X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moi rodzice jeździli pod namiot z niemowlakiem! I to w czasach gdzie nie było pampersow tylko pieluchy tetrowe i dawali rade. Mam wrażenie ze niektórzy na sile szukają problemów, uwierzcie ze podróżowanie z dzieckiem nie jest tylko pasmem udręki i przemieszczania się z ogromna ilością klamotow. Ja tez mam tendencje do zabierania za duzo rzeczy ale pracuje nad tym i z każdym kolejnym razem jest coraz lepiej. Poza tym nie wyjeżdżam w totalna głuszę gdzie nie ma sklepów i jest pustynia. Hotel i miejscówkę wybraliśmy z rozwaga, w okolicy są sklepy wiec nie muszę brać 3 pak pampersow bo to mogę kupić na miejscu. Ale każdy robi jak uważa, gdybym się miała zamykać w domu bo dziecko to od 10 lat nigdzie byśmy nie pojechali.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agjot moze to zalezy od osobowosci dziecka + innych czynnikow. Jak moja najstarsza miala 2,5 lat a srednia byla noworodkiem bylismy w Lake Placid na weekend (mowie gdzie, bo moze ktos kojarzy miejscowosc - byly tam kiedys zimowe igrzyska olimpijskie). Bardzo piekne miejsce, z okna hotelu widac jezioro, dookola gory. Mala byla tak podekscytowana ze jest w hotelu, dla niej to bylo tak ogromne przezycie, ze odbijala sie od scian do 23 gdzie normalnie spac szla o 19! A ja mega niedospana z miesiecznym maluchem, ktory spal tylko na mnie. Wiecej zachodu niz jest to warte taka wycieczka jak dla mnie. Dlatego odpuszczam na ten moment. Mamy o tyle ciekawie, ze mieszkamy w gorach, wiec atrakcje sa blisko a 20 minut jazdy od domu park wodny w lato.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Sylwiu Autorytet
    Postów: 430 280

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę sie pochwalić, wczoraj mój synuś skonczyl 4 msce a ja 18...;-) i z tej okazji pierwszy raz powiedział >> MAMA :-) :-)

    Jusi 28, Agusia_pia, k878 lubią tę wiadomość

  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwiu ty taka młodziutka jesteś?! Wszystkiego najlepszego dla ciebie i gratki mama, wiem ze nieświadome ale i tak piękne, pamietam jak pierwszy raz usłyszałam to wzruszenie i łzy w oczach.
    Laurka ja wiem ze to zależy od dziecka, ale mam wrażenie ze dziewczynom wyjazd z dzieckiem jawi się jako orka na ugorze i auto zapakowane po dach klamotami, ale naprawdę nie musi tak być. Poza tym ja pisze o swoich doświadczeniach, nie wiem może moje dzieci są po prostu stworzone do podróżowania bo fakt ze starszakami nie było problemów. Zobaczymy jak będzie z Miko. Może zmienię zdanie jak da mi do wiwatu 😀

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 07:50

    agjot1979 lubi tę wiadomość

  • łania Autorytet
    Postów: 420 172

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agjot każdy zrobi jak uważa :) ja nie mam jakiegoś wielkiego parcia na wyjazdy, latem często jeździmy do teściów na wieś (12 km) i mi ten kontakt z naturą wystarcza. Moja starsza akurat nie lubi dłuższych podróży, ma problemy ze spaniem w samochodzie, a jak nie śpi to też marudzi, że jej niewygodnie. Możliwe, że gdzieś pojedziemy, zazwyczaj organizuję noclegi 2-3 tygodnie przed. Natomiast samolotem bym osobiście nie ogarnęła dwójki :)

    Córka 02.2017 ❤️
    Córka 11.09.2019 ❤️
  • Sylwiu Autorytet
    Postów: 430 280

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agjot..to taki żart z tą 18-tkä :-)

    agjot1979 lubi tę wiadomość

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po wizycie. Enya ma 60,5 cm dlugosci i wazy 5,6 kg czyli wielka nie jest a maz przed moim wyjsciem z domu skomentowal, ze ona sie taka duza wydaje w porownaniu do starszych corek w tym wieku 😂

    Niestety okazalo sie tez ze bialy nalot na jezyku to jednak plesniawki. Starsze corki nigdy nie mialy.

    A i zastrzyki zniosla duzo lepiej niz 2 miesiace temu!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 20:53

    łania, k878 lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za szybko wczoraj pochwalilam glupia ja. Wieczor i noc byly okropne. Oby dzisiejszy dzien byl juz lepszy, bo ostatnie 2 tygodnie Enya byla super w ciagu dnia. Jesli mi szczepienia to popsuja to nie bede szczesliwa.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ! Dawno mnie nie było :) U nas jakoś leci... młody ma już 70cm i wazy 7400:) Także rośnie, nie nadrobiłam ale lekko podczytywałam. U nas młody tez tylko przodem do świata noszony lubi być.. zastanawiam się już nad jakimś nosidłem. Ale nie znalazłam nic godnego uwagi w takiej pozycji.

    Lania ja mam poduszkę head care muszę powiedzieć ze młody od razu się z nią polubił. Czytałam świetne opinie a moj nie dał się kłaść na boki i co bym ku nie podłożyła to i tak na wznak się przekręcił. I miał lekko spłaszczona główkę ale wszyscy mówili ze się wyrówna. Teraz śpi w sumie na niej dopiero 4 noc ale mogłabym powiedzieć ze coś już lekko widać.. ze zaczyna się poprawiać także jestem dobrej myśli :)

    U nas chyba alegria... młody się drapie i ma suche plamki na nogach... na jednej aż rany się porobiły... :/ od dwóch dni mamy nowe kremy i powoli się poprawia. Od pediatry dostalismy receptę na bebilon pepti ale młody za cholerę nie chce tego pic... Nie wiem jak go przekonać, myśle już nad Żnina na inne mleko.
    za dwa tygodnie mamy dermatologa-alergologa. Któraś miała może podobny problem ??

    Podczytuje od czasu do czasu ale jakoś ostatnioczasu brak . Trzymajcie się cieplutko !

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Hej dziewczyny ! Dawno mnie nie było :) U nas jakoś leci... młody ma już 70cm i wazy 7400:) Także rośnie, nie nadrobiłam ale lekko podczytywałam. U nas młody tez tylko przodem do świata noszony lubi być.. zastanawiam się już nad jakimś nosidłem. Ale nie znalazłam nic godnego uwagi w takiej pozycji.

    Polecam Ergobaby Omni 360.

    Co do mleka i alergii to nie pomoge, ale zycze jak najszybszego rozwiazania problemu!

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bebilon pepti jest obrzydliwy. Tak samo nutramigen lgg.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dawno mniw tu nie bylo. Troszke zbyt duzo rzeczy mnie przeroslo. Przepraszam. Przyjmiecie mnie z powrotem?

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Laurka sprawdzę :)

    K878 właśnie dzisiaj planuje kupić nitramigen może to mleko podejdzie... czytałam ze jest ochydne ale nie mam już pomysłu..może akurat te polubi

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Hej dziewczyny ! Dawno mnie nie było :) U nas jakoś leci... młody ma już 70cm i wazy 7400:) Także rośnie, nie nadrobiłam ale lekko podczytywałam. U nas młody tez tylko przodem do świata noszony lubi być.. zastanawiam się już nad jakimś nosidłem. Ale nie znalazłam nic godnego uwagi w takiej pozycji.

    Lania ja mam poduszkę head care muszę powiedzieć ze młody od razu się z nią polubił. Czytałam świetne opinie a moj nie dał się kłaść na boki i co bym ku nie podłożyła to i tak na wznak się przekręcił. I miał lekko spłaszczona główkę ale wszyscy mówili ze się wyrówna. Teraz śpi w sumie na niej dopiero 4 noc ale mogłabym powiedzieć ze coś już lekko widać.. ze zaczyna się poprawiać także jestem dobrej myśli :)

    U nas chyba alegria... młody się drapie i ma suche plamki na nogach... na jednej aż rany się porobiły... :/ od dwóch dni mamy nowe kremy i powoli się poprawia. Od pediatry dostalismy receptę na bebilon pepti ale młody za cholerę nie chce tego pic... Nie wiem jak go przekonać, myśle już nad Żnina na inne mleko.
    za dwa tygodnie mamy dermatologa-alergologa. Któraś miała może podobny problem ??

    Podczytuje od czasu do czasu ale jakoś ostatnioczasu brak . Trzymajcie się cieplutko !

    U nas ten sam problem. Mega suche plamy na nogach i na rękach jak tarka. Nam zlecono emoliety do smarowania. Na dodatek mamy jakieś uczulenie na klatce i plecach ale mam wrażenie że pojawia się gdy małej jest gorąco.

    Ostatnio nas nie zaszczepili dlatego. Boję się że teraz będzie podobnie. Już pomijam fakt że z 4 szczepionek która powinna dostać mieli tylko jedną. Jak to możliwe że wmawiają dzieci na szczepienia i nie mają szczepionek. Dodam że byłyśmy pierwsze.

    Córcia obecnie 5 miesięcy 6,4kg i ok. 64 cm niby choć chodzi w ubrankach na 68 więc nie wiem czy była dobrze zamierzona.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka82 wrote:
    U nas ten sam problem. Mega suche plamy na nogach i na rękach jak tarka. Nam zlecono emoliety do smarowania. Na dodatek mamy jakieś uczulenie na klatce i plecach ale mam wrażenie że pojawia się gdy małej jest gorąco.

    Ostatnio nas nie zaszczepili dlatego. Boję się że teraz będzie podobnie. Już pomijam fakt że z 4 szczepionek która powinna dostać mieli tylko jedną. Jak to możliwe że wmawiają dzieci na szczepienia i nie mają szczepionek. Dodam że byłyśmy pierwsze.

    Córcia obecnie 5 miesięcy 6,4kg i ok. 64 cm niby choć chodzi w ubrankach na 68 więc nie wiem czy była dobrze zamierzona.
    Lenka polecam balsam uzupełniający pozom lipidów z avene oraz krem regenerujący. Ja smaruje go całego balsamem a te suche placki jeszcze dodatkowo kremem. Muszę powiedzieć ze w dwa dni zrobił duża robotę...ale jednak widzę ze jeszcze trochę się drapie... Moj aż miał ranki.
    Nutramigen tez nie chce pic wiec jestem w kropce... Zobacze co powie pediatra w środę. Jak da kolejne mleko i nie będzie jadł to chyba będę musiała przeczekać do wizyty u alergologa..

    My dostalismy normalnie szczepienie mimo tej wysypki.. ale jak miał druga dawkę rotawirusow to tez mnie nie poinformowali ze jej nie maja i musilam sama szukać po aptekach i jechać dopiero żeby mu podali:/

    My tez nosimy rozmiar 68 :) Czaaaaasem 74. Zależy od firmy :)

    Lenka82 lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2020, 07:51

  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila wspolczuje... Na pewno się biedactwo męczy

    Też mam stracha żeby u nas nie było kataru czekam do wiosny niecierpliwie.

    Jezuuu moje dziecko ma już lęk separacyjny dosłownie nie chcę chodź chwilę sama być muszę ja być non stop z nią nawet z tatą jak jest to płacz zaraz jak mnie zobaczy odrazu uśmiech strasznie jest do mnie przywiązana jak gdzieś zniknę jej z oczu to szuka mnie. Śpi tylko obok mnie mowy nie ma o samotnym spaniu. Chce żebym ją ciągle nosiła . Lubi się przytulać buziaki wtedy jest uśmiechnięta pieszczoch z niej straszny jest to powiem szczerze męczące. Starsza córka to bez znaczenia dla niej było nawet nie za bardzo lubiła przytulasy zbyt długie. No i gdy płakała potrafiła sama się uspokoić a teraz druga ona nie uspokoi się sama płacze aż ja wezmę inaczej to by się udusiła chyba z tego płaczu. Jezuuu ja za rok do pracy aby jej to troszkę przeszło bo nawet nie da rady żeby ją dać gdzieś

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Q, napisałam i wcięło!

    Jusi, jeszcze jej się 5 razy zmieni!

    Lubieswieczki, nie ma innego. Sa mleka dla silnej alergii( Neocate i nutramigen puramino) ale sadze ze lekarz wam się każe przemęczyć i jednak spróbować smierduchow. A jak rozumiem chodzi o kasę i kontrole z nfz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 stycznia 2020, 21:40

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wasze maluszki tez zezuja? Albo jedno oko im ucieka do srodka? Troche mnie to martwi.

    10.09.2019 Marcel
‹‹ 1176 1177 1178 1179 1180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ