X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4310

    Wysłany: 8 sierpnia, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiaranadzieja ale śliczny synek ☺️ zdrówka!

    Mnie ostatnio sen erotyczny obudził 😳 wcześniej się to raczej nie zdarzało 😅

    Odebraliśmy dzisiaj tą matę nukido o której wam pisałam i powiem wam że jest mega porządna, gruba no i bardzo ładna! Te obrazki ponoć projektowane przez kogoś z asp w Gdańsku ☺️ Zajmie nam pół salonu, ale najwyżej na początku będziemy korzystać ze złożonej na pół, póki dzieci będą mniej mobilne. Wybrałam ten większy rozmiar 180x200.

    Holibka, Liyss🧚🏻, ultramaryna_, kattalinna, Mamausia lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1684 1687

    Wysłany: 8 sierpnia, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszek: JELP 0+
    Bez żadnych dodatków zmiękczających.
    Sprawdzone na ekstremalnym alergiku z silnym AZS. Jedyny słuszny wybór jak dla mnie.

    Przerobiłam lovele, bobini, dzidziuś. Są też jakieś eko, orzechy i wiele innych. Trzeba wybrać pod siebie. Dla mnie np. Lovela, Dzidziuś i bobini zbyt intensywnie pachną, ale to kwestia bardzo subiektywna, niektórzy lubią.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Yowelin Ekspertka
    Postów: 124 181

    Wysłany: 8 sierpnia, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeci dzień boli/ćmi mnie głowa. Tak od góry, ale i czasem po bokach. Ciśnienie mam niskie 98/66. Nie wiem, co to może być i czy się martwić czy to też przez pogodę.

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9846

    Wysłany: 8 sierpnia, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    A ja mam czarną spacerówkę 😉 taką dostaliśmy, zależało mi na modelu to nie wybrzydzam. Do środka pójdzie wełniana wkładka, a budkę koleżanka zapowiedziała, że mi da szarą bo to maniaczka wózkowa i ma dziwne rzeczy na stanie 😉 zresztą po córce to nie wiem na ile z tej budki w ogóle latem będziemy korzystać, bo ona nie lubiła więc przeważnie budka była złożona, chyba że akurat udało się z drzemką. Najlepsze było to, że ja głównie przez tę budkę chciałam valco 😂

    Muszę się przyjrzeć bardziej na ulicach bo w ogóle nie kojarzę trendów kolorystycznych 😉 ale na pewno nie ogarniam tych czarnych wózków ze złotymi skrzydłami 🤷

    Edit:
    Miśka, może dla córki Aleksandra? Zawsze mi się podobało to imię, w przeciwieństwie do męskiego odpowiednika 😉

    Liyss, strasznie dużo sikasz 😱 ja od jakiegoś czasu już nie wstaję w nocy wcale (bo chyba wstawałam czasem... 🤔), pęcherz mnie budzi w okolicach 6 dopiero, ale często udaje mi się jeszcze pospać, mimo tego. Wiem, że to niezdrowe takie przetrzymywanie ale rano mój mózg nie przyjmuje racjonalnych argumentów...

    Ja też bym brała co dają 😁 jakbym nowy kupowała to bym pewnie wybrała kolor pod siebie a tak to obojętne! Ale te z tymi skrzydełkami to nawet nie chce znać ceny tego wózka 🤪

    Ja jak przetrzymam chociaż trochę to mnie boli właśnie brzuch więc idę 🙈 ale przed ciążą to chodziłam w nocy zawsze 1 raz. A nie mam żadnego zapalenia ani nic

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9846

    Wysłany: 8 sierpnia, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara ale piękne bobo 🥹 zdrówka!

    Ja czuję nieśmiałe ruchy ale są one wyczuwalne od środka, nikt z zewnątrz by tego nie widział i nie poczuł.

    We wtorek na USG zapamiętałam po której stronie ma główkę w moich brzuchu a po której nóżki i teraz wiem, że mi ciągle daje z łokcia 😂

    Ja dziś rozglądam się za kombinezonami, otulaczami i śpiworkiem do wózka u powiem Wam, mózg to mi eksploduje od tego myślenia. Pewnie wyjdzie w praniu jak to będzie i jaka zima nas zaskoczy ale już mam obawy, żeby dziecku nie było za zimno/ nie było przegrzane.

    Holibka lubi tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4310

    Wysłany: 8 sierpnia, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yowelin jak masz się męczyć to weź sobie Apap, bo szkoda Twojego zdrowia. Mnie wczoraj tak łeb nawalał, że też już skapitulowałam i wzięłam, bo skończyło by się wymiotami

    Jeśli chodzi o proszki to kupiłam ostatnio bobini na promocji, z opinii wychodził spoko. Lovela ładnie ale jednak bardzo mocno pachnie jak dla mnie

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4310

    Wysłany: 8 sierpnia, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss trochę będziemy się uczyć na żywym organizmie. Jak sobie myślę o tych styczniowych spacerach to też mnie trochę zimny pot oblewa 😅 Ale stawiam na naturalne materiały, czyli merynosy, wełna (śpiworki np z zaffiro) i powinno być okej.

    Ja ostatnio narzekałam że nie czuję córci, ale dzisiaj już nawet widać ją przez brzuch, więc mam aktualnie regularne kopaniki z lewej i z prawej na zmianę 😅 Bardzo na to czekałam 🥺

    ultramaryna_, Domi.Nika, kattalinna, Faelwen90, Mamausia, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2053 4362

    Wysłany: 8 sierpnia, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo 🙋‍♀️😘 Miłego dnia 🌸

    Co do proszków to przerobiłam większość, bo zazwyczaj kupuję, co jest w promocji 😉 Lovela, Bobini i Domol z Rossmana mi najbardziej odpowiadają, bo rozpuszczają się całkowicie, gdy np. Dzidziuś brudzi i zostaje w dozownikach. Mój syn nie był jakimś strasznym alergikiem, więc te się sprawdzały 😊
    Płyny do płukania - wygrywa u mnie biały Lenor 😍

    Ruchy wydaje mi się, że czuję od paru dni. Kojarzę to śmieszne uczucie, jakby coś przesuwało się pod skórą 😉 Ale jest to wciąż mało charakterystyczne, abym mówiła o regularności i pewności. Raz mąż też widział lekkie wypychanie brzucha, jak podświetliłam go latarką w miejscu tego odczucia 😉 Myślę, że to musi być ona 😉🤭

    kattalinna, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 460 698

    Wysłany: 8 sierpnia, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po wizycie jestem już oficjalnie na zwolnieniu :) z bobasem wszystko ok, ma tętno 140 wiec idealnie. Moje odczucia ruchów pokrywają się z tym gdzie jest bobas. Babeczka szukała go detektorem tętna, pwiedziałam jej w którym miejscu może spróbować, i się zgadzało wiec fajnie.
    Jakaś Pani do mnie w szpitalu podeszła i powiedziała ze świetnie wyglądam, bardzo miłe! Drugi trymestr mi ewidentnie służy. Jestem zawsze po wizytach tak pozytywnie naładowana :D

    kattalinna, Holibka, Nomeolvides, kknn, Rocky, ultramaryna_, Faelwen90, Podkoszulka, Mamausia, Liyss🧚🏻, Gumcia1989, kinia982, Murilega lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 460 698

    Wysłany: 8 sierpnia, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idea styczniowego spaceru jest dla mnie czymś przerażającym, dla mnie to dwa najcięższe miesiące (styczeń i luty) . Zawsze styczeń okropnie mi się dłuży. I te ubieranie się w warstwy, rozbieranie. Błoto w domu. No nie jestem fanka.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8937 7739

    Wysłany: 8 sierpnia, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spacery z noworodkiem/ niemowlakiem zimową porą mnie nie przerażają po godzinach spędzonych na mrozie z przedszkolakiem 😉 takie małe w gondoli to ma fajnie: opatulone, osłonięte od wiatru, naprawdę świetne warunki. Mnie na samo wspomnienie bolą dłonie i stopy przemrożone, pomimo warstw odzieży z wełny różnej

    Edit:
    Chyba się nie chwaliłam, stałam się posiadaczką nosidła manduca 🙂 koleżanka upolowała na lumpie za 5 zł...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 13:44

    Holibka, Domi.Nika lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1684 1687

    Wysłany: 8 sierpnia, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też głowa paruje w kwestii śpiworów i otulaczy do wózka. Do nosidełka też by się przydał. Dostałam od koleżanki 2 polarowe, ale nie wiem czy będę ich używać. Wolałabym z jakiejś bardziej oddychającej tkaniny. Zobaczymy.

    Z gadżetów zimowych do wózka, które są wg mnie gamechangerami polecam MUFKĘ :) ręce nie marzną i w razie potrzeby dłonie szybko są odkryte aby poprawić coś u dziecka.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8937 7739

    Wysłany: 8 sierpnia, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, bez mufki nie wychodzę z domu od jesieni do późnej wiosny, ale dla mnie to i tak za mało 😔 może teraz będzie lepiej bo poprzednio miałam podwójną, teraz pojedynczą, tzn. obie dłonie razem, więc może się będą grzać wzajemnie.

    Jeśli chodzi o otulacz do fotelika to nie mam ciśnienia, równie dobrze może się sprawdzić po prostu kocyk 🙂 w naszym przypadku jest to kwestia kilku minut z domu do auta albo odwrotnie. No nie zamarznie w tym czasie 😉 ale jak będę mieć otulacz to będę używać (ma być) jednak nie planuję zakupu

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9846

    Wysłany: 8 sierpnia, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie się zastanawiam czy jednym dobrym rozwiązaniem są kombinezony z wełny albo merynosy?
    Bo ponoć mogłabym dostać od rodziny kombinezon ale on na pewno nie jest z tych materiałów..

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1376

    Wysłany: 8 sierpnia, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Ja właśnie się zastanawiam czy jednym dobrym rozwiązaniem są kombinezony z wełny albo merynosy?
    Bo ponoć mogłabym dostać od rodziny kombinezon ale on na pewno nie jest z tych materiałów..
    Na pewno najbardziej oddycha, ale ja poprzednio miałam bawełniany + miś w środku, a na cieplejsze dni zwykły bawelniany, a spiworek z cottonmoose (on chyba jest z polarem w środku- nie pamiętam), i mi się to sprawdziło i chyba kupię podobnie tym razem. Chociaż popatrzę na te wełniane śpiworki, i jescze się zastanawie.

    Do fotelika otulacz miałam bawełniany i też był super, mam też ponczo samochodowe, które jest polarowe.

    Wełna - nie jest to must have moim zdaniem ale rzeczywiście dużo daje.
    Przy moim trzylatku używam wkładek do fotelika z wełny i to bardzo polecam(tak samo do wózka - w lato czy zimę to game changer), w zimie zakładam warstwe bazową z wełny ale na to zakładam normalny zimowy kombinezon z reimy i jest ok. Czapki lubię wełniane, w czapce polaru czy akrylu na pewno nie polecam.
    I polecam kupowac cienkie czapki bez pomponów (bo pewnie i tak będzie kaptur założony, bo nie będzie dziecko leżeć na kapturze 😉 można o tym nie pomyśleć więc taka wskazówka 😛 no chyba że kaptura nie będzie to inna sytuacja.)

    Także moim zdaniem wełna super i droga 😉 można zrezygnować ale warto mieć, szczególnie w niektórych produktach 😛

    Polecajki ode mnie to
    -Otulacz do fotelika babysteps,
    -Śpiwór do wózka cottonmoose (fajne są też jesienne takie cieńsze, noi zimowe)
    -Wkładki do fotelików i wózków wełniane - beztroska
    -Śpiworki do spania na sam początek sleepee newborn, potem babysteps klasyczne, a potem angelbaby z nogawkami 🤣
    -Prześcieradła pewnie kupię z srokabialoboka bo lubiłam je. Podkład nieprzemakalny oddychający motherhood
    (wiem że teraz rucken +fizjomommy współpracują i robią super materace i podkłady więc jak ktoś szuka, to na pewno polecam w ciemno bo mieliśmy niejeden rucken, a fizjomommy jest świetna - konto na insta, no ale ja akurat to wszystko mam 😉)
    -Kokon miałam z Makaszka - też super, mają świetne jakościowo produkty

    Co do proszków to u nas pewnie jelp wjedzie na początek, a potem zobaczymy 🤷🏻‍♀️ bobini nie lubiłam , a lovela dla mnie śmierdzi ale wiem, że wielu osobom się podoba 🤷🏻‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 20:54

    Liyss🧚🏻, kattalinna, Holibka lubią tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 111 190

    Wysłany: 8 sierpnia, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam śpiwór do wózka cottonmoose. Służy nam na sanki do dziś a syn ma 4 lata 🤣 Mamy akurat większy ale w gondoli też go używaliśmy.

    Ja dziś zamówiłam poduszkę do karmienia poofi i śpiworek colortories na vinted.

    kattalinna, Holibka lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9846

    Wysłany: 8 sierpnia, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza dzięki 🤩 zrobiłam screena polecajek 😁

    Bo zastanawiam się czy kombinezon kupić 56 czy 62?

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1376

    Wysłany: 8 sierpnia, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Beza dzięki 🤩 zrobiłam screena polecajek 😁

    Bo zastanawiam się czy kombinezon kupić 56 czy 62?
    Oj to ciężko stwierdzić. Zależy jaką firma ma rozmiarówke, zauważyłam że wełnę robią większą przeważnie ale nie wiem czy w każdej firmie. 56 to takie ryzyko 🙈 kupiłabym 62 chyba (jeśli jakiś droższy) bo nawet jak nie będzie od początku pasował, to po miesiącu juz pewnie nie będzie jakoś bardzo wisiał nawet jeśli dziecko nie za duże.
    A jak się urodzi większe to będzie od początku.
    No chyba że jakaś kruszynka się urodzi ale to nie przewidzisz.. ale wełna to i w kwietniu się może przydać więc w 3 miesiące może akurat dorośnie 🙈 a jak nie mówisz o wełnie to i tak zależy od rozmiarówki i dziecka 😛
    A masz jakąś firmę konkretną na myśli? Może akurat ktoś będzie wiedział czy są większe czy mniejsze te ubranka?

    Ja raczej kupię 56, ale mój syn miał 53cm więc strzelam że będzie podobnie (pewnie nie 🤣)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 21:35

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2053 4362

    Wysłany: 8 sierpnia, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss🧚🏻 wrote:
    Ja właśnie się zastanawiam czy jednym dobrym rozwiązaniem są kombinezony z wełny albo merynosy?
    Bo ponoć mogłabym dostać od rodziny kombinezon ale on na pewno nie jest z tych materiałów..
    Bierz, najwyżej będziesz miała na zmianę, warto mieć zapasową sztukę 😉

    Co do rozmiaru, Lyiss, pamiętaj, że styczeń-luty i koniec zimy, w marcu już nie będzie takich mrozów, więc można zmienić na coś lżejszego 😉 Ja bezpieczniej czułabym się, jakby taki noworodzio nie pływał w spiworku 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 21:55

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 8 sierpnia, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dodam od siebie, żebyście przy kompletowaniu wyprawki nie zapomniały o sobie. I nie mam tu na myśli wyłącznie rzeczy higienicznych/do szpitala 😉 Ja po pierwszym porodzie tego żałowałam, teraz bardziej się przygotuję.

    Moja mała lista-polecajka:
    - poza miękkimi stanikami do karmienia (o których trąbią zawsze SR), warto zaopatrzeć się też w 2 fajne, usztywnione staniki „na wyjścia”. Ja wiem, wiem: wkładki laktacyjne, kolektory pokarmu… ale czasem po prostu chce się wyglądać i czuć fajnie, jak wychodzi się z domu w połogu. A nigdy w życiu tak nie stawały mi sutki jak właśnie przy karmieniu piersią 🙄
    - warto przygotować sobie jakieś 3 spoko stroje „na wyjścia”: podobnie jak wyżej, by czuć się po prostu ładnie i schludnie. W domu chodziłam w większości nago (#wietrzenie) lub w luźnych, jeszcze szpitalnych piżamach. Ale wychodząc miałam mega problem. Kupiłam wtedy tylko ze 2-3 koszulki do karmienia i niby spoko, były praktyczne przy KP, ale żebym czuła się w tym ładnie to nie. A wierzcie mi - w połogu MEGA FAJNIE jest dać sobie szansę poczuć się schludnie i nieprzypałowo przy wyjściach, pomimo turbo zmęczenia i wiecznego cyca na wierzchu 🙈
    - i wreszcie piżamy: tym razem kupię ze 2 takie stricte do domu, nie do szpitala. W tych szpitalnych (ogromnych, luźnych, raczej obskurnych 😅) chodziłam później chyba z pół roku po mieszkaniu, tak bardzo nie umiałam się zorganizować przy high-need baby. Żałuję. Pamiętam, jak bardzo chciałam wyglądać wieczorem po wyjściu spod prysznica fajnie. Dla samej siebie, dla męża. A nie miałam czegoś takiego, co jednocześnie nadawałoby się w nocy do karmień 😒

    I na koniec chyba najtrudniejsza kwestia, ale mam ambicje, żeby teraz choć w części to ogarnąć - jedzenie w połogu. Przekąski to łatwizna, ale obiady? To był dla mnie kosmos. Mąż w pracy, ja wiecznie głodna przy KP, dzidziut ciągle na mnie, zero czasu i sił na gotowanie. Jeśli kogoś stać na catering, to bardzo polecam, przynajmniej na początek. Ja pomyślę o zrobieniu jakichś sensownych mrożonek. Wiadomo, to nie to samo co świeży obiad, ale bardzo żałowałam, że się w tej materii w ogóle nie przygotowałam. Przez pierwsze 2-3 miesiące obiady przywoziła mi często teściowa, która pójdzie za to chyba z automatu do nieba 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia, 22:22

    kattalinna, Nomeolvides, Mamausia, ultramaryna_, Holibka, KINGA89, Podkoszulka, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
‹‹ 196 197 198 199 200 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ