X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola, gratuluję 30 tygodnia i zazdroszczę :)

    Cynthia, nie pomogę z tym spojeniem, ale chyba powinnaś znaleźć lekarza który chociaż to oceni na podstawie USG.

    Karola, wszystkiego dobrego, spokojnej ciąży!

    U nas wczoraj grill udany. Dosiedzialam od 17 do 22 i było bardzo miło :) później przyszła burza i w końcu się wyspałam :)

    Co do wanienki to u nas bez stelaża że względu na brak miejsca i mała zwykła z Ikei. Później planuję kupić krzesełka kąpielowe i kąpać w wannie.

    Ja wpadam z prośbą. Czy moglybyście podać swoją listę wyprawkowa apteczna? Pytanie głównie do dziewczyn , które mają już dzieci. Co się przydało, w jakiej ilości, co dla mnie a co dla noworodka. Będę wdzięczna :)

    Miłego dnia!

    Karola9316, pola0909, Cyntia lubią tę wiadomość

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Kaska Autorytet
    Postów: 602 238

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marchev można kupić sam stojak tylko zmierz dobrze wanienkę bo są różne rozmiary :)

    Laurka małe dzieci są fantastyczne :))

    Pon pom ja niby mam dziecko, ale w jakich ilościach to nie wiem. Wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe te przyklejane do majtek jak podpaski, zwykłe podpaski już do domu, majtki siateczkowe, ja kupuję też takie duże do położenia na łóżko bo mi w szpitalu żałowali, dla dziecka możesz podkłady do przewijania, z kosmetyków to co uważasz ( ja biorę chusteczki nawilżane, żel do mycia i jakiś balsam do ciała. Wezmę chyba ten z dermy bo mnie przekonalyscie), gaziki do przemywania pępka, oscanisept, kupuję katarek do odkurzacza, sól do przemywania w ampułkach, woreczki na pieluchy, pieluchy

    Pom-pon lubi tę wiadomość

    m3sxebkmtz1qzq0y.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynthia ja w poprzedniej ciąży miałam podejrzenie rozejścia spojenia łonowego. Ból był ogromny, mój lekarz skierował mnie wtedy do szpitala, miałam konsultacje z ortopeda, zrobili mi usg i okazało się ze to mała tak naciska na miednice i to powoduje taki ból,. Podczas pobytu w szpitalu młoda mi się przekręciła głowa do góry i ból momentalnie ustąpił. Wiec myśle ze u ciebie jest konieczna konsultacja z ortopeda, bardzo ci współczuje bo wiem jak to potrafi bolec, a u mnie rozejścia nie było tylko dziecko naciskało.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Mama_Staszka Autorytet
    Postów: 313 112

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pompon, lista apteczna? W sumie u mnie nie istnieje. Używałam oleju kokosowego do kąpieli i jako balsam dla dziecka, spirytus salicylowy zamiast okteniseptu. Z krem do pupy - linomag maść, okazyjnie Nivea z cynkiem /rzadko było potrzeba/. Jako zasypka, bardzo sporadycznie, mąka ziemniaczana.
    Dla siebie, nie pamiętam ile opakowań tych podkładów porodowych. Po powrocie ze szpitala używałam już tych dużych miękkich zwykłych podpasek Belli i zwykłych majtek. Siatkowe miałam tylko do szpitala. I to wszystko.

    Pom-pon lubi tę wiadomość

  • manda21 Autorytet
    Postów: 780 415

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie z synem bolalo od 7tc do konca jak przy rwie kulszowej, przeszlo dopiero po porodzie. Teraz od tygodnia mala jest poprzecznie i uciska mi nerw ze az momentami trace czucie w jednej nodze. Bol okropny, gdy dlugo przebywa sie w jednej pozycji, a pozniej chce sie ja zmienic lub po zbyt duzym wysilku fizycznym. Polozenie sie na lozku konczy sie albo wolaniem meza zeby pomogl albo zturlaniem sie lozka i modleniem zeby starszak na czlowieka nie wysokczyl. Mi pomaga cieply prysznic i lekkie cwiczenia zwlaszcza wymachy nogami do tylu w kleku podpartym, czeste zmiany pozycji i umiarkowany wysilek fizyczny. No, ale przy mocniejszym bolu trzeba rizejscie najpierw wykluczyc.

    Syn 10.2016
    Aniołek [*] 6tc6d 03.2018
    ckai9jcgluuotmoy.png
  • Pom-pon Autorytet
    Postów: 1332 848

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Staszka wrote:
    Pompon, lista apteczna? W sumie u mnie nie istnieje. Używałam oleju kokosowego do kąpieli i jako balsam dla dziecka, spirytus salicylowy zamiast okteniseptu. Z krem do pupy - linomag maść, okazyjnie Nivea z cynkiem /rzadko było potrzeba/. Jako zasypka, bardzo sporadycznie, mąka ziemniaczana.
    Dla siebie, nie pamiętam ile opakowań tych podkładów porodowych. Po powrocie ze szpitala używałam już tych dużych miękkich zwykłych podpasek Belli i zwykłych majtek. Siatkowe miałam tylko do szpitala. I to wszystko.

    Czyli jednak jakas istnieje. ;)
    Kosmetyków żadnych nie kupuję.
    Chodzi mi o akcesoria jak nożyczki do paznokci, jakieś katarki, gruszki, gaziki, waciki, podklady itp. Nie chce tego kupić za dużo dlatego pytam. No i czy w ogóle warto kupować wcześniej czy można uzupełnić później.

    2 IUI 1/ 2019 - 15 dpo hcg 527
    MedArt Poznań
    9R3tp2.png

    8/2018 <3 <3 (*)
  • Dargol Ekspertka
    Postów: 209 193

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny poradzicie proszę! Od wczoraj zauważyłam ze twardnieje mi brzuch. Nigdy wcześniej tego nie miałam. W piątek na wizycie kontrolnej lekarz powiedział ze trochę skróciła mi się szyjka ale w granicach normy i mam się oszczędzać. Nie powiem przejęłam się tym:( No i w sobotę wieczorem pierwszy raz poczułam jak twardnieje mi brzuch. Trwa to kilka sekund i odpuszcza. Nie jest to bolesne ani regularne. Ale dziś dodatkowo czuje lekkie bóle miesiączkowe. Dzwoniłam do gin. Kazał brać Asmag i nospa 2 razy dziennie i zobaczyć czy będzie się nasilało. Jeśli tak można pojechać na IP. Ale powiedział ze od kilku do kilkunastu skurczy dziennie to ok! I teraz nie wiem czy jechać czy nie panikować? Miałyście takie skurcze na tum etapie i lekkie bóle miesiączkowe??

    Dzięki za opinie!

    nzjd9n73lhky3rsn.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dargol- ja tez takie mam w ostatnich dniach, wczoraj miałam apogeum, tez mi twardnieje bezbolesnie i się stawia. Macica ćwiczy

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • manda21 Autorytet
    Postów: 780 415

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nozyczki lub obcinacz wedle uznania, szczotka do wloskow, plyn do kapieli, my uzywalismy talku na poczatku, pozniej olej kokosowy, sol fizjologiczna w ampulkach, cos na odparzenia najlepiej masc bephanten , alantan plus/ alantan masc, wode morska i gruszke moim zdaniem tez warto miec na poczatek nam wystarczylo i nie dokupywalismy nic innego, jeden smoczek, patyczki do uszu takie dla dzieci i duze waciki, podklady jednorazowe do lozeczka i taki grubszy do przewijania po za domem. Ja jeszcze czystej lanoliny uzywalam do sutkow albo alantanu, czesc masci trzeba zmywac przed karmieniem a czesci nie. Jak sie nie ma apteki pod nosem tak jak ja to u mnie awaryjnie mam czopki z paracetamolem, tormentiol na takie mega odparzenia, dentinox przy zabkowaniu, altacet w zelu po szczepieniach.

    Syn 10.2016
    Aniołek [*] 6tc6d 03.2018
    ckai9jcgluuotmoy.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli cię to nie boli i nie ogranicza ruchów to raczej to są skurcze B-H, jak pisze mama Zuzia. Ja tez tak mam i nic nie biorę.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Mama_Staszka Autorytet
    Postów: 313 112

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dargol, też mam twardnienia. Przynajmniej kilka na dobę. Od przynajmniej 3tyg, wizytę miałam tydzień temu, wszystko jest ok.
    Pompon, no w sumie tak. Ale nie ma sensu robić jakiś zapasów, bo większość można kupić choćby w Rossmanie. O, sól fizjologiczna jeszcze. Do przemywania oczu np.

  • Dargol Ekspertka
    Postów: 209 193

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_Zuzia wrote:
    Dargol- ja tez takie mam w ostatnich dniach, wczoraj miałam apogeum, tez mi twardnieje bezbolesnie i się stawia. Macica ćwiczy

    O! Trochę mnie pocieszyłaś! 😉 Czyli nie panikować? A bóle miesiączkowe Ci się zdarzają?
    No nic, wzięłam leki o których mówił i czekam na rozwój sytuacji. Może przejdzie...
    Jak będzie się nasilać podjade na IP dla świetego spokoju.

    Dzięki

    nzjd9n73lhky3rsn.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dargol ja tez tak mam. I od kilku dni strasznie cały czas się na tym skupiam i się tym denerwuje co tylko pogarsza sprawę. Masakra normalnie.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • Dargol Ekspertka
    Postów: 209 193

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenka82 wrote:
    Dargol ja tez tak mam. I od kilku dni strasznie cały czas się na tym skupiam i się tym denerwuje co tylko pogarsza sprawę. Masakra normalnie.

    No widzisz! W takim razie musimy odpuścić! 😉Skoro tyle osób ma podobne objawy, tzn. że to normalne! Dobrze ze zawsze można tu napisać i się poradzic👍👌 Ja tez potrafię się nakręcić! Samo napinanie mnie nie boli, tylko to dziwne uczucie miesiączkowe. Ale mam nadzieje ze nospa zadziała i wszystko się wyciszy. Nie nawiąże IP🙄

    Lenka82 lubi tę wiadomość

    nzjd9n73lhky3rsn.png
  • Lenka82 Autorytet
    Postów: 349 164

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie. Objawy to jedno a głowa to drugie. Ja jeszcze staram się brać dużo magnezu i dodatkowo pilnować odpowiedniego nawodnienia bo u mnie z tym słabo. A sa upały.

    bl9cjw4z4bshjmmh.png

    08.2018 - 6tc poronienie chybione
    08.2019 - ur. Joanna (córka)
  • Ula_Lbn Ekspertka
    Postów: 121 187

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale to wtedy twardnieje cały brzuch?

    atdc8rib6ftl2y14.png
    l22nhdgekp03t7xa.png
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dargol ja kilka postów wcześniej dziś też o to pytałam bo też od wczoraj bardziej mi twardnieje także nie jesteś sama. To chyba rzeczywiście już taki etap i może tak być

    Dargol lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • Mama_Staszka Autorytet
    Postów: 313 112

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula, u mnie zaczyna się od podbrzusza, a po chwili mam twarda i napięta cała macicę.

    Ula_Lbn lubi tę wiadomość

  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula mi twardnieje tak jakby po całej linii np. na wysokości pępka.

    Ula_Lbn lubi tę wiadomość

    zem3i09k945lhtw9.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kilka razy tak stwardniały brzuch i taka kula się zrobiła w jednym miejscu. Ale nie boli i po kilku sekundach odpuszcza. To są typowe skurcze b-h. Ale w poprzedniej ciąży jak miałam takie kłopoty to lekarka mówiła że do 10 na dobę takich bezbolesnych jest fizjologia natomiast wszystko ponadto i bolesne to patologia i należy konsultować z lekarzem

    201512131765.png

    201909081765.png
‹‹ 745 746 747 748 749 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ