X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5288 9846

    Wysłany: 7 sierpnia, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka gratulacje córeczki 🥰

    Mamausia bardzo ładny. My też mamy szary wózek 🥰

    Co do czarnego to ogólnie klasyczny, ładny ale właśnie chyba się mocniej nagrzewa, więc jaśniejszy pod tym względem lepszy.

    Dziewczyny czy Wy też w nocy chodzicie na siku?
    Ja chodzę z 3/4 razy. Chyba organizm mnie już przyzwyczaja do spania na raty 😂

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Ilona.. Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 7 sierpnia, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn, które już czują swoje maluszki. Czujecie je poprostu w brzuchu czy musicie jakoś dobrze przyłożyć rękę ?
    Nie jestem pewna w sumie bo od 2 dni, po posiłku jak się położę i nisko nad spojeniem łonowym przyłożę płasko dłoń i delikatne docisnę to jakby taki ruch był, mało tego było, może z 2-3 razy i się zastanawiam czy to już możliwe.
    Na stojąco nie czuję nic , tylko jelita 😂

    🧔‍♂️29l. 🙎‍♀️27l.
    23.05 - beta 26,9
    25.05- beta 100.5
    4.06- beta 3645
    25.07- USG 1 trym 🩵🩵🩵
    19.09- USG połówkowe

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: 7 sierpnia, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam czarną spacerówkę 😉 taką dostaliśmy, zależało mi na modelu to nie wybrzydzam. Do środka pójdzie wełniana wkładka, a budkę koleżanka zapowiedziała, że mi da szarą bo to maniaczka wózkowa i ma dziwne rzeczy na stanie 😉 zresztą po córce to nie wiem na ile z tej budki w ogóle latem będziemy korzystać, bo ona nie lubiła więc przeważnie budka była złożona, chyba że akurat udało się z drzemką. Najlepsze było to, że ja głównie przez tę budkę chciałam valco 😂

    Muszę się przyjrzeć bardziej na ulicach bo w ogóle nie kojarzę trendów kolorystycznych 😉 ale na pewno nie ogarniam tych czarnych wózków ze złotymi skrzydłami 🤷

    Edit:
    Miśka, może dla córki Aleksandra? Zawsze mi się podobało to imię, w przeciwieństwie do męskiego odpowiednika 😉

    Liyss, strasznie dużo sikasz 😱 ja od jakiegoś czasu już nie wstaję w nocy wcale (bo chyba wstawałam czasem... 🤔), pęcherz mnie budzi w okolicach 6 dopiero, ale często udaje mi się jeszcze pospać, mimo tego. Wiem, że to niezdrowe takie przetrzymywanie ale rano mój mózg nie przyjmuje racjonalnych argumentów...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia, 22:19

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Miśka_95 Koleżanka
    Postów: 47 28

    Wysłany: 7 sierpnia, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w nocy wstaje raz lub dwa razy na siku

    @kattalinna mam wlaśnie odwrotnie. Aleksandra mi się nie podoba bo jak chodziłam do szkoły to bardzo dużo dziewczynek miało tak na imię, tylko w mojej klasie były trzy, a Aleksandra nie znam żadnego 😅

    HSC 01.2023 - polipowate endometrium
    04.2023 6tc💔
    09.2023 HSG
    09.2023 ⏸
    10.2023 6tc/9tc 💔
    03.2024 Sono HSG

    MTHFR C677T homo
    kariotypy OK
    AMH 2,3
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1376

    Wysłany: 7 sierpnia, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od poprzedniej ciąży już tak przyzwyczaiłam się, że wstaje w nocy kilka razy 🤷🏻‍♀️ kompletnie mi to nie przeszkadza. Zajrzę do syna, wysikam się, napije 😂
    Z 3/4 razy to u mnie norma. I tak od ok 3 lat.. ale to chyba przez to, że dużo pije w nocy i wieczorem, ale nie umiem się powstrzymać.
    Noi dzięki temu nie mam problemu jak syn chory albo w nocy marudzi bo mi to rybka czy śpię ciągiem czy nie i gdzie śpię 🙈

    Ja zawsze wózki kupuje szare 😛 i wszystko szare. Jakoś tak ciepłe kolory do mnie nie przemawiają. Zapewne teraz też postawie na szarości.

    Ruchy czuje głównie w środku. Ale na zewnątrz już też troszkę czuć ale w środku to już prawie kopniaki 🙈 oczywiście lekkie ale no czuje jak kopnięcia, to już nie muskanie, a na zewnątrz to takie lekkie puknięcie ale trzeba mieć w dobrym miejscu rękę. Mąż położył kiedyś i dostał kopniaka, aż byłam zdziwiona, że z zewnątrz już czuć.
    Ale miesiąc temu chyba jeszcze nie czułam, a ja jednak estem miesiąc dalej niż Ty Ilona.
    I na leżąco szczególnie na plecach o wiele bardziej,dziecko się budzi (ostatnio u dentysty cała godzinę mnie kopał jak szalony 😛)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia, 22:45

    Ilona.., Mamausia, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Ilona.. Autorytet
    Postów: 284 285

    Wysłany: 7 sierpnia, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    Ja od poprzedniej ciąży już tak przyzwyczaiłam się, że wstaje w nocy kilka razy 🤷🏻‍♀️ kompletnie mi to nie przeszkadza. Zajrzę do syna, wysikam się, napije 😂
    Z 3/4 razy to u mnie norma. I tak od ok 3 lat.. ale to chyba przez to, że dużo pije w nocy i wieczorem, ale nie umiem się powstrzymać.
    Noi dzięki temu nie mam problemu jak syn chory albo w nocy marudzi bo mi to rybka czy śpię ciągiem czy nie i gdzie śpię 🙈

    Ja zawsze wózki kupuje szare 😛 i wszystko szare. Jakoś tak ciepłe kolory do mnie nie przemawiają. Zapewne teraz też postawie na szarości.

    Ruchy czuje głównie w środku. Ale na zewnątrz już też troszkę czuć ale w środku to już prawie kopniaki 🙈 oczywiście lekkie ale no czuje jak kopnięcia, to już nie muskanie, a na zewnątrz to takie lekkie puknięcie ale trzeba mieć w dobrym miejscu rękę. Mąż położył kiedyś i dostał kopniaka, aż byłam zdziwiona, że z zewnątrz już czuć.
    Ale miesiąc temu chyba jeszcze nie czułam, a ja jednak estem miesiąc dalej niż Ty Ilona.
    I na leżąco szczególnie na plecach o wiele bardziej,dziecko się budzi (ostatnio u dentysty cała godzinę mnie kopał jak szalony 😛)


    Ogólnie nie zmieniałam suwaka, ale ciąża mi wyszła starsza troszkę.

    No poobserwuję jeszcze trochę to ciekawe zjawisko 😂

    Ty już masz fajnie , jesteś w najlepszym etapie ciąży. Duużo zdrowia życzę ! ❤️

    🧔‍♂️29l. 🙎‍♀️27l.
    23.05 - beta 26,9
    25.05- beta 100.5
    4.06- beta 3645
    25.07- USG 1 trym 🩵🩵🩵
    19.09- USG połówkowe

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1683 1687

    Wysłany: 8 sierpnia, 02:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona.. wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn, które już czują swoje maluszki. Czujecie je poprostu w brzuchu czy musicie jakoś dobrze przyłożyć rękę ?
    Nie jestem pewna w sumie bo od 2 dni, po posiłku jak się położę i nisko nad spojeniem łonowym przyłożę płasko dłoń i delikatne docisnę to jakby taki ruch był, mało tego było, może z 2-3 razy i się zastanawiam czy to już możliwe.
    Na stojąco nie czuję nic , tylko jelita 😂

    Ja czuję bardziej wewnątrz. U mnie trzecia ciąża po 2 cc plus nadwyżka tłuszczu na brzuchu i łożysko na przedniej ścianie - to wszystko tłumi odczuwanie ruchów na zewnątrz, a i w środku póki co szału nie ma. Czekam na konkretniejsze ruchy u mnie, a już 20ty tydzień leci 🥺

    🚽🚾 Ja już dziś „podpisałam listę” w WC. Codziennie przynajmniej raz muszę skorzystać. Dziś jakoś wcześnie. Zwykle 3:30.

    Wózek ze skrzydłami - doceniam design, lubię styl projektanta, skrzydła Hermesa to taki trochę jego znak rozpoznawczy. Jak ktoś chce pokazać „hej mam drogi designerski wózek” albo chce używać wózka jako „status symbol” to powinien kupić Cybex Priam (?) by Jeremy Scott :) Nie kupiłabym, ale miałam okazję prowadzić ten rydwan i przyznaję, że jest wysoki i wygodny i ładnie wygląda na zdjęciach bo jest czarny, designerski i do wszystkiego pasuje 🤣 Jakby mi ktoś dał to bym nie pogardziła jak wiekszością gondol ;)

    Ilona.. lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 701 1462

    Wysłany: 8 sierpnia, 05:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jak @Beza ,a nawet ciężkiej. Od zawsze w nocy często wstaje do toalety. Byłam z tym u urologa kilkanaście lat temu i taka moja uroda. Nic się nie dzieje,wyniki mam prawidłowe. Teraz w ciąży 4 razy to norma do 6 i też piję🤣

    Aktualnie grzeje się w wannie i czytam co bezpiecznego w ciąży na wirusa. Tak jak nie choruje to wczoraj mnie rozłożyło. Oby bez wymiotów ,bo i tak zaczynam się robić co raz drobniejsza. Nie wygląda to źle,ale nie chce wyglądać jak w ciąży z bliźniakami. Zbyt duża szczupłość wcale nie jest estetyczna.

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • alojaloj Koleżanka
    Postów: 32 18

    Wysłany: 8 sierpnia, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinia982 wrote:
    Dziewczyny czy ma ktoras z was doswiadczenie w kupnie wozka za granicą? Patrze Niemcy, Czechy, Austrie i przyznam, że roznica w porownaniu z Polską kolosalna 🙈 Zastanawiam sie, czy nie bardziej oplaca sie jechac na weekend + kupic wozek wlasnie w innym kraju :p moze ktoras z was sie orientowała, lub kiedys sama wpadla na taki pomysl?

    Też miałam taką myśl. Mieszkam w Norwegii i tu jest mega bida z wyborem. A w Polsce moc wyboru. Ale co z ewentualną naprawą w ramach gwarancji. Przecież może się zdarzyć usterka. Na szczęście na oku mamy Cybex Balios Lux w pastelowym kolorze. Nie wyobrażam sobie czarnego wózka. Wszędzie czarne samochody haha.



    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: 8 sierpnia, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia, współczuję wirusa 😔 pewnie już naczytałaś się mnóstwa porad, ja dorzucę jeszcze jedną 😉 węgiel aktywny, duża dawka. W ciąży jest bezpieczny, pomaga nie tylko na historie żołądkowe, jak to się utarło.

    Mamausia, Miśka_95 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4306

    Wysłany: 8 sierpnia, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry ☺️

    Liyss o kurde, współczuję tego biegania w nocy do kibelka tyle razy 🙈 Ja albo nie wstaje w nocy w ogóle albo idę raz jakoś w okolicach 4-5. W dzień staram się dużo pić no i wtedy faktycznie częściej są wizyty w toalecie.

    Ilona ja czuję głównie od środka, chociaz czasem ruchy są już widoczne na zewnątrz. Moje dzieci albo mnie nie lubią, albo się wstydzą, bo jak przykładam rękę do brzucha to przestają się ruszać 🥲😅

    Mamausia zdrówka! Oby nie przerodziło się w nic poważnego 🤞🏼

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 09:24

    Ilona.., Liyss🧚🏻, Mamausia lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1683 1687

    Wysłany: 8 sierpnia, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alojaloj wrote:
    Też miałam taką myśl. Mieszkam w Norwegii i tu jest mega bida z wyborem. A w Polsce moc wyboru. Ale co z ewentualną naprawą w ramach gwarancji. Przecież może się zdarzyć usterka. Na szczęście na oku mamy Cybex Balios Lux w pastelowym kolorze. Nie wyobrażam sobie czarnego wózka. Wszędzie czarne samochody haha.

    Taaa, my kupiliśmy jesienią pierwszy w życiu czarny samochód. Jak się zrobiło cieplej poczuliśmy różnicę w nagrzewaniu pomiędzy nim, a drugim jasnym. Różnica jest kolosalna. Nie sądziłam, że aż tak!

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 8 sierpnia, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tam ruchów jeszcze nie czuje nic a nic może mam leniwe dziecko ale na ruchy jeszcze trochę czasu jest. Na ostatnim usg trochę się ruszał także po prostu nie czuje.
    Co do wstawania w nocy wcześniej wstawałam około 2-3 raz a od wczoraj jakoś budzę się po kilka razy bo jakieś głupie sny mnie nawiedzają.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 148 242

    Wysłany: 8 sierpnia, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Co do wstawania w nocy wcześniej wstawałam około 2-3 raz a od wczoraj jakoś budzę się po kilka razy bo jakieś głupie sny mnie nawiedzają.

    Wstaję tak 4-5 razy minimum. A sny znowu zaczynam mieć intensywne i realistyczne, a poza tym je pamiętam. Zdarzają się też erotyczne, których nigdy w życiu nie miewałam. :) Takie charakterystyczne sny miałam też w okolicach zapłodnienia i implantacji - to był jeden z moich objawów, który pojawił się tak nagle i intensywnie jeszcze przed terminem miesiączki.

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: 8 sierpnia, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja śpię wspaniale, dziś zbudziły mnie koło 4:30 syreny jakiś służb ratunkowych ale szybko usnęłam ponownie. Chyba poduszka ciążowa ma tę moc. Wcześniej nie miałam trudności ze spaniem czy niedogodności związanych z ciążą, ale teraz to normalnie odpływam na maxa 🙂 jak mnie nie było przez tydzień to mąż sobie zaanektował poduchę - dwa razy zaspał do pracy, raz wstał na styk. A on z tych, co to będą pół godziny przed czasem żeby się nie spóźnić minuty 😉 także zakup poduchy to była wspaniała inwestycja dwudziestu kilku złotych 😀

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 8 sierpnia, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie bardzo realistyczne są te sny No i erotyczne czasem tez się zdarzają. Ja się biorę za 2 czwsc prania maluszkowych rzeczy myślałam ze zostało mało a ja tu mam jeszcze połowę czyli jakieś 4 prania 🤦‍♀️
    A tu moje pranie
    https://zapodaj.net/plik-X2ITETcHov

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 10:23

    kattalinna, Nomeolvides, Liyss🧚🏻, ultramaryna_, kinia982 lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: 8 sierpnia, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propos prania, jaki proszek polecacie? Kiedyś używałam loveli, co teraz jest naj dla bobasów?

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 8 sierpnia, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    Nie odzywam się ostatnio, bo sporo choruję. Od tygodnia już całkiem straciłam głos, chyba zapalenie krtani. Ciężko choruje się w ciąży, jak niewiele co można brać… ratuję się inhalacjami, Tantum Verde, herbata z imbirem i miodem. Trzymajcie za mnie kciuki, bo już naprawdę mam dość. Chwała Bogu, że przynajmniej przy synku pomaga mąż i moja mama, bo sama nie dałabym rady 😰
    Chyba tymi wszystkimi chorobami odchorowywuję lipiec - dwukrotnie urządzaliśmy roczek syna, na dwie tury. Było cudownie, ale ile się narobiłam to moje 🙈 A to mój najsłodszy, wyczekany przy staraniach roczniak:
    20549776-c2cd-4b68-871d-0d8c2d29d44c.jpg

    Moja sytuacja z endo pod kontrolą - TSH nadal poniżej norm, ale reszta parametrów ok, USG tarczycy też czyste, więc po prostu sprawdzamy, bez farmakologii 💪🏻
    Dzidziutek nadal nie chce pokazać płci, totalnie nie współpracuje. Ja niezmiennie przeczuwam dziewczynkę, ale to tylko moja intuicja, bo moja gin twierdzi, że jest bardzo niejednoznacznie - 50/50%. Kolejna wizyta u gina 31 sierpnia, a 4 września połówkowe. Wtedy musimy się już dowiedzieć, bardzo na to liczę 🥰
    Ja ruchy też już czuję, ale tylko dlatego, że wiem, czego się spodziewać (pierwsza ciąża nie tak dawno temu). Inaczej na bank pomyliłabym to z jelitami. Najbardziej czuję wieczorem, leżąc na plecach 😉

    Ściskam was wszystkie mocno! Nie dowierzam, że już macie tyle ogarnięte. Ja nawet nie ruszyłam z wyprawką, czekam na potwierdzenie płci. Szkole Rodzenia raczej odpuszczę, za mało czasu minęło od poprzedniej. Ale jakieś krótkie webinary/szkolenia pewnie by się przydały, przypomnienie najważniejszych podstaw. Jedyne co ogarnęłam, to zaklepałam prywatną położną (tę samą co przy 1 porodzie) i staram się trochę ćwiczyć z youtubem. Na tym koniec moich przygotowań. Przeżywanie drugiej ciąży, kiedy pod nogami pląta się maluszek, naprawdę jest zupełnie inne 😅🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 11:00

    Domi.Nika, Nomeolvides, Faelwen90, Liyss🧚🏻, ultramaryna_, Rocky, kattalinna, kknn, Mamausia lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 459 696

    Wysłany: 8 sierpnia, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja wstaje siku raz w nocy i raz nad ranem Ok 6. Wiec umiarkowanie. Koleżanka mówiła ze w 3 trymestrze wstawała raz 12 razy ale to pewnie ekstremalny przypadek. Ale tez miałam taka myśl że te sikanie jest po to żeby nas przyzwyczajać do nocnego wstawania.

    Ja czuje bardzo rzadko puknięcie pod ręka. Raz poczuł mój maż, ale za każdym razem jak go wołam żeby przyłożył rękę bo kopie to dziecko przestaje kopać 🫣

    Porforzasta tez mam czasami sny seksualne 😅 i tez wyraźne sny. Ale zawsze miałam wyraźne sny.

    Moje ubranka z vinted są już w drodze suszarka właśnie przyszła będzie testowane.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 459 696

    Wysłany: 8 sierpnia, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te czarne wózki … cóż mam takie same zdanie. Wole jasny. Ale chce używkę. Wiec nie będę też wybrzydzać.

    ona 28
    on 31

    preg.png
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ