X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Murilega Autorytet
    Postów: 598 900

    Wysłany: 29 sierpnia, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeżyny z chęcią bym przyjęła w każdych ilościach. Uwielbiam, a w okolicy chcą jakieś zbrodnicze ceny za małe pudełeczko które znika w minutę. 😅
    Z ciekawości kiedy Wam się zaczął taki "agresywniejszy" wzrost wagi? Ja póki co wróciłam do Wagi sprzed ciąży (+2kg od najniższego punktu w ciąży) i słyszałam o słynnym 0.5kg tygodniowo w drugim trymestrze ale póki co to na oczy tego nie widziałam a wydaje mi się że jem sporo.

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1686 1688

    Wysłany: 29 sierpnia, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi chyba ok 19-20 tygodnia zaczęło mocno przybywać. I przez jakieś 2 tygodnie ten wzrost był mocny. A od około tygodnia stabilnie. Myślę, że to jest trochę skokowe.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • majastarch Nowa
    Postów: 4 2

    Wysłany: 29 sierpnia, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, dla nas totalnym odkryciem jest szkoła od Zaufaj Położnej, serio bardzo mała kwota, za tak super szkołę - teraz jesteśmy w trakcie oglądania ponownego - super wr.ocić do materiałów, które już "przerobiliśmy".

  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 424 434

    Wysłany: 29 sierpnia, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Ja jeżyny z chęcią bym przyjęła w każdych ilościach. Uwielbiam, a w okolicy chcą jakieś zbrodnicze ceny za małe pudełeczko które znika w minutę. 😅
    Z ciekawości kiedy Wam się zaczął taki "agresywniejszy" wzrost wagi? Ja póki co wróciłam do Wagi sprzed ciąży (+2kg od najniższego punktu w ciąży) i słyszałam o słynnym 0.5kg tygodniowo w drugim trymestrze ale póki co to na oczy tego nie widziałam a wydaje mi się że jem sporo.
    Ja przytyłam od wagi wyjściowej 55 (bmi w normie mialam ) w 1 trymestrze 3 kg i w drugim na samym początku 2.5kg a od miesiąca waga stoi w miejscu I się nie rusza. Nie martwię się tym bo dzidzia kopie I co mam sie o te dodatkowe kg kłócić. Pewnie za miesiąc znowu będę miała skok wagi z powietrza jak wcześniej kiedy się jeszcze tym denerwowałam ze za szybko tyje

    Murilega lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kknn Autorytet
    Postów: 423 528

    Wysłany: 29 sierpnia, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Ja jeżyny z chęcią bym przyjęła w każdych ilościach. Uwielbiam, a w okolicy chcą jakieś zbrodnicze ceny za małe pudełeczko które znika w minutę. 😅
    Z ciekawości kiedy Wam się zaczął taki "agresywniejszy" wzrost wagi? Ja póki co wróciłam do Wagi sprzed ciąży (+2kg od najniższego punktu w ciąży) i słyszałam o słynnym 0.5kg tygodniowo w drugim trymestrze ale póki co to na oczy tego nie widziałam a wydaje mi się że jem sporo.
    U mnie to było od 18 tygodnia mniej więcej, bo w 2 tygodnie przybrałam chyba ze 2 kg. Tak nagle z powietrza 😉 aktualnie, jak u Holibki, waga stoi chwilowo w miejscu od ostatniej wizyty. Też mi się wydaje, że to są takie skoki. Długo miałam widoczny, ale drobny brzuszek, a w pewnym momencie nagle wyskoczyła spora piłka (lekarska 😅).

    Murilega lubi tę wiadomość

    04.2023: 8+2, triploidia 💔
    08.2023: 6+5 monoploidia 💔
    01.2024 & 03.2024: cb

    20.04.2024 beta 24,14; 22.04 beta 96,72; 24.04 beta 253,80; 29.04 beta 2362,2 🍀

    13.05 🩺 8,3 mm (6+5) ❤️
    27.05 🩺 2,17 cm (8+4)
    10.06 🩺 3,85 cm (10+4)
    24.06 🧬 6,30 cm (12+4) USG prenatalne
    22.07 🩺 (16+4) 175 gramów małego kawalera 🩵
    19.08 II 🧬 (20+4) 376 gramów małego człowieka
    16.09 🩺 (24+4) 693 gramy maleństwa

    Ja&On: 33 lata
    Kariotyp ✅
    Trombofilia: białko S 56%❌
    MTHFR A1298C w układzie heterozygotycznym❌
    ANA1: dodatni ❌
    ANA2: słabo dodatni: 1:160, ziarnisty z dodatnimi sferami chromosowymi❌

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 29 sierpnia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majastarch wrote:
    Nie no, dla nas totalnym odkryciem jest szkoła od Zaufaj Położnej, serio bardzo mała kwota, za tak super szkołę - teraz jesteśmy w trakcie oglądania ponownego - super wr.ocić do materiałów, które już "przerobiliśmy".
    4 posty napisane na forum i wszystkie z reklamą zaufaj położnej. Ja chyba podziękuję, ale za trolowanie tutaj...

    Holibka, ultramaryna_, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 29 sierpnia, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasem mam wrażenie, że wystarczy, że mrugnę i waga w górę 🤣 naprawdę dobrze mi robi rzadsze stawanie, choć jest też minus takiego rozwiązania - szok, że aż o tyle więcej 😉 ogólnie tyję od początku, chyba idę z Domi łeb w łeb 😉

    Domi.Nika lubi tę wiadomość

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 29 sierpnia, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Dobrze ze dziecko rośnie zdrowo 😀 Myślę że możesz spróbować pobudzić apetyt na jakieś ulubione dania. Jeść często małymi porcjami, żeby się nie zniechęcić uczuciem przepchania ale starać się jeść te minimum 5 posiłków dziennie. Ja jakbym chciała przytyć to bym jadła makarony z sosami albo pierogi bo to na mnie działa i się zachowuje przy tym jak odkurzacz, ale kazdy ma swoje ulubione dania 😅 owoce sezonowe w międzyczasie, tylko tak żeby się nie zapychać. Jeżeli będziesz jadła w okolicach tych 2k kcal a mimo to nie będziesz przybierać a dziecko będzie rosło dobrze to bym się chyba nie martwiła aż tak bardzo brakiem przyrostu wagi. Dziecko widocznie sobie radzi
    Ale chodzi o to że ja właśnie jem i w miarę zdrowo i często Tylko ze co 3 dzień wymiotuje. Jakoś nie odrzuca mnie od jedzenia Tylko w dni takie jak wczoraj gdzie musiałam u lekarza być na czczo i zjeść później mnie wyrzuca po 1 posiłku a potem to już wchodzi tyle o ile. Póki lekarz nie widzi problemu to chyba lepiej dla mnie ze nie będzie za dużo zbędnego balastu.

    kattalinna, Ottioli lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Basieczka Koleżanka
    Postów: 33 45

    Wysłany: 29 sierpnia, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Kojarzę jeszcze kilka "starych" imion z początku wątku, może mnie też ktoś pamięta. 🙈

    Byłam tutaj z Wami, ale niestety w 3.06. w 8 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie poronienie chybione... wczoraj duża niespodzianka, dwie kreski na teście ciążowym mimo, że jeszcze nie ponowiliśmy stań 🙈 także zaczynam wszystko od nowa z uśmiechem na twarzy.

    Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego 😘

    Domi.Nika, Podkoszulka, Holibka, Nomeolvides, Faelwen90, Zaqwsx, potforzasta, kattalinna, ultramaryna_, Tigra, kinia982, kknn, Murilega, luśka, Rocky, Liyss🧚🏻, Mamausia, Ottioli, Md1610 lubią tę wiadomość

  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 29 sierpnia, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basieczka pamietam twój nick :) powodzenia trzymam kciuki :)

    Kattalina chyba idziemy równo :) zobaczmy jak wyjdzie przy mecie 😅 mamy tylko 2 dni różnicy. Chociaż mój bobas o 4 dni większy wychodzi mniej więcej z pomiarów po prenatalnych i ostatnio ale lekarka mówimy ze zostajemy przy liczeniu z OM.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1686 1688

    Wysłany: 29 sierpnia, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym trollem faktycznie słabe. Nie sądziłam, że jeszcze ktoś taki chamski marketing uprawia😅
    Swoją drogą powoli trzeba myśleć dziewczyny gdzie się przeniesiemy po urodzeniu maluszków, jak zaczniemy się dzielić zdjęciami bobasów. To forum jest otwarte i przez to niestety niezbyt bezpieczne.

    Na listopadowych 2017 pod koniec przeniosłyśmy się na fora.pl ale nie było to zbyt wygodne forum. Potem ja odpuściłam, a reszta dziewczyn zrobiła grupę na fb która prawdopodobnie do tej pory funkcjonuje.

    Pamiętam jakie zrobiło się zamieszanie, gdy robiłyśmy przenosiny. Nagle pojawiło się „znikąd” ze 30 dziewczyn, które w ogóle się nie udzielały, a chyba podczytywały i dalej chciały to robić :) no ale finalnie ich nie wzięłyśmy na zamknięte forum, bo po co skoro nic nie pisały.

    kattalinna, ultramaryna_, Liyss🧚🏻, Mamausia, Ottioli lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 191

    Wysłany: 29 sierpnia, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My z dziewczynami z poprzedniej ciąży jesteśmy w zamkniętej i tajnej grupie na fb już 5 lat i świetne relacje z tego powstały. Czuję się jak ciocia tych innych dzieci :) Z dziewczynami już piszemy sobie o wszystkim.

    Holibka, Liyss🧚🏻, Mamausia lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 29 sierpnia, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlansie weszłam na zaufaj położnej i oni maja chyba wieczna promocje 😅 bo jak kupowałam 2 tyg temu szkole rodzenia to też była i ze kończy się za 20 h 😂 nie przepadam za takim marketingiem….

    Można stworzyć grupę na whatsapp albo na fb jeśli ktoś będzie miał ochotę jak się pojawia maluchy :)

    Mamausia, Ottioli lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 29 sierpnia, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nome daj znać jak sytuacja potem u Ciebie z tym oddechem bo myśle o tym 😅

    kattalinna lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 29 sierpnia, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ze starających się miałam grupę na fb i funkcjonowała póki dziewczyny się starały potem siła rzeczy jak zostałam w sumie sama to grupa padła ale jak napisałam przy pozytywnym teście to się prawie wszystkie odezwały i się cieszyły.

    Holibka, kattalinna, Mamausia, Ottioli lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1686 1688

    Wysłany: 29 sierpnia, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Ja wlansie weszłam na zaufaj położnej i oni maja chyba wieczna promocje 😅 bo jak kupowałam 2 tyg temu szkole rodzenia to też była i ze kończy się za 20 h 😂 nie przepadam za takim marketingiem….

    Można stworzyć grupę na whatsapp albo na fb jeśli ktoś będzie miał ochotę jak się pojawia maluchy :)

    To tak jak promka na projekty domów z archona 😅 jestem od czerwca w temacie i promka jest co chwilę i oczywiście zaraz się kończy 🤣 no cóż, reklama dźwignia handlu. Różne są ścieżki. Sama w tym siedzę i wiem ile się wydaje na różne działania reklamowe.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 29 sierpnia, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    4 posty napisane na forum i wszystkie z reklamą zaufaj położnej. Ja chyba podziękuję, ale za trolowanie tutaj...
    Wręcz bym powiedziała, że antyreklama 😁

    Basieczka, gratulacje! Rośnijcie zdrowo 😘🤞

    Dla mnie może być i fb i Whatsapp 😊 Choć na tym drugim jest taki misz masz i pęd, że średnio ogarniam 🤣 - taką grupę mamy z dziewczynami z działu staraczek 😉

    potforzasta, Liyss🧚🏻, Ottioli lubią tę wiadomość

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 29 sierpnia, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osobiście głosuję za prywatną, zamkniętą grupką na fb. To wygodne 😊
    Tak jak napisała Ultramaryna - ja też nie nadążam na Messengerze/WhatsAppie. Na msg mam konwersację z dziewczynami, które rodziły ze mną w lipcu 2023 i chociaż je ubóstwiam i staram się tam zerkać, to jednak tam jest takie tempo pisania, że nie ogarniam 🙈 Najgorzej, że jak już wchodzę, to msg automatycznie zjeżdża na sam dół do najnowszej wiadomości, więc nawet nie idzie nadrobić 🤷‍♀️

    W sobotę mam wreszcie wizytę u gina, po miesiącu oczekiwania, a tym razem czekamy z największą ekscytacją, bo chyba wreszcie poznamy płeć (#NoBłagamJuż) 🤞🥰🤞

    Holibka, potforzasta, ultramaryna_, Liyss🧚🏻, Mamausia, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 29 sierpnia, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    Ja jeżyny z chęcią bym przyjęła w każdych ilościach. Uwielbiam, a w okolicy chcą jakieś zbrodnicze ceny za małe pudełeczko które znika w minutę. 😅
    Z ciekawości kiedy Wam się zaczął taki "agresywniejszy" wzrost wagi? Ja póki co wróciłam do Wagi sprzed ciąży (+2kg od najniższego punktu w ciąży) i słyszałam o słynnym 0.5kg tygodniowo w drugim trymestrze ale póki co to na oczy tego nie widziałam a wydaje mi się że jem sporo.
    Mam skokowo,długo prawie nic,potem nagle zaczęło mi przybywać,a teraz znowu postój.Muszę za to przyznać,że powoli widać brzuszek.
    Synusia czuję już codziennie,tak sie martwiłam,ze nic nie czuję,a jak dziś dał mi kuksanca to aż podskoczyłam z bólu.

    Za messengerem nie jestem,bo trudno nadążyć a inne prywatne jak uważacie,chyba dobry pomysł,choc pewnie rzadko będziemy sie udzielać.Ja sama mam taki czas,że potrzebuję się czasem wyłączyć i nie korzystac z internetu długi czas.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 424 434

    Wysłany: 29 sierpnia, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z grupą jest wszystko jedno gdzie powstanie. Uważam że to bardzo dobry pomysł. Miło będzie dzielić się na bieżąco poradami. Jednak co dużo rodziców to nie jeden 😀

    Mamausia, Ottioli lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
‹‹ 235 236 237 238 239 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ