X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Dzięki dziewczyny za przepisy.kasiu poproszę przepis na priv.

    Ja po kolejnej nocy padam. Mała budziła się na jedzenie co 2,5h. Nie wiem co ja męczy. Już nie wiem co robić. Zastanawiam się też nad wizyta u osteopaty... Ale sama nie wiem. Spala przecież tak pięknie , wszystko się chrzani. Dodatkowo od dzisiaj jesteśmy same aż do soboty bo mąż musiał wyjechać na szkolenie....nie chce jeździć tylko po specjalistach i tylko kasę wydawać bo niestety wszystko prywatnie ale zrobię wszystko byleby jej jakoś pomóc.
    Veritaserum, bardzo prawdopodobne, że szukasz problemu na siłę.
    Na początku moja mała budziła się koło 23-0, potem koło 3 i potem nad ranem przed 6. Teraz jej się pozmieniało, potrafi budzić się co godzinę, zjeść z butli 30ml i dalej spać. Trzeba to przetrwać. Będzie lepiej :)
    Ktoś kiedyś powiedział, że w przypadku małych dzieci nic nie jest pewne. To, że spała idealnie przez 3 miesiące nie oznacza, że będzie spała tak zawsze.
    Zauważ, że takie maluchy tak szybko nabywają nowych umiejętności, z każdym dniem są inne...

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna z dużym prawdopodobieństwem masz rację. Po prostu jestem padnięta a jeszcze teraz te dni bez męża. Mam jakąś depresję chyba albo duży spadek formy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle wrote:
    Veritaserum, a może skok się zaczyna? Zośka jakoś w tym samtm czasie zaczęła świrować w nocy?

    U nas na razie to ja swiruję,nie śpię od 3 w nocy :( Normalnie nie mogę.

    Już jestem przyzwyczajona,że jestem sama z dziećmi. Łatwo nie jest,ale co poradzić na takie czasy? Mąż z pracy do pracy. Już pisałam że niemowlak to pikuś przy pierwszaku,no może Pan Pikuś ;)

    Co do fizjoterapeutów,to środowisko jest mi bardzo bliskie i trzeba oddzielać ziarno od plew. Dla mnie dobry, doświadczony osteopata to strzał w 10. Niestety nie ma takich wielu,bo prawda jest taka,że u dobrego osteopaty wystarczy jedna,max 2,3 wizyty.

    Natalia, co u Ciebie? Dawno się nie odzywałaś?
    A mogłabyś dać namiary do dobrego osteopaty ? Z tego co pamietam obie jesteśmy z Poznania. Może bym się wybrała. Bo zachowanie mojego synka zaczęło mnie niepokoić. Nie wiem co się stało. Ale od 3 dni tak się pręży przy cycku i jak go podnosimy. Nie da się go wsiąść na raczki bo się tak wygina. Po za rym oglądałam ten filmik o obrotach i dowiedziałam się ze robienie mostakow jest złe. Mój w dodatku zaczął podnosić się na jenej stopce i przeginać na prawo. To napewno nie jest zdrowe.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też załapałam depresję jak wszedzie czytam jak to dzieci śpią. A ten katar podbił moje zmeczenie.Dzisiaj byłam u fryzjera i czuje sie lepiej hehe

    Camilla13 lubi tę wiadomość

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum przytulam ciepło! Głowa do góry :) wierze, ze po każdym takim okropnym dniu jest tylko lepiej :)

    Kiedyś gdzieś czytalam, ze sen dziecka zmienia się co 3 miesiące. Ciekawe, czy rzeczywiście tak jest.

    Ja dzisiaj nie poznaje mojego dziecka pod katem spania. Normalnie jak w dzień prześpi mi 2h to sikam z radości, a dzisiaj śmianki, zabawa, jedzenie i spanie. Jest 14:30, a ona juz przespała ponad 2h!

    100krotka30 lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    A mogłabyś dać namiary do dobrego osteopaty ? Z tego co pamietam obie jesteśmy z Poznania. Może bym się wybrała. Bo zachowanie mojego synka zaczęło mnie niepokoić. Nie wiem co się stało. Ale od 3 dni tak się pręży przy cycku i jak go podnosimy. Nie da się go wsiąść na raczki bo się tak wygina. Po za rym oglądałam ten filmik o obrotach i dowiedziałam się ze robienie mostakow jest złe. Mój w dodatku zaczął podnosić się na jenej stopce i przeginać na prawo. To napewno nie jest zdrowe.
    Może nasze dzieci są na etapie tego skoku od 14 tygodnia? Mój tez sie przegina na jednej stopie tylko na lewo. I dziś też nie umiem go normalnie podnieść tak się pręży, ale na rękach już jest ok. Przy córce tak się nie doszukiwalam i byłam chyba zdrowsza :-(
    Współczuję dziewczyny dni bez pomocy. Cieszę się że mój ma teraz pracę bez delegacji. Veritaserum zacisniesz poslady i dasz radę nie ma wyjścia ale życzę żeby się poprawiło :-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślałam, że moja lepiej będzie spała jak będę jej dawać butelka odciągnięte mleko. I codziennie po kilka razy ściągałam i w nocy, byłam tym strasznie zmęczona i zła... Przestałam ściągać, karmię tylko piersią, mała śpi dokładnie tak samo (czasem się budzi 2 razy w nocy, a czasem co godzinę -dwie).

    I chyba teraz,po ciężkich początkach KP doszłam do momentu, o którym się słyszy... Te momenty tylko dla nas, oczy we mnie wpatrzone, małe rączki, ten zapach... Za nic bym tego nie oddała :)

    JustynaG, ola_g89, p_tt, Izabelle, Minns lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum, to naturalne, że jesteś zmęczona. Szczególnie gdy wiesz, że będziesz musiała liczyć tylko na siebie.
    A nadal krępujesz nocą Aneczkę?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może dzieci nie budzą się z głodu? Może im za zimno/gorąco, potrzebują przytulenia albo są przejedzone i nie moga spać?
    Mój synek od ok. 8go tygodnia spał od 22giej do 2giej w nocy, potem już była tragedia. Miesiąc tak żylismy. Zaczęliśmy klasc do snu na brzuszku i przesypia noc 20-6 bez pobudki na jedzenie. Karmię kp 6x dziennie.

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna nadal krepujemy. Próbowaliśmy bez ale wtedy się wybudza non stop. Też mnie to martwi.

    Co do tego prężenia my mamy od tygodnia to samo. Jak ja podnosimy jest taka sztywna że szok. Nie wiem tez co się dzieje.

    Mąż mówi że przesadzam bo przecież nic jej nie jest, ale z tym prezeniem i sztywnością też zauważył. Mama że mam podac mam, teściowa że wprowadzić na noc stały posiłek ( olaboga). Same dobre rady

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 14:53

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OctAngel wrote:
    A może dzieci nie budzą się z głodu? Może im za zimno/gorąco, potrzebują przytulenia albo są przejedzone i nie moga spać?
    Mój synek od ok. 8go tygodnia spał od 22giej do 2giej w nocy, potem już była tragedia. Miesiąc tak żylismy. Zaczęliśmy klasc do snu na brzuszku i przesypia noc 20-6 bez pobudki na jedzenie. Karmię kp 6x dziennie.
    Wiem, ze to głupio zabrzmi, ale jakim cudem Wasz synek odkrył, ze na leżąc na brzuszku można odłożyć głowę? :D Pola nie moze jakoś tego złapać i za wszelka cenę trzyma głowę w gorze. Także spanie na brzuchu to u nas abstrakcja póki co.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie boicie sie klasc do spania na brzuchu? Ja sie boje ze względu na sids i położna mówiła, że dziecko moze leżeć na brzuchu tylko pod kontrolą, ale nie spać. Anielka i tak nie lubi tej pozycji, ale raz na macie zdarzyło jej sie zasnąć na brzuszku to przez cały ten czas na nią patrzyłam czy oddycha.

    Camilla13, Minns lubią tę wiadomość

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo. Jak probowalam na brzuszku to zaczyna ją drzeć do góry.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Może nasze dzieci są na etapie tego skoku od 14 tygodnia? Mój tez sie przegina na jednej stopie tylko na lewo. I dziś też nie umiem go normalnie podnieść tak się pręży, ale na rękach już jest ok. Przy córce tak się nie doszukiwalam i byłam chyba zdrowsza :-(
    Współczuję dziewczyny dni bez pomocy. Cieszę się że mój ma teraz pracę bez delegacji. Veritaserum zacisniesz poslady i dasz radę nie ma wyjścia ale życzę żeby się poprawiło :-)
    Mój napewno. Bo siedział by na cycku cały czas. Aż muszę znowu smarować lanolina. Jak dziś przełożyłam go na brzuszek to robił takie ewolucje. Podciągnął nóżki pod brzuszek, albo podnosil do góry i podpierał się na kolanach.Ruszał główka, rączkami. Rączkę w zial do tylu i jakby drapał się po głowie. A i przekręcił się z brzuszka na bok. Ale to akurat mnie nie dziwi ze przy tych ewolucjach stracił równowagę. Puszczał baki wiec może to z bólu brzuszka. W poniedziałek id iemy do ortopedy.

  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi dlaczego te mostki są szkodliwe?

    Polcia też nie położy głowy tylko trzyma, wysoko, nawet jak leży na mnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 15:58

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie tyle chyba te mostki co odginanie karku do tyłu albo główki mocno na boku w tył, dziecko może to utrwalić i w ten sposób robić przewrotki a one mają wyjść z mocnych mięśni brzucha. Może się mylę i ktoś mnie poprawi

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja robi mostek ale unosi się na nogach i pupa w górę- główkę przy tym trzyma prosto - po prostu mi pomaga przy zmianie pampersa ☺ choć nie powiem że jak leży na boku o chce wrócić na plecki to odgina głowę i wiem że to jest nieprawidłowe- póki co nie zdarza się to często więc się nie przejmuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 16:24

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kładziemy na brzuszek jak zasypia mocno już, w nocy przekreca sobie główkę jak chce, obserwowałam na video niani, jeżeli nawet położy na wznak to ma zbyt twardy materac żeby zatkac sobie nosek. Włączamy też monitor oddechu. Nie wiem jak to robi, że odklada głowę, po prostu lubi taką pozycję, często na mnie tak zasypia.

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Moja robi mostek ale unosi się na nogach i pupa w górę- główkę przy tym trzyma prosto - po prostu mi pomaga przy zmianie pampersa ☺ choć nie powiem że jak leży na boku o chce wrócić na plecki to odgina głowę i wiem że to jest nieprawidłowe- póki co nie zdarza się to często więc się nie przejmuje.


    Identycznie moja robi przy zmianie pampersa ale tylko jak jest zadowolona, jak nie ma ochoty na zmianę to tak nie robi.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    A mogłabyś dać namiary do dobrego osteopaty ? Z tego co pamietam obie jesteśmy z Poznania. Może bym się wybrała. Bo zachowanie mojego synka zaczęło mnie niepokoić. Nie wiem co się stało. Ale od 3 dni tak się pręży przy cycku i jak go podnosimy. Nie da się go wsiąść na raczki bo się tak wygina. Po za rym oglądałam ten filmik o obrotach i dowiedziałam się ze robienie mostakow jest złe. Mój w dodatku zaczął podnosić się na jenej stopce i przeginać na prawo. To napewno nie jest zdrowe.
    Jasne,podam, jak tylko wróci mój mąż

    l22ne6yd1cgn4wml.png
‹‹ 1353 1354 1355 1356 1357 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ