X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 00:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No szału chyba dostane z tą bezsennościa i zacznę pić przed położeniem się do łóżka winiacza :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 02:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania już bardzo ładnie trzyma głowę i zaczęła wyciągać rączki spod klatki piersiowej. Właśnie niepokoilo mnie to, że jeszcze jakiś czas temu przewracala się z brzuszka na plecy a teraz tego nie robi. Dobrze wiedzieć, że wtedy to była utrata równowagi. Od paru dni leżąc na brzuszku jak już jest bardzo zła podkurcza nóżki tak na zabke i podnosi pupę do góry ale nie umie się jeszcze odwrócić jakby plecy ja trzymały. Mi się wydaje, że mamy problem z jedną ręką prawa super bije nią w zabawki wyciąga do palaka a ta druga jest jakby słabsza często unosi ja tylko delikatnie albo w ogóle nią nie rusza. Zastanawiałam się czy to nie jest może coś związanego z mpd ale 9 stycznia mamy neurologa to mu o tym powiem.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 03:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michał też lewą ręką słabiej operuje w stronę zabawek zawsze idzie zacisnieta, ale gdy ja ssie to paluszki prostuje bez problemu.
    Eszkilu współczuję problemów alergicznych wiem co to za ból mi rośnie drugi alergik i szczęśliwy ulewacz.
    P.s. gdzieś te dzwony bily :-P

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 04:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sobie spokojnie spalam całą noc. Mała zasnęła o 19 i spala do tej pory bez pobudki na jedzenie,to mój genialny mąż ją obudził i teraz płacze, bo przecież ona nigdy tak długo nie spala bez jedzenia i on myślał, że trzeba obudzić.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za przepisy.kasiu poproszę przepis na priv.

    Ja po kolejnej nocy padam. Mała budziła się na jedzenie co 2,5h. Nie wiem co ja męczy. Już nie wiem co robić. Zastanawiam się też nad wizyta u osteopaty... Ale sama nie wiem. Spala przecież tak pięknie , wszystko się chrzani. Dodatkowo od dzisiaj jesteśmy same aż do soboty bo mąż musiał wyjechać na szkolenie....nie chce jeździć tylko po specjalistach i tylko kasę wydawać bo niestety wszystko prywatnie ale zrobię wszystko byleby jej jakoś pomóc.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez budził się częściej i doczytałam żeby włączyć do jadłospisu tłuszcze typu ziarna, pestki, orzechy, oleje zimnotloczone i wydluzyl sobie przerwy ( obym nie zapeszyla ;-)) Ja wcinam słonecznik, pestki dyni, siemie lniane .Chyba że jesz już te rzeczy to nie pomogę inaczej.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum współczuję :(. Mój mąż dzisiaj pojechał na delegacje i wraca jutro wieczorem i to będzie pierwszy raz jak zostanę z małym na noc. Niby jedna noc a już się modlę żeby w miarę jako tako spał. Tyle dobrze, że przyjedzie dzisiaj po mnie mąż koleżanki i spędzę całe popołudnie u nich a też mają maluszka o 4 dni starszego więc będzie ciekawie no i mi zleci czas.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też to pierwszy raz. Chyba na głowę dostanę. Niby mogłam jechac do rodziców ale powiem szczerze że jak tam byłam to te dni były takie chaotycznw że już w domu u siebie jestem lepiej zorganizowana. Ale na pewno będzie ciezko.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już się przyzwyczaiłam że męża nie ma. Od stycznia do kwietnia nie będzie go po 1-2 tygodnie a w czerwcu aż 3! Ale wtedy biorę małego do domu letniskowego. Bardzo się martwię bo idą złe informacje z Ukrainy i nie wiem czy nie wyślą mi męża na front :(

    Co do ulewania to lekarz zalecił mi parzenie ziaren lnu i dodawanie tej zawiesiny co się zbiera do mleka. Podobno łagodzi bóle refluksowe.

    Nad mlekiem ar się zastanawiam. Refluks niemowlecy nie powoduje jako tako żadnych powikłań u większości dzieci a mleko ar tylko eliminuje ulewanie a refluks zostanie. Skład tego mleka mnie dobija. Już sam nutrition jak podałam to był wrzask bo wyszła gęsta papa.

    Ja co do snu nie wypowiadam się. Nie wiem w czym tkwi szczegół że jedne dzieci śpią cała noc a drugie co chwila się budzą. Mój budzi sie co 3 z wrzaskiem na jedzenie a pomiędzy kamieniami nocnymi się wybudza muszę go glaskac smoczek poprawiać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia teraz sobie przypomniałam jak pisałaś po porodzie że Twój synek taki spokojny i się martwiłam pamiętasz ? : d

    Takie życie wydaje mi się, moja się budzi ale nie z wrzaskiem bardziej się szamocze w tym łóżeczku , nogami rusza mocno, podchodzę, biorę, nakarmię i śpi dalej. W dzień ciągle kiepsko chociaż wczoraj wyjątkowo spala ciągiem 2h.

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jest aniołem jeśli chodzi o sen. W ogóle nie trzeba jej usypiac, zasypia sama w swoim lozeczku, budzi sie w nocy tylko raz, je i od razu spi. Smoczka nie używamy wcale wiec nie ma problemu:-)

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum, a może skok się zaczyna? Zośka jakoś w tym samtm czasie zaczęła świrować w nocy?

    U nas na razie to ja swiruję,nie śpię od 3 w nocy :( Normalnie nie mogę.

    Już jestem przyzwyczajona,że jestem sama z dziećmi. Łatwo nie jest,ale co poradzić na takie czasy? Mąż z pracy do pracy. Już pisałam że niemowlak to pikuś przy pierwszaku,no może Pan Pikuś ;)

    Co do fizjoterapeutów,to środowisko jest mi bardzo bliskie i trzeba oddzielać ziarno od plew. Dla mnie dobry, doświadczony osteopata to strzał w 10. Niestety nie ma takich wielu,bo prawda jest taka,że u dobrego osteopaty wystarczy jedna,max 2,3 wizyty.

    Natalia, co u Ciebie? Dawno się nie odzywałaś?

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dostałam pierwszej @ po porodzie :-( masakra myslalam ze mnie zatopi w nocy :-( podklad poporodowy ledwo daje rade :-( mam nadzieje ze to tylko pierwsza taka :-( rok był spokoj i znow do mnie zawitała :-(

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Hania już bardzo ładnie trzyma głowę i zaczęła wyciągać rączki spod klatki piersiowej. Właśnie niepokoilo mnie to, że jeszcze jakiś czas temu przewracala się z brzuszka na plecy a teraz tego nie robi. Dobrze wiedzieć, że wtedy to była utrata równowagi. Od paru dni leżąc na brzuszku jak już jest bardzo zła podkurcza nóżki tak na zabke i podnosi pupę do góry ale nie umie się jeszcze odwrócić jakby plecy ja trzymały. Mi się wydaje, że mamy problem z jedną ręką prawa super bije nią w zabawki wyciąga do palaka a ta druga jest jakby słabsza często unosi ja tylko delikatnie albo w ogóle nią nie rusza. Zastanawiałam się czy to nie jest może coś związanego z mpd ale 9 stycznia mamy neurologa to mu o tym powiem.

    A może nosząc Ją blokujesz jej lewy bark? I ona nie „załapała”, że lewej rączki można używać? Czasem nosząc na tzw. „fasolkę” wybieramy częściej jedna stronę, a cierpią na tym rączki dziecka. Oczywiście, że skonsultować warto, ale do MPD to daleko. Wiadomo, że każdy się tego boi, ale tak na prawdę jest to margines. Z tego, co pamiętam z Twojej historii, to Hania nie miała problemów z niedotlenieniem, rozwija się super, w USG zmian nie było... Chyba, że się myle :)

    Izabelle, racja, tak jest z każdym zawodem. Mnie z kolei środowisko lekarskie jest bliskie i mam takie samo zdanie o np. pediatrach z którymi współpracuję. Są „pediatrzy” i pediatrzy.

    Izabelle lubi tę wiadomość

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia, 12:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia, 12:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Monia teraz sobie przypomniałam jak pisałaś po porodzie że Twój synek taki spokojny i się martwiłam pamiętasz ? : d

    Takie życie wydaje mi się, moja się budzi ale nie z wrzaskiem bardziej się szamocze w tym łóżeczku , nogami rusza mocno, podchodzę, biorę, nakarmię i śpi dalej. W dzień ciągle kiepsko chociaż wczoraj wyjątkowo spala ciągiem 2h.

    Tak. Spał cały czas i zero płaczu. Chyba z głodu haha bo cycki puste miałam a w szpitalu kazali karmić strzykawka z mlekiem.

    veritaserum lubi tę wiadomość

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie kupiłam mężowi na święta zestaw książek ZAwitkowskiego razem z filmami dvd. To w sumie prezent dla nas obojga bedzie:-)

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia, 12:22

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hedgehog wrote:
    A konieczna jest żeby te płyty odpalać? Czy może wszystkie potrzebne zdjęcia krok po kroku są w książce. Prawdę mówiąc nie wiem jak miałabym przy dziecku robić cokolwiek na komputerze teraz.
    A nie mam pojecia. Jeszcze nie doszły. Mi właśnie latwiej bedzie cos obejrzec na kompie bo mozna miec wolne rece i oglądać albo słuchać:-)albo wieczorami bedziemy ogladac jak mała śpi już.

    3i49df9hejgg7mjl.png
‹‹ 1352 1353 1354 1355 1356 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ