Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🐺 Wilcze Dzieciątka🤰🏼✨
Odpowiedz

🐺 Wilcze Dzieciątka🤰🏼✨

Oceń ten wątek:
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8171 8044

    Wysłany: 7 maja, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinKA wrote:
    Jestem po wizycie, z dzidziutkiem wszystko dobrze , ale po tych cudnych bąbelkach w brzuchu odczuwanych kazdego dnia- nie moglo byc inaczej🌞

    Dzidzius waży okolo 314g, szyjka 4 cm,no i półmetek na horyzoncie... 🌸 pani dr jak zwykle mnie uspokoiła, przekochana kobieta ❤️...

    Ale to szybko mija... a z drugiej strony mam wrażenie że sama jestem w tej ciąży nie wiadomo jak długo 😂.
    Super ze wszystko w porządku 🥰 fakt, jak już się czuje malucha to trochę lżej się na wizyty chodzi 🥹

    PaulinKA lubi tę wiadomość

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3274 8747

    Wysłany: 7 maja, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiu, ale ty juz na ostatniej prostej, na prawde! No I kociara i ann, jeju jak to minęło...

    Eh a ja jakos tak sobie myslalam ze jak mialam robioną krzywą w 12/13tc to juz fajrant a tu pani dr mnie uświadomiła ze tak czy siak czeka mnie krzywa po 24tc🤢 no i echo serca dzidziusia... robiłyście, drużyno IVF?

    Ann35 lubi tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • Sylaada Autorytet
    Postów: 930 1630

    Wysłany: 7 maja, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Kociara, super! Zobacz jak pięknie szyjka wytrzymuje, za kilka dni będziesz miała donoszoną ciążę. Trzymam za Was mocno kciuki 😘

    Kaliopuś, co u Was dobrego? Całuski dla bujnowłosego, pięknego Teosia🥹💕

    Krysiu, Ann, Sylaada - dajcie znać po wizytach co u Waszych maluszków 🤗

    1,93 cm maluszka 🥹😇 Zobaczyłam już gdzie jest główka a gdzie pupka 🤭 Wiem to po dzisiejszym USG, bo wczoraj w Luxmed nie działał sprzęt 😐 Pani doktor przemiła ostatecznie zaprosiła mnie na dziś (za darmo) do swojego gabinetu. Na ten moment wszystko ok. Kluczowe i tak będą badania 🥹

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 16:47

    Wyobraźnia87, Zielone.Słońce, PaulinKA, Aksandra, Motylek93, Kociara20996, Ann35, Biochemiczka, Jaszczureczka, Nowa2024, Kaliope, Julia24 lubią tę wiadomość

    ♀️ 90' ♂️ 90'
    Starania o pierwsze 🤱od 10.2023 Klinika od 09.2024
    ❌Cukrzyca HbA1c 01.26 6,75 ➡️ 03.26 6,34 ➡️ 05.06 6,02 💪
    ❌USG Endometriozy 🗓️ 09.25 - endometrioza
    AMH 1,720 🗓️10.25

    03.26 1 Transfer ❄️
    ❄️❄️ na zimowisku
    5dpt ⏸️ beta 39,9 8dpt 215 11dpt 794 14dpt 3501 17dpt 11257

    18.04 mamy GS 🫧
    24.04 2,5 mm jest ❤️
    28.04 ostatnia wizyta w klinice 🥳
    07.05 1.93 cm Misia 🥹
    22.05 4,03 cm 🍓
    03.06 6,20 cm ❣️USG prenatalne 🌸
    12.06 7,09 cm 🩷

    preg.png
  • Zielone.Słońce Autorytet
    Postów: 2596 4342

    Wysłany: 7 maja, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaulinKA wrote:
    Krysiu, ale ty juz na ostatniej prostej, na prawde! No I kociara i ann, jeju jak to minęło...

    Eh a ja jakos tak sobie myslalam ze jak mialam robioną krzywą w 12/13tc to juz fajrant a tu pani dr mnie uświadomiła ze tak czy siak czeka mnie krzywa po 24tc🤢 no i echo serca dzidziusia... robiłyście, drużyno IVF?
    Ja robiłam, ale u mnie wskazaniem była ciąża bliźniacza. ☺️

    4,5 roku starań
    Endometrioza II/III st, adenomioza, PCOS
    🔹06.21 1 ICSI - ❄️❄️❄️❄️ 1cb ❌
    🔹02.2023 2 ICSI - ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    _____________________________
    🔹31.03.23 FET 4.2.1 cykl n.
    4dpt ⏸️, 5dpt -9,3 👣,6dpt - 24,7👣, 8dpt - 101,4👣, 11dpt - 390,3👣, 12dpt 530👣, 13dpt 770👣, 17dpt 3566🍀🙏
    🔹27.04 27dpt. Szok! Mamy dwa serduszka. 0,64cm♥️ 0,63cm♥️
    🔸 28.05-4.06 3 krwotoki
    🔹 14+4tc - 103g 👶 i 104g 👶
    SANCO zdrowe chłopaki 💙💙
    🔹19+2 - 261g i 309g 👶👶
    🔹 27+2 - 1113g🐸 i 1122g🐸
    🔹29+2 - 1318g🦔 i 1365g 🦔
    🔹34+2 - 2460g🌞 i 2363g🌞

    Witaj świecie! ✋
    PROM 34+5/6
    10.11.23 Leoś 2490g 💙, Filipuś 2120g💙

    age.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8171 8044

    Wysłany: 7 maja, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam tylko a pierwszej ciąży, ale miałam wskazania, bo było podejrzenie wąsy serduszka... z nim i teraz nie...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Motylek93 Autorytet
    Postów: 794 1589

    Wysłany: 7 maja, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @paulinka miałam 2 razy echo serca. Za pierwszym razem wyszła w dysproporcja w naczyniach, dostałam kontrolę za 2 miesiące i za drugim już ok 🙂 u mnie wskazaniem była cukrzyca ciążowa 🙂
    Kiedy masz połówkowe? 😃

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 18:51

    PaulinKA lubi tę wiadomość

    33& 34 ⛪ 2020 r
    04/24 - 💔 9 tydz Madzia
    12/24 - 💔 7 tydz Józio
    3 x stymulacje letrozolem ❌
    1️⃣ IUI - 15/10/25 🙏 ⏸️
    Beta 10dpo- 22,5 --> 12 dpo 59,1 --> 20 dpo 2013
    26.11 2 maluchy jeden 6+3:💔 drugi 7+4 crl już 1,3cm
    12.26r 3 krwotoki dzidziuś dzielnie walczy 💪
    5.01 prenatalne - ryzyka niskie 🎉 6,5cm cudu 🦋
    3.03 połówkowe 391g kobitki🩷🦋
    21.04 - III prenatalne 1091g 🩷🦋, SGA kruszynki
    19.06.2026r w 37+0 po długiej walce urodziła się nasza córeczka 2160g, 47cm szczęścia 🥰
    Ona: PCOS, IO, MTHFR hetero, PAI homo, cd56 dodatnie, cukrzyca ciążowa,
    On: I poO, żołnierzyki wolne, ale w dostatecznej ilości
    event.png
  • Aksandra Autorytet
    Postów: 1657 2893

    Wysłany: 7 maja, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaliope - robi się poważniej, to prawda. W ogóle średnio do mnie wszystko dociera. Ja miałabym zostać mamą? Przecież przez tak długi czas było to niewyobrażalne 🥹❤️ Tymczasem odpalają mi się już takie okołoporodowe lęki, czy nie będzie powikłań i szkoła rodzenia z nauką karmienia na razie na sucho i teoretycznie też przybliża do tego, że to nie taki prosty proces. Cieszę się w tym wszystkim, że jest ze mną mąż - widzi, słucha profesjonalistów, poznaje tajniki kobiecego bólu i poświęceń i super to wpływa na naszą relację. Jest więcej empatii i docenienia.
    A Ty, kochana, masz prawdziwą perełkę w domu. Teoś ma po prostu ważniejsze projekty niż jakieś podpory i stabilizacje. Kto by się przejmował leżeniem na brzuchu, skoro stópki właśnie czekają na fascynującą opowieść w jego języku. Priorytety 😁 a tak na poważnie, to jesteście wszyscy mega dzielni i wkładacie w rozwój maluszka (i on sam) tyle serca, jestem przekonana, że niedługo wszystko się zharmonizuje. 🩷🩷
    Krysiu, Ann, Sylaada - same dobre wieści, oby tak pozostało już do rozwiązania 😘😘
    Paulinko - też bardzo mnie cieszą wiadomości z Twojego USG i przede wszystkim z tych uroczych, jeszcze delikatnych ruchów dzieciątka. 😘💓Co do badania serduszka nikt mi tego nie sugerował ani nie zalecał w związku z samym faktem ivf. A co do gospodarki węglowodanowej to chyba właśnie największe wachnięcia mogą być od połowy ciąży, stąd to zalecenie krzywej w konkretnych tc. Ale tutaj na pewno Jaszczureczka ma zdecydowanie większą wiedzę czy nie plotę głupot. Nieprzyjemne badanie, ale jak trzeba to trzeba...Juz tyle przeszłyśmy.. że to w sumie kropla w morzu.

    Ja dzisiaj miałam konsultację z dr Jarosz. Ostatnią i się popłakałam, kiedy doktor powiedziała, że chciałaby, żebym dała jej znać jak urodzi się maluszek, że mocno będzie trzymała kciuki. Wyniki wg niej mam bardzo dobre, heparyna zostaje do 6 tyg po porodzie.

    Dziewczyny kochane, w 3 trymestrze, czy Was też tak czasem strzela w okolicacg krocza, jakby przywalić z naciągniętej gumki recepturki? Mam nadzieję, że to naturalne rozciąganie więzadeł i praca mięśni dna miednicy, a nie że nagle mi się skróciła bardzo szyjka.. 😔

    Sylaada, Ann35, Motylek93, PaulinKA, Kaliope lubią tę wiadomość

    ♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
    niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia

    IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌

    IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓

    "Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

    preg.png
  • Sylaada Autorytet
    Postów: 930 1630

    Wysłany: 7 maja, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mogę wyjaśnić na moim przykładzie (mającej cukrzycę), że w ten moment kiedy robi się krzywą jest momentem kiedy drastycznie wzrasta oporność na insulinę, łożysko produkuje hormony przeciwstawne do działania insuliny. Stąd wiem, że moje 11 j bazowej insuliny to dopiero początek 😬😅
    Jedno nieszczęście mnie ominie, bo mając już diagnozę cukrzycy mam od diabetologa zakaz godzenia się na krzywą 🤭

    Te największe zmiany mogące wpływać na cukrzycę ciężarnych są troszkę później stąd PaulinKA niestety będzie powtórka 🤭 Chociaż oczywiście wierze i trzymam kciuki, aby to była formalność badania i będzie wszystko ok ☺️❤️
    Masz swój smak glukozy? Czytałam, że "lubiana" jest cytrynowa. Ja lata temu przy diagnozie miałam krzywą i oczywiście niemiło wspominam. Nie było wtedy jeszcze smakowych blehhh 😝

    Pamiętam jak dzieci na oddziele na którym byłam też miały krzywą na początku się cieszyły...bo dobre słodkie...😂 Później prawie płacz, że już nie chcą że nie dadzą rady 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 19:42

    Aksandra lubi tę wiadomość

    ♀️ 90' ♂️ 90'
    Starania o pierwsze 🤱od 10.2023 Klinika od 09.2024
    ❌Cukrzyca HbA1c 01.26 6,75 ➡️ 03.26 6,34 ➡️ 05.06 6,02 💪
    ❌USG Endometriozy 🗓️ 09.25 - endometrioza
    AMH 1,720 🗓️10.25

    03.26 1 Transfer ❄️
    ❄️❄️ na zimowisku
    5dpt ⏸️ beta 39,9 8dpt 215 11dpt 794 14dpt 3501 17dpt 11257

    18.04 mamy GS 🫧
    24.04 2,5 mm jest ❤️
    28.04 ostatnia wizyta w klinice 🥳
    07.05 1.93 cm Misia 🥹
    22.05 4,03 cm 🍓
    03.06 6,20 cm ❣️USG prenatalne 🌸
    12.06 7,09 cm 🩷

    preg.png
  • Sylaada Autorytet
    Postów: 930 1630

    Wysłany: 7 maja, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Kaliope - robi się poważniej, to prawda. W ogóle średnio do mnie wszystko dociera. Ja miałabym zostać mamą? Przecież przez tak długi czas było to niewyobrażalne 🥹❤️ Tymczasem odpalają mi się już takie okołoporodowe lęki, czy nie będzie powikłań i szkoła rodzenia z nauką karmienia na razie na sucho i teoretycznie też przybliża do tego, że to nie taki prosty proces. Cieszę się w tym wszystkim, że jest ze mną mąż - widzi, słucha profesjonalistów, poznaje tajniki kobiecego bólu i poświęceń i super to wpływa na naszą relację. Jest więcej empatii i docenienia.
    A Ty, kochana, masz prawdziwą perełkę w domu. Teoś ma po prostu ważniejsze projekty niż jakieś podpory i stabilizacje. Kto by się przejmował leżeniem na brzuchu, skoro stópki właśnie czekają na fascynującą opowieść w jego języku. Priorytety 😁 a tak na poważnie, to jesteście wszyscy mega dzielni i wkładacie w rozwój maluszka (i on sam) tyle serca, jestem przekonana, że niedługo wszystko się zharmonizuje. 🩷🩷
    Krysiu, Ann, Sylaada - same dobre wieści, oby tak pozostało już do rozwiązania 😘😘
    Paulinko - też bardzo mnie cieszą wiadomości z Twojego USG i przede wszystkim z tych uroczych, jeszcze delikatnych ruchów dzieciątka. 😘💓Co do badania serduszka nikt mi tego nie sugerował ani nie zalecał w związku z samym faktem ivf. A co do gospodarki węglowodanowej to chyba właśnie największe wachnięcia mogą być od połowy ciąży, stąd to zalecenie krzywej w konkretnych tc. Ale tutaj na pewno Jaszczureczka ma zdecydowanie większą wiedzę czy nie plotę głupot. Nieprzyjemne badanie, ale jak trzeba to trzeba...Juz tyle przeszłyśmy.. że to w sumie kropla w morzu.

    Ja dzisiaj miałam konsultację z dr Jarosz. Ostatnią i się popłakałam, kiedy doktor powiedziała, że chciałaby, żebym dała jej znać jak urodzi się maluszek, że mocno będzie trzymała kciuki. Wyniki wg niej mam bardzo dobre, heparyna zostaje do 6 tyg po porodzie.

    Dziewczyny kochane, w 3 trymestrze, czy Was też tak czasem strzela w okolicacg krocza, jakby przywalić z naciągniętej gumki recepturki? Mam nadzieję, że to naturalne rozciąganie więzadeł i praca mięśni dna miednicy, a nie że nagle mi się skróciła bardzo szyjka.. 😔

    Wow @Askandra a heparyna z jakiego powodu zostaje na czas połogu?

    ♀️ 90' ♂️ 90'
    Starania o pierwsze 🤱od 10.2023 Klinika od 09.2024
    ❌Cukrzyca HbA1c 01.26 6,75 ➡️ 03.26 6,34 ➡️ 05.06 6,02 💪
    ❌USG Endometriozy 🗓️ 09.25 - endometrioza
    AMH 1,720 🗓️10.25

    03.26 1 Transfer ❄️
    ❄️❄️ na zimowisku
    5dpt ⏸️ beta 39,9 8dpt 215 11dpt 794 14dpt 3501 17dpt 11257

    18.04 mamy GS 🫧
    24.04 2,5 mm jest ❤️
    28.04 ostatnia wizyta w klinice 🥳
    07.05 1.93 cm Misia 🥹
    22.05 4,03 cm 🍓
    03.06 6,20 cm ❣️USG prenatalne 🌸
    12.06 7,09 cm 🩷

    preg.png
  • Minia000 Autorytet
    Postów: 1629 2475

    Wysłany: 7 maja, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wieści z wizyt dziewczyny 🩷
    Szybko lecą Wasze ciąża a czas z dzidziusiem to już wogole będzie leciał jak szalony 🩷

    Paulinko - tak ja robiłam echo serca, wskazaniem było in vitro i wcześniejsze poronienie. Krzywa trzeba powtórzyć :) ta początkowa jest 'dodatkowa', dopiero ta po 24tc obowiązkowa.


    Ja heparynę brałam 14 dni po cc. Przez to, że człowiek mało się rusza, żeby nie porobiły się zakrzepy. Ogólnie całe szczęście ze ja miałam, bo spuchlam masakrycznie. I jakoś mnie pocieszało, że przyjmuje herparybe to się nic nie stanie, bo się już o siebie samą martwiłam.

    Ann35, PaulinKA lubią tę wiadomość

    🙎‍♀️🙎‍♂️'95 rok
    Starania na poważnie od 01.2023 r.

    08.24 💔 8tc poronienie samoistne

    AMH - 2,0💪
    Mycoplasma/ ureaplasma - ujemne 💪
    Kariotypy prawidłowe 💪
    Jajowody drożne 💪
    On: morfologia 0% -> 6% -> 9%💪

    03.25 kwalifikacja in vitro 💪
    04.25- stymulacja
    16.04.25 - punkcja 6, mamy jednego ❄️ 6BB
    19.05.25 - FET ⏳️🤞🍀🍀
    25.05.25 - ⏸️
    NIFTY pro, ryzyka niskie, czekamy na coreczke 🥰

    38+4 tc - nasz cud na świecie❤️
  • Piret Autorytet
    Postów: 539 1347

    Wysłany: 7 maja, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie szykuje na krzywą cukrową w przyszłym tygodniu 🙈 mam w planach zakup cytrynowej xP

    Ann, Krysiu super, że na wizytach wszystko ok ☺️ Sylaada, Paulinko cieszę się, że z maleństwami wszystko dobrze 🥰 a czemu masz robić echo serduszka?

    Aksandro Ty to już chyba kończysz szkołę rodzenia niebawem 😃 ja zaczęłam i narazie wszystko to co ju wiem jest na zajęciach :P
    a właśnie na jakiej podstawie dr J zleciła heparynę akurat do 6 tyg po porodzie? Każdej profilaktycznie tak zleca czy są ku temu inne przesłanki? Nie zalecała już badania tych ddimerów itp po porodzie ?
    Ja to się właśnie boję tego nagłego odstawienia heparyny … Tymbardziej w połogu jak będziemy trochę spuchnięte ….

    Ann35 lubi tę wiadomość

    👩🏼 35 🧔🏻‍♂️ 37

    cp 💔 2x cb 💔

    💊 wit. B12, C, wit. D3, kwas foliowy, omega-3, magnez+b6,

    ✅ MUCHa, zespół antyfosfolipidowy, białko C i S, ANA1, ANA2 < 1:100; ASA, test CBA, immunofenotyp, homocysteina 7 📉 SonoHsg; fragmentacja DNA 6% ✔️
    ❌ Kir AA, mutacja MTHFR A1298C, antytrombina III, 06-09.25 r. walka z e.coli.
    ~ monitorowane cykle

    21.12 ⏸️ 🌟 ktoś tu chce być 🥹
    9dpo beta 53, prog 37
    11dpo beta 179, prog 47, 13dpo beta 461
    21dpo beta 13682 🌱prog. 40
    7.01- jest🐣 CRL 0,4 cm i bije❤️
    27.01 - 2,40 cm Gumisia 🧸
    20.02 - 5,90 cm wiercipiętka 👣
    3.03 - prawie 8 cm szczęścia 🐥
    31.03 - ok. 230 g bobaska 😍
    17.04 - połówkowe, 310 g ❤️
    26.05 - 780 g cudu 🥹🙏

    preg.png
  • Aksandra Autorytet
    Postów: 1657 2893

    Wysłany: 7 maja, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylaada- ryzyko zakrzepicy jest kilkukrotnie nawet większe w połogu niż w czasie ciąży. Ginekolodzy (w tym moja doktor)też coraz częściej zalecają kontynuowanie heparyny u kobiet, u których była ona stosowana profilaktycznie. Po porodzie aktywuje się naturalnie układ krzepniecia, to jakby takie zabezpieczenie przed krwotokiem i niezbędny proces do gojenia tkanek.
    U mnie akurat winne jest niskie białko s.

    Piretku, nie, doktor nic już nie mówiła o robieniu D-dimerów w połogu i uzależnianiu od tego przyjmowania bądź nie heparyny. Powiedziała, że D-dimery i tak będą wysokie i tak, że to naturalne. A co do szkoły rodzenia to początki faktycznie nudne, bo jako staraczki te tematy mamy w jednym paluszki i wiedza zdobyta na własną rękę, ale później są właśnie techniki łagodzenia bólu, pozycje porodowe, karmienie, psychoprofilaktyka, problemy w połogu, chustonoszenie. Mega przydatne rzeczy 😉 i ćwiczymy na lalkach.

    Piret lubi tę wiadomość

    ♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
    niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia

    IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌

    IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓

    "Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

    preg.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8171 8044

    Wysłany: 7 maja, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie darowałam szkole rodzenia teraz, bo byliśmy poprzednio, a do tego i tak zakładam Cc...
    Dziwnie było słuchać o naturalnym porodzie wiedząc że będzie Cc...

    Ddimer będzie wysoki, ja ostatnio robiłam dla hematologa, to przy normie 500 mam ponad 1000 u on mówi zw to ok na ten moment...

    Aksandra, a jakie masz to białko? Ja mma teraz 45, a w poprzedniej ciąży miałam nawet 30....🫣

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • PaulinKA Autorytet
    Postów: 3274 8747

    Wysłany: 8 maja, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oh to teraz chyba troche bardziej rutynowo kierują na echo po IVF. Ciekawe. No ale zrobię, polecono mi dwoch super specjalistów na NFZ a jak nie bedzie terminów to oczywiście pojde prywatnie.

    @Sylaada, cieszę sie , ze po przebojach z wizytą zobaczyłaś w koncu maluszka ❤️ fajnie wyjasnila Ola z tą zakrzepicą. Ja mialam nikłe wiedzę ze heparyne odstawia sie po połogu bo tak 😅

    @Miniaa, robilas we Wrocławiu? U kogo? Mi polecono dr Raś i kogos tam jeszcze...

    @Piret no wlasnie przy IVF czasem zalecają zbadac ale jak widac- nie wszystkim skoro @Aksandrze nie zlecono ;).
    Ola, tj mi sama doktorka tez nic nie mowila , ja gdzies na forum wyczytałam ze to echo sie robimaleństwu. I mysle ze to będzie formalność:)

    No coz to szykuje sie na krzywą😅

    @Piret mi chyba bez różnicy czy cytrynowa czy nie, posmak tej glukozy i tak zostaje bleeehhh 😆 pij małymi lyczkami i dosc szybko , zresztą pani polozna i tak pewnie bedzie pilnowała czy sie za mocno nie ociagasz😅 powodzenia! 🌞

    @Aksandra, pięknie się czyta o waszym wspólnym zaangazowaniu z mężem 🥹 bedziecie wspaniałymi rodzicami...❤️ mocno mocno czekam na twoje wywalczone maleństwo...🌸

    Aksandra, Sylaada lubią tę wiadomość

    ⏳️1.2024
    🚺LUF, niedoczynność tarczycy, Hashi, endo i adenomioza, NK, hipoglikemia reaktywna, IO, KIR

    2026🙏
    preg.png

    "Zes*am się, a nie dam się."
  • Aksandra Autorytet
    Postów: 1657 2893

    Wysłany: 8 maja, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jaki wpływ ma ivf na serduszko 🥺?
    Paulinko, bardzo Ci dziękuję za tyle ciepłych słów. Ja na Wasze kochane maleństwa też czekam z niecierpliwością 💓
    Krysiu - białko S od kilku tyg utrzymuje mi się na poziomie 52 jedn. Niby norma do 65.

    ♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
    niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia

    IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌

    IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓

    "Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

    preg.png
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 843 2086

    Wysłany: 8 maja, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam od genetyka, ryzyka niziutkie, niższe niż w pierwszej ciąży 😊 chyba bym wyśmiała jakby ktoś mi teraz dał wysokie ryzyko porodu przedwczesnego 🤣
    Pani genetyk trochę się zawahała jak usłyszała, że 4 ciąża, ale na koncie 2 poronienia ale pogadałyśmy o kariotypach i mutacjach w genach trombofilii i powiedziała że moje mutacje nie podwyższają ryzyk 😁

    Ale niezbyt fajne te wizyty. Ja wiedziałam że na 99,99999% wszystko jest ok, więc siedziałam tam spokojna i uśmiechnięta, ale inne dziewczyny widać było, że zestresowane, ja byłam tam 3 minuty a dziewczyna przede mną ponad 10min, więc można się domyślić że ryzyka wyszły niefajnie…

    Przy okazji umówiłam połówkowe na 19.06 📆 😊

    Ja tam na krzywa cukrowa może nie czekam z wytęsknieniem, ale nie przeżyłam jakoś źle. Za dzieciaka piłam herbaty jak Janusz Korwinowi Mikke z 15-20 łyżeczkami cukru 🤣

    Ja chyba też odpuszczę szkole rodzenia tym razem. Może obejrzę coś online dla przypomnienia. A do opieki nad noworodkiem to bardzo polecam kursy mamafizjoterapeutka, ma fajne i dokładne te filmiki. Ze szkoły rodzenia i tak nic nie pamiętałam jak przyszło co do czego. Miałam notatki jak robić higienę itp ale podnoszenie, mycie i ubieranie noworodka wygląda jednak inaczej niż na manekinach 🤣 plus kursów online jest to że możesz sobie to odtworzyć mając już tego noworodka obok siebie.

    Piret, Jaszczureczka, Sylaada lubią tę wiadomość

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵

    Ona
    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero
    ✅ HLA-C1, anxa5, kariotyp, KIR Bx (brak 2DS3), ana1+, ana3-, antytrombina III, białko c&s, APS, cd56, cd138

    💊euthyrox 50, jod, modulator homocysteiny, wit C+Zn, omega3, wit D, probiotyki, desloratadyna, encorton, prograf, progesteron
    On
    ✅ HLA-C1, kariotyp, anxa5
    ✅Morfologia (4%), fDNA (13%), HBA (88%)

    preg.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8171 8044

    Wysłany: 8 maja, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra wrote:
    Krysiu - białko S od kilku tyg utrzymuje mi się na poziomie 52 jedn. Niby norma do 65.

    To i tak masz bardzo dobre 😉 ja nigdy nie miałam powyżej 50 😉. Norma ok, ale przecież wiesz ze w ciąży ono fizjologicznie spada... Na to jest heparyna. Tylko pamiętaj, że ona nie podnosi wyniku, a jak to mowi mój lekarz "zapobiega skutkom niskich wartosci".
    Biochemiczka wrote:
    Pani genetyk trochę się zawahała jak usłyszała, że 4 ciąża, ale na koncie 2 poronienia ale pogadałyśmy o kariotypach i mutacjach w genach trombofilii i powiedziała że moje mutacje nie podwyższają ryzyk 😁

    Na mnie to patrzą jak na idiote, jak najpierw widzą pesel :P potem pada pytanie które ciąża... słyszą że 5ta, po chwili zawahania pada pytanie o ilość porodów, mówię że 2, to już mina trochę inna, więc dla ratowania sytuacji tekst "dobrze że chociaż dwójka dzieci jest", a ja mówię "nie, tylko jedno...".
    Ostatnio jeden as na to że 5ta ciąża, aż spojrzal w jeszcze w raz w pesel i mówi "ja Pani życzę nawet 7mej, ale..." jak mu powiedziałam "...ale dziecko jedno" to minę miał jakby chciał uciec przez okno, dobrze że kraty byly, bo bym miała samobójcę na sumieniu.... 🤪

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Biochemiczka Autorytet
    Postów: 843 2086

    Wysłany: 8 maja, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysiu, do mnie na pewniaka pani doktor powiedziała że 4 ciąża bez poronień na koncie? Nie wydaje mi się żeby wygląda jakbym miała mieć 3 dzieci i 4 w drodze ale może jednak powinnam zadbać o siebie czy coś 😅

    W ogóle jak to mówię na głos… 4 ciąża… to jest jedyny moment kiedy płaczę jak myślę o poronieniach. Że to jest kurczę trudne i właśnie jak to brzmi. 5 ciąża, 3 poród a 2 dziecko. Bardzo trudna jest Twoja historia 😞 zresztą ile takich historii tutaj na forum. Ja siedzę w tym temacie zwłaszcza w wątku poronieniowym i dla mnie to jest w pewnie sposób normalne, a potem wychodzisz na zewnątrz do ludzi i widzisz ten szok na twarzy i czujesz że z Tobą jest coś nie tak. Że to nie jest normalne.

    12/2022 42tc (cc) 🩵
    02/2025 6tc 💔
    08/2025 8tc 💔
    02/2026 10dpo ⏸️, 12dpo beta 37.6, 14dpo beta 132.0, 16dpo beta 341.0, 23dpo beta 5944, 30dpo beta 30715
    11.03 0.64cm🐞 + ❤️
    16.03 1.30cm 🐝
    26.03 2.36cm 🐌
    09.04 4.47cm 🦋
    22.04 6.74cm 🩵
    30.04 8.40cm 🐥
    11.05 130g 🦔
    25.05 254g 🐿️
    08.06 311g 🩵

    Ona
    ❗️ cross-match 36,6%
    ⚠️homocysteina, MTHFR (A1298) homo, PAI-1 hetero
    ✅ HLA-C1, anxa5, kariotyp, KIR Bx (brak 2DS3), ana1+, ana3-, antytrombina III, białko c&s, APS, cd56, cd138

    💊euthyrox 50, jod, modulator homocysteiny, wit C+Zn, omega3, wit D, probiotyki, desloratadyna, encorton, prograf, progesteron
    On
    ✅ HLA-C1, kariotyp, anxa5
    ✅Morfologia (4%), fDNA (13%), HBA (88%)

    preg.png
  • Aksandra Autorytet
    Postów: 1657 2893

    Wysłany: 8 maja, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kochane, miejmy nadzieję, że to co złe, to już za nami... Jesteśmy obciążone trudnymi historiami, każda na swój sposób i ze swoją wrażliwością. Najważniejsze, że znalazłyśmy się na fioletowej stronie z coraz bardziej zaawansowanymi suwaczkami.
    Miłego, spokojnego dnia Wilczyce 💜

    Piret, Kaliope, Ann35 lubią tę wiadomość

    ♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
    niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia

    IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌

    IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓

    "Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

    preg.png
  • Ann35 Autorytet
    Postów: 2501 3840

    Wysłany: 8 maja, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest to szósta ciąża i trzecie dziecko 🥺🫣
    O jednej z przyczyn prywatnych nie mówię. Reszta jak w stopce.

    13 maja terminowaliśmy poprzednią ciąże. To już rok.
    Dalej myśle o niej, ale pocieszam się, ze „wróciła” do nas w postaci zdrowego bobaska po prostu.

    Szkole rodzenia tez sobie darowałam. Tak samo jak położną po porodzie 😄

    👩🏻 36 🧑🏻‍🦱 32 🇩🇪 HH

    11.07.2011- 👼🏼 🩷🖤14tc
    11.06.2012- 👧🏼 🩷🌈40+6 4210g 61cm
    13.03.2019- 👦🏼 💙38+6 3720g 51cm
    13.05.2025- 👼🏼 🩷 🖤14+3tc T13
    08.06.2026- 👧🏼 🩷🌈 39+3 3740g 53cm
    ———————————————————
    Szczęśliwi w komplecie 🩷
‹‹ 287 288 289 290 291 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieudane in vitro nie przekreśla marzeń o dziecku – sprawdź, jak dobrze przygotować się do kolejnej próby.

Wiele par zmagających się z niepłodnością doświadcza ogromnego rozczarowania, gdy procedura in vitro nie kończy się ciążą. Choć taka sytuacja bywa trudna i często rodzi poczucie bezradności, nie oznacza to, że z marzenia o dziecku trzeba zrezygnować. Niepowodzenie nie przekreśla szans na sukces – przeciwnie, może stać się ważnym momentem, by zatrzymać się, dokładniej przeanalizować przebieg leczenia i lepiej przygotować się do kolejnej próby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ