X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KINGA89 wrote:
    Normalnie padłam :D Czyli "Twój" jest takim mięsem armatnim, coby pan doktor był milszy i dokładniej mierzył. Serio, tak mnie to rozśmieszyło, że zaczęłam się śmiać w głos.
    Ale serio tak jest nawet moja położna mówiła żebym z moim chodziła to wtedy lekarz jest dokładniejszy bo lubi sobie pooglądać tatusiów i serio tak jest jak byłam sama to ciach ciach i dziękuję do widzenia a odkiedy W że mną chodzi to siedzę chyba najdłużej że wszystkich babeczek.

    Zaqwsx, kattalinna lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 30 sierpnia, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika pies to złoto. Mojego kocura muszę nosić codziennie po 400 m na działkę bo się królewicz domaga i nie chce się nauczyć na smyczy tej trasy przechodzić więc dźwigam w plecaczku grubasa w 2 strony bo na mnie miauczy od rana. W sumie to też lubię to ale dzisiaj dzień narzekania to muszę narzekać 😀 Już zyje myślą o tym że w nocy będę miała 15 stopni I sobie wychlodze mieszkanie. To powinno mi dużo humor poprawić bo już nie wytrzymuje tej fali upałów.

    Potforzasta o ile kolegów gejów z branży medycznej zazwyczaj uważałam za największe złoto, tak jak któryś z nich był lekarzem to zazwyczaj byli to dziwacy i to z bardzo dziwnym życiem, zwracający na siebie uwagę, tak więc nie przepadam za lekarzami gejami. Ja zawsze biorę ze sobą męża na wizyty bo też jest lekarzem i nasz ginekolog lubi z nim rozmawiać po prostu. Czuje się wtedy na tym drugim miejscu ale vo mi tam. Ojciec też musi czerpać przyjemności z czasu ciazy a ja i tak jestem w centrum uwagi mimo wszystko 😅

    kattalinna lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 30 sierpnia, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Ale serio tak jest nawet moja położna mówiła żebym z moim chodziła to wtedy lekarz jest dokładniejszy bo lubi sobie pooglądać tatusiów i serio tak jest jak byłam sama to ciach ciach i dziękuję do widzenia a odkiedy W że mną chodzi to siedzę chyba najdłużej że wszystkich babeczek.
    Pewnie najprzystojniejszy 🤣

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Domi.Nika pies to złoto. Mojego kocura muszę nosić codziennie po 400 m na działkę bo się królewicz domaga i nie chce się nauczyć na smyczy tej trasy przechodzić więc dźwigam w plecaczku grubasa w 2 strony bo na mnie miauczy od rana. W sumie to też lubię to ale dzisiaj dzień narzekania to muszę narzekać 😀 Już zyje myślą o tym że w nocy będę miała 15 stopni I sobie wychlodze mieszkanie. To powinno mi dużo humor poprawić bo już nie wytrzymuje tej fali upałów.

    Potforzasta o ile kolegów gejów z branży medycznej zazwyczaj uważałam za największe złoto, tak jak któryś z nich był lekarzem to zazwyczaj byli to dziwacy i to z bardzo dziwnym życiem, zwracający na siebie uwagę, tak więc nie przepadam za lekarzami gejami. Ja zawsze biorę ze sobą męża na wizyty bo też jest lekarzem i nasz ginekolog lubi z nim rozmawiać po prostu. Czuje się wtedy na tym drugim miejscu ale vo mi tam. Ojciec też musi czerpać przyjemności z czasu ciazy a ja i tak jestem w centrum uwagi mimo wszystko 😅
    Ale mój lekarz jest fajny i mega delikatny rozmawiając że mną zerka na chlopa Ale to nic przynajmniej na każdej wizycie pokazuje mu wszystko dokładnie a dla mnie ważne że mierzy mi małego dokładnie i sprawdza wszystko a tatuś musi się poświęcić.

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 30 sierpnia, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    Zaqwsx, jak ja to dobrze rozumiem. Wczoraj miałam taki cały wieczór. Mąż, bidulek, starał się jak mógł, ale finalnie zasypiał w totalnym niezrozumieniu sytuacji. Dziś obudziłam się z nową energią, chociaż wczoraj poziom przytłoczenia wszystkimi tematami wynosił +1000. Płakałam bez powodu, sama do końca nie wiedząc, o co mi chodzi. Bo na pewno nie o to, żeby o tym wszystkim rozmawiać i rozkładać wszystko na elementy pierwsze.

    Uwaga, #ŻalPost
    Powiedzcie, jak tam Wasze noce? Do nas wróciły upały (takie po 32 st) i nocami przechodzę katorgi. Budzę się dosłownie po milion razy. Na chwilę i na szczęście dalej usypiam, ale przez to jestem niedospana i taka rozbita 😒 Swoją drogą pomimo poduszki pobolewają mnie wieczorami i nocami lędźwia 💔 Za dnia nie mam na to czasu, bo opieka nad synkiem jest dla mnie ważniejsza niż użalanie się nad swoim losem, ale - cholera - w pierwszej ciąży zupełnie tego nie doświadczyłam 😕

    Podobnie u mnie z jedzeniem - błagam, niech mnie któraś pocieszy, że ma podobnie 🤯 Jem na potęgę. Większe obiady niż mąż. A wieczorami nachodzi mnie mega ochota na wszystko co niezdrowe - fast foody, chipsy, lody, słodycze… staram się kontrolować, ale przychodzi mi to z dużym trudem. Mąż proponuje na kolację jogurt, a mi się chce słonego, wytrawnego, mocno przyprawionego 🙄

    Osobiście nie wierzę w ciążowe przesądy, ale jeśli miałby to być wyznacznik płci dzidziusia, to chyba naprawdę noszę pod sercem córkę. Przy synu miałam smaka na zdrowe, kwaśne, lekkostrawne 😶 W przeciwieństwie do pierwszej ciąży teraz czuję się też brzydka, mam problem ze sobą jak patrzę w lustro. Jestem jakaś taka rozlana, brzuszek dużo mniej okrąglutki niż poprzednio. Więcej pryszczy. Meh… niby wagowo jest ok, bliscy się dziwią, że poza brzuchem niby nie widać, że jestem w ciąży, Mąż uwielbia mnie w każdym wydaniu, a ja mimo to wszystko chcę gnić w dresie i nieumytych włosach 🤷🏼‍♀️ Pracuję mocno nad byciem łaskawą dla siebie, mówię do siebie czule, doceniam moje dzielne ciało, no ale kuuurczeee… 🫣
    Każda ciaza jest inna i moja mama która była w ciazy 5 razy, mówi że powiedzonko się nie sprawdza za bardzo. Ja narazie się trochę wstrzeliłam w schemat na chlopaka ale nie wierzę w to mimo wszystko. Nie chcę się wymądrzać bo sama mam problemy czasem z nadmiernym apetytem ale wydaje mi się że to przychodzi okresowo. Teraz nie mam takiej potrzeby ale zdarzały mi się dni że jedyne na co miałam ochotę to fatfoody i tłuste węglowodanowe rzeczy, minęło i później znowu wracało. Spróbuj zamienić może kupcze sklepowe na fastfoody własnej roboty, trochę zdrowsze i po czasie znudzi sie robienie ich i nie odmawiać sobie wszystkiego bo to chyba napędza apetyt przynajmniej w moim przypadku 😀 Co do nocy to jak byłam na wyjeździe u rodzicow i tesciow w gorących pokojach to spało mi się tragicznie. U siebie lepiej bo mi się dobrze wychladza pokój ale jeżeli jest upał to śpię bardzo źle. Jak jest chłodno to wstaje 2x w nocy na siku i trochę mnie męczy już ten lewy bok ale bez tragedii. Jak się u teściów źle położyłam to przez cały dzień bolały mnie mięśnie brzucha potwornie tak więc ułożenie ma bardzo duże znaczenie i możesz poszukać sobie innego układu w łóżku. Ja zawijam gigantyczna kołdrę w naleśnika i w nogach wkładam i jeszcze starcza mi na przykrycie bo mam 2metrowa w szerokosci ( a śpimy pod 2 osobnymi ). Co do samoakceptacji to nie pomogę. Raz się czuje fatalnie, raz pięknie i podkreślam brzuszek. Zależy od dnia. Dzisiaj się myłam już 3 razy bo cały dzień się czuje brudna bo urosly mi brzuch i cycki i się pot tam zbiera i ciągle czuje się nieświeżo 🙃

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 30 sierpnia, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ Wiara Nadzieja Miłość, też mam problemy ze spaniem w nocy przez te upały... budzę się na pierwsze siku w nocy koło 1-2 i do rana już nie usnę... zmieniam pozycje z boku na bok i tyle. Wkurza mnie to na maxa, bo jestem z tych co lubią dobrze pospać. W dzień za to muszę złapać drzemkę na kanapie, bo oczy mi się same zamykają.

    Co do jedzenia to zawsze lubiłam pojeść, ale teraz jakoś brakuje mi miejsca w brzuchu... już dziewczyny o tym pisały gdzieś wcześniej na forum. Oczy by jadły, a w żołądku miejsca brak.

    Z zachcianek to ochota na kwaśne i pikantne mi została, słodkie już mi przeszło.

    Poczyniłam sama pierwszy zakup. Zainwestowałam w poduszkę ciążową i taki ręczniczek kąpielowy dla dziecka z kapturkiem i uszkami. Przesłodki. Chyba się w końcu odblokowałam jeśli chodzi o zakupy 😉

    Zaqwsx, kknn, kattalinna, Podkoszulka, ultramaryna_, Ottioli, Rocky lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 30 sierpnia, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jestem rozlaną kluchą ;) do pracy się jakoś w miarę ogarniam, ale ciąża to dla mnie zdecydowanie nieatrakcyjny czas w życiu. Chodzę w szerokich mielinowych gaciach i T-shirtach.

    Teraz idę się ogarnąć bo trzeba się w pracy pokazać :) a o 14 wizyta. Też idę z mężem. Nic mi nie wiadomo aby mój lekarz był gejem, ale w sumie nie interesuje mnie jego życie osobiste a praca jaką wykonuję na moje zlecenie :) Dziś będę się upominać o USG 3D.

    W temacie gejów śmiać mi się chce, jak dwóch moich znajomych gejów wrzuca dziesiątki (!) swoich zdjęć na Facebooka opatrzonych hasztagiem #gay. Serio?! To ja mam wrzucać zdjęcia z hasztagiem #hetero? Dla mnie to bez sensu.

    Faelwen90, ultramaryna_, Ottioli lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym jadła słone Oj bym jadła ale staram się racjonalnie myśleć że przy nadciśnieniu sól szkodzi i ja stopuje się w tym choć czasem pomidorka muszę posolić mocniej żeby mi to trochę minęło i tak z 2-3 dni jest spokoju. Słodkie dalej jest na nie u mojego dziecka więc też jest dobrze bo mnie nie ciągnie.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Ja też jestem rozlaną kluchą ;) do pracy się jakoś w miarę ogarniam, ale ciąża to dla mnie zdecydowanie nieatrakcyjny czas w życiu. Chodzę w szerokich mielinowych gaciach i T-shirtach.

    Teraz idę się ogarnąć bo trzeba się w pracy pokazać :) a o 14 wizyta. Też idę z mężem. Nic mi nie wiadomo aby mój lekarz był gejem, ale w sumie nie interesuje mnie jego życie osobiste a praca jaką wykonuję na moje zlecenie :) Dziś będę się upominać o USG 3D.

    W temacie gejów śmiać mi się chce, jak dwóch moich znajomych gejów wrzuca dziesiątki (!) swoich zdjęć na Facebooka opatrzonych hasztagiem #gay. Serio?! To ja mam wrzucać zdjęcia z hasztagiem #hetero? Dla mnie to bez sensu.
    Szczerze to mnie tez to nie interesuje gdyby mi położna tego nie powiedziała to nawet bym się nie zorientowała a prawie wszystkie kobity z mojej pracy chodzą właśnie do niego.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 30 sierpnia, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNM rozumiem, ja mówię do męża zjadłabym pierogi albo kebaba a on do mnie może szejka zrobimy 😅 mam ochotę go wtedy zabić 😅 a przeczytał kiedyś ze w kebabie ktoś się zaraził toksoplazmoza i oczywiście nie możemy jeść kebabów w ciąży 😂

    Ale w ciąży czuje sie lepiej niż w takim cyklu „okresowym”, około okresu zawsze miałam taki zjazd co do wyglądu a teraz czuje się ekstra i czuje że świetnie wyglądam a nie spotykało mnie to przed ciążą 😅 niesamowite to jak te hormony działają. I to na każdego różnie.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 30 sierpnia, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:

    W temacie gejów śmiać mi się chce, jak dwóch moich znajomych gejów wrzuca dziesiątki (!) swoich zdjęć na Facebooka opatrzonych hasztagiem #gay. Serio?! To ja mam wrzucać zdjęcia z hasztagiem #hetero? Dla mnie to bez sensu.
    Takie zachowanie troche jak u nastolatków. Dziwne ze nie przeszło im już. Tych co znam to raczej nie nie odnoszą z tym. I tak takie info samo się dobrze roznosi 😁

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 30 sierpnia, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    WNM rozumiem, ja mówię do męża zjadłabym pierogi albo kebaba a on do mnie może szejka zrobimy 😅 mam ochotę go wtedy zabić 😅 a przeczytał kiedyś ze w kebabie ktoś się zaraził toksoplazmoza i oczywiście nie możemy jeść kebabów w ciąży 😂

    Ale w ciąży czuje sie lepiej niż w takim cyklu „okresowym”, około okresu zawsze miałam taki zjazd co do wyglądu a teraz czuje się ekstra i czuje że świetnie wyglądam a nie spotykało mnie to przed ciążą 😅 niesamowite to jak te hormony działają. I to na każdego różnie.
    Dobrze ze mój tego jeszcze nie wie. Kebabow nie oddam 🤣

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a vo z kroplami do oczu?? Mnie piecze jedno oko i lazawi dość mocno mogę dziś coś wziąć czy czekać na wizytę u lekarza??

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9848

    Wysłany: 30 sierpnia, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, kciuki za wizyty ✊🏻 tule za podłe humory 🫂

    Faelwen90 Gdzie kupiłaś ten ręczniczek?🥹

    Nome jak się dziś czujesz?

    Prywatna grupa po porodzie będzie super opcją

    U mnie też raz lepszy humor, raz gorszy. Gorszy mam, jak gorzej się poczuje 😂 zwłaszcza po dniu, gdzie było dobrze. Te upały są straszne!!

    W nocy nie umiem zasnąć, dopiero koło 1 zasypiam. 4/5 pobudek na siku bo mi malutka musi mocno dociskać. Bo wrócę z wc i dalej czuje i czuje jak bobo mi kopie. Wczoraj malutka była bardzo aktywna w nocy i pewnie też przez to nie umiałam spać 🥹

    Co do jedzenia jem na potęgę, chyba nadrabiam 1 trymestr. Zjadłam 2 śniadanie i 10 min później już głodna jestem.. na pewno przytyję więcej ehh trudno. Będę się tym martwić później póki waga jest ok 😁 a jak jestem głodna to nie umiem odmówić sobie jedzenia. Na szczęście nie jem praktycznie fast food oprócz domowej pizzy ale to też rzadko.

    Ja ciągle myślę o wadze malutkiej bo dwóch lekarzy mówiło, że będzie duża i już sama nie wiem co o tym myśleć, nie chce się nastawiać na nic a może tylko tak mówią?😂 dlatego czasami pytam się jaką wagę mają wasze maluchy w jakich tc żeby zobaczyć jak to u Was wygląda.

    Miłego dnia!

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 30 sierpnia, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss a coś Cie stresuje z ta waga ? :)

    No te wagi to pewnie różne są i pewnie zależy jeszcze kto wazy i mierzy, ja słyszałam takie historie ze bobasy rodziły sie 700 g większe niż z tych wag podczas usg :) albo mniejsze.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Faelwen90 Ekspertka
    Postów: 163 215

    Wysłany: 30 sierpnia, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Liyss, ręcznik i poduszkę kupiłam z poofi-shop.
    Ręcznik Teddy, ja wybrałam kolor petrol, są jeszcze dwa inne kolory do wyboru. Ręcznik jest spory, bo 130×70. Do kupna przekonał mnie skład, bo to w 100% bawełna organiczna i bezpośrednio po kąpieli będzie miała styczność z delikatną skórą maluszka.

    Zawsze zwracałam uwagę na skład ubrań które kupuję. Nie chcę dziecka narażać na styczność z ropopochodnym poliestrem.

    Liyss🧚🏻 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 30 sierpnia, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,ja też wstaje w nocy siku,ale śpię dobrze.Mam swój patent-spię jak mnie mana urodziła, przykryta tylko samą poszwą,poducha między nogi,a jak wstaję siku to idę z zamkniętymi oczyma i nie włączam światła.Wracam do łóżka i w momencie zasypiam.Mam nadzieję,że to sprawdzi się też na późniejszym etapie.

    Zachcianek żywieniowych jako takich nie mam,ale slyszałam,że pojawiają się często pod koniec II trymesteu,więc wszystko przede mną.
    Nasz synek też będzie dużym dzieckiem,przynajmniej na razie jest na tym wiekszym pułapie,ale jeszcze wszystko moze się zmienić.W razie czego mam trochę ciuszków na 56,ale w większości na 62.
    Po cichu liczyłam na ubranka od kuzynki (ma podobno spory zapas na strychu)ale okazało się,ze jest też w ciąży i tylko tydzień różnicy,będą sie chować prawie jak bliźniacy.

    potforzasta wrote:
    Ja bym jadła słone Oj bym jadła ale staram się racjonalnie myśleć że przy nadciśnieniu sól szkodzi i ja stopuje się w tym choć czasem pomidorka muszę posolić mocniej żeby mi to trochę minęło i tak z 2-3 dni jest spokoju. Słodkie dalej jest na nie u mojego dziecka więc też jest dobrze bo mnie nie ciągnie.
    Za solą nie przepadam,ale miesiąc temu jadłam sól na potęgę,soliłam,frytki maczałam w soli.Inni otwierali szeroko oczy a mój organizm tak bardzo potrzebował soli,że nic mi nie przeszkadzało.Twraz nasycił się i solę z umiarem.Wychodzi na to,że organizm w ciąży radzi sobie sam.

    Zaqwsx wrote:
    Ja dzisiaj złapałam okropnego doła. Obudziłam się w nastroju że nie chce mi się nic i też nie mam siły psychicznej na nic absolutnie. Próbuję się wyciszyć ale chxe mi się tylko płakać bez powodu. Kilka razy do tej pory tak mnie złapało. Szukam pomysłów na rozładowanie negatywnych emocji 🥲
    Mocno przytulam,czasami mamy gorszy dzień,ja w takich momentach staram się upominać siebie,bo mały w brzuszku czuje moje emocje,ale nie zawsze jest lekko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia, 13:22

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 43 40

    Wysłany: 30 sierpnia, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, dołączam do wątku, wcześniej tylko czytałam z ukrycia. to moja pierwsza ciąża, nadal jakieś abstrakcyjne to wszystko dla mnie i z jednej strony się cieszę i chcę się cieszyć, a z drugiej nie chcę zapeszać i chciałabym, żeby z malutkim wszystko było dobrze do końca. dzisiaj nieśmiało dodałam suwaczek do forum :) termin 29.01 ale jestem zdecydowana na cesarskie, więc pewnie będzie wcześniej.

    połówkowe dopiero przede mną 09.09, a ostatnie było w lipcu i narazie NIC nie czuję i trochę się zastanawiam czy dziecku dobrze się wiedzie. podobno jakies ruchy koło 20-22 tyg można dopiero czuć.

    zastanawialam sie nad kupnem takiego przenosnego ekg zeby sobie sluchac czy serduszko bije, ale opinie sa rozne. co myslicie ?

    aha - macie jakies polecajki na kremy przeciw rozstepom? narazie brzucha nie widac ale bardzo bym chciala ich uniknac, jesli to mozliwe.

    dzieki !

    Holibka, KINGA89, ultramaryna_, Ottioli, Tigra, Mamausia lubią tę wiadomość

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleale wrote:
    hej dziewczyny, dołączam do wątku, wcześniej tylko czytałam z ukrycia. to moja pierwsza ciąża, nadal jakieś abstrakcyjne to wszystko dla mnie i z jednej strony się cieszę i chcę się cieszyć, a z drugiej nie chcę zapeszać i chciałabym, żeby z malutkim wszystko było dobrze do końca. dzisiaj nieśmiało dodałam suwaczek do forum :) termin 29.01 ale jestem zdecydowana na cesarskie, więc pewnie będzie wcześniej.

    połówkowe dopiero przede mną 09.09, a ostatnie było w lipcu i narazie NIC nie czuję i trochę się zastanawiam czy dziecku dobrze się wiedzie. podobno jakies ruchy koło 20-22 tyg można dopiero czuć.

    zastanawialam sie nad kupnem takiego przenosnego ekg zeby sobie sluchac czy serduszko bije, ale opinie sa rozne. co myslicie ?

    aha - macie jakies polecajki na kremy przeciw rozstepom? narazie brzucha nie widac ale bardzo bym chciala ich uniknac, jesli to mozliwe.

    dzieki !
    Hej witamy w styczniówkach ja mam dopler ale tylko raz udało mi się wyłapać tętno maluszka a dziecko jest żywe i ruchliwe także u mnie dopler się nie sprawdzą

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia, 13:44

    Aleale lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4313

    Wysłany: 30 sierpnia, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liyss dzięki, zdycham dzisiaj dalej z gorącą, ale z oddychaniem dużo lepiej niż wczoraj ☺️

    Mi też się tak chce slonego! Wczoraj zjadłam bułkę z masłem i solą (bułka chociaż ciemna 😅) i posolonego ogórka. Może to jakiś zbiorowy niedobór sodu 😜

    Przytulas na te gorsze momenty 🫂

    Jeśli chodzi o siku to ja jestem w szoku, bo mnie nie goni do kibelka. Noce przesypiam ale w te upały śpię gołą pod samą poszewką

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
‹‹ 237 238 239 240 241 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ