X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Termin STYCZEŃ 2025
Odpowiedz

Termin STYCZEŃ 2025

Oceń ten wątek:
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 427 435

    Wysłany: Dzisiaj, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stanik super leży. Widać też od razu że wygodny i ładnie zbiera 😀 Az by się chciało przez kilka dni miec duże piersi zeby sie moc zaprezentować w takim. 🤣 U mnie byłby trochę nad wyraz do moich mikopiersi. Nie wiem co będzie podczas karmienia ale trudno mi sobie wyobrazić że coś mogłoby być dla mnie niewygodne. Czy piersi jeszcze rosna przed samym porodem czy wszystko się dzieje jak już puchną od mleka? 😀
    Chłopcy rodzą się mniejsi ale nie sadze ze są słabsi. To takie ludowe historie jak dla mnie. Nie widzę sensu żeby natura tak wymyślała 😀
    Co do chłopców za to statystycznie udowodniono że przez to że plemniki meskie są szybsze to jest większa szansa na chłopczyka z IVF. Jestem strasznie ciekawa czy uda mi się w takim razie kiedyś córa 😀 Mam nadzieję że doświadczony embriolog wybierze mądrze. Często mnie nachodzą rozkminy jaka jest plec drugiego mrożaczka i czy się przyjmie 😂

    Holibka powodzenia na krzywej. Co do brzuszka to ja zawsze byłam giętka i się potrafiłam w różne pozycje zgiąć a teraz powoli czuję opory przy różnych czynnościach. Trochę to denerwuje a to dopiero początek 😀 Mąż mnie wczoraj z łóżka sturliwał jak mi się brzuch napiął 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 07:12

    Holibka lubi tę wiadomość

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1688 1690

    Wysłany: Dzisiaj, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee dobra ta glukoza cytrynowa! Smakowała mi, trochę się nią najadłam także chyba będzie dobrze :) Ludzi full w labo ale wzięli mnie jako pierwszą i zaraz po badaniu uciekłam siedzieć w swoim samochodzie.

    Liyss🧚🏻, kattalinna lubią tę wiadomość

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9854

    Wysłany: Dzisiaj, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Eee dobra ta glukoza cytrynowa! Smakowała mi, trochę się nią najadłam także chyba będzie dobrze :) Ludzi full w labo ale wzięli mnie jako pierwszą i zaraz po badaniu uciekłam siedzieć w swoim samochodzie.

    Kciuki za wynik! Mi babeczka nie pozwoliła chodzić tylko do WC i powiedziała, że pod żadnym pozorem mam nie iść spać 😂

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Liyss🧚🏻 Autorytet
    Postów: 5293 9854

    Wysłany: Dzisiaj, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Witam się dziś na mojej studniówce! 100 dni do planowanego terminu porodu 🥹 Nie mogę się doczekać rozpakowania 🎁

    Miłego dnia!

    Holibka, KINGA89, kattalinna, Rocky, Mamausia, Nomeolvides lubią tę wiadomość

    Nadzieja to początek wszystkiego✨

    11cs 🍀
    19.04 12dpo ⏸️
    19.04 beta 122,90 🤞🏻
    22.04 beta 578,60 🤞🏻
    09.05 pierwsza wizyta 0,58 cm bobo z bijącym serduszkiem 🥹
    28.05 nasz maluszek ma 2,46 cm 🐣
    17.06 bobuś ma już 6 cm 😍 🩷?
    26.06 badania prenatalne, zdrowe bobo ma już 7,24 cm 🥹 🩷?
    10.07 wszystko dobrze u bobo🥹🩷?
    24.07 mała akrobatka waży 212g 😍
    06.08 córeczka waży 317g 🥰
    21.08 II badania prenatalne, malutka waży 481g i wszystko ok 🥹
    03.09 nasza kuleczka waży 639g 🥰
    🔜 01.10 kolejna wizyta
    🔜 16.10 III badania prenatalne

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 427 435

    Wysłany: Dzisiaj, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibka wrote:
    Eee dobra ta glukoza cytrynowa! Smakowała mi, trochę się nią najadłam także chyba będzie dobrze :) Ludzi full w labo ale wzięli mnie jako pierwszą i zaraz po badaniu uciekłam siedzieć w swoim samochodzie.
    Uważaj żeby Cie nie przyłapały że poza placówkę wychodzisz 😀 Moje koleżanki nie raz kogoś wypraszaly z badania za to 😅

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • KINGA89 Ekspertka
    Postów: 151 249

    Wysłany: Dzisiaj, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaqwsx wrote:
    Chłopcy rodzą się mniejsi ale nie sadze ze są słabsi. To takie ludowe historie jak dla mnie. Nie widzę sensu żeby natura tak wymyślała 😀

    No patrz, a ja znowu wyczytałam, że:
    "W większości przypadków chłopcy rodzą się więksi od dziewczynek (z tego względu, że płód męski szybciej rozwija się w trakcie ciąży), niejako zmuszając matkę już na etapie ciąży do dostarczenia męskiemu płodowi większej ilości składników odżywczych [5]. Co więcej, w okresie laktacji synowie stymulują u matki produkcję bardziej kalorycznego i wartościowego pokarmu, dzięki któremu możliwy jest ich intensywniejszy rozwój fizyczny [6].".

    Źródło: https://nauka.uj.edu.pl/aktualnosci/-/journal_content/56_INSTANCE_Sz8leL0jYQen/74541952/141339350

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 08:42

    Holibka, Zaqwsx lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8939 7743

    Wysłany: Dzisiaj, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam w styczniu czy chłopcy rodzą się mniejsi 😉 póki co, Stefan idzie raczej równo z siostrą, nie mam nic przeciwko temu, żeby tak było też w dalszym ciągu.

    Pozdrawiam z pociągu do Gdańska 😀

    Rocky, Holibka, Zaqwsx lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 131 278

    Wysłany: Dzisiaj, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @zaqwsx ja urodzę córeczkę po IVF 🙂

    Zaqwsx lubi tę wiadomość

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Beza27 Autorytet
    Postów: 1023 1378

    Wysłany: Dzisiaj, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skusilas mnie na to momcozy i kupiłam w nocy 🤪 wątpię w powodzenie tej akcji. Wzięłam 2XL plus i mam nadzieję że miseczka będzie dobra. Obwód na pewno za duży ale zwęże najwyżej, ważniejsza dla mnie miseczka ale i tak wątpię 🙈🙈

    Holibka lubi tę wiadomość

    8cs o drugiego maluszka ❤️
    14dpo beta-HCG 478,81 mIU/ml 🥹
    16dpo beta-HCG 994,05 mIU/ml 💚
    6+4 - zarodek 8,9mm i 💗
    9+2 - 2,33cm i 💗 190 ud/min
    12+6 - 6,68cm i 💗 158 ud/min

    preg.png

    👩🏼30l 👱🏼‍♂️32l

    Mały cud 2021 ❤️ (13cs)
  • Domi.Nika Autorytet
    Postów: 463 710

    Wysłany: Dzisiaj, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Holibko to jest xl i moje aktualne wymiary (104 x 90) przed ciąża miałam ok . 4 cm mniej pamietam z pomiarów do sukni ślubnej. Mniejszy L myśle ze byłby dobry na te wymiary ale patrzę pod katem laktacji.

    Holibka lubi tę wiadomość

    ona 28
    on 31

    preg.png
  • Mamausia Autorytet
    Postów: 702 1462

    Wysłany: Dzisiaj, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi.Nika wrote:
    Dobra wrzucę fotkę ale z linku bo trochę się wstydze 😂 ale może komus się przyda. Przed ciąża nosiłam jakieś 75 E albo 60 F zależy jaka marka wiadomo, myśle że byłby za duży przed ciążą. Teraz jest git, poszerza się wiec myśle że na laktację starczy ale kto wie jak to będzie kiedy będę miała mleko w piersiach. Bo ja nie wiem 😅 miękki nic nie uwiera nic się nie zwija jest nawet wygodniejszy niż taki top sportowy bo bardziej podtrzymuje te piersi które już są ciężkie. Rozmiar XL, zapięty na ostatnia „zasówkę”. Teraz w obwodzie pod piersiami mam 90 a w piersiach 103/104 coś takiego.

    I leży tak : https://zapodaj.net/plik-ZaEfySUNry


    To u Ciebie wygląda dużo subtelniej i delikatniej niż na stronie - możesz reklamować 😊 dopiero po zobaczeniu zdjęcia się nad nim zastanawiam. Dziękuję

    👩🏼 37 lat 🧔🏻41 lat

    👦🏼👧🏼 bliźniaki 2012
    👧🏻 córeczka 2019

    6.12.23 II 10dpo - beta 10 ,dobre przyrosty
    21.12.23 usg puste jajo
    4.01.24 indukcja - poronienie 💔beta 52965

    08.05.2024 II - 11dpo beta 23
    10.05.2024 beta 98💚progesteron 52,80ng
    16.05.2024 - beta 2464
    22.05.2024 - 1 usg 'tylko' pęcherzyk ciążowy
    24.05.2024 - beta 26709
    28.05.2024 wizyta mamy wyczekane ❤
    11.07.2024 prenatalne 7,5cm zdrowego bobasa

    preg.png
  • Holibka Autorytet
    Postów: 1688 1690

    Wysłany: Dzisiaj, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Zaqwsx powiedziałam od razu że idę siedzieć do auta na parkingu, pozwoliły. Ale pytałam o przepicie drina i zabroniły nawet ust płukać. Na szczęście nie miałam takiej mocnej potrzeby bo ta cytrynowa lemoniada była ok.

    @Kinga ciekawe info! Czyli jak zawsze faceci eksploatują kobiety ile wlezie 🤪 od poczęcia. Ale mówię to z przymrużeniem oka. Bo dzieci są tak różne.

    @Domi dzięki za info!

    Przeżyłam pierwszy etap, jeszcze godzinka i wolność :) kończę właśnie robić ofertę, trochę popracowałam, słucham książki (Jack Reacher - Poszukiwany - póki co polecam, jest synchrobook na Legimi). Męża nie brałam bo chciałam podgonić robotę, a jemu dać więcej czasu spędzonego z synem bo obaj stęsknieni za sobą.

    🙋🏻‍♀️ 37.
    👦🏼 7.11.2017 - zdrowy, kochany syn❣️4380 g, 62 cm, 10/10, CC - brak postępu porodu
    👼🏻 26.09.2019 - ur. 37 tc. Przepuklina mózgowa, CC planowa

    preg.png
  • Rocky Ekspertka
    Postów: 131 278

    Wysłany: Dzisiaj, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Holibka, dzielnie się trzymasz 💪

    Wrócę do tematu wagi, za co z góry przepraszam, bo niezbyt wdzięczny wątek na weekend 🤦‍♀️

    3 tygodnie temu wróciłam z urlopu i od tego czasu waga cały czas w miejscu - od „sprzed ciąży” jestem jakieś 2-2.5 kg na plusie. Trochę mnie to dziwi, bo Malutka caly czas rośnie, brzuchol też. Lekarz mówił, żeby się nie martwić, ale jakoś nie daje mi to spokoju 🤷‍♀️

    👩🏻 37l. 🧔🏻 43l.

    Starania od 05.2021
    12.2023 start IVF
    05.2024 - 3 transfer ✅

    17.05 ⏸️
    05.06 mamy ❤️ (6+5)
    15.07 6.1 cm zdrowego bobasa (12+3)
    16.09 410g, it's a Girl! 🩷 (21+3)

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 427 435

    Wysłany: Dzisiaj, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky wrote:
    @zaqwsx ja urodzę córeczkę po IVF 🙂
    Bo to wszystko statystyka. 45% do 55% bodajże. Mała różnica ale jakaś istotna statystycznie im wyszła 😀 Rodzicom to opowiadałam po transferze bo czułam że oni woleliby wnuka niż wnuczkę, ja z kolei dziewczynkę chciałam na start 😅 Ale tacie tą ciekawostką zrobiłam dzień wtedy.

    Holibka śmiesznie tak że co punkt to inne zasady. Ogólnie to miałam mądre koleżanki ale one to pic pozwalały a chodzić wcale. Ogólnie to jedno i drugie ma marginalne przełożenie na wynik, ale można było się nieźle u nas wkurzyć jak ktoś se gdzieś poszedł i taka moja koleżanka kasowała mu badanie po godzinie siedzenia ( dla mnie akurat picie czegoś takiego na czczo w ciazy to dramat). Mogłyby punkty w całej Polsce miec jednolite zasady, byłoby łatwiej 😀

    Ja was pozdrawiam z Warszawy za którą zdążyłam się po roku stęsknić. Mam dzisiaj do obskoczenia milion swoich miejsc. Martwiłam się o kota, który tutaj dorastał ale od roku nie bywał czy będzie przestraszony ale poza tym że do rana był bardzo podjarany i robił wszystkie swoje stare aktywności to teraz leży spokojnie w starym ułożeniu. Aż mi się łezka w oku kręci że jest taki spokojny. Kot był moja odskocznią w nieudanych staraniach i przerzuciłam na niego dużo uczuć i mocno potrafię przeżywać jak coś mu się dzieje złego😅

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
  • Zaqwsx Autorytet
    Postów: 427 435

    Wysłany: Dzisiaj, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocky wrote:
    @Holibka, dzielnie się trzymasz 💪

    Wrócę do tematu wagi, za co z góry przepraszam, bo niezbyt wdzięczny wątek na weekend 🤦‍♀️

    3 tygodnie temu wróciłam z urlopu i od tego czasu waga cały czas w miejscu - od „sprzed ciąży” jestem jakieś 2-2.5 kg na plusie. Trochę mnie to dziwi, bo Malutka caly czas rośnie, brzuchol też. Lekarz mówił, żeby się nie martwić, ale jakoś nie daje mi to spokoju 🤷‍♀️
    U mnie waga stoi od 4 tygodnia 2 trymestru. Przez pierwszy przytyłam 3 kg i w te 4 tygodnie drugiego też 3. Jestem 6kg na plusie przy wzroście 162 ważę 61,5 kg i myślę że tak zostanie bo jest to zdrowy zapas żeby organizm energię czerpał dla dzieciaczka który jest w środku siatki centylowej i rowno idzie. Brzuch z dnia na dzień większy. Zaczyna wyglądać tak ładnie ale jednocześnie trochę orzeszkadza. Jak założę sukienkę to się czuje kobieco a jak dresik i tshirt to jak taki żul spod sklepu który przesadzał z dietą piwną 😆

    Edit. Z tym zostanie to jednak przesadziłam bo liczę na przytycie 14kg... 🤣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: Dzisiaj, 09:30

    👩26🧔26
    3x inseminacje
    4x IVF
    12 transferowanych zarodków

    preg.png
‹‹ 301 302 303 304 305
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ