X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2338 1893

    Wysłany: Dzisiaj, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jeszcze dopytam co do tych siatek centylowych. I właściwie ciągle się w tym gubię. Chodzi o te tygodnie ciąży. Czy jeśli byłam na polowkowych 20+1 to patrzę w tej tabeli na 20tc?
    Aplikacje pokazują, że to 21 był ale wiadomo, że medycznie pewnie chodzi o te skończone? 🙈
    I jak w ogóle mówicie innym jak pytają, który to tydzień? 🙃

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • LeniweKluski Koleżanka
    Postów: 50 60

    Wysłany: Dzisiaj, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze podaje tak jak piszesz Oliwka91.
    Czyli np mówię, że dziś jestem w 21 tygodniu ciąży a dokładniej 20+1.
    Ja to tak rozumuję, że ten 20sty tydzień się już skończył i trwa ten 21szy :)

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: Dzisiaj, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podaję dokładnie, niech sobie wybierają - dziś podawałam, że 24+5.

    Wpasowuję się w temat siatek centylowych i oczywiście, wbrew rozsądkowi, nachodzą mnie myśli, że mało... Wg dzisiejszego USG waga 682g - 18,4 paracentyl. Córka nie była duża, ja urodziłam się malutka, obie szybko nadrobiłyśmy. Wszystkie pomiary w porządku, wiem, że nie mam powodów do niepokoju, a jednak myśli próbują krążyć nie tam gdzie trzeba. Ale młody cudny, specjalnie dla siostry pani doktor walczyła, żeby zrobić kilka zdjęć i jako tako się udało 🙂

    KINGA89 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1376

    Wysłany: Dzisiaj, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u lekarza podaje 24plus3.

    A jak ktoś inny pyta to "jakoś koło 6 miesiąca 🤣"
    W pierwszej ciąży znałam dokładny tydzień, a teraz nie mam pojęcia, przed lekarzem tylko sprawdzam 🤣 zresztą ludzie i tak nie ogarniają tygodni tak samo jak potem wieku dziecka w miesiącach 😛

    Jak mnie ktoś pyta(lekarze), w którym tygodniu był poród, to też mam ten problem bo był 38+6 i nie wiem co mam powiedzieć 🤣więc mówię "38plus6" swoją drogą to nie spodziewałam się że tyle razy będą pytać, u każdego lekarza i specjalisty u którego byłam z dzieckiem 🤦🏻‍♀️ a u wielu bylam 🙈
    I za kazdym razem, że był 38+6, cukrzyca z insulina, brak postępu, złe wstawienie i CC.. dziewczyny ze starszymi dzieciakami - czy to się kiedyś skończy? 🤣 Nie chce mi się już tego za każdym razem opisywać 🤣

    @Murilega
    Te biustonosze fajnie wyglądają za taką cenę, niby na allegro można zwrócić. Może spróbuję 🤔🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 14:25

    kattalinna lubi tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: Dzisiaj, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza, mamy zatem dokładnie takie same doświadczenie z wiekiem dzieci/ ciąż 😉 a dziś jeszcze, poza tygodniem urodzenia córki, byłam pytana o jej wagę. Mam koleżankę, która nigdy nie pamięta dat urodzenia swoich dzieci, tygodnie i wagi to już wyższy level 🤣

    Edit:
    Beza, jak widać po mojej szesciolatce, raczej nie za prędko 😉 ale u nas pytania ponownie pojawiły się dopiero z okazji ciąży z bratem. Do specjalistów na szczęście za bardzo nie mieliśmy okazji chodzić, a przy standardowych wizytach nikt nie pyta o takie rzeczy. Jest dla Ciebie nadzieja 😂

    Btw moja córka z 38+4, cukrzyca z insuliną 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 14:22

    Beza27 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1376

    Wysłany: Dzisiaj, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kattalinna
    🤣🤣
    A no tak, jeszcze waga ale w sumie to dopiero teraz przy ciąży na każdej wizycie mnie ginekolog pyta o wagę pierwszego synka przy porodzie.
    A poza tym to już nie pamiętam kiedy ostatnio 🤔 więc to się skończyło , jest nadzieja. Nie no chyba jak już będzie nastolatkiem, to nie będzie to aż tak istotne 🤣🤣
    Ee to ja narazie wszystko z pamięci waga, pesel.itp. ostatnio nawet myślałam czy mój mózg ogarnie podwójnie, żeby pamiętać jescze datę, tydzień, wagę i pesel drugiego 🤣

    kattalinna lubi tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 149 242

    Wysłany: Dzisiaj, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:

    @Kinga super brzusio i wcale wielka nie jesteś. Powiedziałabym że raczej drobna, a na pewno szczupła plus ekstra słodka kulka z przodu 😀

    Tak mi dobrze, tak mi mów. :D To bardzo pociesza.

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Oliwka91 Autorytet
    Postów: 2338 1893

    Wysłany: Dzisiaj, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki 😁 zgodnie z moją matematyczną logiką 23+1 to już leci 24 tydzień. Ale wiadomo, nie będę się kłócić z tym 🤣 też zawsze mówię u lekarza dokładnie czyli np 20+1.

    Starania od 09.2020

    🔥2024🔥ivf start!
    04.2024 FET 4bb
    7dpt ⏸️ beta 64,1 🥹🥰
    9dpt beta 122 🙏
    11dpt 321 ❣️
    15dpt pecherzyk w macicy 🍀
    29dpt jest 💗🥹

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 149 242

    Wysłany: Dzisiaj, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LeniweKluski wrote:
    Czyli np mówię, że dziś jestem w 21 tygodniu ciąży a dokładniej 20+1.
    Ja to tak rozumuję, że ten 20sty tydzień się już skończył i trwa ten 21szy :)

    Też tak to rozumiem i tak też pokazuje mi ciążowa aplikacja, że jak mam np. 22+4 to mam w niej napisane "tydzień 23".

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 14:43

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 128 274

    Wysłany: Dzisiaj, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym wiekiem ciąży to w ogóle jakaś matematyczna porażka 🤯 40 tygodni = 9 miesięcy? 😳

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8936 7739

    Wysłany: Dzisiaj, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky, to faktycznie jest jak wiedza amatematyczna 😉 jedna z moich apek podaje, że jestem w 6 miesiącu kalendarzowym, ale 7 miesiącu ciąży. Miesiąc ciążowy to zawsze 28 dni - w sumie jest ich 10 😉

    Zwykłym ludziom na szczęście wystarczy informacja, że to szósty miesiąc, ewentualnie drugi trymestr albo druga połowa ciąży.

    preg.png
  • LeniweKluski Koleżanka
    Postów: 50 60

    Wysłany: Dzisiaj, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky wrote:
    Z tym wiekiem ciąży to w ogóle jakaś matematyczna porażka 🤯 40 tygodni = 9 miesięcy? 😳


    Miesiąc ciążowy to 28 dni, bo tyle trwa „książkowy” cykl. Czyli wychodzi 10 miesięcy ciążowych/ksiezycowych a 9 kalendarzowych/slonecznych.

    Holibka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Murilega Autorytet
    Postów: 598 897

    Wysłany: Dzisiaj, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beza27 wrote:
    Ja u lekarza podaje 24plus3.

    A jak ktoś inny pyta to "jakoś koło 6 miesiąca 🤣"
    W pierwszej ciąży znałam dokładny tydzień, a teraz nie mam pojęcia, przed lekarzem tylko sprawdzam 🤣 zresztą ludzie i tak nie ogarniają tygodni tak samo jak potem wieku dziecka w miesiącach 😛

    Jak mnie ktoś pyta(lekarze), w którym tygodniu był poród, to też mam ten problem bo był 38+6 i nie wiem co mam powiedzieć 🤣więc mówię "38plus6" swoją drogą to nie spodziewałam się że tyle razy będą pytać, u każdego lekarza i specjalisty u którego byłam z dzieckiem 🤦🏻‍♀️ a u wielu bylam 🙈
    I za kazdym razem, że był 38+6, cukrzyca z insulina, brak postępu, złe wstawienie i CC.. dziewczyny ze starszymi dzieciakami - czy to się kiedyś skończy? 🤣 Nie chce mi się już tego za każdym razem opisywać 🤣

    @Murilega
    Te biustonosze fajnie wyglądają za taką cenę, niby na allegro można zwrócić. Może spróbuję 🤔🤔
    No wlanie zamówiłam, jutro mają być. Zobaczymy czy będę zwracać 😅

    Starania od maja 2023
    Nawracajace ciąże biochemiczne 🙁

    22.05 ⏸️
    24.05 252.00
    28.05 1884.00, jest pęcherzyk ciążowy 🍀
    13.06 7.25mm, jest ❤️
    18.07 USG, NIPT- 5.5cm zdrowego chłopczyka 💙
    19.09 połówkowe

    Leki: Acard, Duphaston,

    preg.png

    homozygota MTHFR c. 1286A>C, heterozygota PAI1
    ANA: typ ziarnisty, 1:320, immunoblot ANA3 ujemny
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1022 1376

    Wysłany: Dzisiaj, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega wrote:
    No wlanie zamówiłam, jutro mają być. Zobaczymy czy będę zwracać 😅
    Koniecznie daj znać ☺️

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 459 696

    Wysłany: Dzisiaj, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Murilega czekamy na recenzje.

    Ja się chyba przeziębiłam, może wczoraj te 2 h w siedzenia w przyszpitalnej przychodni podczas glukozy mnie załatwiły i tam coś złapałam :/ No cóż leżę i będę odpoczywała mama nadzieje że się nie rozkręci.

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 149 242

    Wysłany: Dzisiaj, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:

    Ja się chyba przeziębiłam, może wczoraj te 2 h w siedzenia w przyszpitalnej przychodni podczas glukozy mnie załatwiły i tam coś złapałam :/ No cóż leżę i będę odpoczywała mama nadzieje że się nie rozkręci.

    Łączę się w bólu. Byłam dzisiaj u lekarza z przeziębieniem i infekcją zatok. Pani doktor spokojnie wysłuchała, wzdychnęła sobie i powiedziała:

    - Z tego, co mogę zaproponować, to sól hipertoniczna...

    Kurtyna.

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1684 1687

    Wysłany: Dzisiaj, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do czekających na recenzję :)

    @Domi zdrowia, oby się rozeszło.

    Ja mam dziś kiepski dzień. Ciągle mi się odbija i mam niesmak w ustach. Nie jest to zgaga, a raczej „coś mi siedzi na żołądku”. Do tego spowolnienie mózgu, blokada twórcza (kreatywność to moje narzędzie pracy) i okropna senność. Czy tak już będzie do końca ciąży?

    z innej beczki: chyba jutro skoczę na krzywą. W moim przypadku robi się już trochę późno na to badanie. Nie minie mnie, a na tygodniu szkoda mi przedpołudnia no i nie chce mi się szefa pytać. Może namówię męża żeby mi potowarzyszył 🤣

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
‹‹ 299 300 301 302 303
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ