X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 29 marca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze malego nie probowalam odpieluchowac ale mam w planach zakup nocnika i powoli rozpoczecie z oswajaniem tematu. Ma jeszcze czas ale moze akurat zanim sie urodzi rodzenstwo on zalapie co i jak.
    Siedze pod gabinetem ale jest lekkie opoznienie i wejde pewnie kolo 17... Ehh to czekanie mnie wykonczy!

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 29 marca 2019, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy rozmiarówka w h&m wciąż jest zawyżona? zastanawiamy się czy 56 wypada na 62 tak jak dawniej, czy może się już unormowało? Czy któraś z was może zamawiała i się orientuje?

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 29 marca 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zwichrowana wrote:
    Moja koleżanka miała ten zastrzyk podany dwa tygodnie temu. Chodzi prywatnie a chciała zastrzyk na NFZ.
    Babki w przychodni nie chciały, bo jak prywatnie to, żeby płaciła. Ona powiedziala, że w takim razie poprosi o odmowę na piśmie.
    Od razu zapisały ją do ginesa na fundusz, który normalnie jej wypisał skierowanie. Trzeba tylko iść do tej placówki co jest podana w necie, że robią te zastrzyki.

    Ale kogo ona dokładnie poszła prosić o ten zastrzyk? Panie w recepcji?

    To teraz zastanawiam się czy zrezygnować z tej wizyty na NFZ. Z jednej strony jest to dla mnie uciążliwe chodzić do tego lekarza, bo nie ma on nawet sprzętu do wykonywania USG, kieruje mnie do innej placówki, gdzie trzeba długo czekać w kolejce.
    A ogólnie i tak dojeżdżam tam 40 km więc tak czy inaczej jest to dla mnie problem.
    Ale zastanawiam się czy mogłabym pokazać lekarzowi zdjęcie USG które wykonywałam u mojego ginekologa prywatnie?


    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyntia wrote:
    Ale kogo ona dokładnie poszła prosić o ten zastrzyk? Panie w recepcji?

    To teraz zastanawiam się czy zrezygnować z tej wizyty na NFZ. Z jednej strony jest to dla mnie uciążliwe chodzić do tego lekarza, bo nie ma on nawet sprzętu do wykonywania USG, kieruje mnie do innej placówki, gdzie trzeba długo czekać w kolejce.
    A ogólnie i tak dojeżdżam tam 40 km więc tak czy inaczej jest to dla mnie problem.
    Ale zastanawiam się czy mogłabym pokazać lekarzowi zdjęcie USG które wykonywałam u mojego ginekologa prywatnie?

    Tak, babeczek w recjepcji. Poszła się dowiedzieć co i jak a one od razu z tekstem, że się nie da, więc się wkurzyła. Ja tez mam rh- i powiedziała, żeby najlepiej ominąć tą rozmowę z tymi babami, zapisać się na fundusz w placówce gdzie podają te zastrzyki i poprosić lekarza o przepisanie tego. I tak właśnie zamierzam zrobić .

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to trzeba regularnie chodzić do tego ginekologa na NFZ czy wystarczy odpowiednim czasie się zgłosić?

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to sprawdzić która placówka robi te zastrzyki?

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • Gomerka Autorytet
    Postów: 1168 555

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marchev Co do targów i wózków to może napisz do organizatora, czy w ogóle wózki będą... Bo np w KRK są za tydzień targi i nie będzie wózków.

    W temacie wózków to ja nie mam żadnego doświadczenia, ale strasznie podoba mi się Cybex Balios albo Priam, 2w1 i do tego chciałabym fotelik Avionaut. Jakieś doświadczenia z tymi wózkami? Poczytałam w necie i jeszcze bardziej chcę :-)

    Z 👧🏼09.2019😍 P 👶🏻10.2021 😍
    04.2017 (') 12.2017 (')

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka my też kupujemy fotelik Avionaut :) odwiedziliśmy z mężem sklep z wózkami i trafiliśmy na fajnego ogarniętego sprzedawcę. polecił nam właśnie Avionaut a mnie tez on przekonuje, tzn jest wyprofilowanie i waga - jaki on lekki o 1 kg od reszty fotelików - przy moim wzroscie i wadze to ma znaczenie, bo muszę to jakoś unieść z dzieckiem :D odradził nam maxi cosi cabriofix, bo mówi, że model jest przestarzały-klepią to samo od 2007r i nic nie modyfikują poza tym jest źle wyprofilowany podobno i dzieci średnio lubią jazdę w nim.
    z wózków podobają mi się bebetto i takie też nam zaproponowali. naczytałam się trochę i oczywiście napaliłam się na holland, ale jest za duży do mnie. nie jestem w stanie nim manewrować. ja mam 155cm wzrostu więc słabo jest :D wpadł mi więc w oko bebetto bresso- nie mam z nim żadnych problemów jeśli chodzi o prowadzenie i dodatkowo ten trzeci amortyzator chyba pomaga.
    nie wiem ile w tym prawdy, ale sprzedawca twierdził, że bebetto ma naprawdę spoko wózki, bo są produkowane na polskie warunki i bardzo dużo sprzedaję się ich do Rosji ( widziałam filmy na yt więc jak tam dają radę to chyba u nas też :D )

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy fotelik cybex. Z wózków te zło się cybexy podobają i fajnie się prowadzi ale chyba będę tez poważnie rozważać bugaboo cameleon 3 i mutsy i2

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Kaska Autorytet
    Postów: 602 238

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gierka też patrzyłam na baliosa. Opinie są różne. Jest to na pewno wózek kompaktowy i o to mi chodzi. Z drugiej strony ludzie piszą że ma słabą amortyzację :/ słabo będzie jak mi dziecko będzie podskakiwać w wózku. Może któraś z Was go miała?

    m3sxebkmtz1qzq0y.png
  • Karolinakarolina Nowa
    Postów: 2 14

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jej dziewczyny ile Wy tutaj piszecie :) wczoraj dolaczylam doże Was i szok! Musze.nadrobic :) ja jestem z wojewdztwa Śląskiego jak cos :) bo chyba prosicie o taka informacje? Musze dodac suwaczek tutaj do Was :) zaraz postaram sie to ogarnac :) milego wieczorku

  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane juz po wizycie. Bedzie synio <3 wszystko dobrze :) szyjka dluga. Kolejne usg pod koniec kwietnia polowkowe :)

    magda.g85, Cyntia, aannkka, Mama_Staszka, alex0806, cytrynówka, miczitanka, Ann.., Agucha90s, marchev, Mama_Zuzia, Pom-pon, 91, Bunia86, k878, pola0909, monkle, Mader lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyntia wrote:
    Jak to sprawdzić która placówka robi te zastrzyki?

    Ona poszła pierwszy raz i z góry powiedziała, że chce tylko ten zastrzyk. Babka się spytała, czy będzie nadal chodzić prywatnie, czy do niej się przepisze. Ona powiedziała, że prywatnie. Przepisała jej skierowanie i tyle.

    My patrzyłyśmy tutaj: https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/aktualnosci/7898-wykaz-poradni-ginekologiczno-polozniczych-w-ktorych-pacjentki-anty-rhd-ujemne-uzyskaja-immunoglobuline-anty-rhd?fbclid=IwAR11ff9WCCO7KOZuxnT0-npp8Ca0QEg_DPUPRP1zLcVO-fEWCgcTs-ImmHk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2019, 17:45

    Cyntia lubi tę wiadomość

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znalazłam taki ranking, wiadomo jak to ranking trzeba go traktować z przymrużeniem oka. 800 wózków :D
    może się komuś przyda, a może już to widziałyście :)

    https://opinie.wozki-dla-dzieci.com/najlepszy-wozek-dzieciecy-wybor/?rodzaj_wozka=dowolny&cena=&liczba_kol=&waga=&funkcje=#podium

    Aguś super to teraz stres zejdzie z Ciebie :) i chłopak, pięknie :D

    zem3i09k945lhtw9.png
  • zwichrowana Autorytet
    Postów: 382 360

    Wysłany: 29 marca 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia_pia wrote:
    Kochane juz po wizycie. Bedzie synio <3 wszystko dobrze :) szyjka dluga. Kolejne usg pod koniec kwietnia polowkowe :)
    Kolejny synek :D Gratulacje <3

    synuś <3
    8p3os65ghnx69rco.png

    28.12 (16dpo):HCG- 244,34 mUl/ml
    31.12 (19dpo):HCG- 1136,46 mUl/ml
    02.01 (21dpo):HCG- 2656,97 mUl/ml
  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zwichrowana wrote:
    Ona poszła pierwszy raz i z góry powiedziała, że chce tylko ten zastrzyk. Babka się spytała, czy będzie nadal chodzić prywatnie, czy do niej się przepisze. Ona powiedziała, że prywatnie. Przepisała jej skierowanie i tyle.

    My patrzyłyśmy tutaj: https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/aktualnosci/7898-wykaz-poradni-ginekologiczno-polozniczych-w-ktorych-pacjentki-anty-rhd-ujemne-uzyskaja-immunoglobuline-anty-rhd?fbclid=IwAR11ff9WCCO7KOZuxnT0-npp8Ca0QEg_DPUPRP1zLcVO-fEWCgcTs-ImmHk


    Dziękuję do tego lekarza co chodziłam na NFZ te szczepionki wykonują. Teraz pytanie czy trzeba chodzić regularnie Czy można zgłosić się w tym 28 tygodniu.

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Coś nie mogę nadrobić, tyle nadrukowałyście :) Mogę powitać się brzuszkiem dzisiejszym, w sumie końcówka 16 tc, bo od jutra lecimy z 17 :)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/23f612f9c2d2.jpg

    Ann.., Agusia_pia, aannkka, Aster4n, Mama_Staszka, Bunia86, Mańka, k878, pola0909, monkle, Mader lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gomerka wrote:
    Marchev Co do targów i wózków to może napisz do organizatora, czy w ogóle wózki będą... Bo np w KRK są za tydzień targi i nie będzie wózków.

    W temacie wózków to ja nie mam żadnego doświadczenia, ale strasznie podoba mi się Cybex Balios albo Priam, 2w1 i do tego chciałabym fotelik Avionaut. Jakieś doświadczenia z tymi wózkami? Poczytałam w necie i jeszcze bardziej chcę :-)
    Ja mam cybex balios m i jak dla mnie to wozek idealny, spory kosz na zakupy, lekki, zwrotny, maly po zlozeniu. Ja co prawda mam wersje spacerowa ale teraz chce dokupic gondole i tyle. Fotelik tez planuje cybex aton m i size z baza.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do amortyzacji to fakt jakas super nie jest, ale nie oszukujmy die to jest wozek typowo miejski nie na rajdy po lesie. Ja mimo to ze mieszkam na wiosce gdzie pod domem nie mam utwardzonej drogi nie zamienilabym go na inny. Przy synu mialam xlandera z pompowanymi kolami i jakiejs znacznej roznicy w amortyzacji nie zauwazylam.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • cytrynówka Autorytet
    Postów: 370 490

    Wysłany: 29 marca 2019, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak patrzę na wasze podpisy i poziomy betaHCG to chyba trochę się zagapiłam ze swoją :D jak poszłam w końcu sprawdzić, to moj wynik było ponad 7000 :D

    VianEthel2, Mama_Zuzia lubią tę wiadomość

    ug37hdgeo4bxjxq2.png
    f2wl6iyeydwn0wui.png

    BETAHcg 2.01.2019 7326,00 :D
‹‹ 436 437 438 439 440 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ