X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Dargol Ekspertka
    Postów: 209 193

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka82 wrote:
    Mama_Zuzia mam tak samo. A jak u was z czestotloliwiscia tych skurczy?

    Vian modlę się i 3msm kciuki.

    Raczej nie są częste. Myśle ze nie więcej niż 10 na dobę. Ale nie liczyłam dokładnie....

    nzjd9n73lhky3rsn.png
  • elvira Autorytet
    Postów: 388 296

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn które robiły krzywą cukrową. Czy dzień przed badaniem jadlyscie coś słodkiego? Zjadłam dzisiaj kilka kawałków piernika:/ A mam okazję jutro zrobic krzywą i nie wiem czy wynik wyjdzie prawidłowy. Kiedyś gdzieś słyszałam że nie powinno się jeść wgl słodyczy kilka dni wcześniej

    relgsg185a86vsml.png

    04.08.2017 Marcel 💙
    09.2019 córeczka ❤
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie te skurcze też do ok. 10 na dobę. Dziś np. najwięcej miałam od 12 do 13 a potem kilka godzin przerwy. Teraz znowu z 2 razy i narazie cisza.

    zem3i09k945lhtw9.png
  • lgia1 Przyjaciółka
    Postów: 74 85

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian oczywiście całym serduszkiem i modlitwą jestem z Wami!

    Ja też mam twardnienia brzucha-macicy. Są dni kiedy w ogóle ich nie odczuwam, a są takie jak dzisiaj, gdzie mam tak do 10 na dobę właśnie.
    Jak weszłam w drugi trymestr to od razu się pytałam lekarza zapobiegawczo, czy mogą się pojawiać to mówił, że wręcz powinny, bo to jak pisałyście wyżej ćwiczenia macicy do porodu.
    Najważniejsze, aby nie były bolesne i regularne.

    Elvira - dzień przed badaniem trzeba się żywić normalnie. Jeśli na co dzień pozwalasz sobie na jakieś małe słodkości, nie ma przeciwwskazania do badania. Jeśli zjadłaś jakiś zdecydowany nadmiar w stosunku do codzienności to wtedy można je przełożyć.

    Wyczekujemy na 6.09.19 r. :)))
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj to jak pisałam było jakieś apogeum i chyba ze 20 razy miałam stawianie się macicy, dzisiaj jest lepiej i gdzieś tak z 5-7. Myśle ze wszystko może być jednak spowodowane ta bardzo ciężka pogoda- bez ciąży organizmom jej ciężko, a w tym stanie to po paru dniach gdzie powietrze dosłownie stało mogło być to dlatego wzmożone

    Vian- wiem, ze nie powinno się porównywać, ale wejdź sobie w wolnej chwili na profil na fb Ruta- 660g szczęścia
    Niestety takim maluszkom bardzo często przyplatuja się różne infekcje itp bo one powinny jeszcze tak naprawdę siedzieć w brzuszkach, ale medycynę na szczęście mamy tak mocno rozwinięta ze wierze, ze niedługo będzie to dla Was tylko złym wspomnieniem!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 21:00

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mańka wrote:
    Vian, codziennie o Was myślę i się modlę. Ściskam mocno!

    Jeśli chodzi o listę apteczną, to mimo braku dziecka udało mi się listę skomponować, ale może któraś z was właśnie ją skoryguje, coś dopisze lub wykluczy. ☺️

    1. Do przewijania: maść do pupy (linomag zielony), krem na odparzenia (np. Hipp)
    2. Do higieny i kąpieli: obcinacz do paznokci, aspirator do noska, płyn do kąpieli (dopiero po odpadnięciu kikuta), płatki do przemywania twarzy, patyczki do uszu (do pielęgnacji pępka), sól fizjologiczna (do zaropiałych oczu, noska)
    3. Dla mnie: maść na brodawki, wkładki laktacyjne, podkłady, majtki siateczkowane, wkładki
    4. Apteczka: witamina D3 (to jeszcze ogarniam), spray z oktenitydyną, leki przeciwgorączkowe (paracetamol).

    To lista po kilku godzinnym przeczesaniu internetu, poradników.

    Edit: a do tego stos tetry i gazików (te drugie m.in. zamiast mokrych chusteczek).

    Dziękuję za pomoc! Liczyłam na coś krótkiego z bo to co czasami można znaleźć na necie to lista jak dla supermodelki przed pokazem, a nie noworodka.

    Vian, trzymam mocno mocno kciuki <3 :(

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w temacie twardnień brzuszka, czy taki stan napięcia utrzymuje się u was dłużej czy łapie i zaraz puszcza ? I czy miewacie takie jakby bezbolesne skórcze macicy? Miałam z dwa razy ostatnio a nigdy wcześniej nie zdarzały się.

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • cytrynówka Autorytet
    Postów: 370 490

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊
    Witam się po ponad tygodniowej nieobecności. Zrobiłam sobie detox internetowy 😉 ale już podczytuję powolutku co u was :D Tyle tematów mnie ominęło, że chyba nie nawiążę do wszystkich, nie ma szans. Zapadło mi w pamięć, że też zauważyłyście zmiany w kolorze brodawek i sutków :D ja mam to samo, są duuużo większe i bardzo ciemne. Słyszałam teorię, że to wszystko po to, aby ułatwić noworodkowi „trafienie” buźką do mleczka :D noworodki widzą głównie kontrasty, dlatego te pierwsze „zabawki” powinny być czarno-białe. No i nasz organizm też się dostosowuje do ich możliwości widzenia. Magia 😊
    Jutro witam się w 30tc, to już tak blisko, aż uwierzyć nie mogę. Ostatnio śniło mi się, że jednak zostałam sierpniówką :D zobaczymy czy to był proroczy sen… 😊

    Vian- jestem całym sercem z wami <3 <3 <3
    jeśli mówisz o tych podkładach bez kleju to jak tylko wyszłam ze szpitala to je wypieprzyłam, czyli po kilku dniach przeszłam już na podpaski nocne. OCzywisćie mega częste podmywanie się i wietrzenie do tego.

    Klopsik- masz kota brytyjskiego <3 koooocham <3 a pępek masz wywinięty na drugą stronę? jak rozpoznałaś rozstęp mięśni?

    Leksi- trzymam kciuki za tatę i jutrzejszą operację!

    Cyntia- brzmi jak rozejście spojenia łonowego :/ nie wiem skąd jesteś, ale poszukałabym fizjoterapeuty uroginekologicznego, który pracuje właśnie z kobietami w ciąży/po ciąży i też potrafi pomóc. Potem ortopeda.

    Pola- wanienka bez gąbki, tego dziadostwa jak namoknie to nie da się długo wysuszyć, tylko zbiera bakterie. Poza tym kąpiel noworodka to naprawdę chwila moment, na jednym przedramieniu trzymałam a drugą ręką myłam szybciutko i finito :D Wanienkę stawiałam na stole xD obok na kanapie leżał już przygotowany ręcznik, pampers, pajacyk i od razu po kąpieli pakowałam młodego w zestaw na dobranoc 😊

    Pom-pon – na pewno sobie kupię maść na sutki, której nie muszę wycierać przed karmieniem ( czyli chyba kupię Purelan), dodatkowo do szpitala podkłady poporodowe te do majtek i takie duże płachty pod pupę na łóżko, wolę mieć swoje i wymieniać w razie potrzeby a nie prosić się :P z rzeczy, których do tej pory nikt nie wymienił, to tym razem wezmę nawilżany papier toaletowy, bo ten szpitalny to jakaś katastrofa dla pokiereszowanego tyłka…

    pola0909 lubi tę wiadomość

    ug37hdgeo4bxjxq2.png
    f2wl6iyeydwn0wui.png

    BETAHcg 2.01.2019 7326,00 :D
  • manda21 Autorytet
    Postów: 780 415

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian, modle sie za Was rowniez.

    Dziewczyny, a ja mam problem natury organizacyjnej. Mam termin na 15 wrzesnia, syna rodzilam przed terminem, moja mama tez wszystkie dzieci przed terminem mam same body z dlugim rekawem, chyba by pasowalo dokupic cos na krotki? Jak myslicie?

    Syn 10.2016
    Aniołek [*] 6tc6d 03.2018
    ckai9jcgluuotmoy.png
  • lgia1 Przyjaciółka
    Postów: 74 85

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola0909 wrote:
    A w temacie twardnień brzuszka, czy taki stan napięcia utrzymuje się u was dłużej czy łapie i zaraz puszcza ? I czy miewacie takie jakby bezbolesne skórcze macicy? Miałam z dwa razy ostatnio a nigdy wcześniej nie zdarzały się.

    U mnie to tak do minuty maks. Zawsze są bezbolesne - tzn czuje lekki dyskomfort, ale nie ma żadnego bólu typowo skurczowego czy jak na miesiączkę. Co dziwne często mam te skurcze zaraz po siusianiu.

    Manda, myślę, że zdecydowanie z krótkim rękawkiem dobrze mieć. Z pogodą nigdy nie wiadomo, ale też często w mieszkaniach jest cieplej niż na dworze i maluszkowi może być za gorąco.

    Wyczekujemy na 6.09.19 r. :)))
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian, ściskam mocno i modlę się, żeby z małą było wszystko dobrze.

    Elvira, ja też dzisiaj pozwoliłam sobie na serniczka, a wczoraj poszły i lody i serniczek - teraz też tak się trochę boję, że mi słabe wyniki jutro wyjdą tej krzywej. Daj znać czy się zdecydowałaś iść, koniecznie.

    Co do twardnień brzucha, ja też je odczuwam - tak od tygodnia intensywniej, najczęściej po tym jak mała jest bardzo aktywna wieczorem. Nie bolą, ale sprawiają lekki dyskomfort i wtedy nie mogę sobie miejsca znaleźć, bo ani siedzieć ani stać nie jest wygodnie.

    Igia1, ja też je odczuwam bardziej po siusianiu :)

    Dziewczyny odnośnie tego testu obciążenia glukozy, czy któraś z Was miała na jednym skierowaniu jednocześnie ten test, morfologię i inne badania typu toxo itp.? I czy któraś może orientuje się, czy będzie możliwość zrobienia tylko tej glukozy, a resztę później (coś tak czuję, że naiwne pytanie i nie ma takiej opcji, ale trochę dużo jak na jeden raz :) )

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 22:11

    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksi- ja w dniu kiedy miałam glukozę robiłam tez inne badania;) jak robili mi na czczo glukozę to do osobnego pojemnika pobrali po prostu krew do innych badań jak morfo, toxo, cytomegalia i mocz miałam w pojemniczku osobno ;)

    Manda- no pewnie, z krótkim tez się Wam przydadzą body :)

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • cytrynówka Autorytet
    Postów: 370 490

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksi- ze skierowaniem nie pomogę, bo ja wszystko prywatnie robię... idę kiedy chcę.
    Ale jak już ci się będą wkłuwać to może i lepiej, że pobiorą więcej próbek za jednym zamachem :D ?

    ug37hdgeo4bxjxq2.png
    f2wl6iyeydwn0wui.png

    BETAHcg 2.01.2019 7326,00 :D
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia, cytrynówka, macie rację dziewczyny! W sumie co mi za różnica :D

    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • aannkka Autorytet
    Postów: 907 803

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian trzymam bardzo mocno kciuki za Weronike! Będzie dobrze zobaczysz :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 22:04

    8599ikgnwfmhvhys.png



    • beta 14.10.21 - 37mIU/ml prog 30.04
    • beta 16.10.21 - 100mIU/ml prog 26.25
    • beta 19.10.21 - 610 mlU/ml

    👶👶
  • elvira Autorytet
    Postów: 388 296

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leksi po godzinie od ostatniego kawałka zmierzyłam cukier był 107 . Myślę że rano będzie ok. Na szczęście mam glukometr więc sprawdzę przed wyjściem. Bardzo boję się że to zwrócę. Daj znać jutro jak poszło.

    relgsg185a86vsml.png

    04.08.2017 Marcel 💙
    09.2019 córeczka ❤
  • Leksi Autorytet
    Postów: 271 178

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elvira wrote:
    Leksi po godzinie od ostatniego kawałka zmierzyłam cukier był 107 . Myślę że rano będzie ok. Na szczęście mam glukometr więc sprawdzę przed wyjściem. Bardzo boję się że to zwrócę. Daj znać jutro jak poszło.

    Ooo to może nie będzie tak źle po tych słodyczach :) Oczywiście dam znać jutro i czekam na wieści od Ciebie. Ja też się boję, że zwymiotuje, albo zasłabnę, ale biorę męża ze sobą w razie czego i jakaś reklamówkę koniecznie :D

    iv096iyewk8s7le5.png

    iv096iyewivbyvps.png

    Lena <3 : 18.04 -> 205g / 08.05 -> 362g / 19.06 -> 966g / 15.07. -> 1595g / 24.07. -> 1803g / 12.08. -> 2260g / 22.08. -> 2700g / 04.09. -> 2850g / 19.09. -> 3442g
  • Mama_Staszka Autorytet
    Postów: 313 112

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lgia1 wrote:
    U mnie to tak do minuty maks. Zawsze są bezbolesne - tzn czuje lekki dyskomfort, ale nie ma żadnego bólu typowo skurczowego czy jak na miesiączkę. Co dziwne często mam te skurcze zaraz po siusianiu. .

    O tak, u mnie też często, albo w trakcie albo po siusianiu.

    Pola, trwają minutę, dwie - jeśli mowa o twardnieniach macicy. Czasami po ciężkim dniu mam twardy i napięty cały brzuch - to trwa dłużej i mija dopiero jak odpocznę.

  • Cyntia Autorytet
    Postów: 293 280

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian trzymam kciuki i modlę się za Weronikę ❤️❤️❤️

    f2w3rjjgu2mom4gu.png
  • klopsik Autorytet
    Postów: 301 398

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @cytrynówka, pępek, to już mi wyszedł ok 15tygodnia, a brzucha jeszcze nie miałam.. myślałam, że to normalne, ale okazało się, że jednak nie. Zauważyła fizjo w szkole rodzenia, bo przy każdym ruchu, czy kichnięciu, brzuch mi się robi w trójkąt. Poszłam ok 22 tygodnia do fizjoterapeutki uroginekologicznej i potwierdziła, że już było ok 3cm, więc okrutnie dużo jak na ten moment :/ Zbyt wiele nie mogę teraz z tym zrobić, ale od razu po porodzie tejpy koniecznie.

    PS W końcu zamówiłam pierwszą paczkę ciuszków z neta z marki pinokio, kilka dziewczyn pisało, że dobra jakość, więc powoli zacznę wypełniać szafę, która też ma niedługo przyjść.

    06IRp2.png
‹‹ 747 748 749 750 751 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ