X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Millkka Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksi poczekaj co powie lekarz. Ja też zwymiotowałam po godzinie i powiedziałam lekarce że nie dam rady tego zrobić i pokazała mi zjeść w domu konkretne śniadanie i iść na badanie po 2 godzinach. Więc może i u Ciebie nie będzie trzeba powtarzać

  • miczitanka Ekspertka
    Postów: 121 137

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, mam szybkie pytanko: pierwszy raz biorę luteinę i jestem po 2 tabletkach, czy orientujecie się czy pieczenie i częste oddawanie moczu może być spowodowane wlasnie przez nia? Bo juz mam obawy czy dziecko znowu nie zeszło mocno w kanał rodny i nie uciska mi pęcherza jak to było niedawno;/

    Zakochałam się w kimś, kogo jeszcze nie spotkałam ... Mikołaj:)
    88c5skjoy7r3oxfc.png
  • manda21 Autorytet
    Postów: 780 415

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miczitanka wrote:
    hej, mam szybkie pytanko: pierwszy raz biorę luteinę i jestem po 2 tabletkach, czy orientujecie się czy pieczenie i częste oddawanie moczu może być spowodowane wlasnie przez nia? Bo juz mam obawy czy dziecko znowu nie zeszło mocno w kanał rodny i nie uciska mi pęcherza jak to było niedawno;/
    po luteinie nie powinno byc nic takiego, raczej masz infekcje ukladu moczowego

    Syn 10.2016
    Aniołek [*] 6tc6d 03.2018
    ckai9jcgluuotmoy.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miczitanka. Ja nie mam takich objawów chociaż mam dni że parcie na mocz jest dość częste. Ale bez pieczenia. Nie wiem jak aplikijesz ale spróbuj namoczonym palcem i polecam częste zmienianie wkładek.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • miczitanka Ekspertka
    Postów: 121 137

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, mocz robiłam w zeszły poniedziałek, pobrali mi też w szpitalu w czwartek i żadnej infekcji wówczas nie było... Może to chwilowe, muszę się obserwować. A powiedzcie mi jeszcze czy na tym etapie szyjka 4cm jest ok?

    Zakochałam się w kimś, kogo jeszcze nie spotkałam ... Mikołaj:)
    88c5skjoy7r3oxfc.png
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ładna długość szyjki. Mam taką samą odkąd lekarz mi mierzy

    miczitanka lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja dzis zaczynam 29 tc! Jeju za tydz juz 3 z przodu ;) w pt usg i decyzja czy w domu nadal czy do szpitala. Ciekawe jak ta moja blizna sie trzyma.
    Vian modle sie za Twoja coreczke. Jest jakas poprawa ??
    U nas dzis wreszcie chlodno i bez slonca uff ;)

    Laurka, Mańka lubią tę wiadomość

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • Kaska Autorytet
    Postów: 602 238

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miczitanka piękna szyjka :) niektóre nawet n początku takiej nie mają. Teraz chyba 3 cm jest ok, ale jak się mylę to mnie poprawcie.

    Ja nie mam po luteinie takich dolegliwości. Obstawiała bym jakąś infekcje skoro jest pieczenie.

    Zazdroszczę Wam tych tygodni ciąży. Wy już 29 a ja dopiero 25 i odliczam jak głupia kiedy to będzie.

    Vian co u Was?

    Co do wymiotów podczas krzywej to różnie lekarze postępują. Musisz poczekać do wizyty i lekarz powie co zrobić.

    miczitanka lubi tę wiadomość

    m3sxebkmtz1qzq0y.png
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miczitanka wrote:
    Dzięki dziewczyny, mocz robiłam w zeszły poniedziałek, pobrali mi też w szpitalu w czwartek i żadnej infekcji wówczas nie było... Może to chwilowe, muszę się obserwować. A powiedzcie mi jeszcze czy na tym etapie szyjka 4cm jest ok?
    Kochana piękna szyjka ;) ja jak leżałem w szpitalu to przy badaniu gin mówiła, że minimalna norma to 2,5 cm ;)

    miczitanka lubi tę wiadomość

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • elvira Autorytet
    Postów: 388 296

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wyniki chyba są ok
    0-80
    1- 105
    2-60

    monkle lubi tę wiadomość

    relgsg185a86vsml.png

    04.08.2017 Marcel 💙
    09.2019 córeczka ❤
  • stayaway Autorytet
    Postów: 336 451

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek, my już po wizycie :)
    Malutka waży 970g, brzuszek 2tyg do przodu w porównaniu do kości udowej, ale mi mały grubasek rośnie :D generalnie w ciągu miesiąca podwoiła swoją wagę. Mama-Zuzia Ty chyba kiedyś mówiłaś, że Twój synuś też tak miał? Jaki jest teraz? Też tak lubi sobie pojeść czy jedno się z drugim nie równa :P ? W sensie życie brzuszkowe do tego już poza brzuszkiem.
    Szyjkę mam mega długa, 4,8cm :D
    Widzieliśmy jak Niunia sobie ziewała, coś pięknego ❤

    elvira, Pom-pon, pola0909, Laurka, RudaAnna, Karmazynova, miczitanka, monkle, AnnaB. lubią tę wiadomość

    3jgx3e3koyqms61s.png
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest bardzo źle ale sie nie pogarsza od rana. Miałam krwawienie do płuc i osrodkowego układu nerwowego. Jest tylko na respiratorze. Miliard lekow, antybiotyk. No i oczywiście usłyszeliśmy, że mozliwy jest kazdy scenariusz bo z taj bakterii, ktora ma to ciezko wyjsc.

    Ja mialam sciagany szew. I wracam do domu a tam sie z tej kreski leje taki plyn prqwie przezroczysty ciut z krwia. No to wio z powrotem na ip. Powiedzieli, że woda sie zebrała, że czasem sie zdarza, wycisneli, dali gazik i powiedsieli ze moze jeszcze wyciekac. Wazne ze nie pachnie brzydko i nie ma ropy ale i tak na posiew wzieli.

    Jestem tak zmeczona, że w nicy zamiast wstac i isc do laltatora toblezalam z cycem na wierzchu bo zapomniałam wstac...


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Siwula Koleżanka
    Postów: 33 19

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    VIAN musi być dobrze ja wierzę w malutką, da radę lekarze na pewno zrobią wszystko żeby tak było... Ty też się trzymaj odpoczywaj i dbaj o siebie!! Jesteśmy z wami myślami i modlitwa cały czas!!

  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia wrote:
    Leksi- oj szkoda wielka, niestety w takim wypadku krzywa do powtórzenia :(

    Pom-pon- kciuki za wizytę!!! To musi być niesamowite podglądać dwa maluchy u siebie w brzuchu ❤️❤️❤️ Wstawisz nam jakieś zdjęcie?

    Stayaway- dla Ciebie również kciuki zaciśnięte za wizytę! I również czekamy na wieści i zdjęcia ✊🏼


    Gratuluję wszystkim dobrych wieści <3
    U nas też wszystko w porządku, wszystkie przepływy i narządy w normach. Michałek zmienił pozycję i jest teraz głową w górę :) Szyjka bez zmian, 31 mm więc na ten etap ciąży dobrze.
    Nasze kluski mają już 960 i 880 gramów :)
    Więc może nic dziwnego że Pani w piekarni mi dzisiaj powiedziała, że wyglądam jakbym miała zaraz urodzić. Dzięki :D

    Mama Zuzia - ten lekarz u którego byłam dzisiaj nie daje fotek tylko filmik. Moja prowadzącą czasem daje jeśli się uda coś fajnego, ale głównie mam zdjęcia poszczególnych części ciała, z których ja niczego nie potrafię rozszyfrować.
    Skończyły się czasy kiedy można ich było obu złapać na jedną fotkę :)
    W ogóle musiałam mieć USG leżąc na boku bo na wznak zaczynałam odlatywać.
    Kolejna wizyta u mojej prowadzącej 5 lipca.

    Wieczorem mam sesję brzuszków a tak mi się nie chce dzisiaj ruszać.. leniem się zrobiłam strasznym.
    Vian, nie dziwię się że jesteś wyczerpana. Niewyspana i w stałym stresie. Dalej myślę o Was i trzymam kciuki.

    Laurka, Karmazynova, miczitanka, monkle, klopsik, AnnaB. lubią tę wiadomość

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Siwula Koleżanka
    Postów: 33 19

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elvira - wyniki raczej ok. Ja przy pierwszym pobraniu 77,24 drugim 160,73 a trzecim 99,62 :) za To znowu skoczo mi tsh i jestem na granicy normy 3 trymestrui trochę ponad normę dla kobiet w 2 trymestrze. Więc pewnie podwyższa mi dawkę leku z 50 mg do 75 mg. A cała reszta badań krew mocz w normie. Czekam teraz na wizytę u ginekolog żeby podejrzeć mojego szkraba<3

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaska wrote:
    Miczitanka piękna szyjka :) niektóre nawet n początku takiej nie mają. Teraz chyba 3 cm jest ok, ale jak się mylę to mnie poprawcie.

    Ja nie mam po luteinie takich dolegliwości. Obstawiała bym jakąś infekcje skoro jest pieczenie.

    Zazdroszczę Wam tych tygodni ciąży. Wy już 29 a ja dopiero 25 i odliczam jak głupia kiedy to będzie.

    Vian co u Was?

    Co do wymiotów podczas krzywej to różnie lekarze postępują. Musisz poczekać do wizyty i lekarz powie co zrobić.

    Kaska Ty i ja na samiutkim koncu wrzesnia. Ja bym chciala dociagnac, ale z poprzednich doswiadczen wynika, ze urodze wczesniej.

    W ogole mam dylemat przy kupowniu ubranek na poczatek. Bo teraz wszedzie glownie krotkie rekawki. My tu mielismy wieksze upaly we wrzesniu niz przez cale lato. Tak bylo dwa lata temu jak moja druga corka sie urodzila pod koniec lipca. Prawdziwe lato przyszlo we wrzesniu dopiero, upaly po 30 stopni dzien w dzien i jeszcze pazdziernik byl wyjatkow ladny az do samego konca miesiaca. Ciezko przewidziec czego dziecko bedzie potrzebowalo w pierwszych tygodniach.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stayaway, Pom-pon super wiesci.

    Vian modle sie za Was. Wierze, ze jestes wycienczona skrajnie fizycznie i psychicznie.

    Pom-pon lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • marchev Autorytet
    Postów: 379 223

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj bylam na wizycie i maly tez ma 1100 a mam 27t1d wiec chyba wiekszy niz normy podaja, ale od poczatku jest wiekszy.

    Laurka, pola0909, elvira, Pom-pon, Karmazynova, miczitanka, monkle, stayaway, AnnaB. lubią tę wiadomość

  • Karmazynova Autorytet
    Postów: 280 251

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian trzymam mocno kciuki za maleńka. Najważniejsze, że się nie pogarsza. Wspieram mocno myslami i wirtualnie przytulam.. 😘

    Gratuluję pozytywnych wieści na wizytach. :) dzieciaczki coraz cięższe :) jest już co dzwigac 😁

    stayaway lubi tę wiadomość

    5dea920ddf.png

    Starszak :)
    24f1815c23.png
  • Karola9316 Autorytet
    Postów: 331 252

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś szybką wizyte miałam, bez podglądania malutkiej że względu na rosnące CRP. Dostałam antybiotyk. Myślałam że to od zębów bo mam dwa korzenie do usunięcia ale badanie wzakzuje na jakąś infekcje wirusowa. Za tydzień zobaczymy czy coś spadnie

    Czekamy na Anię <3

    8599dqk389wp0sv2.png
‹‹ 749 750 751 752 753 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ