X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • manda21 Autorytet
    Postów: 780 415

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Długo już nie poużywamy kalkulatorów. Zaraz przestaną nam już mierzyć dzidziaki. Tylko główka i brzuszek i waga z tego będzie wychodziła chyba :D
    ja znalazlam stare usg i z wymiaru glowki tez podany jest termin porodu i w tym dniu zaczelam rodzic, usg z 31tc

    Syn 10.2016
    Aniołek [*] 6tc6d 03.2018
    ckai9jcgluuotmoy.png
  • Betty Nowa
    Postów: 5 6

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termin z OM mam na 17.09 :) mam już 2-letniego Syneczka :) jeszcze pracuje, nie jestem na L4, chociaż chyba będę powoli się zbierać na zwolnienie. Jutro w pracy powiem o ciąży (mam taki plan) :)

    solniczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 15 tygodnia brzuszek, główka i udo, z tego kalkulator wylicza wagę ;)
    Jestem ciekawa czy jak pójdę w 14+0 to ginka sprawdzi i crl i te wszystkie parametry, bo jak patrzę na zakończone kalendarze na belly, to w 14+4 już miałam :)

  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dziś byłam na wizycie, lekarz mówi że jest dobrze, dzidzius ma 4,3 cm. Prenatalne za dwa tygodnie. Płci jeszcze nie znam :) Tylko zastanawia mnie tętno 137/min. Jak myślicie nie za niskie?

    pola0909, Mama_Zuzia, monkle, aannkka, Inka90, k878, kark lubią tę wiadomość

  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .sylwus++. wrote:
    Ja też dziś byłam na wizycie, lekarz mówi że jest dobrze, dzidzius ma 4,3 cm. Prenatalne za dwa tygodnie. Płci jeszcze nie znam :) Tylko zastanawia mnie tętno 137/min. Jak myślicie nie za niskie?

    Gratulacje, super wieści! Tętno naprawdę bardzo dobre, kompletnie nie masz się czym martwić :)

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • .sylwus++. Znajoma
    Postów: 26 22

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super,dziękuje Ci za odpowiedź :)

  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te, co mają potwierdzone wstępnie dziewuszki, proszę mi tu sikać na sodę i powiedzieć, czy są mini bąbelki ale bez pienienia się :D

    Bo właśnie mi tak wyszło, no i w sumie na chłopaka to jest, ale liczę, że powiecie, że też tak macie z dziewuszkami :D

    Kupiłam po 3 tygodniach sodę, bo chyba będę ostatnią tu na forum z jakimś tropem od lekarza. Muszę się wyżyć na sodzie chociaż :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 18:52

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Te, co mają potwierdzone wstępnie dziewuszki, proszę mi tu sikać na sodę i powiedzieć, czy są mini bąbelki ale bez pienienia się :D

    Bo właśnie mi tak wyszło, no i w sumie na chłopaka to jest, ale liczę, że powiecie, że też tak macie z dziewuszkami :D

    Kupiłam po 3 tygodniach sodę, bo chyba będę ostatnią tu na forum z jakimś tropem od lekarza. Muszę się wyżyć na sodzie chociaż :D

    Lami ja sikałam ale to już ze dwa tygodnie- trzy tygodnie temu i nic się nie działo, w sensie nic się nie pienili. Myśle ze mogły być jakieś mini bąbelki bo czymkolwiek by się nie zalało to takie małe będą ale się nic nie pienilo. Może dziewczyna u Ciebie siedzi!:D

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny gratuluję wizyt :)!!! Kark trzymam mocno kciuki !!! Ja dzisiaj powiedziałam w pracy o dzidziusiu oczywiscie wszyscy bardzo się ucieszyli ale najważniejszym problemem było to, że przecież prędzej czy później pójdę na zwolnienie i kto mnie zastąpi ;) jak "kolezanki" wezmą urlop tego lata hmmm ale mam już to za sobą :) Idąc wczoraj do gina poprosiłam o wyraźne zdjęcie dzidzi, bo wszystkie mam jakieś takie rozmazane i nawet nie mam się czym chwalić i naprawdę gin się starał uchwycić dobre ujęcie ale co pstryknął to moja mała "wiercidupka" zdążyła się ruszyć haha więc nawet nie wrzucam zdjęcia z wczoraj bo chyba tylko ja rozróżniam co na nim jest :) a od dwóch dni nie mieszcze się już w ostatnie swoje spodnie, na gumkę więc w weekend chyba czas na zakupy ;)

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 6 marca 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak zrobić test z tą sodą ? Spróbuje :)

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola0909 wrote:
    A jak zrobić test z tą sodą ? Spróbuje :)

    Nasypujesz 2 łyżki sody do kubeczka, do drugiego sikasz- wlewasz to do sody i jak się pieni to ponoć chlopak, jak nie to dziewczyna.

    Super, ze masz za sobą poinformowanie współpracowników. Niech oni się martwią jak sobie zorganizować okres urlopowy, to już nie Twój problem :)

    pola0909 lubi tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia wrote:
    Nasypujesz 2 łyżki sody do kubeczka, do drugiego sikasz- wlewasz to do sody i jak się pieni to ponoć chlopak, jak nie to dziewczyna.

    Super, ze masz za sobą poinformowanie współpracowników. Niech oni się martwią jak sobie zorganizować okres urlopowy, to już nie Twój problem :)
    Ten test to z rana czy obojętnie w której części dnia ? Bo zaraz bym zrobiła ;)

    solniczka lubi tę wiadomość

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha, Pola, "wiercidupka" się uśmiałam :D Ostatnio ta z prenatalnych też mi mówiła, że ludzi czasami na sesję z filmikiem w tym 4d przyjeżdżają, a dziecko za Chiny się nie ustawia :D

    1-2 łyżeczki sody i zalewasz trochę sikiem. Jak bąbluje i się pieni to chłopak, jak spokój to dziewuszka.

    pola0909 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby rano, ale będę robić jak mi się przypomni :D

    pola0909 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha ja właśnie poczytałam na jakimś wątku o tej wodzie, miałam w domu I siknęłam jakoś w 11 t ;) potwierdziło dziewczynkę, piany nie było nawet po przemieszaniu :) wiadomo że to takie wróżenie z fusów ale śmiesznie było. Mąż mi po poniedziałkowym usg przypomniał że się potwierdziło :)

    Też dziewczyny nie macie dzisiaj siły na nic? Ja bym ciągle leżała. Spałam chwilę, poczytałam książkę. Jakiś ucisk w głowie mam i boję się żeby w jakaś migrenę się nie przerodziło bo przy heparynie to nawet apapu nie mogę wziąć. Zwykle wtedy smaruję czoło aloesem.
    Jeszcze 2 dni i 14 t... II trymestr zaczyna się od zakończonego 13 tygodnia, tak? Czyli 13t6d? 14t?

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kark trzymam kciuki za wizytę :)
    pola ja pamiętam jak u mnie w pracy koleżanki zachodziły w ciążę i odchodziły na l4. zawsze na pozostałych skupiał się nawał obowiązków swoich i przejętych przez ciężarne. nikt się nas nie pytał czy za ciężko i jak zorganizujemy sobie urlopy. dlatego gdy to ja zaszłam w ciążę to tak sobie może brzydko pomyślałam: "teraz kurde ja :D " a co :D tyle czasu się staraliśmy to się w końcu należy :D

    Lami, Mama_Zuzia lubią tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • elvira Autorytet
    Postów: 388 296

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kark Kochana trzymam mocno kciuki :*

    Dziewczyny mam pytanie może głupie ale nie daje mi spokoju:D chodzi o ta sode . Patrzycie co się dzieje po wlaniu? Czy podczas też bo mi np jak wlewalam poszło kilka bombelkow A później nic i nie wiem jak zinterpretować

    relgsg185a86vsml.png

    04.08.2017 Marcel 💙
    09.2019 córeczka ❤
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co zrobiłam test i tylko 1 bąbelek ale tak delikatnie pracowała/jakby gazowała i mini mini pianką ale bardzo bardzo słaba więc teraz trzeba ustalić jak mocno powinno się pienić haha bo kazda będzie widziała to co chce zobaczyć ;)

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex, ta pogoda walnięta, stąd pewnie te głowy. Kilka dziewczyn wczoraj się skarżyło. Mówisz, że przy heparynie paracetamolu nie można? Lekarz tak powiedział Tobie? Wspolczuję samopoczucia, u mnie wczoraj też epizod. Pisałam na innym wątku, że wczoraj zaczęła mnie boleć głowa, takie maziaje jak na migrene i nagle nie mogłam przeczytać smsa co dostałam. Widziałam tekst, ale nie wiedziałam jak złożyć literki, bo żadnej nie rozpoznawałam. I pomyślałam tylko czy nie jakiś udar. Trwało to max 15 minut, zjadłam i wypiłam szybko coś słodkiego, stanęłam przy otwartym oknie. Albo takie niedocukrzenie się zrobiło, albo jakieś wahania ciśnienia i niedokrwienie chwilowe. Ale pietra mi zrobiło.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • m0nika Autorytet
    Postów: 452 374

    Wysłany: 6 marca 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki! :)

    Gratuluję pięknych maluszków <3 zarówno na wczorajszych jak i dzisiejszych wizytach :) Pięknie nam się to wszystko w końcu układa!

    Pisałyście o łożysku - u mnie położone jest na tylnej ścianie, od 4-5 dni czuję takie smyranie pod pępkiem, ale to chyba kwestia mojej wyobraźni :) W każdym razie jest to bardzo miłe smyranie :D

    Między wierszami wyczytałam, że Kark masz dzisiaj jednak wizytę. Czekam z niecierpliwością na dobre wiadomości !!!

    Ja wczoraj i dziś cały dzień rekrutowałam nową osobę do firmy, żeby w końcu ze spokojną głową od 1 kwietnia iść na L4. Jestem załamana...mam dość już tych ludzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2019, 19:16

    Lami lubi tę wiadomość

    ckaidqk31r0w29jw.png
    4.03. 6,67 cm szczęścia, 175u/min <3
    BhCG:
    31.12.2018 | 12 dpo 179,50
    02.01.2019 | 14 dpo 693,20
    04.01.2019 | 16 dpo 2028,00
    08.01.2019 | 20 dpo 11931,00
‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ