X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Aleale Koleżanka
    Postów: 41 40

    Wysłany: Dzisiaj, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Tak, ja nie przechodziłam tokso i robiłam już 2 albo 3 razy (przed ciążą, do 10tc), teraz doktorek znów mi zlecił… Nie powiem, że jestem zachwycona, bo to dość drogie badanie, ostatnio znów grupa krwi i Coombs, no już w tysiącach można liczyć te koszty prowadzenia ciąży 😉 Ale zrobię, bo jakby coś było nie tak, to nie wybaczyłabym sobie, że to zignorowałam 🤷‍♀️


    no wlasnie u mnie to tlumacza tak, ze robia co 6 tygodni zeby jakby co móc szybko reagować na infekcję... Ja też nie przechodziłam i nie mam przeciwciał, testowane już miałam 2 razy... Może zrobię za miesiąc, nienawidzę pobierania krwi 😭

    początek starań 2021, pierwsze badania diagnostyczne 2022
    07.2022 amh: 0.98 fsh:17.90
    12.2022 - HyCoSy, niedrożny lewy jajowód
    08.2023 amh: 0.3
    03.2024 amh: 0.45

    29.04.2024 - pierwsze ivf początek stymulacji
    08.05.2024 - punkcja, 3 🥚
    13.05.2024 - transfer
    24.05.2024 - s-HCG 215, transfer udany

    22.07.2024 - usg genetyczne, przeziernosc karku podwyższona, 2.8..... strach
    28.07.2024 - wyniki NIPT, niskie ryzyka - ulga
    09.09.2024 - połówkowe, 323 g wszystko w normie 🎉

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: Dzisiaj, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo szczepionek to Krztusiec będzie dostępny w aptekach gemini od 1 października. Rsv od ręki tyle że kosztuje u mnie 900+ ale mniej niż tysiaczek.

    Ja jestem wiecznie dodatnia w Igg i w Igm w toksoplazmozie tak więc poza awidnoscią to już nie muszę powtarzać bo i tak to sensu nie ma od dawna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 11:53

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 594 884

    Wysłany: Dzisiaj, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    A propo szczepionek to Krztusiec będzie dostępny w aptekach gemini od 1 października. Rsv od ręki tyle że kosztuje u mnie 900+ ale mniej niż tysiaczek.

    Ja jestem wiecznie dodatnia w Igg i w Igm w toksoplazmozie tak więc poza awidnoscią to już nie muszę powtarzać bo i tak to sensu nie ma od dawna
    A wiesz czy w któryś aptekach Gemini można się od razu zaszczepić? Czy trzeba oddzielnie u lekarza wizytę załatwiać?

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • LeniweKluski Koleżanka
    Postów: 48 59

    Wysłany: Dzisiaj, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jak ogarnąć sobie te szczepienia?
    Jak rozumiem na kupno szczepionkimpotrzebnanjest recepta i po realizacji umawiam się w jakimś punkcie szczepień ( w aptekach szczepią?)? Sama dostarczam szczepionkę?
    Jeśli macie doświadczenia z poprzednich cciaz to dajcie znać jak logistycznie to ogarnąć

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: Dzisiaj, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze nie doinformowywałam się czy na krztusiec mają farmaceuci uprawnienia do wystawiania skierowań. Ja poszłam do rodzinnego i powiedziałam że chce receptę na rsv grypę i krztusiec. Poszłam i zapisałam się w kolejkę do krztuśca i jak będzie dostępna to mają do mnie dzwonić a grypę wzięłam już. Rsv z dnia na dzień można dostać z tym że ja sie chce szczepić w 34tc więc jeszcze jej nie chce w lodówce trzymać

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: Dzisiaj, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie, że krztusiec ma być refundowany od 2025? Nie wiem tylko czy to już ostatecznie klepnięte. Ale myślę, że dziewczyny z terminem na koniec stycznia - warto rozważyć, chyba że to już za późno na podanie szczepionki.

    Ja mam ciągle mętlik w głowie. Gdyby nie starsza w przedszkolu to bym się nie zastanawiała nawet, a tak ciągłe zmiany zdania. No i nie ukrywam, że cena rsv też robi swoje. Gdybym była 100% przekonana do tych szczepień to nie byłoby problemu, ale skoro mam wątpliwości to jednak kasa wpływa na decyzję.

    Jakasienka, skoro całkiem niedawno szczepiłaś się na krztusiec to nie jest tak, że jeszcze jesteś chroniona, a tym samym dziecko też dostaje przeciwciała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 13:14

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 692

    Wysłany: Dzisiaj, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakasienka rozsądna - w rozsądnej cenie. I dostępna :p

    Aleale miałam toxoplazmoze 2 razy w ciąży badaną (na NFZ). Tez nie przechodziłam nigdy.

    Mam wyniki glukozy,
    Początek 77
    Po 1h 110
    Po 2 h 88

    Wiec chyba git, poza tym ze ten ulep był obrzydliwy to czułam się Ok w trakcie badania.

    Zaqwsx, Yowelin, kattalinna, Aleale, Ottioli, ultramaryna_ lubią tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4304

    Wysłany: Dzisiaj, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie miałam toxo i badałam na razie dwa razy (po raz na trymestr) i czeka mnie jeszcze badanie w 3 trymestrze

    Domi wyniki wyglądaj super 😁

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 594 884

    Wysłany: Dzisiaj, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    A wiecie, że krztusiec ma być refundowany od 2025? Nie wiem tylko czy to już ostatecznie klepnięte. Ale myślę, że dziewczyny z terminem na koniec stycznia - warto rozważyć, chyba że to już za późno na podanie szczepionki.
    Trochę późno, bo powinno podać się szczepionkę do 36 tyg więc tuż po sylwestrze na cito musiałaby być szczepionka, ale dam znać dziewczynom z grupy lutowej, bo tam wiele z nich może się załapać na to.

    kattalinna lubi tę wiadomość

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 127 274

    Wysłany: Dzisiaj, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja toxo miałam badaną raz, ale mam przeciwciała. Drugie badanie w III trymestrze.

    Mam pytanie do dziewczyn z potencjalnym konfliktem serologicznym - podanie antyimmunoglobuliny dotyczy również pierwszej ciąży?

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: Dzisiaj, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky wrote:
    Ja toxo miałam badaną raz, ale mam przeciwciała. Drugie badanie w III trymestrze.

    Mam pytanie do dziewczyn z potencjalnym konfliktem serologicznym - podanie antyimmunoglobuliny dotyczy również pierwszej ciąży?
    Ja będę miała podawane w pierwszej ciąży. Jakoś za 3-4 tygodnie pewnie

    Rocky lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4304

    Wysłany: Dzisiaj, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, podają też w pierwszej. U mnie pewnie koło 28-30 tygodnia z tego co ostatnio mówiła lekarka

    Rocky lubi tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 587 673

    Wysłany: Dzisiaj, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ultramaryna_ wrote:
    Ilona, nie ma co porównywać dzieci między sobą, bo każde rośnie już indywidualnie, dziewczyny mają rację, że każdy dzień i tydzień robią różnicę 😊 Jedynie możesz sprawdzić wagę swojego dzidziusia na siatce percentylowej, jeśli jest pomiędzy 10 i 95 pc to jest ok 😉
    gdzie znajdę taką siatkę?

    ultramaryna_ wrote:
    Tak, ja nie przechodziłam tokso i robiłam już 2 albo 3 razy (przed ciążą, do 10tc), teraz doktorek znów mi zlecił… Nie powiem, że jestem zachwycona, bo to dość drogie badanie, ostatnio znów grupa krwi i Coombs, no już w tysiącach można liczyć te koszty prowadzenia ciąży 😉 Ale zrobię, bo jakby coś było nie tak, to nie wybaczyłabym sobie, że to zignorowałam 🤷‍♀️
    Z tego powodu chodzę do dwóch doktorów,jeden na nfz,drugi prywatnie.Na nfz robie badania bezpłatnie i takie pokazuje drugiemu.

    Wiara Nadzieja Miłość wrote:
    Dziewczyny, jeśli któraś z Was nadal nie zaopatrzyła się w rożki/beciki, to mega polecam te z Tonulkowo (nazwa marki) na Vinted. Po 40zl, miękkie, nowe, przepiękne. W dodatku ładnie zapakowane. Kupiłam 2 i jestem zachwycona jakością. Taka polecajka ode mnie 🤗
    Miekkie czy są usztywniane?

    LeniweKluski wrote:
    Co do Gaviscon, sprawdzałam właśnie skład i absolutnie nie ma w nim aluminium.
    Jak pisze producent, produkt pochodzi ze zbiorów wodorostów. W sumie to zawiera sód i wapń plus barwniki. Może w starym produkcie było to aluminium, nowa wersja go nie posiada i jest w pełni bezpieczna.
    Dziękuję za sprawdzenie,w takim razie niektóre panie w aptece wprowadzają w błąd.

    Domi.Nika wrote:
    Jakasienka rozsądna - w rozsądnej cenie. I dostępna :p

    Aleale miałam toxoplazmoze 2 razy w ciąży badaną (na NFZ). Tez nie przechodziłam nigdy.

    Mam wyniki glukozy,
    Początek 77
    Po 1h 110
    Po 2 h 88

    Wiec chyba git, poza tym ze ten ulep był obrzydliwy to czułam się Ok w trakcie badania.
    Chyba dobry wynik,chciałabym tak mieć.Zapytaj doktora,masz taki swietny metabolizm cukru lub zbyt duży wyrzut insuliny.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
    14 dpt 3800

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: Dzisiaj, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Chyba dobry wynik,chciałabym tak mieć.Zapytaj doktora,masz taki swietny metabolizm cukru lub zbyt duży wyrzut insuliny.
    Ogólnie ja miałam bardzo podobny wynik I nie doszukiwałabym siw w nim nieprawidłowości akurat 😀

    Tigra lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Wiara Nadzieja Miłość Autorytet
    Postów: 949 2516

    Wysłany: Dzisiaj, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra, miękkie, napisałam specjalnie 😉

    Tigra lubi tę wiadomość

    preg.png
    👩🏼 30 🧑🏻 28
    2023r. - rodzi się wyczekany J. (22cs) 🩵
    01.2025 - czekamy na drugi Cud 🩷⏳👶
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: Dzisiaj, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx jak wrażenia z noszenia pantalonów uciskowych? Ja od kilku dni przeglądam internet i głupieję już, zupełnie nie wiem jakie wybrać. Obawiam się, że te veera dla mnie będą za słabe już.

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 422 431

    Wysłany: Dzisiaj, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kattalinna wrote:
    Zaqwsx jak wrażenia z noszenia pantalonów uciskowych? Ja od kilku dni przeglądam internet i głupieję już, zupełnie nie wiem jakie wybrać. Obawiam się, że te veera dla mnie będą za słabe już.
    Ogólnie to nienawidzę ich. Nogi mnie nie bolały i nie miałam obrzęków więc efektu nie jestem w stanie ocenić a jeżeli chodzi o komfort to zerowy w zakładaniu ani noszeniu. Po czasie się można przyzwyczaić ale nie probowalam innych marek bo nie chce mi się już wkładać pieniędzy w ten temat. Ciężko mi coś doradzić. Ja i zwykłych rajstop nosić nie lubię 🥲

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Nomeolvides Autorytet
    Postów: 1626 4304

    Wysłany: Dzisiaj, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmienię trochę temat, ale właśnie dostaliśmy zdjęcia z sesji do wyboru i o ludzie 😍 o ile przed sesją trochę mi było szkoda kasy i chciałam przełożyć o tyle bardzo jestem szczęśliwa że zrobiliśmy no i mega zadowolona z fotografki. Teraz muszę wybrać 30 i będzie ciężko 🙈

    Generalnie zmierzam do tego że polecam! 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 15:56

    Wiara Nadzieja Miłość, Domi.Nika, Rocky, Holibka, kattalinna, Zaqwsx, Ottioli, ultramaryna_, Tigra lubią tę wiadomość

    👧🏼25 👱🏼‍♂️26
    Starania od 06.2023
    Niedoczynność tarczycy / IO / PCOS

    🍀21.04 ⏸
    🍀 22.04 beta 49 / 199 / 608 / 5739
    🍀 02.05 Dwa pęcherzyki w macicy
    🍀 15.05 Mamy dwa serduszka ♥️♥️
    🍀 27.06 NIFTY niskie ryzyka 🥺
    🍀 19.07 Synek 🩵 i Córeczka 🩷


    💊Euthyrox 100, acard

    preg.png
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 456 692

    Wysłany: Dzisiaj, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wizytę za tydzień w czwartek to oczywiście dostanę pewnie jakaś informacje nt. tego wyniku. Ale ogólnie nie znam się dlatego może trochę go wkleiłam.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8931 7736

    Wysłany: Dzisiaj, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Ogólnie to nienawidzę ich. Nogi mnie nie bolały i nie miałam obrzęków więc efektu nie jestem w stanie ocenić a jeżeli chodzi o komfort to zerowy w zakładaniu ani noszeniu. Po czasie się można przyzwyczaić ale nie probowalam innych marek bo nie chce mi się już wkładać pieniędzy w ten temat. Ciężko mi coś doradzić. Ja i zwykłych rajstop nosić nie lubię 🥲
    Komfortu w zakładaniu nie oczekuję 😉 ale w noszeniu już tak. Do obrzęków po całym dniu czy bolesności jestem przyzwyczajona bo chyba całe życie tak mam i jakoś nie powiązałam tego nigdy z krążeniem, aż do teraz. Ale żylaki mi się pojawiły już, więc zdecydowanie czas na działanie. Latem nie było szans, żebym coś nosiła, to musiałaby być dosłownie kwestia życia i śmierci, ale teraz już czuję gotowość do tematu. Choć chęci wciąż brak

    preg.png
‹‹ 298 299 300 301 302
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania prenatalne w ciąży, czym są i czy warto je robić

Pojęcie badań prenatalnych nie dla wszystkich jest zrozumiałe. Często kojarzone jest wyłącznie z inwazyjnymi badaniami prenatalnymi płodu i tym samym utożsamiane jest z ryzykiem utraty ciąży. Postrzeganie to jest zupełnie błędne. Czym zatem są badania prenatalne, kto powinien je wykonywać i czy są one bezpieczne dla dziecka?

CZYTAJ WIĘCEJ