🐺 Wilcze Dzieciątka🤰🏼✨
-
WIADOMOŚĆ
-
I dzień dobry we wtorek 🌸
W którym tygodniu robiłyście pierwsze prenatalne? Na ten moment mam umówione na 12tc, do dobrego lekarza, który diagnozował mi endometrioze. Myślę czy nie przestawić ich tak, aby była szansa na wynik Panoramy.
Jeżeli się potwierdzi, że próbki wysyłają do stanów na początku tygodnia to chyba jednak się wstrzymam do 26maja (wtorek) i będę wtedy w 10+6 (dzięki @PaulinKA za podzielenie się informacjami 🌸). Rozważam przesunięcie prenatalnych tak, aby mieć na nie wynik Panoramy...nie wiem czy to ma sens, na razie sobie luźno rozkminiam 🤭
Podzielicie się swoim doświadczeniem? 😘Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 09:01
♀️ 90' ♂️ 90'
Starania o pierwsze 🤱od 10.2023 Klinika od 09.2024
❌Cukrzyca HbA1c 01.26 6,75 ➡️ 03.26 6,34 ➡️ 05.06 6,02 💪
❌USG Endometriozy 🗓️ 09.25 - endometrioza
AMH 1,720 🗓️10.25
03.26 1 Transfer ❄️
❄️❄️ na zimowisku
5dpt ⏸️ beta 39,9 8dpt 215 11dpt 794 14dpt 3501 17dpt 11257
18.04 mamy GS 🫧
24.04 2,5 mm jest ❤️
28.04 ostatnia wizyta w klinice 🥳
07.05 1.93 cm Misia 🥹
22.05 4,03 cm 🍓
03.06 6,20 cm ❣️USG prenatalne 🌸
12.06 7,09 cm 🩷

-
Sylaada ja byłam 12+2, ale wyszłam z nich 13+0 🤣 raczej celowałabym po 12+0, bo im większy bobas tym wszystko lepiej widać. W pierwszej ciąży (też) byłam 13+0 😊
Krysiu o rety, 3 tygodnie to możesz mieć niespodziankę na dzień mamy 🥹 już wiesz już czy cc czy SN? 😁 ja aktualnie kieruje się ku cc, bo na ostatnim USG głowa wyszła 2 tygodnie większa. Po Twoich wiadomościach o tym że stresujesz się że Twój bobas jest za duży przez jakąś chorobę - też zaczęła się stresować że mój ma wodogłowie czy coś. Ale zaufam ze lekarz mnie poinformuję jeżeli będzie coś nie tak. Samej nie ma co googlować. Afirmuje że zarówno Twój jak i mój bobas jest po prostu ZDROWYM tylko długim i dorodnym chłopakiem ❤️
Sylaada lubi tę wiadomość
12/2022 42tc (cc) 🩵
02/2025 6tc 💔
08/2025 8tc 💔
02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
11.03 0.64cm🐞 + ❤️
16.03 1.30cm 🐝
26.03 2.36cm 🐌
09.04 4.47cm 🦋
22.04 6.74cm 🩵
30.04 8.40cm 🐥
11.05 130g 🦔
25.05 254g 🐿️
08.06 311g 🩵
Ona
❗️ cross-match 36,6%
⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero
✅ HLA-C1, anxa5, kariotyp, KIR Bx (brak 2DS3), ana1+, ana3-, antytrombina III, białko c&s, APS, cd56, cd138
💊euthyrox 50, jod, modulator homocysteiny, wit C+Zn, omega3, wit D, probiotyki, desloratadyna, encorton, prograf, progesteron
On
✅ HLA-C1, kariotyp, anxa5
✅Morfologia (4%), fDNA (13%), HBA (88%)

-
@Sylaada no ja tez celowałam zeby miec Panoramę na prenatalne a wyszlo tak ze mialam usg, pappe i jeszcze czekałam na Panoramę xD no trudno, samo usg juz wprowadza duzo spokoju do ciazy...❤️
zgadzam sie z biochemiczka, lepiej po 12 tc, zatem twoj termin mysle ze jest ok! Jesli to dobry lekarz i nie ma terminów pozniej to chyba bym tak zostawiła.
Poza tym jesli pozwalają sie zapisywać na taki termin to nie ma co za mocno rozkminiać, tak mysle.
Ja polowkowe mam jakos 19+6 bo potem po prostu czasowo mi nie pasuje sie zgrać z tym lekarzem , choc wiem ze wiele kobiet robi bliżej 21 tc. No trudno, jestem w zakresie, niech sie lekarz wysili z mierzeniem dzidzi😉
Sylaada lubi tę wiadomość
-
Biochemiczka wrote:Sylaada ja byłam 12+2, ale wyszłam z nich 13+0 🤣 raczej celowałabym po 12+0, bo im większy bobas tym wszystko lepiej widać. W pierwszej ciąży (też) byłam 13+0 😊
Krysiu o rety, 3 tygodnie to możesz mieć niespodziankę na dzień mamy 🥹 już wiesz już czy cc czy SN? 😁 ja aktualnie kieruje się ku cc, bo na ostatnim USG głowa wyszła 2 tygodnie większa. Po Twoich wiadomościach o tym że stresujesz się że Twój bobas jest za duży przez jakąś chorobę - też zaczęła się stresować że mój ma wodogłowie czy coś. Ale zaufam ze lekarz mnie poinformuję jeżeli będzie coś nie tak. Samej nie ma co googlować. Afirmuje że zarówno Twój jak i mój bobas jest po prostu ZDROWYM tylko długim i dorodnym chłopakiem ❤️
Ja dalej nie biorę pod uwagę nic innego niż Cc 😂 jutro mam wizytę, na której chce już skierowanie na cc i pojechał do szpitala ustalić szczegóły...
Nie chcialam Was straszyć dziewczyny...
Duże dzieci się zdarzają, mój mlody też taki byl i wtedy się tym nie przejmowałam...
Teraz chodzi o konkretną wadę, ktora powoduje te jelita... i wtedy jednym z objawów jest zbyt duża masa...
Ann35, Biochemiczka lubią tę wiadomość
27tc+3 - 😢 [*] 11.20
37tc+3 - 🌈
6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
3tc+4 💔
39+0 🌈🩵


_ _ _
X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️
23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
_
04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
06.07.24 💔
_
05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
11.10.24 cp 💔
___________
02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
22.03.25 - PGTa ❌️
___________
30.04.25 - 3️⃣IVF
24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵
❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB
"Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić" -
Sylaada- ja miałam 1. prenatalne 12+1, byłam już po FeliaTest, ale dzień po krwotoku, więc dalej stresik pozostawał.
Krysiu - też się nastawiam na opcję CC, chociaż nie mam do niej wskazań (jeszcze).
Jestem prawie tydzień po 3. prenatalnych. Z maluszkiem wszystko ok, dalej się utrzymuje w 30centylu. Biochemiczko - moja dzidzia też ma dużą głowę 😁 i niby jest proporcjonalna. Wierzę lekarzom.
📆Jaszczureczko kochana, 19.05 mam kolejne USG.
I zrobiłam badania dla dr Jarosz. Całą koagulologię już mam rozjechaną, zastanawiam się czy doktor nie zwiększy mi dawki heparyny. 😔
Ostatnio już zaczynam się gorzej czuć, a pogoda taka cudowna, że aż serce ściska, że nie tryskam energią.
Dobrego dnia, kochane 🩷
Sylaada, Jaszczureczka, Motylek93 lubią tę wiadomość
♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia
IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌
IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓
"Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

-
Krysiu o której masz wizytę ? Mam nadzieje, ze już się dowiesz konkretnie kiedy poród 😄✊🏼Krysia1411 wrote:Ja dalej nie biorę pod uwagę nic innego niż Cc 😂 jutro mam wizytę, na której chce już skierowanie na cc i pojechał do szpitala ustalić szczegóły...
Nie chcialam Was straszyć dziewczyny...
Duże dzieci się zdarzają, mój mlody też taki byl i wtedy się tym nie przejmowałam...
Teraz chodzi o konkretną wadę, ktora powoduje te jelita... i wtedy jednym z objawów jest zbyt duża masa...
Co do badania Nipt, ja miałam w 10+6 w obecnej ciąży. Frakcja chyba 9 była. W poprzedniej z T13 miałam w 11+6 i frakcja wynosiła 14.
Doczekać się jutra nie mogę. Misia mi daje mocno popalić kopniakami przez ostatnie dni 😵💫
Ale zgaga jakby mniejsza w nocy, 😄Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja, 16:56
Sylaada lubi tę wiadomość
👩🏻 36 🧑🏻🦱 32 🇩🇪 HH
11.07.2011- 👼🏼 🩷🖤14tc
11.06.2012- 👧🏼 🩷🌈40+6 4210g 61cm
13.03.2019- 👦🏼 💙38+6 3720g 51cm
13.05.2025- 👼🏼 🩷 🖤14+3tc T13
08.06.2026- 👧🏼 🩷🌈 39+3 3740g 53cm
———————————————————
Szczęśliwi w komplecie 🩷 -
Ann35 wrote:Krysiu o której masz wizytę ? Mam nadzieje, ze już się dowiesz konkretnie kiedy poród 😄✊🏼
Co do badania Nipt, ja miałam w 10+6 w obecnej ciąży. Frakcja chyba 9 była. W poprzedniej z T13 miałam w 11+6 i frakcja wynosiła 14.
Doczekać się jutra nie mogę. Misia mi daje mocno popalić kopniakami przez ostatnie dni 😵💫
Ale zgaga jakby mniejsza w nocy, 😄
O 18, więc do szpitala z papierami pewnie pojedziemy dopiero w czwartek...
Wizytę mam późno, bo dopiero o 18... Tak logistycznie łatwiej żebyśmy mogli razem jechać...
Mi mlody też się porządnie tam kręci... a zgage mam tylko wieksza, momentami już nawet leki niewiele pomagają...
Trzymam kciuki za Twoja Wizytę ✊️
27tc+3 - 😢 [*] 11.20
37tc+3 - 🌈
6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
3tc+4 💔
39+0 🌈🩵


_ _ _
X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️
23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
_
04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
06.07.24 💔
_
05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
11.10.24 cp 💔
___________
02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
22.03.25 - PGTa ❌️
___________
30.04.25 - 3️⃣IVF
24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵
❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB
"Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić" -
Sylaada - ja mialam termin pobrania veracity dobrany przez lekarza wlasnie tak żeby probka miala odpowiednia ilosc frakcji plodowej, kurier ją zdazyl zabrac i zeby wynik wplynal w dniu prenatalnych. Mòj lekarz to zwolennik przychodzenia chwile pozniej na badania niż za szybko I prenatalne mialam teraz w 13+0tc
Sylaada, Kaliope, Biochemiczka lubią tę wiadomość
2025
2025 - 39w3 | 3390g
----
2024
2024.11 - poronienie chybione 14w
2024.09 - 37dc II
2024.07 - biochem
----
2023 - 40w4 | 3280g
2022 - 40dc II
----
Hashimoto i insulinooporność:(Metformina 2x850 ; Q-10 ; Folian ; B12 ; NAC ; R-ALA ; Wit D, C, E; DHA)
----
2021 - 41w2d | 3730g
2020
2020.07 FET >29dpt ❤
2020.06 I IVF > 1 zarodek w 3 dobie
2020.01 4 IUI - biochem
2019 - 1-3 IUI (puste jajo płodowe, 2x biochem)
2018 - pierwsza wizyta w klinice
2016 - początek starań -
Dziś skończyłam 36tc 🫣😱 ja nie wiem kiedy to minęło. Torba spakowana czeka a my odliczamy dni do spotkania z Lilusia 🩷😍🥹
Sylaada, Kaliope, Jaszczureczka, Aksandra, Ann35, Motylek93, Biochemiczka, Piret, M93, pelnawiary, Julia24 lubią tę wiadomość
👩🏻96 🧔🏽♂️92 👦🏼 F 2014 👦🏽 J 2016
04.25 ciąża biochemiczna 💔
27.08 🩸 29.08 CLO 3-7 dc💊
23.09 ⏸️ 8/9 DPO Kropusiu zostań z nami 🌈 14cs 10DPO HCG 90,4 PROG 29,300 12DPO HCG 360 + 288,9% PROG 31 14DPO HCG 922 + 146,7% 17DPO HCG 3659 +150,7% PROG 23,100 02.10 mamy pęcherzy 8,2 mm 🥰 niestety torbiel na lewym jajniku 3 cm 07.10 jest mały miś 🐻 1,9mm
16.10 (7+4) miś 🐻 ma 1,03 cm z 03.11 (10+1) miś 🐻 ma 2,79 cm ❤️
12.11 Nifty Pro 🧬⏳18.11 zdrowa dziewczynka 🩷
17.11 (12+1) miś 🐻 ma 5,16cm
20.11 (12+4) prenatalne księżniczka 👑 ma 6,16 cm ryzyka niskie
07.01 (19+3) Księżniczka 🩷 ma 259g
22.01 (21+4) Połówkowe 🩷 ma 432g
16.02 (25+1) Księżniczka ma 673g
17.03 (29+2) III prenatalne 🩷ma 1299g
13.04 (33+1) Księżniczka 🩷 ma 2065g

23.05 15:25 3515g -
Ja tylko z doskoku. Badania prenatalne dają najbardziej miarodajny wynik w okolicach 12 tygodnia. Nie tylko te z krwi, ale również obrazowe. Lekarze przeważnie celują w środek okienka- na wypadek, gdyby wyliczona data zapłodnienia jednak się różniła o kilka dni i tutaj jest pies pogrzebany.
Zawsze do analizy bierzemy całość. Ryzyka obliczone z sono oraz wywiadu medycznego i tak są zawsze korygowane.
W 100% zgadzam się z Jaszczureczką.
Aksandra, Sylaada lubią tę wiadomość
🐣19.08.2025 Teoś urodzony w 25+2❤️ -
Kociara20996 wrote:Dziś skończyłam 36tc 🫣😱 ja nie wiem kiedy to minęło. Torba spakowana czeka a my odliczamy dni do spotkania z Lilusia 🩷😍🥹
Kociara, super! Zobacz jak pięknie szyjka wytrzymuje, za kilka dni będziesz miała donoszoną ciążę. Trzymam za Was mocno kciuki 😘
Kaliopuś, co u Was dobrego? Całuski dla bujnowłosego, pięknego Teosia🥹💕
Krysiu, Ann, Sylaada - dajcie znać po wizytach co u Waszych maluszków 🤗Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 09:44
Ann35, Kociara20996, Kaliope lubią tę wiadomość
♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia
IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌
IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓
"Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

-
Kaliope wrote:Ja tylko z doskoku. Badania prenatalne dają najbardziej miarodajny wynik w okolicach 12 tygodnia. Nie tylko te z krwi, ale również obrazowe. Lekarze przeważnie celują w środek okienka- na wypadek, gdyby wyliczona data zapłodnienia jednak się różniła o kilka dni i tutaj jest pies pogrzebany.
Zawsze do analizy bierzemy całość. Ryzyka obliczone z sono oraz wywiadu medycznego i tak są zawsze korygowane.
W 100% zgadzam się z Jaszczureczką.
Ten 12 tydzień wynika jeszcze z jednego - do 12+0 ta przepuklina pepowinowa występuje normalnie i właśnie wtedy powinna się wchlonac... stąd u nas w 12+5 to już był problem...27tc+3 - 😢 [*] 11.20
37tc+3 - 🌈
6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
3tc+4 💔
39+0 🌈🩵


_ _ _
X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️
23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
_
04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
06.07.24 💔
_
05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
11.10.24 cp 💔
___________
02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
22.03.25 - PGTa ❌️
___________
30.04.25 - 3️⃣IVF
24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵
❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB
"Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić" -
Krysiu ja gdzieś w trakcie wątku przeoczyłam ten temat u Ciebie. Czy wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości w obrazie USG? Na którymkolwiek etapie niewłaściwe echo serduszka lub cokolwiek innego?
Jeśli chodzi o przepuklinę pępowinową lub wytrzewienie niespowodowane wadą chromosomów, to rokowania w wyspecjalizowanym ośrodku neonatologicznym są bardzo dobre. Kwestia tego, czy jest to wada izolowana, czy jelitka są drożne etc. Masz jakiś dokładny opis? Jaka jest ilość wód płodowych?
Wady chromosomalne dają przeważnie więcej nieprawidłowości w obrazie.
Aksandro dziękuję 🙏 Jak się czujesz ze świadomością, że już zaczyna się robić coraz poważniej? 😄❤️ Lada dzień 32 tydzień 💪 kiedy to zleciało! 🥹 Ani się obejrzysz, a Maluch będzie po drugiej stronie brzuszka! A potem bach i odkryje, że ma rączki, nóżki, potrafi się uśmiechać i dokazywać 😄 Pójdzie, jak z bicza strzelił 😄.
Jeździmy do Polski raz w miesiącu do fizjoterapeuty. Mamy pewne problemy motoryczne, a ja jak zwykle wszystko poddaję w wątpliwość i sprawdzam 10 razy. Zmieniliśmy tutaj na miejscu fizjo, ale to dalej nie jest to. Mały jest cudowny i bardzo komunikatywny. Zamiast w stabilizację i grzeczne leżenie w podporze, rozwija wszystkie inne umiejętności 🥴 wszystko idzie nie po kolei. Więc jest frustracja, bo chce, ale nie potrafi 🥴 kładzie się na boku, łapie za stópki i opowiada im jakieś niestworzone historie w swoim własnym języku🤣 przy czym robi to z pełnym zaangażowaniem i szerokim wachlarzem intonacji 🤣poważna sprawa.
PaulinKA, Motylek93, Jaszczureczka, Aksandra, Nowa2024 lubią tę wiadomość
🐣19.08.2025 Teoś urodzony w 25+2❤️ -
Misia ma 2499 g i 48 cm 🫣 lekarz mówi, ze będzie miała 3,5-3,800 zapewne 😄😄
Gbs pobrany, główka nisko już w kanale rodnym 🫣🫣
Długości szyjki nie sprawdzał ale rozwarcia nie ma na ten moment.
Kociara20996, PaulinKA, Wyobraźnia87, Piret, Motylek93, Jaszczureczka, pelnawiary, Aksandra, Nowa2024, Kaliope, Julia24 lubią tę wiadomość
👩🏻 36 🧑🏻🦱 32 🇩🇪 HH
11.07.2011- 👼🏼 🩷🖤14tc
11.06.2012- 👧🏼 🩷🌈40+6 4210g 61cm
13.03.2019- 👦🏼 💙38+6 3720g 51cm
13.05.2025- 👼🏼 🩷 🖤14+3tc T13
08.06.2026- 👧🏼 🩷🌈 39+3 3740g 53cm
———————————————————
Szczęśliwi w komplecie 🩷 -
Ja wczoraj pobrałam krew na Sanco i teraz przebieram nóżkami 😀 na badania prenatalne jestem umówiona na 19 maja to będzie 12+6 i zastanawiałam się czy to nie za późno, ale lekarz dał przedział od 5-22 maja więc jeszcze się mieszczę.
PaulinKA, Ann35, Kaliope lubią tę wiadomość
starania od 2024 r
08.2025 I procedura IVF świeży transfer blastki 4.2.3
5dpt II
6dpt beta 21,1
8dpt beta 71,3
11 dpt beta 200,1
18 dpt beta 2646,1
27 dpt beta 25904
7+5 💔
01.2026 kolejna procedura
03.2026 transfer ❄ 4.1.2
5dpt II
8dpt beta 116,7
10 dpt beta 237,8
16 dpt beta 2551.1
27 dpt beta 56747 mamy ♥️
-
@krysia @sylada jak tam po wizytach?33& 34 ⛪ 2020 r
04/24 - 💔 9 tydz Madzia
12/24 - 💔 7 tydz Józio
3 x stymulacje letrozolem ❌
1️⃣ IUI - 15/10/25 🙏 ⏸️
Beta 10dpo- 22,5 --> 12 dpo 59,1 --> 20 dpo 2013
26.11 2 maluchy jeden 6+3:💔 drugi 7+4 crl już 1,3cm
12.26r 3 krwotoki dzidziuś dzielnie walczy 💪
5.01 prenatalne - ryzyka niskie 🎉 6,5cm cudu 🦋
3.03 połówkowe 391g kobitki🩷🦋
21.04 - III prenatalne 1091g 🩷🦋, SGA kruszynki
19.06.2026r w 37+0 po długiej walce urodziła się nasza córeczka 2160g, 47cm szczęścia 🥰
Ona: PCOS, IO, MTHFR hetero, PAI homo, cd56 dodatnie, cukrzyca ciążowa,
On: I poO, żołnierzyki wolne, ale w dostatecznej ilości

-
Kaliope wrote:Krysiu ja gdzieś w trakcie wątku przeoczyłam ten temat u Ciebie. Czy wyszły jeszcze jakieś nieprawidłowości w obrazie USG? Na którymkolwiek etapie niewłaściwe echo serduszka lub cokolwiek innego?
Jeśli chodzi o przepuklinę pępowinową lub wytrzewienie niespowodowane wadą chromosomów, to rokowania w wyspecjalizowanym ośrodku neonatologicznym są bardzo dobre. Kwestia tego, czy jest to wada izolowana, czy jelitka są drożne etc. Masz jakiś dokładny opis? Jaka jest ilość wód płodowych?
Wady chromosomalne dają przeważnie więcej nieprawidłowości w obrazie.
W obrazie USG na prenatalnych było widać tylko ten fragment jelita na zewnątrz brzuszka... nic więcej nigdy nam nie wyszło...
Od genetyk usłyszałam, że ciąża to nie matematyka, że właśnie te prenatalne zalecają po 12+0, bo do 12+0 ta przepuklina jest fizjologiczna, a od 12+1 to już pewnego rodzaju patologia... my mieliśmy prenatalne 12+5 i nadal tam była...
Wady chromosomalnej nikt nie podejrzewa, bo właśnie obraz jest prawidłowy, wady serca też nie widać, do tego jesteśmy po pgta i panoramie, gdzie też wszystko prawidłowe...
Pappa wyszła tragicznie, ryzyka podstawowych trisomii na poziomie 1:4
ale to byliśmy przygotowani przez lekarzy, że tak będzie, ale to nic dla nas nie znaczy....
Amniopunkcja była 16+4, tam usłyszałam, że to jest tak malutkie, że nie mam się tym za bardzo przejmować... i nagle niespodzianka, 17+5 rutynowa wizyta u prowadzącego - nie widać tego... jelito się wchłonęło...
Na drugich prenatalnych usłyszałam, że coś tam widać, ale to najprawdopodobniej jest tylko pozostałość po jelicie, że jest puste w środku...
Więc na dzisiaj labo jest to niewielka wada izolowana, która będzie do obserwowania po porodzie, ale już nic... lekarze dają mi 95% nadziei, bo nie ma badań, które wykluczą to na 100% w trakcie ciąży... mimo że każde kolejne nie potwierdza... jedynie co może sugerować że coś jest jednak nie tak, to właśnie ta jego duża waga... ale pocieszam się tym, że młody też taki był, długi a chudy, co mu do dzisiaj zostało...
Ann35 wrote:Misia ma 2499 g i 48 cm 🫣 lekarz mówi, ze będzie miała 3,5-3,800 zapewne 😄😄
Gbs pobrany, główka nisko już w kanale rodnym 🫣🫣
Długości szyjki nie sprawdzał ale rozwarcia nie ma na ten moment.
U nas podobnie, tylko waga trochę większa. bo wychodzi 2715, więc w terminie celujemy w 3.5-4kg... ale nadal liczę na cesarkę wcześniej
GBS pobrany, główka też juz w kanale rodnym, nie owinięty pępowiną.
Szyjki też już nie mierzył na usg, bo już ostatnio nie chciał, bo już teraz ma prawo się skracać no i teraz już nas to w ogóle nie martwi, a poprzednio miała nadal te swoje 43mm... ważne że rozwarcia na razie nie ma.
Mam skierowanie na cc i mam się niczym nie przejmować, bo na ten moment wszystko wygląda super... więc zostaje ustalić cc za 3-4 tygodnie młody będzie z nami... dla mnie to nadal nie realne
.
Biochemiczka, Motylek93, Kaliope lubią tę wiadomość
27tc+3 - 😢 [*] 11.20
37tc+3 - 🌈
6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
3tc+4 💔
39+0 🌈🩵


_ _ _
X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️
23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
_
04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
06.07.24 💔
_
05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
11.10.24 cp 💔
___________
02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
22.03.25 - PGTa ❌️
___________
30.04.25 - 3️⃣IVF
24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵
❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB
"Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić" -
Wyobraźnia zatem czekamy na wyniki 😍
Krysia to nasze dzieciaczki idą prawie łeb w łeb 😆
Najważniejsze, ze jest wszystko dobrze!
Dziś jedziesz umówić cesarkę prawda ?
Sylaada jak po wizycie ?
PaulinKA kciuki za dzisiejszą wizytę ✊🏼☺️Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 05:57
PaulinKA lubi tę wiadomość
👩🏻 36 🧑🏻🦱 32 🇩🇪 HH
11.07.2011- 👼🏼 🩷🖤14tc
11.06.2012- 👧🏼 🩷🌈40+6 4210g 61cm
13.03.2019- 👦🏼 💙38+6 3720g 51cm
13.05.2025- 👼🏼 🩷 🖤14+3tc T13
08.06.2026- 👧🏼 🩷🌈 39+3 3740g 53cm
———————————————————
Szczęśliwi w komplecie 🩷 -
Nie, jutro, albo poniedziałek, bo standardowo chce tam męża zabrać, a dzisiaj go nie ma, a jutro nie wiem czy się z pracy wyrwie.27tc+3 - 😢 [*] 11.20
37tc+3 - 🌈
6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
3tc+4 💔
39+0 🌈🩵


_ _ _
X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️
23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
_
04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
06.07.24 💔
_
05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
11.10.24 cp 💔
___________
02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
22.03.25 - PGTa ❌️
___________
30.04.25 - 3️⃣IVF
24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵
❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB
"Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić" -
Jestem po wizycie, z dzidziutkiem wszystko dobrze , ale po tych cudnych bąbelkach w brzuchu odczuwanych kazdego dnia- nie moglo byc inaczej🌞
Dzidzius waży okolo 314g, szyjka 4 cm,no i półmetek na horyzoncie... 🌸 pani dr jak zwykle mnie uspokoiła, przekochana kobieta ❤️...
Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 12:34
Kociara20996, Ann35, Aksandra, Motylek93, Piret, Jaszczureczka, Wyobraźnia87, Zielone.Słońce, Sylaada, Biochemiczka, Nowa2024, Kaliope, Julia24 lubią tę wiadomość




