X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 31 sierpnia, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kattalina chyba przy drugim bobasie tak jest 😅 ze masz wszystko po pierwszym i wiesz co się sprawdza a co nie. Tylko te matki nr 1 chcą się przygotować jak na wojnę 😂

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 31 sierpnia, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Kattalina chyba przy drugim bobasie tak jest 😅 ze masz wszystko po pierwszym i wiesz co się sprawdza a co nie. Tylko te matki nr 1 chcą się przygotować jak na wojnę 😂
    Dokładnie tak się czuje trochę jak na wojnę albo na jakiś egzamin 😆 Staram się wyobrażać różne sytuacje co jest bardzo trudne bo nawet dzieci nie mam w najbliższej rodzinie a z dalsza widuje się rzadko a ostatni raz dziecko trzymałam na praktykach na studiach 😆 Średnio kręcą mnie obce dzieci. Pewnie to mija jak się ma już swoje.
    Ja na black friday nie czekam z niczym bo strasznie irytuje mnie klimat tego dnia. Nie raz miałam coś w koszyku i w momencie finalizowania zamówienia z niego znikało bo się ludzie rzucali a stacjonarnie to pamiętam warszawskie złote tarasy i mam traume 😅

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 31 sierpnia, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądam w internecie zdjęcia dzieci uratowanych w 21 i 22 tc. Przeraża mnie to i zachwyca jednocześnie że już jesteśmy w stanie w szpitalach pomóc takim dzieciaczkom. Kiedyś na praktykach widziałam z 26tc i byłam przerażona

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 31 sierpnia, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.Im starsza ciąża tym czuję bardziej dolegliwości typu ucisk na żołądek i dziwny ból kręgosłupa w tym czasie,zgaga,bóle obłe itp.Jednak najbardziej od około dwóch nocy bardzo dokucza mi drętwienie dłoni.Wybudza mnie ten ból,po zmienie pozycji na jakiś czas przechodzi i zasypiam.W ciągu dnia czuje za to pieczenie dłoni i stóp(NIE puchną mi).Jak wyłożę nogi na stół,też nie zawsze ale czasami zaczynają drętwieć.Wcześniej tego nie miałam.Martwię się,że może być źle z przepływami itd.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, czy w ogóle kupić? Kurczę, dla mnie laktator to MUST HAVE. Czy go lubię? Bynajmniej. Na sam dźwięk laktatora mam lekkie dreszcze, fujka 🫣 Ale nie wyobrażam sobie macierzyństwa bez niego. Po pierwsze na rozkręcenie laktacji na początku (bardzo często już w szpitalach położne każą odciągać laktatorem, jeśli maluchy z jakiegoś powodu mają problem z ssaniem piersi na początku), po drugie na ewentualny nawal i wreszcie na odciąganie na dalszym etapie, jak chcemy sobie zrobić jakieś zapasy na karmienia z rąk taty, żebyśmy mogły spokojnie wyjść na jogę czy do Rossmanna. Bardzo polecam. Ja jestem z tych, która za radą wszystkich kupiła pojedynczy, a potem bardzo żałowałam i już po pierwszych kilku tygodniach mąż kupił mi w prezencie podwójny i gorset podtrzymujący, żebym mogła mieć wolne ręce. Więc przeszłam przez oba rodzaje 😅

    Ottioli lubi tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Kattalina chyba przy drugim bobasie tak jest 😅 ze masz wszystko po pierwszym i wiesz co się sprawdza a co nie. Tylko te matki nr 1 chcą się przygotować jak na wojnę 😂
    No trochę tak jest, że jest jakaś wiedza, z rzeczami po pierwszym bobasie u mnie gorzej 🤣 bobas dawno nie jest bobasem i prawie nic nam nie zostało 😉 ale miałam dobre doświadczenie z tym, że jak wieść o dziecku poszła w świat, to dostawałam więcej niż potrzebowałam. Teraz jestem spokojna, że po prostu to co potrzebne będzie, to po prostu będzie. W razie potrzeby wszystko da się kupić. Muszę przyznać, że taki spokój u mnie to z pewnością też wynik wieku - jestem pewna, że gdybym pierwsze dziecko rodziła kilka lat wcześniej, to bym miała mnóstwo niepotrzebnych a bardzo dobrze reklamowanych rzeczy 🤣 zawsze byłam gadzeciarą, na szczęście z wiekiem rozsądek zapanował nad konsumpcjonizmem, dzięki czemu wiem, że ani ja, ani moje dzieci nie potrzebują dużo rzeczy do szczęścia. A gdy czasem miałabym ochotę na szaleństwo, to jeszcze mam dwa stopery: męża i świadomość ograniczonej przestrzeni mieszkalnej 😉

    Zaqwsx, Tigra, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Cześć dziewczyny.Im starsza ciąża tym czuję bardziej dolegliwości typu ucisk na żołądek i dziwny ból kręgosłupa w tym czasie,zgaga,bóle obłe itp.Jednak najbardziej od około dwóch nocy bardzo dokucza mi drętwienie dłoni.Wybudza mnie ten ból,po zmienie pozycji na jakiś czas przechodzi i zasypiam.W ciągu dnia czuje za to pieczenie dłoni i stóp(NIE puchną mi).Jak wyłożę nogi na stół,też nie zawsze ale czasami zaczynają drętwieć.Wcześniej tego nie miałam.Martwię się,że może być źle z przepływami itd.
    Mi drętwieją czasem ręce po nocy lub jak długo nie zmieniam pozycji. Zaczęłam czasem popijać trochę magnezu jak sobie przypomne. Jeśli chodzi o przepływy to jak Cie to martwi to sprawdziłabym nawet zapisując się na dodatkową wizytę, chociaż ostatnio kojarzę że pisałaś że dziecko zapowiada się duże więc chyba gdyby coś było nie tak to już dałoby znać o sobie. Spróbuj poszukać może wygodniejszych dla siebie pozycji albo materaca/poduszek które mógłby trochę pomóc. No i koniecznie na kolejnej wizycie wspomnieć o dolegliwościach

    kattalinna, Tigra lubią tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara, fajnie jak się ma dziecko, które akceptuje butelkę. Ja nie miałam tyle szczęścia przy starszej, w grę wchodziła jedynie pierś, także mama mogła wychodzić tylko na szybkie strzały, a na dłuższe tata z młodą krążył w pobliżu. U mnie więc laktator szybko przestał być potrzebny, w zasadzie tylko na początku używałam, zanim młoda zaakceptowała pierś i odrzuciła butelkę, co miało miejsce w szóstej dobie życia. Także u mnie laktator nie był must have, jak będzie teraz - zobaczymy w styczniu.

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi rece też drętwieją ale tylko jak dłużej nie zmieniam pozycji. I w nocy mnie zrywa tzn tylko w nogach mam takie zrywy ze potrafi mnie to wybudzić id kilku dni biorę magnez i jest lepiej.

    Komodę też muszę kupić I nie wiem czy starczy mia taka na 6 szuflad czy brać już na 8 żeby mi miejsca starczyło w niej na wszystko.

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 462 707

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra to muszę poczytać teraz czym się kierować przy wyborze laktatora :)

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny,magnezu biorę duże dawki,ok 400 mg dziennie,muszę przemyśleć wiekszą dawkę.Za to cukry mi się w miarę unormowały,czasem nawet pozwolę sobie na cos słodkiego,ale zaczęła mnie przerażać waga,idzie szybko do góry,ale na razie oprócz brzucha nie widzę,gdzie mi idą te kilogramy.Może to woda zatrzymuje się w organizmie.
    Też jestem na etapie poszukiwania komody,chcę kupić podwójną i mieć 6 szuflad,ale zastanawiam się nad kupnem podwojnej lub dwich takich samych i je postawić obok siebie,by kiedyś mieć możliwość ich rozlokowania.U mnie ważne,by były na wyższych nóżkach.Jeśli macie jakieś sprawfzone to polecajcie,bo większość ktore ogladałam są jednorazowego użytku.Szuflady chodzą,jakby miały wypaść.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia, 11:53

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi po wczorajszym objadaniu waga wzrosła o 2kg i brzuch jest tak napięty ze boli. Wczoraj na wieczór bolał strasznie i dzisiaj też od rana poza wilczym apetytem dalej to czuje ze boli. Miałam bardzo ambitne plany na dzisiaj ale okazało się że ochłodzenie było bujdą ( niby stopni mniej ale duszno i nie ma czym oddychać) to jeszcze brzuch balon. Nie wiem czy się zmusić do aktywności fizycznej i mi to pomoże czy wręcz przeciwnie 🥲

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czaicie różnice między modelami Babybjorn? 🧐 Zainspirowana waszymi wpisami, przeglądam sobie Vinted. Widzę, że niektóre są siateczkowe, a inne mają takie rombowe obicie. Są lepsze/gorsze modele, czy to właściwie bez znaczenia?

    O 13:20 mam wizytę i już tuptam z ekscytacji 🥰

    Holibka, Ottioli lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 31 sierpnia, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Mi po wczorajszym objadaniu waga wzrosła o 2kg i brzuch jest tak napięty ze boli. Wczoraj na wieczór bolał strasznie i dzisiaj też od rana poza wilczym apetytem dalej to czuje ze boli. Miałam bardzo ambitne plany na dzisiaj ale okazało się że ochłodzenie było bujdą ( niby stopni mniej ale duszno i nie ma czym oddychać) to jeszcze brzuch balon. Nie wiem czy się zmusić do aktywności fizycznej i mi to pomoże czy wręcz przeciwnie 🥲
    Myślałam,że tylko mój jest napięty i twardy jak balon.W te upały nie mam siły na aktywność,zaraz mam zadyszkę i leje się ze mnie.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Myślałam,że tylko mój jest napięty i twardy jak balon.W te upały nie mam siły na aktywność,zaraz mam zadyszkę i leje się ze mnie.
    Ja miewam ale rzadko. Wczoraj wiedziałam że popełniam błąd ale tak mnie naszło na jedzenie jakbym nigdy go na oczy nie widziała. Na wieczór już był balon ale liczyłam na to ze po nocy zejdzie ale niestety. Następnym razem pomyślę zanim zjem cała lodowke 😀

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiaraNadziejaMilosc trzymam kciuki za dobre wieści.

    A u mnie sukces kilo na plusie nawet nie wiecie jak się z tego cieszę.

    Tigra, kattalinna, Wiara Nadzieja Miłość, Nomeolvides, Ottioli, Podkoszulka, Murilega lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Ja miewam ale rzadko. Wczoraj wiedziałam że popełniam błąd ale tak mnie naszło na jedzenie jakbym nigdy go na oczy nie widziała. Na wieczór już był balon ale liczyłam na to ze po nocy zejdzie ale niestety. Następnym razem pomyślę zanim zjem cała lodowke 😀
    Dużo nie jem,a mimo to wieczorami jest napięty i już widoczny.Raz po fasolce myślałam,że eksploduje.


    WiaraNM nie pomogę w tej kwestii.

    Potworzasta też martwiłam sie nie przybietając,twraz mam odwrotnie,martwię się,ze za szybko za dużo.

    potforzasta lubi tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1627 4313

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    A czaicie różnice między modelami Babybjorn? 🧐 Zainspirowana waszymi wpisami, przeglądam sobie Vinted. Widzę, że niektóre są siateczkowe, a inne mają takie rombowe obicie. Są lepsze/gorsze modele, czy to właściwie bez znaczenia?

    O 13:20 mam wizytę i już tuptam z ekscytacji 🥰

    Te siateczkowe są bardziej przewiewne, fajne na lato lub jak mamy „gorącego” malucha. Dzieci się tak w nim nie pocą i grzeją. Te w romby są cieplejsze ☺️ My mamy jeden taki, jeden taki. Ale nie wiem czy nie odsprzedam tego pełnego żeby upolować jeszcze jeden siateczkowy 🧐

    Dziewczyny w biedrze promocja na pieluchy dada pure care, drugi produkt -80% ☺️

    Wiara Nadzieja Miłość, Holibka, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potforzasta, Twój kilogram na plusie cieszy mnie jakby to były moje ze 3 na minusie 🙂 ale z tym jeszcze poczekać muszę 🙂

    Tigra i inne przerażone wagą - teraz to tak będzie, drugi trymestr to okres intensywnego przybierania na wadze maluchów. Mamy rosną też: u jednych widać bardziej, innych mniej. Trzeba zaakceptować fakt wzrostu wagi i nie ma co analizować czy to woda, mięśnie, tłuszcz czy zwiększony porost włosów. Przecież to nic nie zmieni, może tylko przyczynić się do frustracji. Pewne jest tylko to, że tych kilogramów będzie więcej, trzeba je pokochać, a za kilka miesięcy zacząć się z nimi żegnać 🙂

    potforzasta, Holibka, Tigra, Ottioli, KINGA89, Mamausia lubią tę wiadomość

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ja serio martwiłam się tym że nie przybieram nic a wręcz spadam z wagi nawet mam zalecenie do następnej wizyty w październiku się oszczędzać żeby przybrać troszkę i chyba się udało wiem że to tylko kilogram ale dla mnie to jak kamień milowy.

    Nome to chyba napisze do mamy żeby mi ogarnęła że 2 opakowania pieluszek chociaż na początek bida tutaj beż biedronki🤣🤣

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
‹‹ 240 241 242 243 244 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ