X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 466 716

    Wysłany: 18 sierpnia, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A te bawełniane czapeczki maja jakieś swoje zastosowanie ? :)

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 601 901

    Wysłany: 18 sierpnia, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faelwen90 wrote:
    Na probiotyki w ciaży też trzeba zwracać uwagę... jak pierwszy raz kupowałam było mi obojętne jaki będzie, ale zaznaczyłam Pani farmaceutce, że ma być bezpieczny dla kobiet w ciąży. Pani mi doradziła i kupiłam. W domu przeczytałam ulotkę a tam "nie stosować w ciąży". No i zaufaj farmaceucie 🤔

    Z tymi ulotkami to bywa różnie, bo wiele firm stosuje takie klauzule bez sensu jako "dupochrony". Z ostatnich przykładów każdy lek nasseny z doksylamina ma ta klauzulę, a jest to substancja aktywna leku na mdłości w ciąży (Xonovea), co potwierdziła mi i farmaceutka i lekarz. Dla pewności można potwierdzić z innym farmaceutą lub lekarzem, ale czasem lepiej słuchać ich niż ulotki, bo ulotki są bardziej zachowawcze, by chronić się prawnie.

    22.05.24 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe - ✅

    Leki: Acard,

    preg.png

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 18 sierpnia, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Murilega, no właśnie ja jestem z tych czytających ulotki, zawsze taka byłam... W mojej rodzinie nikt tego nie czyta i żyją 😀

    Czasami w tych ulotkach piszą takie rzeczy, że włosy na głowie stają dęba... chodzi mi o skutki niepożądane, a mimo to jak trzeba było to brałam te leki i nigdy nic się nie stało. Pewnie rzeczywiście to działa jak taki "dupochron" tak jak to opisałaś.

    Pamiętam jak na którejś wizycie u mojego lekarza przepisał mi Lamettę na owulację, bo nie miałam swojej i od razu zaznaczył, że jak będę czytać ulotkę to żebym się nie wystraszyła, bo to lek stosowany przy leczeniu raka piersi. Nie wiem skąd wiedział, że będę czytać, ale dobrze, że mi powiedział, bo pewnie wydygana bym do niego zadzwoniła 😀

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1023 1379

    Wysłany: 18 sierpnia, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jak już urodzą się wasze maluszki, jest możliwość że będziecie dostawać leki przeznaczone od starszego wieku według ulotki i to też na tym samym polega 🤷🏻‍♀️
    Farmaceuci mają większą wiedzę o lekach niż lekarze, ja nawet bardziej im bym ufała 😉
    Oczywiście gdy farmaceuta przykłada się do nauki i pracy, a nie byle jaki.

    Dziewczyny, czy macie doświadczenie z kremowymi wózkami podczas zimy? Mam super ofertę, blisko mnie, wózka, który chciałam ale jest kremowy. Boję się o to zimowe błoto i pluchę, czy ten materiał się nie pochlapie i ciężko go będzie doczyścić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia, 08:56

    Faelwen90 lubi tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 18 sierpnia, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza, pewnie dużo zależy od materiału. Moi sąsiedzi mają jasny kremowy emmaljunga - nie przyglądałam się szczególnie uważnie, ale nie zauważyłam, żeby wózek był brudny. Dopytaj jaką porą roku był używany, zobaczysz jego aktualny stan i to Ci trochę powie czy da się doczyścić czy nie.

    Beza27 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1693 1702

    Wysłany: 18 sierpnia, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    A te bawełniane czapeczki maja jakieś swoje zastosowanie ? :)

    Też się chętnie dowiem 😅 przy starszaku nie używałam, a urodzony na początku listopada. Może jak przeciągi w domu, żeby główni nie owiało? Nie wiem.
    No i te skarpetki „niedrapki” na dłonie wg mnie też niepotrzebne. Jestem zwolennikiem pozwalania dziecku na czucie swojego własnego dotyku od pierwszych dni.

    kattalinna, Faelwen90 lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 430 439

    Wysłany: 18 sierpnia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Też się chętnie dowiem 😅 przy starszaku nie używałam, a urodzony na początku listopada. Może jak przeciągi w domu, żeby główni nie owiało? Nie wiem.
    No i te skarpetki „niedrapki” na dłonie wg mnie też niepotrzebne. Jestem zwolennikiem pozwalania dziecku na czucie swojego własnego dotyku od pierwszych dni.
    Też nie będę kupowała niedrabków. Z tego co czytałam w 2 książkach to dla dzieci bardzo ważne jest poznawanie dotykiem swojego ciała i nie bałabym się o to że coś sobie zrobi. Co do czapeczek to w mieszkaniu bym nie zakładała. Zawsze mam bardzo ciepło a stopy i główka intensywnie uczestniczą w prawidłowej termoregulacji. Ja sama zawsze muszę mieć stopy poza kołdrą bo nie zasnę. Chyba że ktoś mnie przekona jakimś sensownym argumentem 😅

    Mamausia lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 466 716

    Wysłany: 18 sierpnia, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie na tych listach wyprawowych są czapeczki bawełniane i sobie myśle po co i te niedrapki.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1693 1702

    Wysłany: 18 sierpnia, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytałam, że czapeczki powinny nosić wcześniaki do osiągnięcia wagi 3 kg praktycznie cały czas ze względu na nierozwinięty system termoregulacji. Natomiast dzieci urodzone o czasie powinny mieć zakładaną czapeczkę na kilkanaście minut po kąpieli, ale jeśli jest dość ciepło to i to nie jest konieczne. Także tak to wygląda z czapeczkami.

    Ilona.. lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 18 sierpnia, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie to jedyna opcja dla takiej czapeczki to na wyjście z domu, gdy jest jeszcze kombinezon z kapturem. Chociaż nie powiem, jak z córką wyszłam ze szpitala to w domu po pierwszej kąpieli ubraliśmy ją jak małego eskimoska bo było trochę chłodno wtedy, a my dostaliśmy zupełnego zaćmienia 😂 to była druga połowa maja 😉 teraz nie przewiduję takich ubytków w myśleniu 😉

    Edit: te nieszczęsne niedrapki też zakładałam, ale chyba tylko raz w szpitalu. Głupie to bardzo. Ale dostałam to wzięłam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia, 12:23

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 18 sierpnia, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziergające, pomocy! Szukam, przeglądam i mam pustkę w głowie. Macie jakiś fajny wzór na kocyk na szydełku? Nawet na kolor się nie umiem zdecydować...

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 601 901

    Wysłany: 18 sierpnia, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    Dziewczyny, czy macie doświadczenie z kremowymi wózkami podczas zimy? Mam super ofertę, blisko mnie, wózka, który chciałam ale jest kremowy. Boję się o to zimowe błoto i pluchę, czy ten materiał się nie pochlapie i ciężko go będzie doczyścić?

    Nie mam doświadczenia z wózkami ale jeśli chodzi o auta to nasze bladożółte auto zawsze wygląda na mniej brudne niż czarne. 😅 Większość błota po zaschnięciu robi się brązowo/beżowa więc o ironio może być na takim wózku być mniej widząc błotno/piaskowe plamy.

    kattalinna, Beza27, Holibka lubią tę wiadomość

    22.05.24 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe - ✅

    Leki: Acard,

    preg.png

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 18 sierpnia, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Dziewczyny dziergające, pomocy! Szukam, przeglądam i mam pustkę w głowie. Macie jakiś fajny wzór na kocyk na szydełku? Nawet na kolor się nie umiem zdecydować...
    A szukałaś czegos na pintetest?? Ja zawsze tam szukam wzorów i jest z czego wybrać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia, 14:39

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 18 sierpnia, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    A szukałaś czegos na pintetest?? Ja zawsze tam szukam wzorów i jest z czego wybrać.
    Tak. I na YT... Zanim zaczęłam przeglądać to byłam bardziej zdecydowana właśnie 🙈

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1693 1702

    Wysłany: 18 sierpnia, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz w trendach jest tzw. granny square jeśli chodzi o szydełko. I nie ma przy tym wzorze problemu z decyzją odnośnie koloru ;)

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 18 sierpnia, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, problem w tym, że nie lubię kwadratów 🤣 o ile jeszcze torebkę bym mogła sobie zrobić to na kocyk nie ma szans. No i nienawidzę zszywać 😉

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 18 sierpnia, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj też nie znoszę zszywać jeszcze te kwadraciki fajnie się robi ale potem weź to połącz do kupy

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 466 716

    Wysłany: 18 sierpnia, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez myślałam o tym żeby zeobic kocyk ale już dawno nic nie dziergałam i nigdy nic nie wyszło mi jakieś ekstra.
    Czuje się dziś jak mucha w smole, jakbym żyła w slow motion. Co za dzień poszłam tylko rano na spacer z psem zanim zrobiło się gorąco i resztę dnia jestem plackiem. Współczuje kobietom końcówki ciąży w sierpniu. Jak tu połowa potrafi znieść z planszy.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 466 716

    Wysłany: 18 sierpnia, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten mi się podoba https://en.kolibri-by-johanna.de/product-page/knitting-pattern-andy-blanket

    kattalinna lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8940 7743

    Wysłany: 18 sierpnia, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, fajny jest 🙂 dziś nawet na podobnym zawiesiłam oko, ale niestety, ja w druty nie umiem...

    preg.png
‹‹ 215 216 217 218 219 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ