X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrzesień 2019
Odpowiedz

Wrzesień 2019

Oceń ten wątek:
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vian nam położna w szkole rodzenia mówiła, że jak w odpowiednim czasie szew ściągany po cesarce to jest tylko jedno pociągnięcie i on wychodzi łagodnie i szybciutko :) bedzie dobrze :)

    zem3i09k945lhtw9.png
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny witamy się w 30tc!! Już 3 z przodu nie mogę uwierzyć jak ten czas leci :)! Wizytę mam dopiero 25.06 A czekam z niepokojem w jakim stanie jest ta moja szyjka i co dzień mówię do małej, ze ma siedzieć w brzuszku jak najdłużej. Vian teraz szew to już pestka w porównaniu do tego co przeszłyście więc będzie już tylko lepiej, dobrze że już jesteś w domku A jak Weronika ??? Cyntia współczuję bólu :/ chyba trzeba udać się jak najszybciej do lekarza, może coś poradzą żebyś nie cierpiała jeszcze dwa miesiące. Leksi również nie zazdroszczę dylematu z koniem, ale jeśli nie musisz nie sprzedawaj! Rodzice są niestety różni , mają dziwne poglądy a wpływ na to ma chyba też taka szybka zmiana świata. Oni pamiętają wszystko zupełnie inaczej. Moja mama jest złota pomaga i doradza mi we wszystkim A natomiast teściowa ....aż szkoda słów bo się nakręcę. Ja wczoraj byłam kupić komode z przewijakiem i szafki do pokoju dla dzidzi byłam z moją mamą to sama mi podpowiadała weź to czy tamto bo jak ja miałam dzieci to tego nie było A tobie będzie dużo wygodniej !!! Dla mnie przy pierwszym dziecku to ogromna pomoc i cieszę się , że mają mama w ten sposób mi pomaga :) Zakupy wczoraj udane i większość kupiona. Mam tylko pytanie jeszcze jak wybieracie wanienke do kąpieli że stojakiem ??? Ja mam dość spory prysznic bez brodzika i zastanawiam się jak wybrać ??? A i jakieś akcesoria widziałam takie gąbeczki na spód wanienki ?? Miłej niedzieli wam życzę !!!:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 09:15

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola0909 wrote:
    Hej dziewczyny witamy się w 30tc!! Już 3 z przodu nie mogę uwierzyć jak ten czas leci :)! Wizytę mam dopiero 25.06 A czekam z niepokojem w jakim stanie jest ta moja szyjka i co dzień mówię do małej, ze ma siedzieć w brzuszku jak najdłużej. Vian teraz szew to już pestka w porównaniu do tego co przeszłyście więc będzie już tylko lepiej, dobrze że już jesteś w domku A jak Weronika ??? Cyntia współczuję bólu :/ chyba trzeba udać się jak najszybciej do lekarza, może coś poradzą żebyś nie cierpiała jeszcze dwa miesiące. Leksi również nie zazdroszczę dylematu z koniem, ale jeśli nie musisz nie sprzedawaj! Rodzice są niestety różni , mają dziwne poglądy a wpływ na to ma chyba też taka szybka zmiana świata. Oni pamiętają wszystko zupełnie inaczej. Moja mama jest złota pomaga i doradza mi we wszystkim A natomiast teściowa ....aż szkoda słów bo się nakręcę. Ja wczoraj byłam kupić komode z przewijakiem i szafki do pokoju dla dzidzi byłam z moją mamą to sama mi podpowiadała weź to czy tamto bo jak ja miałam dzieci to tego nie było A tobie będzie dużo wygodniej !!! Dla mnie przy pierwszym dziecku to ogromna pomoc i cieszę się , że mają mama w ten sposób mi pomaga :) Zakupy wczoraj udane i większość kupiona. Mam tylko pytanie jeszcze jak wybieracie wanienke do kąpieli że stojakiem ??? Ja mam dość spory prysznic bez brodzika i zastanawiam się jak wybrać ??? A i jakieś akcesoria widziałam takie gąbeczki na spód wanienki ?? Miłej niedzieli wam życzę !!!:)

    Pola- ja akurat nie będę korzystać ze stojaka tylko wanienkę wkładam do naszej wanny, ale wiem ze dużo osób sobie chwali. Natomiast co do wkładek do wanienki- unikaj jak ognia gąbek bo to jest tylko siedlisko bakterii. Najlepiej żeby dzidziuś się nie ślizgał dać na dno tetrę :)
    Gratuluje nowego tygodnia!! :)

    Vian- trzymam mocno kciuki za ściągnięcie szwu, będzie dobrze nic się nie martw!
    Wczoraj Weroniczka skończyła już tydzień prawda? Walczy dzielnie nasza królewna?

    Dzień dobry! Ja niedawno wstałam i dalej się czuje zmęczona 😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 09:22

    pola0909 lubi tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja natomiast powiem Wam, ze przez te upały i ciągły brak apetytu cofam się z waga. Już miałam +5kg i znowu mam +4, wychodzi na to ze przez ostatnie 8tyg nic nie przytylam. Pije dużo za to i to bardzo

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mama-Zuzia za podpowiedź wasze rady są naprawdę bardzo cenne :)!!!

    Mama_Zuzia lubi tę wiadomość

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Aster4n Ekspertka
    Postów: 168 206

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My używaliśmy stojaka do wanienki i bardzo, bardzo sobie chwaliliśmy, bo było wygodnie nie schylac się do dziecka. Wanienke mielismy profilowana, taka z jednej strony na pollezaco a z drugiej na siedząco dziecko się mogło usadowić jak już było większe ale faktycznie ja gąbek też nie używałam ze względów higienicznych .

    pola0909 lubi tę wiadomość

    bl9cvcqg409ts1dr.png

    gg649vvjf2u85q5u.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez ze stojakiem. Długo, póki nie wiercila się tak ze się baliśmy ze wypadnie. I kąpaliśmy razem, mąż trzymał ja myłam. Potem wanienkę już wstawialiśmy do wanny i myjemy jednoosobowo. Zależy czy masz gdzie to rozstawić. Gąbki to siedlisko bakterii, bo ciężko to wysuszyć, a tetrę wypierzesz, wyprasujesz. Są jeszcze takie leżaczki do wanienek.

    MamaZuzia mi rez waga spadła i to 1,5 kg.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Ula_Lbn Ekspertka
    Postów: 121 187

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. U nas od piątku obiecywali burze i ani kropelka nie spadła. Dzisiaj wypoczywam na działce bo w domu ciężko wysiedziec.

    Vian ja też się bardzo stresowalam zdjęciem szwu, a zupełnie nic nie poczułam. Czyli jak pisze magda.g85 miałam ściągany w odpowiednim czasie.

    Miałam wanienkę ze stojakiem i tym razem też zamierzam kupić bo po cesarce zdecydowanie wygodniej było myć na stojąco i dookoła wanienki był łatwy dostęp. Nie uzywalismy gabek tylko jak dziewczyny pisały kladlismy pieluszkę na dno.

    A któraś z Was korzystała z wiaderka do kąpieli? Koleżanka mi chce oddać po swojej córce, ale zastanawiam się czy jest sens brać?

    atdc8rib6ftl2y14.png
    l22nhdgekp03t7xa.png
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda.g85- jakbym słyszała swoją teściową... Po co pampersy- dawniej były tetry i dałam radę. Po co wanienka- myłam w misce. Mogłabym tak wymieniać w nieskończoność, bo dla niej niemal wszystko jest z kategorii "dawniej tego nie było i dałam radę". Wszystko też jest dla niej kosztem i zbędny gadżetem. Jasne, może dawniej tego nie było, ale teraz jest, to czemu mam żyć i funkcjonować jak ona, skoro mogę sobie i dziecku to wszystko ułatwić. Od swojej mamy też nieraz słyszę tym oskarżycielskim tonem pytania z serii "no chyba nie będziesz wydziwiać i rodzisz naturalnie?!". Cycki opadają.

    Gdzieś ostatnio spotkałam się z takim fajnym stwierdzeniem, że może w internecie są tzw. "madki", które rozsiewają hejt na pozostałe, ale po co szukać w internecie. Niekiedy nasze mamy, tesciowie, to dopiero oceniający kaliber.

    A jak już jesteśmy przy wanienkach, to zgadzam się z Mama_Zuzia- jako podkład wystarczy np. pieluszka tetrowa, ale tak samo sprawdzi się ona do mycia dziecka. Chyba u MamyGinekolog widziałam takie fajne tetrowe rękawice zakładane na dłoń i chyba to właśnie kupię. Na poczatku zajawiłam się na te wanienki typu shnuggle, ale skutecznie zniechęciła mnie cena i myśl na temat mycia dziecku np. główki.

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Karola9316 Autorytet
    Postów: 331 252

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Ja to dziś przeżywam apogeum bólu spojenia. Wczoraj troszkę pochodziłam a dziś tylko leżenie wchodzi w grę. Może z biegiem dnia trochę przejdzie ale póki co lezymy i odpoczywamy. W końcu mam dziś urodziny to nikt nie może mieć o to pretensji hahaha

    Czekamy na Anię <3

    8599dqk389wp0sv2.png
  • miczitanka Ekspertka
    Postów: 121 137

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się ze swojego łóżka! Jak dobrze być w domu! Co prawda opiekę miałam super, nawet jedzenie nie najgorsze, na sali byłam sama, ale tak czy siak dom to dom:)
    Lenka lekarz przepisał mi luteinę dopochwowo 2x1 i magnez 3x1, brzuch na szczęście już nie twardnieje. Za 2tyg pojadę na wcześniejszą wizytę, żeby sprawdzić co z maluszkiem i czy szyjka się nie skraca.

    Mańka, Mama_Zuzia, pola0909, AnnaB., k878, monkle, cytrynówka lubią tę wiadomość

    Zakochałam się w kimś, kogo jeszcze nie spotkałam ... Mikołaj:)
    88c5skjoy7r3oxfc.png
  • Mańka Autorytet
    Postów: 504 521

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola9316, wszystkiego najlepszego! Żebyś zawsze była szczęśliwa, szczerze uśmiechnięta. No i zdrówka życzę, bo bez niego bardzo ciężko 🌷🌷🌷

    Miczitanka, mnie w szpitalu, to zawsze jeszczs gorzej się robiło. Nie ma to jak w domu, więc fajnie, że Cię wypuścili. Teraz będzie już tylko lepiej ☺️

    Pola0909, jak ten czas zapiernicza 🙊 30tc! Gratuluję!

    Karola9316 lubi tę wiadomość

    l22n9vvji5451khk.png

    atdcwn15gxi28cxs.png

  • Mama_Zuzia Autorytet
    Postów: 2536 3957

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola- 100 lat 100 lat kochana! Dużo zdrowia, uśmiechu i szczęścia :* choć to najważniejsze szczęście i radość już masz ze sobą, pod swoim sercem ❤️ Każde następne urodziny będą jeszcze piękniejsze gdy te małe raczki będą Cię przytulać, całować a potem śpiewać Ci sto lat!

    Miczitanka- wszędzie dobrze ale w domu najlepiej! Teraz kochana lez i pachnij ❤️ I czekaj na bezpieczne terminy, mam nadzieje ze synek już Ci zadnej niespodzianki nie urządzi!

    Karola9316, miczitanka lubią tę wiadomość

    ojxeroeqgm6z29wi.png
    Rok starań i..świąteczny cud!
    Syn - 2013 ❤️ Pierwsza miłość
    ————————
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja już nie wydalam. Po tym wypadku M na motorze czuję się jak samotna matka 😔
    Zawieźć, odebrać, ugotować, sprzątać, psa ogarnąć, ogród, zakupy i jeszcze jemu usługiwać...
    A za tydzień wesele, poprawiny i wakacje 😐

  • pola0909 Autorytet
    Postów: 661 800

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola wszystkiego najlepszego a najpiękniejsze już niedługo będzie z Tobą na świecie :):);) Kark współczuję sytuacji :/ trzymaj się i mam nadzieję, że niedługo mąż wydobrzeje żeby Cię odciążyć od obowiązków ! Jeszcze raz dzięki dziewczyny za porady z wanienką :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 11:46

    Karola9316 lubi tę wiadomość

    uwo93e3ke9z66nbe.png

    ug378u69d0saxxaq.png
  • Siwula Koleżanka
    Postów: 33 19

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) ja to chyba przeżyłam najgorsza noc tej ciąży... I nie mówi ę tu o burzach bo naszą miejscowość omijaly wszystkie bokiem... Niestety do 6 rano "spałam" przy włączonym wiatraku pod samym przezcieradlem a obudziłam się tak zmęczona i do tego prawie 1.5 kg cięższa, nogi spuchnieta oczy również... Katastrofa jakąś dobrze ze teraz przyszedł delikatny chłodzik bo gdybybylo tak jak wczoraj to chyba bym umarła... Czy u was też jest taka plaga komarów? Wczoraj wpadli do nas znajomi na małego grilla i powiem wam że tak nas atakowlaly że to nie do pomyślnie... W sklepach brakuje środków wszystko wykupione! Coś strasznego wieczorem leżałam w wannie w chłodnej wodzie żeby złagodzić te obrzęki i ukąszenia... Co do rodziców i teściów... Ja nie mogę powiedzieć złego słowa i jedni i drudzy nie wtracają mi się w żaden sposób i wiem że jedna i druga strona po prostu będzie dla mnie wielka pomocą. Przyszły Teść nawet 3 razy w tygodniu jeździ mi po ryneczkach i zwozi swieze owoce mimo tego przeciez śmiało mogła bym robić to sama. Kochani ludzie mi się trafili.A moi rodzice? Cóż każdemu życzę tak Kochajacych i nie oceniających rodziców... Właśnie trafiłam na najbardziej beznadziejny film o porodzie w tv jaki widziałam.. W programu Galileo... I wiecie co? Poryczałam się jak głupia haha chyba hormony robią swoje... Dziewczyny a jakie są wasze plany co do porodu? Chcecie rodzic ze swoimi męża i czy same? Ja początkowo chciałam żeby przy porodzie była ze mną moja siostra ale im bliżej tego rozwiązania mam coraz więcej obaw... Nie wiem czy nie będę pewniej czuła się z moim narzeczonym to on chodzi ze mną na szkole rodzenia, opiekuje się mną przez całą cize... To moja druga połówka i to przy nim jest mi najlepiej... Sama już nie wiem... On z kolei nastawil sie że nie będzie przy porodzie i tego się trzyma. A ja chyba pękam i zaczynam zmieniać zdanie... Może to też te hormony haha

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2019, 12:25

  • Kaska Autorytet
    Postów: 602 238

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola najlepszego! No i zdrówka :*

    Pola skoro masz duży prysznic to ja Ci polecam tam wstawić wanienkę że stojakiem. Ja będę tak robiła :D Będziemy mieli też wannę, ale nie chce mi się schylać. Poprzednio też mieliśmy stelaż i nie wyobrażam sobie teraz bez. No chyba, że mąż będzie kąpał.
    My mieliśmy tą niehigieniczna gąbkę hehe i też sobie chwaliłam. Nic mi się z nią nie działo. Na kaloryfer ją kładłam od razu i oczywiście myłam. Ale wiem, że dużo osób nie poleca i oczywiście mają rację :)
    Pola a czemu tak rzadko wizyty skoro masz problem z szyjką?

    Kark współczuję... A te wczasy to będzie odpoczynek czy ganianie za dziećmi??

    Karola9316 lubi tę wiadomość

    m3sxebkmtz1qzq0y.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry Wam.
    U mnie nowy tydzien 😊
    Pola gratuluje trojki z przodu!

    Karola najlepsze zyczenia urodzinowe 🎁

    Zwichrowana, Karola wspolczuje bolu. Kompletnie sie nie znam na spojeniu lonowym.

    Miczitanka super ze jestes w domu-oszczedzaj sie.

    Nie wiem jakie sa w Polsce wanienki dla dzieci, ale tutaj stelaz jest zbedny, bo spod wanienki jest tak wyprofilowany, ze idealnie wpasowuje sie na zlew w kuchni. Poki dzidzius maly i nie chlapie to ja tak mylam. Nie trzeba sie schylac i kran jest tuz obok. Potem wstawiam do wanny.
    A wiaderko to dla mnie byla kompletna pomylka. Kiedys tu o tym pisalam.


    W USA jest dzisiaj Dzien Ojca i ma padac caly Bozy dzien, wiec swietowalismy z rodzina wczoraj. Zrobilismy u nas malego grilla, potem pojechalismy na gokarty, mini golfa i lody. Bylo bardzo fajnie.

    (Gaja szuka pileczki, ktora wpadla do dolka i wyleciala gdzie indziej 😂)
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ff94496a4d2d.jpg

    pola0909, miczitanka, Karola9316, cytrynówka lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • magda.g85 Autorytet
    Postów: 483 268

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy w 29 tygodniu twardnienia mogą już występować ? Coś tak obserwuje że od wczoraj dosyć często twardnieje mi właśnie. Na krótko, bezboleśnie i bez innych objawów. We wtorek wizyta

    zem3i09k945lhtw9.png
  • marchev Autorytet
    Postów: 379 223

    Wysłany: 16 czerwca 2019, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie tak zastanawialam nad tymi gabkami. Bo przeciez cena jest smieszna wiec mozna ja wymieniac dosyc czesto ;)
    A czy mozna dokupic stojak do wanienki ? Czy musi byc komplet? Bo ja dostalam wanienke, ale nie mam stojaka, a tez nie chcialabym sie duzo schylac.

    Co do wiaderka to dziwnie to wyglada ;) a kolezanka chwalila ?

    Kark zycze wytrwalosci ;) gdzie jedziecie ? Z 3 dzieci to chyba sam lezing plazing nie wchodzi w gre.

    Karola wszystkiego Naj :) dzisiaj i moja babcia ma urodzinki hihi

    Ja mam brzuch bardzo twardy i bardzo napiety. I tak w sumie od poczatku ciazy, ale nie odczuwam skurczy tylko klocie po bokach, mozliwe ze to zylaki.
    Jedynie maly sie przekrecil i kopie na dole, a juz tak fajnie czulam go u gory. Teraz kopie tam gdzie byl na poczatku ciazy. Czyli duzo pod pępkiem ;)


    Karola9316 lubi tę wiadomość

‹‹ 744 745 746 747 748 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ