X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też śpię na golasa ale ja tam lubię tak spać od zawsze.
    Nome dobrze ze dzisiaj już lepiej

    Tigra lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 30 sierpnia, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    Dziewczyny a vo z kroplami do oczu?? Mnie piecze jedno oko i lazawi dość mocno mogę dziś coś wziąć czy czekać na wizytę u lekarza??

    Mi rodzinna sprawdzała i wszystkie krople zakazane. Sól fizjologiczna dozwolona.

    potforzasta lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Mi rodzinna sprawdzała i wszystkie krople zakazane. Sól fizjologiczna dozwolona.
    A też mam na szczęście ciężko jest w ciąży jak coś boli albo człowiek jest chory masakra jakaś

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 30 sierpnia, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szukam komody z przewijakiem macie coś sprawdzonego ? :)

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 30 sierpnia, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleale wrote:

    zastanawialam sie nad kupnem takiego przenosnego ekg zeby sobie sluchac czy serduszko bije, ale opinie sa rozne. co myslicie ?

    aha - macie jakies polecajki na kremy przeciw rozstepom? narazie brzucha nie widac ale bardzo bym chciala ich uniknac, jesli to mozliwe.

    dzieki !
    Hej, jeśli chodzi o detektor tętna plodu to wydaje mi się że to taki sredni gadżet. Po pierwsze zaraz zaczną Ci się ruchy które będą bardziej uspokajać bo czasem ciężko to tętno detektorem złapać i tylko się człowiek denerwuje. Ja lubię gadżety ale dla swojego zdrowia psychicznego nie kupowałam. Niektórzy od razu dobrze łapią więc pewnie będą polecać ale widziałam na tym forum w różnych wątkach wielokrotnie panikę przez to.
    Na rozstepy polecam kremik Mustela z taki z rossemana. Korzystam z niego bo strasznie swędzi mnie brzuch i rzeczywiście jest lepiej. Skora też bardzo ładna. Wiem że jest chwalony i jeszcze na promocji mozna dorwac tanio :)

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 30 sierpnia, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bardzo polecam Mustele na rozstępy. W pierwszej ciąży mnie ocaliła, zobaczymy jak będzie teraz, bo jestem mniej konsekwentna w smarowaniu niestety. Ważne, żeby smarować nie tylko brzuch, ale i piersi, uda, biodra i pośladki.

    Domi.Nika ja mam fajną, którą polecam, ale Mały właśnie mi zasnął na drzemkę. Jak wstanie to mogę wrzucić zdjęcie. Nie Ikea, jakaś firma, z której wzięliśmy w komplecie też szafę i łóżeczko. Polecam, bo super przewijak (demontowany) i 3 głębokie szuflady z cichym domykiem 😉

    Co do łóżeczek - nikt nie pytał, ale przypomniał mi się nagle protip. My korzystaliśmy długo z dostawki Kinderkrafta. Ale jak przyszło do kupna łóżeczka to żałuję do dziś, że nie wybraliśmy takiego, które miałoby zakryte, pełne boczne ścianki (widziałam takich niemało, a finalnie mamy takie ze szczebelkami po całości). Nasz syn nienawidzi światła przy spaniu, musi mieć maksymalną ciemność. Montowaliśmy mu specjalnie rolety zaciemniające 🙈 Żałuję tych ścianek, bo można by tak ustawić łóżeczko w pokoju, żeby w trakcie dnia nie wpadało mu światło od drzwi/z przedpokoju.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia, 15:22

    Domi.Nika, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 30 sierpnia, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleale witaj! 🙋‍♀️

    Potforzasta, no nie mogę, jaka sytuacja z tym lekarzem 🤣 Najważniejsze, że dzięki temu długo trzyma w gabinecie 🤭🤣

    WNM, Jeżu kolczasty, ja też od jakiegoś dłuższego już czasu bym tylko w kółko jadła 🫣 Cały czas jakieś przegryzki wpadają, a to kabanosik, a to jabłko, a to ciasteczko 🫣 Oczywiście, codziennie bym najchętniej przytuliła jakiegoś fast fooda, ale już rozsądek przeze mnie przemawia - i kieszeń 🤣 I choć jak dziewczyny, mam wrażenie, że żołądek mam wciśnięty pod samo gardło, tak mi brzuch wyskoczył, to nie przeszkadza mi to jeść 🤷‍♀️🤣 Niestety 🤣

    Te upały mnie dobiją. Kolejny dzień, a ja czuję się, jakbym umierała 😭 Żyć sie nie da 😭

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zapowiadają upały do końca września powiedzcie ze w Pl będzie chłodniej od połowy września.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Ottioli Koleżanka
    Postów: 33 62

    Wysłany: 30 sierpnia, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Ja szukam komody z przewijakiem macie coś sprawdzonego ? :)

    Ja od kilku lat mam komodę malm z ikei i dokupuję tylko nakładkę na przewijak. Na allegro znalazłam taką na całą długość i mi to idealnie pasuje. Niestety u mnie z miejscem w mieszkaniu ciężko na dodatkowe meble 😅

    Ja też mega źle znoszę te upały i niestety ciężko mi jeść normalnie obiady. Próbuje wymyślać cokolwiek, co nawet na zimno dobrze smakuje.

    Ostatnio też mam bardzo trudne noce. Tej nocy obudziłam się koło 2 i kilka godzin nie mogłam zasnąć. Mam nadzieję, że to chwilowe, bo do tej pory nie miałam problemów ze snem.

    @Aleale witaj w grupie! 😊

    2022 💔 8 tc

    22.05.2024 ⏸️
    11.07 I prenatalne: niskie ryzyka 🩺
    9.09 II prenatalne/połówkowe 🩺

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 30 sierpnia, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ottioli ja właśnie potrzebuje dodatkowego mebla na ubranka dla bobasa żeby tam coś włożyć :)

    Ultramaryna śniło mi się że Cię poznałam (nie wiem nawet jak wyglądasz 😂) ale wyglądałaś jak żywa postać ze swojego awatara i śniło mi się ze poznałam Cię na imprezie rodzinnej w remizie 😅

    Ja leżę pod wiatrakiem i czekam do g. 19 aż się zrobi chłodniej. Jutro pokazuje mi ze ma być 24 stopnie oby to była prawda.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5291 9848

    Wysłany: 30 sierpnia, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie kolejne 10 dni po okolo 30 stopni masakra 🙈

    W nocy siku też z zamkniętymi oczami, nie raz już wleciałam na jakieś rzeczy po drodze 😂

    Nie stresuje mnie waga małej, tylko się zastanawiam co mają lekarze na myśli mówiąc urodzi się duża, bo ja chciałabym rodzić SN 😁 a tez mam w głowie, że teraz może szybciej rosnąć w później zmień tempo.

    Mnie w ogóle odrzuciło od fast food za to przed ciążą jadłam kilka razy w miesiącu takie jedzenie aż wstyd się przyznać 😜

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 30 sierpnia, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z pracy koleżanką urodziła kilka dni temu dziewczynkę prawie 5 kilo klocus ale wątpię żeby rodziła SN bo to raczej za duże dziecko

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 30 sierpnia, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam, nadrabiam i co mam napisać to coś mi przeszkadza, więc wybaczcie, że się nie odniosę do wielu kwestii...

    Do dziewczyn, które planują pamiątkowe USG 3/4D - dziś miałam wizytę, moja lekarka, cudowna kobieta, chyba bardzo lubi podglądać dzieciaczki, bo sama z siebie chciała podejrzeć młodego w 3D. Jak z buźką się nie udało, to było "może chociaż stopę" 😀 ujęła mnie tym bardzo. Niestety, nic się nie udało, łatwiej będzie gdy dziecko będzie większe. Dzielę się z Wami tym spostrzeżeniem, bo może którejś się przyda. Dużo zależy oczywiście od ułożenia dziecka - mój buźką był dziś tuż przy przedniej ścianie macicy, gdzie jest też, jak się okazało, łożysko. W 3D wszystko się zlewało faktycznie w jajecznicę bo takie żółte 😉 Z większym człowiekiem szanse na słit focię są większe.

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 30 sierpnia, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika o taką mamy. Firma Klupś model Iwo. Polecajka 😉

    https://zapodaj.net/plik-eUBHUu1z58
    https://zapodaj.net/plik-E8WbUGuO67

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia, 17:21

    Domi.Nika, kattalinna lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 30 sierpnia, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Mój gin mnie trochę uspokoił w kwestii serca maluszka. Wyjaśnił mi sporo i zakwestionował nazywanie niedomykalności tego stopnia wadą. No ale też nie chciał stawiać jakiejś jednoznacznej diagnozy i bagatelizować i poradził, aby spokojnie poczekać do EKG u profesor, które na pewno wiele wyjaśni.
    No i co jeszcze. Dzidziut ma już ok. 600 g! Kurczę, 19go było 450. No i to jest jak najbardziej prawidłowy przyrost na tym etapie.

    Dopatrzył się też w moich wynikach licznych bakterii w moczu i zlecił posiew. Do tego toxo do powtórki i mam też zrobić krzywą cukrzycową ;) no i leki i suple bez zmian, razem z końską dawką kwasu foliowego.

    Tigra, kattalinna, Zaqwsx, potforzasta, Faelwen90, KINGA89, Liyss🧚🏻, Ottioli, Mamausia, ultramaryna_, E_welka88, kknn, Md1610 lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 30 sierpnia, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    U mnie z pracy koleżanką urodziła kilka dni temu dziewczynkę prawie 5 kilo klocus ale wątpię żeby rodziła SN bo to raczej za duże dziecko

    W PL od 4500 g jest wskazanie do cc. Przyznaje - tak duże dziecko ciężko jest urodzić, próbowałam prze 30h i w końcu się poddałam i zrobili cc.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Podkoszulka Przyjaciółka
    Postów: 112 190

    Wysłany: 30 sierpnia, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam komodę malm z Ikea i dokupię nakładkę przewijak. Komody są pakowne i dają radę.

    Ottioli, Ilona.. lubią tę wiadomość

    36 l.
    w domu zawodnik lat 4
    t. porodu 26.01.2025 r.
    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 30 sierpnia, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalinna dzięki w sumie że mówisz. Ja i tak spróbuję z tym zdjęciem. Mam nadzieję że się uda uchwycić twarzyczkę, jak nie to spróbuję jeszcze raz kiedyś jak będzie duże ale już baardzo chce zobaczyć twarz mojego małego kopacza. Liczę na farta 😀

    Holibka dobrze ze lekarz uspokoił. Pewnie się stresowałaś do tej wizyty. Mi by już taka informacja wystarczyła żeby się uspokoić bo wiem że nie wolno bagatelizować ale moim rodzicom też różne rzeczy o moim sercu od początku wmawiano a zawsze byłam wydolna i serce mam jak dzwon ale za dziecka trochę po kardiologach jeździłam. Zresztą nie tylko kardiologach...

    Ja z wyprawką i meblami stanęłam w miejscu I ciężko mi teraz pomyśleć o tym. Czekam aż kuzynka da ubranka żeby zobaczyć co ona tam ma i chce dać i koło września dopiero meble, wózki i wszystei będę nadrabiać 🥲

    Humor mi się poprawił bo 3 tostach, 4 batonach, pączku, obiedzie, 2 kanapkach i ciastku, laysach....... Nawet ciężko mi to skomentować 🙃

    Holibka, Faelwen90, kattalinna, Liyss🧚🏻, Ottioli, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4313

    Wysłany: 30 sierpnia, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarka na każdej wizycie robi fotki 3D, tylko dzieci coś ostatnio nie współpracują 😅 Najfajniejsze mam chyba synka z pierwszych prenatalnych, taki mały ludek 🥺

    Zaqwsx u mnie właśnie mąż w Żabce po czipsy 🙈 ale przy okazji kazałam mu kupić serek wiejski żeby doładować trochę białka 😅 więc nie jesteś sama 😁

    Wy tu takie duże dzieciaki a ja się martwię o tą moją córcię, bo zapowiada się Calineczka. Brat rośnie w sam raz a ona jest tydzień do tyłu względem OM. Łapie się jeszcze normalnie w siatki centylowe, ale czasem mnie łapie strach o hipotrofie 😕

    Na weekend zapowiadają u nas ochłodzenie więc mam nadzieję odetchnąć, bo potem od wtorku znowu ukrop 🥵 Miałam plan na totalne porządki w kuchni ale się nie dało i teraz nie wiem kiedy mnie złapie wena znowu 😅

    Domi u nas też będzie zwykła komoda z ikei i na to przewijak

    Ottioli lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 30 sierpnia, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie ruszyłam z tematem wyprawki na poważnie. Cały czas coś tam patrzę, dziś kupiłam rożek, ręczniczek i śpiochy z vinted. Ten rożek to podobno się nie przydaje zbytnio ale jest w liście na wyprawce ze szpitala w którym planuje rodzic wiec wzięłam jakiś niedrogi żeby był :)

    Nome usg to tez nie jest idealna maszyna do pomiarów. Wiec może się mylić. Moja przyjaciółka w ciąży miała tak ze lekarze podejrzewali hipotrofie u jej syna bo był mały a urodził się większy niż z usg był błąd pomiaru :) tak tez bywa.

    Mój bobas dziś dość mocno daje znać o sobie. Ale tez prawie cały dzień odpoczywam wiec jestem na nim bardziej skupiona.

    Ottioli lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
‹‹ 238 239 240 241 242 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ