X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 9 września 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VianEthel2 wrote:
    Dziewczyny czy któraś planuje sprzedaż wózka tak pod koniec roku? Rozglądam się 😊

    Ja sprzedaje podwojny :-) baby jogger citi mini double. Mam tez do sprzedania gondole na single.

    A single jeszcze nam posłuży.


    Dzięki za hinty z butami. Ja bym mękę jeszcze nie chciała pakować w standardowe buty wiec chyba zostaniemy przy attipasach póki pogoda pozwoli.

    Laurka, u Was ta rozmiarówka jakaś inna chyba...

    Starsza od poniedziałku w przedszkolu. Pierwszego dnia odebrałam o 12:30, potem już po 15. Nie mogę sobie miejsca znaleźć. Ale już okna pomylam i fronty szafek mam wyszorowane :-D

    Czy któreś maluchy są już w żłobku? My zaczynamy 21.09. i kiepsko to widzę.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Jusi 28 Autorytet
    Postów: 309 255

    Wysłany: 9 września 2020, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka wrote:
    Jusi, to współczuję tych komarów 🙈 I jak bronić malca przed tymi dziadami? Masz coś sprawdzonego? Teraz, to już w sumie po sezonie, ale wszelkie preparaty, jakie widziałam przeciwkomarom są od 3 roku życia 😒

    U nas pampersiory rozmiar 4. Przerzuciłyśmy się na pantsy, bo ładniej się dopasowują i jak się trochę napełnią, to nie zwisają do kolan. Myślę, że jeszcze długo z nami zostanie ten rozmiar, bo Młoda dopiero teraz weszła w ubranka r. 74 tak na 100% 🙈 I pomyśleć, że do szpitala wzięłam kilka rzeczy w rozmiarze 68 😂

    Tymczasem u nas na pokładzie piąty ząb i... I chodzimy ❤️

    Tylko do spania włączaliśmy do kontaktu przeciw komarom wkład i sprawdził się.



    U nas już chodzimy wiadomo że są wywrotki ale już nie chce raczkować także cały dzień biegam z nią bo pilnować trzeba upada często ale stara się upaść na pupę lub do przodu na kolana i rączki. Ale i tak strach jest że upadnie do tylu...
    Już niedługo u nas roczek 😍 zleciało bardzo ale powiem szczerze że to był bardzo ciężki rok....

    Mańka lubi tę wiadomość

    t15bl9v.png
    fqzfby3.png
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 10 września 2020, 01:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczko, a jesteś pewna, że masz dobrze dopasowane nosidełko? Jak pierwszy raz ubrałam moją Tulę miałam wrażenie, że M. jest w niej lekka jak piórko! Całe nasze czerwcowe wakacje w niej przechodziliśmy i plecy ani drgnęły. Nawet mój mąż czasami podbiera i nosi. Wygląda wtedy uroczo 😁

    Vian, nie pozbywam się, ale ze swojej strony powiem, że dobry wózek, to podstawa. Mnie się wydawało, że a po co kupować powóz za miliony monet na rok czy dwa. Dzisiaj też bym tyłu monet nie dała, ale chyba bardziej bym się przyłożyła do wyboru 🙈 Daj znać, jak coś wybierzesz 😁

    Jusi, sto lat sto lat ❤️ W ogóle sto lat wszystkim maluszkom, które do tej pory obchodziły urodzinki 🥰 My świętujemy za ponad dwa tygodnie i aż mnie nosi z rozczulenia.

    Dziewczyny, dzisiaj mam wizytę u lekarza. Nie mogę jeść, nie mogę spać. Bardzo się stresuję. Jest mi przykro, bo w gabinecie będę sama. To znaczy mam nadzieję, że nie tak całkiem sama i zobaczę na usg małego człowieka. Trzymajcie kciuki! 😊

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 10 września 2020, 02:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka wrote:
    Oleczko, a jesteś pewna, że masz dobrze dopasowane nosidełko? Jak pierwszy raz ubrałam moją Tulę miałam wrażenie, że M. jest w niej lekka jak piórko! Całe nasze czerwcowe wakacje w niej przechodziliśmy i plecy ani drgnęły. Nawet mój mąż czasami podbiera i nosi. Wygląda wtedy uroczo 😁

    Vian, nie pozbywam się, ale ze swojej strony powiem, że dobry wózek, to podstawa. Mnie się wydawało, że a po co kupować powóz za miliony monet na rok czy dwa. Dzisiaj też bym tyłu monet nie dała, ale chyba bardziej bym się przyłożyła do wyboru 🙈 Daj znać, jak coś wybierzesz 😁

    Jusi, sto lat sto lat ❤️ W ogóle sto lat wszystkim maluszkom, które do tej pory obchodziły urodzinki 🥰 My świętujemy za ponad dwa tygodnie i aż mnie nosi z rozczulenia.

    Dziewczyny, dzisiaj mam wizytę u lekarza. Nie mogę jeść, nie mogę spać. Bardzo się stresuję. Jest mi przykro, bo w gabinecie będę sama. To znaczy mam nadzieję, że nie tak całkiem sama i zobaczę na usg małego człowieka. Trzymajcie kciuki! 😊
    Trzymam kciuki zatem!😍

    My dzisiaj konczymy roczek. Wow!

    Nosidlo mam pozyczone. Naszczescie juz poszlo do oddania.
    Dla mnie to zbedny zakup bo sama waze 45kg. Wiec 12kg dzwigac to powiem Ci ze masakra. Hehe. Ale Tak jak mowie wozek juz okej, a maly do mnie nie lgnie na raczki wiec spoko.🤭

    Jusi 28 lubi tę wiadomość

    10.09.2019 Marcel
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 10 września 2020, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka, są kciuki, daj znać!

    Oleczka, ja mam plecak fidela i tez mi lżej. Rzadko używam ale zawsze to mnie ratuje. Pranie powiesić czy obrać ziemniaki jak jest lament... może źle dopasowane?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 10 września 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dawno mnie nie było. Nie mam za bardzo czasu się udzielać. Czytać. Napiszę co u nas. Kacperek ma już roczek. Nie chodzi sam. Za rękę lubi ale się chwieje. Dziś miał ostatnie szczepienie. Kolejne już w lutym. Także oddech. Waży 10 kg ubranka 80/86. Je wszystko ale mało a często. Ogólnie jest marudny. Słabo w nocy śpi. Budzi się na mleko. Szybko się nudzi i lubi być na rękach.
    Tak po za tym to dni szybko mijają. Przy dwójce urwisów nie ma czasu na nic. Pozdrawiam wszystkie mamusie.
    Sto lat dla roczników :*

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 10 września 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka weszłam specjalnie, żeby sprawdzić czy coś napisałaś, trzymam kciuki!

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 10 września 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian już sprzedałam wózek, fotelik będę sprzedawać jakbyś szukała :)

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 10 września 2020, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Manka, są kciuki, daj znać!

    Oleczka, ja mam plecak fidela i tez mi lżej. Rzadko używam ale zawsze to mnie ratuje. Pranie powiesić czy obrać ziemniaki jak jest lament... może źle dopasowane?
    Nie znam sie wiec nie wiem. Ale maly przylegal do mnie. Nie wisial.🙃

    10.09.2019 Marcel
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 10 września 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10mm małego człowieka 😍 Termin na koniec kwietnia. Nie wierzę, mężu cośmy nabroili 🙈

    Dziękuję dziewczyny ❤️

    Aster4n, agjot1979, Leksi, Oleczka94, łania, Agusia_pia, k878, Jusi 28 lubią tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 10 września 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Mańka! rosnijcie zdrowo!

    Mańka lubi tę wiadomość

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 10 września 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka gratki!! Rośnijcie zdrowo!

    Mańka lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 10 września 2020, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka, gratulacje!! :*

    Dziewczyny, podpowiedzcie, które mleko kokosowe kupujecie dla swoich dzieciaczków? Jak im przyrządzacie owsiankę na tym mleku - tak samo jak na krowim?

    Mańka lubi tę wiadomość

    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 11 września 2020, 02:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rety - trzeba nadrabiac! :D Fajnie, ze jest tu ruch :]

    K878 co do rozmarowki pieluch, to na opakowaniu Pampersow w rozmiarze 2 jest przedzial w obu jednostkach miar: 12-18 funtow lub 5-8 kg. Enya na ostatnim wazeniu miala 6,7 kg, wiec sie zgadza, nic nie zmyslam.

    Leksi dobrze wiedziec, ze nie tylko moja taki cycoholik. Chociaz wczoraj byla przedziwna sytuacja wieczorem, bo nie wisiala na piersi az zapadla w gelboki sen, natomiast po wypiciu chciala sie tylko tulic i nie dala sie odlozyc (to akurat typowe), ale piersi nie chciala wiecej - tylko sie wtulala w moje ramie. A dzisiaj ja przetrzymalam pol dnia bez piersi jakims sposobem az do 14!

    Agjot gratulacje ogromne roczku i chrztu! A sraka w taki moment to klasyka gatunku!
    :D

    Sto lat dla Marcela! Sto lat dla Wojtka Lubieswieczki! Sto lat dla blizniakow Pom-pona!! I dla Olafa Kaski! A jutro coreczka Lani konczy roczek! Napiszcie cos prosze o pierwszych tortach! :)

    Oleczka sorry, ale pewnie jednak wzielas jakies tanie chinskie wisiadlo a nie dobre nosidlo. W ergonomicznym nosidle nie ma prawa nic bolec. One wlasnie odciazaja wszystkie punkty ucisku.

    Agusia_pia myslalam o Tobie ostatnio. Jak zyjesz? Znajdujesz nadal czas na gimnastyke i cwiczenia?

    Manka no ladnie! Doprosiliscie sie! ;-P Rosnijcie zdrowo!
    Podziwiam mamy, ktore w takich krotkich odstepach sie decyduja.

    Leksi a skad pomysl mleka kokosowego dla malucha?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2020, 02:34

    Mańka lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 11 września 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka gratulacje :) super termin na kwiecień. Starszy z kwietnia. Idealnie całe lato na dworze. Zimę przeraczkowal w domu a na wiosnę wyszedł już na nogach ;)

    Laurka trochę mniej ćwiczę. Po całym dniu padam niestety. Ale staram się jakoś chociaż dwa razy w tyg się poruszać. Ostatnio dużo spacerujemy bo starszy chce więc mam o dziwo więcej ruchu :)
    Czy wasze roczniaki już chodzą??
    Mój Kacperek to len. Za rękę jeszcze pójdzie ale sama się boi i na czterech woli.

    Mańka lubi tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 11 września 2020, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, moja podobnie - straszny cycoholik, czasami zje dużo na śniadanie, czy obiad, a i tak za pół godziny domaga się cycka. Jeśli chodzi o mleko kokosowe - chciałam je podawać czasami jako urozmaicenie diety, bo kiedyś sama piłam, malutka spróbowała i bardzo jej smakowało. :)
    Agusia, moja malutka tylko wstaje, ewentualnie przejdzie przy meblach dwa kroczki. Mimo, że musi się podpierać, nawet przy staniu, to czasami próbuje się puścić mebla czy reki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2020, 10:34

    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 11 września 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękujemy 😍 Postanowiliśmy z mężem powiedzieć rodzinie i znajomym dopiero po pierwszych prenatalnych, więc chociaż wam tutaj mogłam się pochwalić 😁

    Laurko, zawsze myślałam o dzieciach z małą różnicą wieku, ale nie ukrywam, że jestem przerażona. M. będzie mieć 19 miesięcy, gdy zostanie starszą siostrą. Natomiast to czego się najbardziej boję, to... Czy będę potrafiła pokochać równie mocno drugie dziecko. Czy relacja z M. na tym nie ucierpi. Teraz ma dla siebie całą naszą uwagę, jesteśmy tylko dla niej. Czy zrozumie, że wciąż będzie moim kochanym serduszkiem i młodsze rodzeństwo wcale jej mnie nie odbierze? Czy nie zaniedbam Maluszka pragnąc zapewnić Starszemu poczucie bezpieczeństwa. I czy na to wszystko starczy mi cierpliwości.

    Już teraz nie wiem co robić, bo dostałam Duphaston na wszelki wypadek z uwagi na poronienie a tu przecież karmię piersią. Zanim odstawię M. minie tydzień, dwa. Duphaston bierze się max do 12 tyg o ile dobrze pamiętam, więc nie wiem, czy czasami z niego nie zrezygnować mimo zaleceń 🙈 Wszystko jest w porządku,nie krwawie, ciąża jest książkowa, jak na swój tydzień. Sama nie wiem.

    W ciąży z M. uaktywnił się we mnie Człowiek-Skurwiel, który już teraz daje się we znaki i aż drżę, czy nie wybuchnę na roczku, bo teściowa już zaczyna gwiazdorzyć... A przy okazji roczku i prezentów,bo goście nas pytają co dla małej. I już pomysły mi się wyczerpały, więc chciałam was podpytać: czy wasze Maluchy mają jakieś top zabawki czy akcesoria?

    Leksi,raz bawiłam się w mleko Kokosowe i potraktowałam je, jak zwykle mleko. Nie jestem jednak przekonana, czy dobrze zrobiłam, bo Młoda wzgardziła moim daniem 😅



    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 11 września 2020, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka to wszystko latwe nie jest. Ty sie bedziesz uczyla nowych rzeczy, ale i M. tez sie bedzie uczyla np. ze nie jest pepkiem swiata. Takze pomimo zazdrosci o rodzenstwo bedzie sie tez uczyla bycia starsza siostra, bedzie dogladala malenstwo, bedzie go ciekawa, moze poda czysta pieluszke, nauczy sie ze z maluszkiem trzeba delikatnie, itp. itd. Uwage trzeba bedzie zaczac dzielic ale koniec koncow kazdemu to wychodzi na dobre. Sa rozne fajne ksiazeczki o byciu starszym rodzenstwem, ktore mozna wprowadzic i powolutku zaczac mowic o nowej dzidzi jak mamie zacznie brzuch rosnac. To bedzie abstrakcja ale instynktownie one costam rozumieja. Bedzie dobrze! ☺

    Mańka lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 11 września 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    O rety - trzeba nadrabiac! :D Fajnie, ze jest tu ruch :]

    K878 co do rozmarowki pieluch, to na opakowaniu Pampersow w rozmiarze 2 jest przedzial w obu jednostkach miar: 12-18 funtow lub 5-8 kg. Enya na ostatnim wazeniu miala 6,7 kg, wiec sie zgadza, nic nie zmyslam.

    Leksi dobrze wiedziec, ze nie tylko moja taki cycoholik. Chociaz wczoraj byla przedziwna sytuacja wieczorem, bo nie wisiala na piersi az zapadla w gelboki sen, natomiast po wypiciu chciala sie tylko tulic i nie dala sie odlozyc (to akurat typowe), ale piersi nie chciala wiecej - tylko sie wtulala w moje ramie. A dzisiaj ja przetrzymalam pol dnia bez piersi jakims sposobem az do 14!

    Agjot gratulacje ogromne roczku i chrztu! A sraka w taki moment to klasyka gatunku!
    :D

    Sto lat dla Marcela! Sto lat dla Wojtka Lubieswieczki! Sto lat dla blizniakow Pom-pona!! I dla Olafa Kaski! A jutro coreczka Lani konczy roczek! Napiszcie cos prosze o pierwszych tortach! :)

    Oleczka sorry, ale pewnie jednak wzielas jakies tanie chinskie wisiadlo a nie dobre nosidlo. W ergonomicznym nosidle nie ma prawa nic bolec. One wlasnie odciazaja wszystkie punkty ucisku.

    Agusia_pia myslalam o Tobie ostatnio. Jak zyjesz? Znajdujesz nadal czas na gimnastyke i cwiczenia?

    Manka no ladnie! Doprosiliscie sie! ;-P Rosnijcie zdrowo!
    Podziwiam mamy, ktore w takich krotkich odstepach sie decyduja.

    Leksi a skad pomysl mleka kokosowego dla malucha?
    Tak jak pisalam. Bylo pozyczone i z tego co Pamietam to bylk baby biorn. Nie wiem nie znam sie. Ale mysle ze firma jest ok.

    10.09.2019 Marcel
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 12 września 2020, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka u mnie jak wiesz podobnie.. Bartek miał 8 mc jak zaszłam w ciążę. Po pierwej radości przyszło masę wątpliwości. Jak to będzie. Czy sobie poradzę. Mały metraż jeden pokój ciasno a tu dwoje małych dzieci. No i jak się Bartek zachowa w stosunku do małego brata. U nas nie było i nie jest lekko. Bartek niestety ma ciężko charakter i z jednej strony tylko dzidzia dzidzia i tuli ale zabawek już nie da. Odpycha go od siebie. Chce żebym się tylko z nim bawiła a Kacper też potrzebuje uwagi i zainteresowania. Nie będę ci ściemniać że jest sielanka. Ale uwierz mi że te wszystkie obawy są niczym przy tym jak się obaj Tulą do mnie. Albo jak patrzę jak śpią sobie słodko to naprawdę jest ok. I nie żałuję że tak szybko zdecydowaliśmy się na drugie. Będzie dobrze kochana. Nie zamartwiaj się na zapas. Wszystko i tak życie zweryfikuje.

    Mańka, Leksi lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
‹‹ 1243 1244 1245 1246 1247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ