🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Narzekała, że w sumie nic specjalnego tam nie ma no a jeszcze będąc w ciąży to nie mogła korzystać w pełni z all inclusive (alko, wiadomo). No a poza tym to narzekała, że właśnie było jej ciężko bo upał, nie pozwiedzali nic no i że dla niej wakacje w ciąży to żadne wakacje 😅
Ja to bym z chęcią gdzieś odpoczęła przy basenie, co roku gdzieś jeździliśmy ale w tym roku remont pochłonął cały fundusz no i w ciąży się trochę boję podróżować -
Ja czuje ruchy - szczególnie jak zjem albo się położe, ale poki co nie są to mocne kopniaki.
My w tym roku wakacje na spokojnie w Polsce.
Dziewczyny mówią, ze jadą na 2 tyg do babci nad morze - nooo juz to widzę jak wytrzymają tyle bez nas. I mam plan ze po tygodniu do nich dojadę pociągniem, a pozniej mąż nas autem odbierze.
I w polowie lipca zarezerowaliśmy kilka dni w Arłamowie - 3 godziny drogi od domu, więc myślę, że jakos dam rade, a dziewczyny trochę poszaleją. Później juz sie nie ruszam z domu. Zajmuje się wyprawką 😁Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 21:23
-
Melduję się po wizycie -wszystko w porządku ☺️ mały 300g , widziałam oko, nosek, usta. Szyjka 4cm. Nie był aktywny ale też na głodzie jechałam na szybko do lekarza. Kolejna wizyta to 2 prenatalne 25.05.
Eggi, Kate3330, Nutka15, kasia1518, Trypcio, Nati96De, Laurelli, Ounai, Paula., Haloes, KarolinaKika, Mamacita, Flora96, Fox lubią tę wiadomość
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
My w domku na miejscu.
Może pozwiedzamy coś po Islandii. Boję się latać. Ginekolog z PL mówiła że na loty heparyna jak nic.
A Islandia w czerwcu /lipcu piękna. Więc może ☀️
Gratulacje udanych wizyt 🤰🏻🤗🫶
-
Aaaa to luz, bo z moimi dziecmi to i tak główną atrakcją jest aquapark, a ja jestem taka dziwna ze alkoholu nawet na all inclusive nie piję. Mi wystarczy lezak, zimna woda i ewentualnie materac do wody w basenie (2 lata temu kupiłam sobie taki co ma siateczkę i dupka jest w wodzie wiec mozna lezec i nie czuje sie temperatury, moim dzieciom tak sie spodobał, że rok temu mieliśmy już takie trzyFlora96 wrote:Narzekała, że w sumie nic specjalnego tam nie ma no a jeszcze będąc w ciąży to nie mogła korzystać w pełni z all inclusive (alko, wiadomo). No a poza tym to narzekała, że właśnie było jej ciężko bo upał, nie pozwiedzali nic no i że dla niej wakacje w ciąży to żadne wakacje 😅
Ja to bym z chęcią gdzieś odpoczęła przy basenie, co roku gdzieś jeździliśmy ale w tym roku remont pochłonął cały fundusz no i w ciąży się trochę boję podróżować
)
Mój maz bardzo chce leciec do Albanii, kiedya bylisny i bylo cudownie. Albo do Grecji. Ale dla naszej 4 to będzie pewnie z 20tyś jak nie więcej. Ja pokochałam Egipt, ale Marsa Alam. Uwielbiam snurkować na rafie. Mamy tam sprawdzony hotel, już dqa fazy byliśny choc przyznam ze lubie zmieniac miejsca wiec to dziwne. My zwykle duzo pracowalismy i taki lezing byl dla nas zbawienny. Mamy juz chyba taka tradycje ze latem na 9 dni na all inclusive moczyć tyłki w wodzie a zimą na 4-5 dni na narty. Ja nigdy nie jezdzilam z rodzicami na walacje i baaaardzo ciane meza ze wyjazd musi byc. Dzieciaki uwielbiaja ten czas. W trakcie wyjazdu nagrywamy takie kilkusekundowe roleczki a po wyjezdzie montujemy sovie zawsze filmik na pamiatke.👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Aaaa to luz, bo z moimi dziecmi to i tak główną atrakcją jest aquapark, a ja jestem taka dziwna ze alkoholu nawet na all inclusive nie piję. Mi wystarczy lezak, zimna woda i ewentualnie materac do wody w basenie (2 lata temu kupiłam sobie taki co ma siateczkę i dupka jest w wodzie wiec mozna lezec i nie czuje sie temperatury, moim dzieciom tak sie spodobał, że rok temu mieliśmy już takie trzyFlora96 wrote:Narzekała, że w sumie nic specjalnego tam nie ma no a jeszcze będąc w ciąży to nie mogła korzystać w pełni z all inclusive (alko, wiadomo). No a poza tym to narzekała, że właśnie było jej ciężko bo upał, nie pozwiedzali nic no i że dla niej wakacje w ciąży to żadne wakacje 😅
Ja to bym z chęcią gdzieś odpoczęła przy basenie, co roku gdzieś jeździliśmy ale w tym roku remont pochłonął cały fundusz no i w ciąży się trochę boję podróżować
)
Mój maz bardzo chce leciec do Albanii, kiedya bylisny i bylo cudownie. Albo do Grecji. Ale dla naszej 4 to będzie pewnie z 20tyś jak nie więcej. Ja pokochałam Egipt, ale Marsa Alam. Uwielbiam snurkować na rafie. Mamy tam sprawdzony hotel, już dqa fazy byliśny choc przyznam ze lubie zmieniac miejsca wiec to dziwne. My zwykle duzo pracowalismy i taki lezing byl dla nas zbawienny. Mamy juz chyba taka tradycje ze latem na 9 dni na all inclusive moczyć tyłki w wodzie a zimą na 4-5 dni na narty. Ja nigdy nie jezdzilam z rodzicami na walacje i baaaardzo ciane meza ze wyjazd musi byc. Dzieciaki uwielbiaja ten czas. W trakcie wyjazdu nagrywamy takie kilkusekundowe roleczki a po wyjezdzie montujemy sovie zawsze filmik na pamiatke.
Flora96, Laurelli lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Też macie takie niskie ciśnienia? Na ostatniej wizycie lekarka kazała mi zacząć mierzyć ciśnienie 2x dziennie bo u niej mma zawsze powyżej 130. Wiedzialam, że to napewno od stresu no ale zaczęłam w domu mierzyć. Nigdy nie miałam problemu z ciśnieniem raczej miałam idealnie w normie albo trochę niższe. Natomiast tersz jest ono już mega niskie. Najczęściej mam w okolicy 100-110/ 55-60. Ale teraz rano jest to już 95/55. Nie matwiloby by mnie to gdyby nie to że właśnie od wczoraj tak się średnio czuje, pobolewa mnie głowa, kręci mi się w niej i takie mroczki przed oczami mi się pojawiają. Wczoraj po kawie było dużo lepiej. Także mam nadzieję, że zaraz wypije kawe i też brdzie lepiej. Wiem ze krwi jest więcej naczynia się rozszerzają wiec ciśnienie może być niższe ale że aż tak? Jak tam u was?
-
My w tym roku wakacje też odpuszczamy. Nie będę z wielkim brzuchem latać bo nie skorzystam w pełni a to nie małe pieniądze . Ja nie byłam w Bułgarii więc się nie wypowiem . W Egipcie byliśmy na 14 dni o zgrozo po 10 dniach miałam kryzys 😂😂😂 upał niemiłosierny bo byliśmy w lipcu .
Od kilkunastu lat jeżdżę z dziećmi nad nasze morze co rok i kocham to nasze polskie morze
o dziwo zawsze mam pogodę i upał 
Ale uwielbiam też Włochy . Byłam kilka razy o jestem zakochana . Na emeryturę mamy plan sprzedaż wszystko i wyjechać do Włoch
1 IVF - 5 🥚- 2 zarodki / 29.07.2024 ET 2 zarodków ❌
2 IVF -3 🥚- 1 zarodek /26.09.2024 ET 1 zarodek trzydniowy ❌
3 IVF długi protokół - 4 🥚 - 2 zarodki
Jeden zdegenerował
22.02.2025 ET 4.1.2
7dpt beta 52,8 9dpt beta 149 11dpt beta 410 13dpt beta 1205
07.04 poronienie 7/9 tc 💔
4 IVF czerwiec 2025 długi protokół - 3🥚-1 zarodek nie przetrwał . Brak transferu
5 IVF KD ❄️❄️❄️❄️❄️
18.12 FET 4.1.2
7dpt ⏸️
9dpt 164
11 dpt 460
25 dpt ♥️
16+3 🩷👧

AMH 10.23 -0,65
06.24 -0,47
05.25 - 0,44
On
10.2023 azzospermia ( po odblokowaniu wszystkie wyniki wróciły do normy poza fragmentacją 30%) -
Paula super wyglądasz a brzuszek dość spory ale piękny
Paula., Laurelli lubią tę wiadomość
1 IVF - 5 🥚- 2 zarodki / 29.07.2024 ET 2 zarodków ❌
2 IVF -3 🥚- 1 zarodek /26.09.2024 ET 1 zarodek trzydniowy ❌
3 IVF długi protokół - 4 🥚 - 2 zarodki
Jeden zdegenerował
22.02.2025 ET 4.1.2
7dpt beta 52,8 9dpt beta 149 11dpt beta 410 13dpt beta 1205
07.04 poronienie 7/9 tc 💔
4 IVF czerwiec 2025 długi protokół - 3🥚-1 zarodek nie przetrwał . Brak transferu
5 IVF KD ❄️❄️❄️❄️❄️
18.12 FET 4.1.2
7dpt ⏸️
9dpt 164
11 dpt 460
25 dpt ♥️
16+3 🩷👧

AMH 10.23 -0,65
06.24 -0,47
05.25 - 0,44
On
10.2023 azzospermia ( po odblokowaniu wszystkie wyniki wróciły do normy poza fragmentacją 30%) -
Trypcio wrote:Też macie takie niskie ciśnienia? Na ostatniej wizycie lekarka kazała mi zacząć mierzyć ciśnienie 2x dziennie bo u niej mma zawsze powyżej 130. Wiedzialam, że to napewno od stresu no ale zaczęłam w domu mierzyć. Nigdy nie miałam problemu z ciśnieniem raczej miałam idealnie w normie albo trochę niższe. Natomiast tersz jest ono już mega niskie. Najczęściej mam w okolicy 100-110/ 55-60. Ale teraz rano jest to już 95/55. Nie matwiloby by mnie to gdyby nie to że właśnie od wczoraj tak się średnio czuje, pobolewa mnie głowa, kręci mi się w niej i takie mroczki przed oczami mi się pojawiają. Wczoraj po kawie było dużo lepiej. Także mam nadzieję, że zaraz wypije kawe i też brdzie lepiej. Wiem ze krwi jest więcej naczynia się rozszerzają wiec ciśnienie może być niższe ale że aż tak? Jak tam u was?
Trypcio u mnie ciśnienie w okolicach 90-100 jest na porządku dziennym
i w sumie cieszę się bo zawsze lepiej w tą stronę niż jakby miało być za wysokie.
Co do wakacji to planowałam, ale włączyła mi się „panikara” w tej ciąży i nie wiem czy chce ryzykować lot samolotem (mimo że wszyscy mówią że to bezpieczne).
Trypcio lubi tę wiadomość
-
Ja mierze 4x dziennie. W domu mam średnio 120/70 . W ostatnim czasie mialam jakąś anomalie bo raz dziennie mialam 130/70 a teraz średnia to 111/70 . Dziwne. Zobaczę co moj lekarz na to powie. Ostatnio stwierdzil ze mam troche za wysokie te rozkurczowe. Jednak leków jeszcze nie dal bo powiedzial ze zobaczymy jak bedzie do następnej wizyty.Trypcio wrote:Też macie takie niskie ciśnienia? Na ostatniej wizycie lekarka kazała mi zacząć mierzyć ciśnienie 2x dziennie bo u niej mma zawsze powyżej 130. Wiedzialam, że to napewno od stresu no ale zaczęłam w domu mierzyć. Nigdy nie miałam problemu z ciśnieniem raczej miałam idealnie w normie albo trochę niższe. Natomiast tersz jest ono już mega niskie. Najczęściej mam w okolicy 100-110/ 55-60. Ale teraz rano jest to już 95/55. Nie matwiloby by mnie to gdyby nie to że właśnie od wczoraj tak się średnio czuje, pobolewa mnie głowa, kręci mi się w niej i takie mroczki przed oczami mi się pojawiają. Wczoraj po kawie było dużo lepiej. Także mam nadzieję, że zaraz wypije kawe i też brdzie lepiej. Wiem ze krwi jest więcej naczynia się rozszerzają wiec ciśnienie może być niższe ale że aż tak? Jak tam u was?
Trypcio lubi tę wiadomość
👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
O nieeee, 14 dni to za długo. Dla mnie 9-10 dni to optymalny czas wyjazdu. Po 10 dniach człowiek już tęskni za domem i zaczyna być zmęczony odpoczywaniem. My w Egipcie byliśmy i w Hurghadzie i w Marsa Alam. W Hurghadzie temperatury są nie do wytrzymania, rafy koralowe zniszczone. W Marsa Alam wieje przyjemny wiatr i temp odczuwalne sa nizsze niz w pl, mieliśmy zejście na rafę w hotelu, mogliśmy snurkowac i podziwiac. Cudowne przezycie. Ale ja jesli latam to poczatkiem lipca bo potem moim zdaniem jest juz za goraco. Jak ktos nie ma dzieci szkolnych to wrzesien jest super.KarolinaKika wrote:My w tym roku wakacje też odpuszczamy. Nie będę z wielkim brzuchem latać bo nie skorzystam w pełni a to nie małe pieniądze . Ja nie byłam w Bułgarii więc się nie wypowiem . W Egipcie byliśmy na 14 dni o zgrozo po 10 dniach miałam kryzys 😂😂😂 upał niemiłosierny bo byliśmy w lipcu .
Od kilkunastu lat jeżdżę z dziećmi nad nasze morze co rok i kocham to nasze polskie morze
o dziwo zawsze mam pogodę i upał 
Ale uwielbiam też Włochy . Byłam kilka razy o jestem zakochana . Na emeryturę mamy plan sprzedaż wszystko i wyjechać do Włoch
Ja nie moge sie przekonac do Bałtyku. Zimna woda, meduzy ktorych sie boje i co najgorsze - wezme urlop, zaplace niemałe pieniądze a na koniec przez cały tydxień będxie zimno i deszczowo. Ale w poprzednich ciazach tez jakos panikowałam bardziej. Teraz mam wiekszy luz
Dxis bylam na badaniach, miło, bo jedna Pani powiedxiala od razu jak mnie zobaczyla ze jestem w ciazy i idę bez kolejki na tyle głośno żeby wszyscy uslyszeli
Za to mój mąż wreszcie zobaczył jak ciężko z3brać nasze dzieci rano i jak zle wplywa na nich czas ekranowy
Wczoraj przyszła mi torba na porodowke. Od dawna mbie kusila ale w sunie nie była mi do niczego potrzebna. Maz sie smial ze mbie ze w domu pelno toreb i walizek ale oczywiscie do porodu potrzebna jest nowa
kasia1518, Laurelli lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ounai oglądałam podobną torbę. Jednak wybrałam inny kolor ale bardzo podobną. Ciekawe co to przyjdzie. Zamówiłam sobie plecak też taki rozkładany do wózka i przez ten plecak musze czekać ponad miesiac bo bedzie szedł drogą lądową.👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Ja jestem pozytywnie zaskoczona, bo zapłaciłam 50zł a jakość całkiem spoko. Na razie będę używać na basen a potem bede miec typowo na trakt porodowy (a na pobyt w szpitalu walizka)Paula. wrote:Ounai oglądałam podobną torbę. Jednak wybrałam inny kolor ale bardzo podobną. Ciekawe co to przyjdzie. Zamówiłam sobie plecak też taki rozkładany do wózka i przez ten plecak musze czekać ponad miesiac bo bedzie szedł drogą lądową.
Paula. lubi tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Dziewczyny, trochę boję się zadać to pytanie, ale jestem ciekawa jakie macie podejście. Mam nadzieje, że nie wywoła to pytanie dużego napięcia.
Czy planujecie szczepienia na 1. Krztusiec i 2. Na RSV? O grypę nie pytam, bo jestesmy w czasie gdy nie ma jeszcze szczepionki na nowy sezon i raczej nie bedzie takiej ewentualności.👧 07/2024
💔 08/2025 (11tc poronienie zatrzymane)
⏸️ 12/2025
02.01. ɓ-HCG 465 + prog 20,5
10.01. ɓ-HCG 7978 + prog 17,10
16.01.-> 👶0,60 cm i ❤️
30.01. -> 👶2,22 cm i rośnie ❤️
20.02. -> 👶5,63 cm i rośnie ❤️
24.01. -> badania prenatalne I trymestru - niskie ryzyka 💚
20.03. -> 👶waga 165g
07.04. -> kolejna wizyta
Choroby: niedoczynności tarczycy, Hashimoto, IO, stan przed cukrzycowy,
Leki: Letrox 150, Duphaston 10 mg, insulina na noc

-
Ja planuje się szczepić. Jutro mam badania w swojej przychodni z programu 20+ to zamierzam dopytać o te szczepienia.Alczii'90 wrote:Dziewczyny, trochę boję się zadać to pytanie, ale jestem ciekawa jakie macie podejście. Mam nadzieje, że nie wywoła to pytanie dużego napięcia.
Czy planujecie szczepienia na 1. Krztusiec i 2. Na RSV? O grypę nie pytam, bo jestesmy w czasie gdy nie ma jeszcze szczepionki na nowy sezon i raczej nie bedzie takiej ewentualności.👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Alczii'90 wrote:Dziewczyny, trochę boję się zadać to pytanie, ale jestem ciekawa jakie macie podejście. Mam nadzieje, że nie wywoła to pytanie dużego napięcia.
Czy planujecie szczepienia na 1. Krztusiec i 2. Na RSV? O grypę nie pytam, bo jestesmy w czasie gdy nie ma jeszcze szczepionki na nowy sezon i raczej nie bedzie takiej ewentualności.
Ja sie chce zaszczepić. Orientujecie się w jakich tygodniach to się szczepi? Bo chyba bym chciała jak najpóźniej -
W kwestii wakacji u nas ogólnie raz w roku zagranica z dziećmi, raz sami ze znajomymi i raz narty.
Jak dziewczyny byly młodsze to jeździliśmy bardziej na zwiedzanie, zawsze spacerówka bliźniacza bo chodzenia sporo i tak zwiedziliśmy Ateny, Barcelone, Lizbonę, Rzym , ale teraz jak słyszą że mają byc takie wakacje to mowią "jedźcie sobie sami my zostaniemy u babci" dla nich frajda to baseny - bylismy 2 razy w Egipcie- raz w Hurgadzie i raz w Marsa Alam - Hurgada masakra brud i syf jak dla mnie, Marsa Alam lepsze zdecydowanie, ale raz bylam i wiecej się nie planuje wybierać. No i u nas 8dni to max... ja juz po 5 mam dosc, mój mąż też - męczmy się jak za długie. Nie lubimy takiego leżenia- dla nas musi sie cos dziać i lublimy zwiedzać.
W ciąży trochę się boję na takim etapie 7miesiąca ( ale pewnie dlatego ze mam córkę wcześniaczka) dlatego w tym roku spokojnie i Polska. W Arłamowie dziewczyny poszaleją na basenach, jedziemy ze znajomi także będzie wesoło. Na pewno sobie odbijemy po porodzie. Od zawsze jeździliśmy z małymi dziećmi więc mysle ze to się nie zmieni.
U mnie bylo podanie, nigdy z rodzicami nie bylam na wakacjach nigdzie. Mieszkałam pod Słupskiem to jedyne wypady były w niedzielę na plaze, rybe i lody do Ustki/Łeby. Ale moje młodsze rodzienstwo juz kojarzę ze bylo z rodzicami np. W Zakopanem.
Co prawda ja 2 razy bylam na obozie sportowym 2tyg w górach, ale takie rodzinne wakacje nie wchodziły w grę. U mojego męża podobnie - raz Go rodzice wzieli na wakacje do Sztutowa i pamięta to do dziś.
I ciągle powtarza, że nasze dzieci nie będą nigdy mialy tak dobrze jak mają teraz z nami.Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 10:44
-
Ja jade z mężem za miesiąc na początku czerwca na 10 dni na maderę. Później z koleżankami na początku lipca na tydzień do kraju Basków. Raczej luźne zwiedzanie, jakieś plaże, delikatne chodzenie po górach. Zobaczymy na ile mi też siły pozwolą. Oczywiście to wszytsko jeśli nie będzie przeciwskazań, jeśli nie będę mogła jechać no to trudno no loty przepadną a noclegi mam zarezerwowane z bezpłatnym odwołaniem. Ale mam nadzieję że będę mogła bo mnie takie wakacje bardzo psychicznie uspokajają u potem mam siłę pracować i od razu więcej energii do życia.









