga89. Potrafisz człowieka do pionu przywrócić 😀 Też się wezmę za wodę i będzie co będzie. Ważne że dzieci zdrowe

    Liyss ja nie wiem czy dobrze odczuwam. Niby nisko i raz rzeczywiście przypominało bombelki ale wczoraj czułam tak jakbym miała tam drugie tętno... takie dziwne uczucie i nie wiem czy to jest to. Ja czułam na środku raczej. Niektórzy wiedza tutaj po której stronie bardziej jest dziecko. Ja nie mam pojęcia. Macica teraz u mnie kończy się w połowie spojenia łonowego do macicy wiec pewnie tam powinno to być

    KINGA89, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1614 1585

    Wysłany: 25 lipca, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waga - reguła jest taka, że nie ma reguły. Jedne przytyją dużo, inne mało. Jednym zostanie po ciąży, inne schudną. To są hormony i wiele innych czynników. Najważniejsze aby odżywiać się na tyle zdrowo ile jesteśmy w stanie. Ciało po ciąży można w sporym stopniu wypracować jeśli komuś zależy na tym. Można być też szczęśliwą z fałdką na brzuchu. Zależy kto ma jakie priorytety.
    Nie dajmy się zwariować obsesji „muszę szybko wrócić do wagi sprzed ciąży” bo to bardzo źle robi na psychikę.

    Upławy - Podzielam zdanie Liyss, że wkładki to ZŁO! One przyczyniają się wręcz do infekcji i zwiększenia upławów - plastik, chemia, brak cyrkulacji powietrza, podrażnianie - gotowa recepta na infekcję i nasilenie upławów.

    Jestem wielkim orędownikiem spania bez bielizny w koszulach nocnych, a w ciągu dnia noszenia luźnej bawełnianej bielizny.

    U siebie widzę ogromną różnicę odkąd wdrożyłam powyższe zasady. Po prostu infekcje i upławy jak ręką odjął. O ile w dwóch poprzednich ciążach ciągle mi się jakieś dziadostwo czepiało to teraz pięknie czysto.

    Liyss🧚🏻, kknn, kattalinna lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1575 4183

    Wysłany: 25 lipca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo!

    Jeśli chodzi o upławy to podpisuję się pod Liyss i Holibką. Nigdy nie stosowałam wkładek i teraz też tego nie robię pomimo przyjmowania utrogestanu dopochwowo. I w całym swoim 26 letnim życiu nie miałam ani jednej infekcji :D

    Co do wagi, ja już kiedyś pisałam że też po ED (ale nie chciałabym się tu za bardzo o tym rozpisywać) obsesyjnie na tą wagę wchodzę. Na pewno mam te 1,5 kg na plusie, które przyszło dosłownie w kilka dni (bo ważę się codziennie) i mam też wahnięcia ze względu na jelita no i co tu dużo mówić, jak się przez 3 dni nie robi 💩 to się odbija na wadze 🙄 Od lekarki mam zielone światło na takie 16kg, sama sobie daje 10-12 ale zobaczymy co to będzie, nie będę się w ciąży odchudzać 🙄

    Liyss ja czuję i pod i na wysokości i nad pępkiem :D większość „ruchów” jednak właśnie na wysokości pępka, tam też chyba kończy mi się teraz macica. Jak pisze ruchy to mam na myśli bardziej coś jak przesuwanie w jelitach, bo nie kopniaki ;)

    Liyss🧚🏻, kknn, Mamausia lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5272 9832

    Wysłany: 25 lipca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to ja też czuję, coś w brzuchu ale nie typowe kopniaki, też ostatnio czułam jak Zaqwsx takie „drugie tętno” 🙈

    A z tymi kg tak jak mówicie nie ma reguły, każda jest inna, każda startowała z innej wagi no i też chyba od samopoczucia zależy. Ja jak się już lepiej czuję to mam 2kg na plusie ale chyba będę się ważyć tylko u gin, tam zawsze to robią przed wizytą 😁

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 91 143

    Wysłany: 25 lipca, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś byłam u lekarza i po wczorajszym skoku na brzuch wszystko wygląda ok. Z tego powodu obkupiłam dzieci na wyprzedaży w smyk ;)

    Co do kg to ja całą ciążę miałam te sama wagę i po porodzie było -10. Ale myślę że to wynik pilnowania się z powodu cukrzycy.

    Rocky, ultramaryna_, Holibka, kknn, kattalinna, Nomeolvides, Liyss🧚🏻, Tigra, Mamausia lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • ola2411 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 25 lipca, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej byłam dziś na badaniu 8t5dni ogólnie dzieciątko jest rozwija się dobrze ale lekarz stwierdził że bardzo mało wód płodowych i że musimy kontrolować tą ciążę częściej bo on nie wie co z tego będzie czy ta ciąża się utrzyma. Miała któraś z was podobny przypadek i wszystko jakoś ruszyło czy nastawiać się już na najgorsze

    Tigra lubi tę wiadomość

  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1575 4183

    Wysłany: 25 lipca, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola2411 wrote:
    Hej byłam dziś na badaniu 8t5dni ogólnie dzieciątko jest rozwija się dobrze ale lekarz stwierdził że bardzo mało wód płodowych i że musimy kontrolować tą ciążę częściej bo on nie wie co z tego będzie czy ta ciąża się utrzyma. Miała któraś z was podobny przypadek i wszystko jakoś ruszyło czy nastawiać się już na najgorsze

    Jesteś na samym początku, więc tych wód może być jeszcze niewiele. Na pewno warto kontrolować, spróbuj zwiększyć spożycie płynów (najlepiej czystej wody). Sprawdzaj czy nic ci się nie sączy. Generalnie na tym etapie to jeszcze nie wyrok, pózniej na USG 1 trym będą oceniane narządy (czy są, położenie) i na pewno lekarz zwróci uwagę na nerki i pęcherz, bo mało wód płodowych może świadczyć, że płód nie siusia. Na początek spróbuj więcej pić i udaj się na wizytę kontrolną, możesz też do innego lekarza. Trzymam kciuki 🤞🏼

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • ola2411 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 25 lipca, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie sączy a serduszko bije byłam u drugiego lekarza właśnie bo nie wytrzymałam która też określiła że wód jest mało ale na tym etapie nie można nic zrobić . Stwierdziła że pęcherzyka nie idzie obejrzeć w 360 stopniach i może one są ale gdzieś stylu kazała również kontrolować ciążę jestem przerażona to nasza 1 ciąża naturalny cud po 3 latach ciężkiej walki

  • KlaudiaŁ Znajoma
    Postów: 23 64

    Wysłany: 25 lipca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola2411 wrote:
    Nic nie sączy a serduszko bije byłam u drugiego lekarza właśnie bo nie wytrzymałam która też określiła że wód jest mało ale na tym etapie nie można nic zrobić . Stwierdziła że pęcherzyka nie idzie obejrzeć w 360 stopniach i może one są ale gdzieś stylu kazała również kontrolować ciążę jestem przerażona to nasza 1 ciąża naturalny cud po 3 latach ciężkiej walki
    Przede wszystkim nie panikuj, dużo pij. Bardzo dużo pij wody, tak jak dziewczyny radzą. To jeszcze wczesna ciąża i wiele się może zmienić z dni na dzień, i myślę tu o kierunku w dobrą stronę ❤️

  • ola2411 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 25 lipca, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boję się że dzisiaj się zadusi ponieważ przerośnie pęcherzyk i będzie miał mało miejsca . Już na usg nie wyglądało to ciekawie

  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 356 384

    Wysłany: 25 lipca, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola2411 wrote:
    Nic nie sączy a serduszko bije byłam u drugiego lekarza właśnie bo nie wytrzymałam która też określiła że wód jest mało ale na tym etapie nie można nic zrobić . Stwierdziła że pęcherzyka nie idzie obejrzeć w 360 stopniach i może one są ale gdzieś stylu kazała również kontrolować ciążę jestem przerażona to nasza 1 ciąża naturalny cud po 3 latach ciężkiej walki
    Na początku dużo rzeczy może niepokoić bo lekarzom też ciężko jest wyłapać dobrze pecherzyk. Ja początkowo dużo chodziłam po usg ( 2xtydzien) do różnych lekarzy i zauważyłam że dużo zależy od sprzętu, tego jak ktoś sobie złapał i tego jak się przejął. Może rzeczywiście pecherzyk jest ułożony w bardzo nietypowym położeniu? Są też kalkulatory wielkości pecherzyka z wodami na różnych zagranicznych stronach. Wiem że mąż się przejmował wielkością naszego pecherzyka i gdzieś takie kalkulatory wygrzebał, niestety nie wiem gdzie

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 356 384

    Wysłany: 25 lipca, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola2411 wrote:
    Boję się że dzisiaj się zadusi ponieważ przerośnie pęcherzyk i będzie miał mało miejsca . Już na usg nie wyglądało to ciekawie
    Dla świętego spokoju umow się na wizytę jeszcze dzisiaj kub jutro żeby jeszcze ktoś 3 obejrzał pecherzyk. Może coś się przesunie i będzie w innym ułożeniu?

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • ola2411 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 25 lipca, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jeśli chciała bym to sprawdzić to nie dostałam nawet zdj z usg badanie teraz wykonane było na sprzęcie szpitalnym więc myślę że chyba posiadają go dobry . Lekarz który wcześniej wykonywał mi takie badanie też ma dobry sprzęt bo większość kobiet idzie właśnie do niego w ciąży w mojej okolicy . Nic chyba faktycznie pozostaje mi czekać mam aby wielką nadzieję że będzie dobrze nie wiem jak sobie poradzę jest bo takiej walce pójdzie coś nie tak. Jestem załamana

  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2043 4328

    Wysłany: 25 lipca, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola2411 wrote:
    Nawet jeśli chciała bym to sprawdzić to nie dostałam nawet zdj z usg badanie teraz wykonane było na sprzęcie szpitalnym więc myślę że chyba posiadają go dobry . Lekarz który wcześniej wykonywał mi takie badanie też ma dobry sprzęt bo większość kobiet idzie właśnie do niego w ciąży w mojej okolicy . Nic chyba faktycznie pozostaje mi czekać mam aby wielką nadzieję że będzie dobrze nie wiem jak sobie poradzę jest bo takiej walce pójdzie coś nie tak. Jestem załamana
    Moje pierwsze dziecko jest z bezwodzia, przeżył w nim 16 tygodni. To nie jest niemożliwe.
    Ale to wydarzyło się na późniejszym etapie, kiedy łożysko przejęło już funkcję i dziecko wody produkuje samo. Dzieje się to jakoś po 14-15tc. Nie wiem, jaka może być przyczyna u Ciebie w tak wczesnej ciąży, niestety nic nie podpowiem 😔 Mogę tylko trzymać kciuki, aby sytuacja się wyjaśniła 🤞

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    🩺 17.09. Połówkowe

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2043 4328

    Wysłany: 25 lipca, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lyiss, wózek się sprawdził 😊 Jest dość dużym wózkiem, więc dziecko ma w nim dużo miejsca (a czasem w gondoli to niemowlaczki ledwo się mieszczą 🫣), nie trzęsie nim na spacerach (fajna amortyzacja), przez eko skórę też łatwy był w utrzymaniu czystości. Największy minus to jego ciężar, bo jednak pchając go czułam, że jest dość ciężki 😉 Z wnoszenia gondoli na piętro też szybko zrezygnowałam, umarłabym gdzieś po drodze 🤣 Myślę, że cenę ma dobrą do jakości i po prostu się opłaca 👌 Nic złego z nim mi się nie działo, miałam nowy z salonu.
    Nie kupię tym razem, bo chciałabym przetestować inny, tak z ludzkiej ciekawości 🤣 Ale nie marudziłabym, gdybym go dalej miała 😉

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    🩺 17.09. Połówkowe

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8908 7712

    Wysłany: 25 lipca, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle się naczytałam, że już nie pamiętam co chciałam napisać...

    Lyiss, z tego co pamiętam to ja chyba też będę miała gondolę bebetto. Jeździłam ze spacerówką i fajnie się sprawdza, gondola zapowiada się na wygodną, bo tak jak pisała ultramaryna, jest duża i wygodna. Na pół roku świetna opcja 🙂

    Z noszeniem, a raczej nienoszeniem wkładek się zgadzam 🙂 jednocześnie polecam wkładki wielorazowe, w przypadku większych upławów są wygodniejsze niż zmiana całej bielizny.

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1575 4183

    Wysłany: 25 lipca, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj zaopatrzyliśmy bąble w pierwsze ręczniki (babcia zasponsorowała 😅), bo piękna jest kolekcja w Zara home 😍 Do tego łącznie 6 sztuk pieluszek muslinowych też właśnie z Zary. Tyle jest pięknych rzeczy dla bobasów 🥺 I trochę mi przykro, że przy dwójce nie mogę sobie tak poszaleć i kupować tylko tego co mi się podoba, ale trochę na koszty też trzeba patrzeć, bo jednak dużo rzeczy potrzebujemy podwójnie i koszt x2 :/ Z drugiej strony nie wyobrażam sobie kupić jednemu bobasowi łóżeczka ze stokke a drugiemu używanej ikei 😜Jakbym miała jedno dziecko to bym popłynęła 🤣


    Mam też polecajkę fajnej książeczki dla tatusiów, można czytać nawet i do brzuszka. Jak tylko mój mąż zaczyna to mi łzy lecą 😅 tytuł „Dla mnie”


    Holibka, kknn, kattalinna, Mamausia, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 356 384

    Wysłany: 25 lipca, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obawiam się że mój zacznie zamiast bajek opowiadać dziecku o leczeniu różnych chorób albo stresci sytuacje geopolityczną na świecie 😀 Może zobaczę nas w roli rodziców jak przeżyjemy pierwszy szok po narodzinach 😀

    Holibka, Murilega lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5272 9832

    Wysłany: 25 lipca, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my dziś dla maleństwa kupiliśmy wózek. Nadarzyła się okazja i zdecydowaliśmy się na używkę - zależało nam na gondoli, spacerówkę też mamy do kompletu ale myślę, że w przyszłym roku zainwestujemy i tak w nową, lepszą spacerówkę 😁

    Jak mąż niósł wózek i tą torbę od wózka to się tak wzruszyłam widząc go w roli Tatuśka 🥹😆

    Ultramaryna dziękuję za opinię! Te niektóre wózki są ciężkie ale dla mnie wszystko jest ciężkie 🤣

    ultramaryna_, Holibka, Tigra, kknn, kattalinna, Mamausia, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
‹‹ 173 174 175 176 177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ