X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czytałam to porównanie od Ann i zdecydowałam się na Mollers Mama albo Duphavit Pregna+Magnez ☺ Zobaczymy co będzie w aptece, bo mama ma mi zakupy zrobić.
    Ann, dzięki 😘

  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 6 marca 2019, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark- duphavitu na 99% nie ma, kiedyś próbowałam go kupić w Krakowie to szukaj wiatru w polu, musiałabym zamawiać

    Dzięki dziewczyny przysłał mimlekarz smsa ze udało się wystawić zwolnienie od wczoraj, ale teraz martwi mnie jedna rzecz, bo nie widzę jeszcze tego zwolnienia u siebie w portalu ZUS, w jakim czasie się to pojawia bo ostatnio miałam dosyć szybko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 06:50

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama Zuzia dzięki za info! W takim razie od razu mamę uprzedze, że jakby nie było niczego z tych dwóch, to żeby nie kupowała nic innego, bo sobie w necie zamówię 😊

  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 6 marca 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w kolejnym tygodniu <3 jeszcze 12 dni i wizyta :) coraz bliżej a jednak ciągle tak daleko
    Miłego dnia :)

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, witamy się w rozpoczętym 12 tygodniu 😊 leci ten czas szybciutko, dopiero co był bladzioch na teście i bieg na pierwszą betę.
    Ja wczoraj odpadłam o 21, nawet nie słyszałam smsa od męża 20 minut później... mamy dziś j3chać oglądać łóżeczko i komodę, ktoś sprzedaje komplet za 200zł, a za tyle to komody nawet nie dostane, więc dobra okazja. Tylko pogoda pod psem... a my bez samochodu.
    Kto dziś się widzi z maleństwem?


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Inka90 Przyjaciółka
    Postów: 93 109

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) śniło mi się, że urodziłam :) najpierw chłopca, a później dziewczynkę :) w ogóle miałam cc po którym stanęłam od razu na nogi i poszłam niczym łania do sali :) oj chciałbym, chciała niezależnie czy sn czy cc być w takiej formie :)

    3jgxrjjgcuhp0pk3.png
  • Komunikacja24 Ekspertka
    Postów: 206 156

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie.
    Wiecie co tak się zastanawiam od wczoraj,bo z USG wychodzi,że dzidzia jest starsza o dwa dni.
    I jak bym nie obliczyła to w ząb nie wychodzi.
    Dokładnie co do dnia wiem kiedy była owulacja,miałam monitorowanie każdego dnia przez kilka dni.
    A przytulanki były w święta przez 3 dni,potem dwa dni przerwy bo mąż w delegacji był na dwa dni ( wtedy właśnie pękło jajeczko) a potem znów aż do Sylwestra przytulanki.

    Z tych wszystkich obliczeń jak byk nam wychodziło " na dziewczynkę" ;-)

    Mikołaj-2010
    Marcel-2014
    w57v3e3kt83osyox.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komunikacja, moja starsza o 4 dni, a owulację na pewno miałam 2 dni później. Czyli łącznie 6. Po 10 tygodniu dziecko nabiera już swoich osobniczych Lech i rośnie swoim tempem. Nie porównuj :)

    Jedynym jeszcze powodem szybkiego rośnięcie i nabierania masy przez dzieciątko jest cukrzyca ciążowa.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • elvira Autorytet
    Postów: 388 296

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komunikacja A może jajeczko pękło tuż przed przyjazdem meza ? I jeżeli doszło do zbliżenia to strzeliliscie chlopca ?
    U mnie ostatni stosunek był 30.12 A owulacja była 1 albo 2.01

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 08:58

    relgsg185a86vsml.png

    04.08.2017 Marcel 💙
    09.2019 córeczka ❤
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 6 marca 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komunikacja24 wrote:
    Witam serdecznie.
    Wiecie co tak się zastanawiam od wczoraj,bo z USG wychodzi,że dzidzia jest starsza o dwa dni.
    I jak bym nie obliczyła to w ząb nie wychodzi.
    Dokładnie co do dnia wiem kiedy była owulacja,miałam monitorowanie każdego dnia przez kilka dni.
    A przytulanki były w święta przez 3 dni,potem dwa dni przerwy bo mąż w delegacji był na dwa dni ( wtedy właśnie pękło jajeczko) a potem znów aż do Sylwestra przytulanki.

    Z tych wszystkich obliczeń jak byk nam wychodziło " na dziewczynkę" ;-)

    Komunikacja powoli już na tym etapie dzieci zaczynaja różnie sobie rosnąć- poza tym usg to tylko usg, 1mm w ta czy w tamta robi ogromna różnice. Jeszcze nie macie płci potwierdzonej na 100% wiec wszystko się jeszcze może zdarzyć :) chociaż ja dlatego się nie nastawiałam na żadna płeć żeby nie czuć takiego rozczarowania, notabene my się staraliśmy 9msc i to od razu na wspomaganiach hormonalnych wiec nam plec była obojętna po prostu, chcieliśmy dziecko bez wskazania :) mam tez koleżanki które maja córki i trafiały dokładnie w owu i maja druga córkę albo na odwrót, kochali się przed owulacja tylko a i tak drugi, trzeci syn. No tak już jest, ze to loteria po prostu:)

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komunikacja24 wrote:
    Witam serdecznie.
    Wiecie co tak się zastanawiam od wczoraj,bo z USG wychodzi,że dzidzia jest starsza o dwa dni.
    I jak bym nie obliczyła to w ząb nie wychodzi.
    Dokładnie co do dnia wiem kiedy była owulacja,miałam monitorowanie każdego dnia przez kilka dni.
    A przytulanki były w święta przez 3 dni,potem dwa dni przerwy bo mąż w delegacji był na dwa dni ( wtedy właśnie pękło jajeczko) a potem znów aż do Sylwestra przytulanki.

    Z tych wszystkich obliczeń jak byk nam wychodziło " na dziewczynkę" ;-)
    Komunikacja nie istnieją żadne sposoby na chłopca ani na dziewczynkę. Szanse masz zawsze 50/50.
    To że się uznaje, że w dzien owulacji to chłopiec, a kilka dni przed to będzie dziewczynka to nie jest jakaś metoda naukowa na poczęcie konkretnej płci, bo takiej metody nie ma i nadal szanse są 50/50.

    Ciesz się, że będziesz miała zdrowe dziecko

  • AmyLee44 Autorytet
    Postów: 301 366

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo czy ktoś już czuję ruchy? Ja od kilku dni mam głupie myśli, wiem że jeszcze za szybko no ale przestałam czuć że jestem w ciąży wiem może to dlatego że 2 trymestr ale no myśli nie chcą odejść ech

    3i49tv734kk70k5a.png
  • PierwiastkaZuza Ekspertka
    Postów: 186 268

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie 🙂.Skończony 13 tydzień. Wczoraj miałam prenatalne i wszystko ok. (Raczej) córeczka, 7 cm, wszystkie parametry w normie. Malutka bardzo się ruszała, ale spokojnie dała się pomierzyć.

    To moja pierwsza ciąża, o Dzieciątko staraliśmy się 9 miesięcy i jak już myśleliśmy, że mamy problem, to pojawił się nasz mały cud 😍.

    Moja ginka wie, że dłużej niż 2 tygodnie nie wytrzymam bez wizyty więc następne badanie 20 Marca (15 tydzień).

    Lami, monkle, Arashe, Mama_Zuzia, kark, pola0909, k878 lubią tę wiadomość

    Marianka ❤️
    201909034765.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie co, nastawiam się i czuję dziewczynkę. A jak tydzień temu lekarka wypaliła, że jakby na chłopca wygląda, to taka była moja radość i zdziwienie, jakbym trafiła na jedną z lepszych płci do wyboru. Tak, jak byłoby ich 100 rodzajów, a ona mi wróży jedną z lepszych, tego ów chłopca :D Śmieszne to było uczucie. Zazdroszczę Wam, że wiecie już coś. Bo mi ostatecznie z chłopca się wykręciła.

    Słyszałyście w ogole, że ma być 500+ od pierwszego dziecka? Jak pójdzie wg planów i będzie jedno bobo za drugim to później idę gdzieś na pół etatu i do żadnej roboty na całe dnie nie wracam :D

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też planujemy jedno dziecko po drugim, rok odczekać i starania ;) bo nie ma czasu na dłuższe przerwy, jak znowu mamy się 2 lata starać. Dobrze że już plan działania sprawdzony ;)
    Ja właśnie mam wrażenie że jakoś od tygodnia coś mi plumka tam gdzie jest dzidzia. Sprawdzałam dokładnie na prenatalnych i lekarz tam głowicę usg przykładał. Na ruchy pewnie za wcześnie ale to takie dziwne uczucie jakbym motyla tam miała. Głównie pod wieczór jak leżę płasko i spokojnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 09:29

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami i tak pewnie pleć poznasz szybciej niż ja :P, bo ja najwcześniej na połówkowe, bo wcześniej nie zasnę usg nie czeka, jaka szkoda. Ale chyba macica mi rośnie, bo czuję jej do w połowie wysokości do pępka.
    Amylee, ja też czy dwa coś czułam, ale by uznać że czuję ruchy musiałabym czuć to codziennie po minimum 10 razy.

    Lami, kark lubią tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze ruchów nie czuje i myśle ze jeszcze pare ładnych tygodni do tego. W ciąży z synem poczułam w 21tygodniu z tego co pamietam, teraz tez łożysko na przedniej ścianie.

    Brawo Pierwiastka za udane prenatalne- fajnie ze udało się Wam malutka dokładnie pomierzyć.

    Ja jedno dziecko już mam wiec jak dojdzie drugie to będzie 1000zl, na trzecie nie wiem czy się zdecydujemy szczerze mówiąc zobaczymy jak będzie z dwójka nie będę się nastawiać bo życie lubi weryfikować takie plany

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Ane_ta Przyjaciółka
    Postów: 91 120

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jak dobrze czytać dobre wieści. Fajnie , że u każdej wszystko w porządku.

    AmyLee mnie też ostatnio jakiś niepokój dopadł . Mam dosłownie takie same odczucia jak ty.
    No nic oby dostawać do 13.03. Wtedy wizyta.

    A mnie wczoraj dopadł jakiś syndrom wicia gniazda. Robiłam porządki w szafie u synka , i już myślałam jak to fajnie będzie wydobywać te wszystkie maleńkie ciuszki. To wszystko ma taki niepowtarzalny zapach i klimat.

  • Borówka86 Koleżanka
    Postów: 51 65

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia też mam zwolnienie od wczoraj i nie widać go jeszcze w PUE aż dzwoniłam do swojego lekarza czy wysłał na pewno zwolnienie więc sprawdził i powiedział że na pewno tak.

    Jeśli chodzi o płec to mam już córeczkę moją wymarzoną i tak na prawde nie miałam jakiś preferencji co do płuci ale jak powiedziała ze na 60% chłopak to troche smutno mi sie zrobiło że nie bedzie znowu dziewczynka ale najważniejsze ze bobo wszystko jest dobrze a ja bede kochać z całych sił syna czy córkę tylko potrzebuje paru dni abu się z tym oswoić ;)

    Mama_Zuzia lubi tę wiadomość

    3jgx3e3k1cxa9mtv.png
    3i49roeqd2kczm3w.png
  • Bunia86 Autorytet
    Postów: 1488 2133

    Wysłany: 6 marca 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też płeć pewnie poznam dopiero na polówkowych czyli 16 kwietnia. Wizytę u swojego gina mam za 2 tygodnie Ale nie nastawiam się że mi coś powie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 09:47

    Arashe lubi tę wiadomość

    ojxeej28a64grrny.png

    * Starania od stycznia 2014 * 5 Anioków w niebie
    *Listopad 2018 - laparoskopia - udrożnione oba jajowody
    *PAI-1 G4 homo,On: OligoAsthenoTeratozoospermia, Mofrologia 0%, Fragmentacja 48,15%, ROS 3,26
‹‹ 313 314 315 316 317 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ