X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Nome trzymam kciuki aby ta różnica była czysto fizjologiczną i nie wynikała z jakichś nieprawidłowości. Przy tym dobrze że jesteś czujna i lekarka przede wszystkim też.

    @Zaqwsx mnie przeraża wizja tak wczesnego porodu, jednak medycyna faktycznie już cuda potrafi. Ale są to cuda obarczone ogromnym brzemieniem niejednokrotnie na całe życie tych uratowanych żyć. Moja koleżanka dwóch synów urodziła bardzo wcześnie. Jeden około 31 tc, a drugiego w 27 tc. przez niewydolność szyjki. Młodszy ma w tej chwili 8 lub 9 lat, a starszy z rok lub dwa więcej. Łatwo nie było, a wcześniactwo do tej pory wpływa na życie chłopców. Szczególnie młodszego - ma najgorszy typ cukrzycy. Problemy z krwią mieli długo obaj. No i obaj są bardzo drobni.

    @Tigra a może to tylko ucisk na nerwy u Ciebie? Myślisz że krążeniowo coś nie tak? Masz jak to skonsultować?

    Black Friday - olewam. Jako marketingowiec wiem jak to działa i jak kiepskie są deale w Polsce w tym czasie. Też mnie drażni ta presja „zostało kilka sztuk” i nie godzę się na takie polowanie na rzeczy w czasach tak dużego przesytu rynku. Już prędzej cyber monday i np. wtedy jakaś dziecięca elektronikę można upolować w sensownej cenie. Choćby laktator czy monitor oddechu. Ale czy warto czekać? Zwracajcie uwagę na podaną cenę minimalną w ciągu ostatnich 30 dni. Jeśli jakiś sklep tego nie ujawnia to łamie prawo. Celowo lub nie i warto taki omijać. Myślę że przez te przepisy black friday w tym roku będzie wyjątkowo nie wart oczekiwania.

    @kattalina ja także z doświadczeniem z dzieckiem, które ma 7 lat czuję się trochę jakbym pierwszy raz szykowała się do porodu i z wyprawką 🤣

    Laktator - mam podobne doświadczenie z laktatorem, który właściwie był niepotrzebny. Ściągnęłam kilka razy mleko. Młody był totalnie bezbutelkowy i bezsmoczkowy. Czy to dobrze? Niekoniecznie, byłam faktycznie początkowo uwiązana do dziecka, ale było jak było i nie żałuję ;)

    Komoda: nie mam doświadczenia z takim meblem, ale będę miała tym razem. Jakaś jest, jeszcze nie przyglądałam jej się nawet. Na pewno ma szuflady. Liczę, że położę na niej przewijak, którego jeszcze nie mam 🤣 także spontan u mnie i nie doradzę z wyborem. Mam jeszcze drugą szafkę, ale z półkami. Będzie na rzadziej używane rzeczy. Myślę jeszcze o jakimś łatwo dostępnym koszyku/pojemniku na podręczne rzeczy higieniczne, żeby można było szybko sięgnąć po to w danym momencie jest potrzebne.

    @wnm powodzenia na wizycie. Też chętnie dowiem się o co chodzi z różnymi babybjornami. Rozważam zakup.

    Kebaby: wczoraj dostałam kebaba w prezencie od szwagierki. Co prawda syn zjadł mi pół, więc na szczęście się nie przejadłam, ale jaaaaaakieee to byloooo doooobreeeee!

    kattalinna, Zaqwsx, Podkoszulka lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze Wam pokaże mojego zgrywusa, który od samego początku robi nam mnóstwo zaskakujących niespodzianek i wywraca nam życie do góry nogami. A do zdjęcia 3D zakrył się łapką i co zrobisz, jak nic nie zrobisz.

    88dad16776738.jpghttps://zapodaj.net/plik-vnXahfl4T4

    Faelwen90, potforzasta, kattalinna, Zaqwsx, Ottioli, Tigra, Podkoszulka, ultramaryna_, Mamausia, Liyss🧚🏻 lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Martineska9596 Koleżanka
    Postów: 34 90

    Wysłany: 31 sierpnia, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Jeszcze Wam pokaże mojego zgrywusa, który od samego początku robi nam mnóstwo zaskakujących niespodzianek i wywraca nam życie do góry nogami. A do zdjęcia 3D zakrył się łapką i co zrobisz, jak nic nie zrobisz.

    88dad16776738.jpghttps://zapodaj.net/plik-vnXahfl4T4


    Holika jakbym widziała swojego z pierwszych i drugich prenatalnych. O dziwo ja leżałam na leżance u lekarza też z ręką przy twarzy i się śmiał, że wiadomo po kim młody to ma. :D

    Zaqwsx, Holibka lubią tę wiadomość

    👩🏽‍💼28 👨🏽‍💼29
    🚀Start starań: marzec 2023
    💔Poronienie, puste jajo, lipiec 2023, 8 tydz.
    ❤️‍🩹Październik 2023 - ciąża biochemiczna
    🤰🏽Kwiecień 2024 - pozytywny test
    🩵19.08.2024 - badania połówkowe, czekamy na chłopca 🩵
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 31 sierpnia, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka, ja rozważam jeszcze zakup wózka kuchennego na kółkach, raskog z Ikei albo coś w tym stylu. Na podręczne higieniczne artykuły i przydasie bobasowe może się fajnie sprawdzić. Przynajmniej tak wnioskuję po kilku filmikach z tik toka 😉 jeszcze decyzji nie ma, ale pomysł do rozważenia.

    Wiara, czekamy na wieści. Już za chwilkę 😀

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 31 sierpnia, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Jeszcze Wam pokaże mojego zgrywusa, który od samego początku robi nam mnóstwo zaskakujących niespodzianek i wywraca nam życie do góry nogami. A do zdjęcia 3D zakrył się łapką i co zrobisz, jak nic nie zrobisz.

    88dad16776738.jpghttps://zapodaj.net/plik-vnXahfl4T4
    Z jednej strony fajnie jest dobrze uchwycic twarz ale z drugiej strony to przykrywanie się rączką jest takie słodkie 🥰 Czekam na swoje już bardzo. Jeszcze 3 dni. Aby chciał pokazać twarzyczkę chociaż na chwilę 😄

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 950 2516

    Wysłany: 31 sierpnia, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdziło się - czekamy na CÓRCIĘ 🩷🥰🩷 Matczyna intuicja to jednak jest magia.
    Poza tym na szczęście wszystko ok 😊 W środę połówkowe 🤞🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia, 13:50

    potforzasta, Zaqwsx, Faelwen90, Ottioli, Nomeolvides, Domi.Nika, Holibka, Murilega, Tigra, kattalinna, Podkoszulka, ultramaryna_, Aleale, Ilona.., Mamausia, KINGA89, Liyss🧚🏻, Rocky, kknn, Md1610 lubią tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 31 sierpnia, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nomeolvides wrote:

    Dziewczyny w biedrze promocja na pieluchy dada pure care, drugi produkt -80% ☺️
    Te Dada są godne polecenia?

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 31 sierpnia, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    Potwierdziło się - czekamy na CÓRCIĘ 🩷🥰🩷
    Poza tym na szczęście wszystko ok 😊 W środę połówkowe 🤞🏻
    Ale super wieści nic tylko się cieszyć.

    Tigra u mnie moje będzie 13 dzieckiem i wszystkie wychowane na pieluszkach dada🤣
    A mój bobasek od rana aktywny i kopie praktycznie dzisiaj non stop go czuję

    Tigra lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1685 1688

    Wysłany: 31 sierpnia, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Holibka, ja rozważam jeszcze zakup wózka kuchennego na kółkach, raskog z Ikei albo coś w tym stylu. Na podręczne higieniczne artykuły i przydasie bobasowe może się fajnie sprawdzić. Przynajmniej tak wnioskuję po kilku filmikach z tik toka 😉 jeszcze decyzji nie ma, ale pomysł do rozważenia.

    Też o nim myślę! Chyba te same filmiki oglądałyśmy, tylko ja na insta bo tiktok mi nie leży 😀

    @WNM gratulacje!

    @Tigra ja sady polecam. Mój starszak w nich śmigał, a w okresie pieluszkowym był mega alergikiem z silnym AZS. Skóra w okolicach pieluszkowych zawsze spoko :) Ale pieluszki wg mnie warto przetestować różne bo różnym dzieciom i rodzicom inne pasują bardziej lub mniej. Niektórzy chwalą te lidlowe, inni rossmannie, jeszcze inni zupełnie inne marki. Jest ogromny wybór. Warto też mieć zwykłe pampersy na przetestowanie.

    Tigra lubi tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 31 sierpnia, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potworzasta 13 w rodzinie?

    Wczoraj na wieczór pojadłam leśnych jagód a dzis przeleciało przeze mnie wszystko co zjadłam i caky czas jeździ po jelitach.Były przeleżane tygodnipwe ale bez pleśni.Przesadziłam?

    Holibka tak też zrobię.Z pampersa już mam próbki,pokupuje kilka z różnych firm i będę testować.Duzo potrzeba na początek?
    Zdjęcie piękne.Mój synuś pokazał sie w całej okazałości.Rączke tez miał przy buzi,ale doktor tak manewrował,że w końcu mały się odsłonił i zdjęcie jest.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia, 15:09

    Podkoszulka lubi tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 31 sierpnia, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara, super! Gratuluję dziewczynki i intuicji 😀

    Holibka, ja oglądam na FB ale to nie ma znaczenia 😉

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 31 sierpnia, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Oglądam w internecie zdjęcia dzieci uratowanych w 21 i 22 tc. Przeraża mnie to i zachwyca jednocześnie że już jesteśmy w stanie w szpitalach pomóc takim dzieciaczkom. Kiedyś na praktykach widziałam z 26tc i byłam przerażona
    Ale jak uratowanych? Obecnie granicą przeżywalności jest 23tc, a osobiście tylko raz lub dwa widziałam dziecko z końca (22+5/6), które przeżyło. Myślę, że ta granica szybko nie zostanie przekroczona, bo fizjologia (rozwój narządów) na to jeszcze nie pozwala 😊 Chyba, że była pomyłka w dacie porodu, to wtedy inna sytuacja.
    Niestety, ale 21tc to wciąż poronienie według prawa, a od 22tc mogą - o ile wyraża taką wolę - podjąć się ratowania w ogóle, ale raczej dopiero od 23tc neonatolodzy się podejmują.

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • ultramaryna_ Autorytet
    Postów: 2055 4366

    Wysłany: 31 sierpnia, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    Potwierdziło się - czekamy na CÓRCIĘ 🩷🥰🩷 Matczyna intuicja to jednak jest magia.
    Poza tym na szczęście wszystko ok 😊 W środę połówkowe 🤞🏻
    Gratuluję ❤️ Niech zdrowo rośnie 🤞
    Zasilasz naszą różową stronę mocy 😉😅

    Starania o drugie 👶 od 12.2023 / 25.01. 💔cb

    16.05. ⏸️ beta 9(10dpo) - beta 43 (12dpo) - beta 134 (14dpo)
    💊 Euthyrox, Clexane
    6.06. 4mm i ❤️ (6+5)
    28.06. 3cm 🐨 (9+6)
    23.07. 8cm, ryzyka niskie i 90% 🩷 (13+3)
    20.08. 220g dziewczynki 💕 (17+3)
    17.09. Połówkowe, 490g klusi 🤭 (21+3)
    🩺 15.10.

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 595 685

    Wysłany: 31 sierpnia, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Ale jak uratowanych? Obecnie granicą przeżywalności jest 23tc, a osobiście tylko raz lub dwa widziałam dziecko z końca (22+5/6), które przeżyło. Myślę, że ta granica szybko nie zostanie przekroczona, bo fizjologia (rozwój narządów) na to jeszcze nie pozwala 😊 Chyba, że była pomyłka w dacie porodu, to wtedy inna sytuacja.
    Niestety, ale 21tc to wciąż poronienie według prawa, a od 22tc mogą - o ile wyraża taką wolę - podjąć się ratowania w ogóle, ale raczej dopiero od 23tc neonatolodzy się podejmują.
    Moja ciocia urodziła 30 lat temu w 23 tygodniu,udało się.Już wtedy potrafili,jak sie postarali.U niej na pewno był skończony 23 .Dzis to dziecko ma swoje dzieci

    ultramaryna_, Holibka lubią tę wiadomość

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 31 sierpnia, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Ale jak uratowanych? Obecnie granicą przeżywalności jest 23tc, a osobiście tylko raz lub dwa widziałam dziecko z końca (22+5/6), które przeżyło. Myślę, że ta granica szybko nie zostanie przekroczona, bo fizjologia (rozwój narządów) na to jeszcze nie pozwala 😊 Chyba, że była pomyłka w dacie porodu, to wtedy inna sytuacja.
    Niestety, ale 21tc to wciąż poronienie według prawa, a od 22tc mogą - o ile wyraża taką wolę - podjąć się ratowania w ogóle, ale raczej dopiero od 23tc neonatolodzy się podejmują.
    Rekord uratowanego dziecka to w tym momencie bodajże 21tc( trojaczki z porazeniem). Ale dobrze mówisz że pytanie jak uratowanego. Większość pewnie do końca życia będzie się z problemami wczesniactwa męczyć 🙁

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 31 sierpnia, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Potworzasta 13 w rodzinie?

    Wczoraj na wieczór pojadłam leśnych jagód a dzis przeleciało przeze mnie wszystko co zjadłam i caky czas jeździ po jelitach.Były przeleżane tygodnipwe ale bez pleśni.Przesadziłam?

    Holibka tak też zrobię.Z pampersa już mam próbki,pokupuje kilka z różnych firm i będę testować.Duzo potrzeba na początek?
    Zdjęcie piękne.Mój synuś pokazał sie w całej okazałości.Rączke tez miał przy buzi,ale doktor tak manewrował,że w końcu mały się odsłonił i zdjęcie jest.
    No tak moi rodzice będą mieli już 13 wnuka u nas ale nas mieli 11 także to jeszcze nie koniec wnuków.

    Zaqwsx, Ottioli, Tigra, Gumcia1989 lubią tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 423 434

    Wysłany: 31 sierpnia, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potforzasta wrote:
    No tak moi rodzice będą mieli już 13 wnuka u nas ale nas mieli 11 także to jeszcze nie koniec wnuków.
    A ja narzekałam że mam ciężko z wyborem imion 😀 Pewnie też robicie tak żeby się nie powtarzały?

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 31 sierpnia, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No staramy się póki co się udaje ale już coraz ciężej o ładne imiona żeby się nie powtarzały wiadomo każdemu podoba się coś innego ale nasza 11 + 13 małych i weź wybierz

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8938 7740

    Wysłany: 31 sierpnia, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potforzasta, dla mnie mission impossible 😉 nasz będzie 10 wnukiem, nas z rodzeństwem jest 7 i jest ciężko, epizod z "ukradzionym" imieniem już był kilka lat temu 😉 ale o ile nie chciałabym żeby imiona wśród dzieci się powtarzały, tak nie mam problemu z imieniem po wujku/ cioci. Nawet chciałam po moim bracie dać, ale mężowi imię nie odpowiada.

    preg.png
  • potforzasta Autorytet
    Postów: 6357 2515

    Wysłany: 31 sierpnia, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziwo u nas rządne się nie powtarza aż dziwne nawet imiona bratowych i szwagrów się nie powtarzają także jak widać można u nas będzie Leon i też tego nikt nie nosi imienia a jak się okaże że jednak córeczka to będzie Laura i też jeszcze nie ma w sumie ja bym miała jeszcze kilka które bym mogła dać i by się nie powtórzyły także nie ma źle.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS
    13.05 Beta 4788
    20.05 7t5d mamy ❤️

    17.07 15 t 120g dzidziusia💙
    01.08 16t5d 160g synek💙
    29.08 21t3d 350g 💙
    Leoś
    preg.png
‹‹ 241 242 243 244 245 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ