X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • OctAngel Ekspertka
    Postów: 237 370

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie właśnie gastrolog kazała na brzuchu kłaść do spania bo Mały ulewa. I to mu pomaga bo na plecach nie mógł spać. Możesz dać linka?

    3jvzwn15td2p4lbx.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no, ja też takiego malucha bałabym się położyć na brzuchu do spania :p. I też słyszałam żeby nigdy nie zostawiać dziecka w tej pozycji samego (oczywiście mniejszego, który nie potrafi się sam obrócić).

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.google.pl/amp/s/www.momjunction.com/articles/is-it-safe-to-let-your-baby-sleep-on-her-tummy_00355846/%3famp=1

    https://safetosleep.nichd.nih.gov/resources/providers/downloadable/baby_anatomy_image

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kładę przy ulewaniu na boku ale od pewnego czasu młody przekreca się na plecy. Pozycja na brzuszku jest zdrowa ale rzeczywiście podobno na tym etapie niebezpieczna. No i w naszym przypadku nadila refluks

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum jak możesz to przyjmij zaproszenie- wtedy będę mogła wysłać przepis na priv

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam i sie zastanawiam czy jestem jedyna, która jeszcze nie była u fizjoterapeuty i sie zastanawiam czy nie zaniedbuje swojego dziecka. Mój mąż jest wielkim przeciwnikiem takich wizyt, bo twierdzi, że w ich interesie jest wmowienie,że z dzieckiem jest cos nie tak żebyśmy przyszli na kolejne wizyty. Powołuje sie tu na przypadek swojego kolegi, któremu tez fizjo gadał jakie to dziecko opóźnione, ile rzeczy nie tak, a poszedł do swojego znajomego fizjo, który mu powiedzial,że to bzdury. I faktycznie widze, że kilka rzeczy, z którymi już chcialam lecieć do lekarza pojawiły sie w swoim czasie. Martwiło mnie, że nie bawi sie zabawkami, teraz sie juz bawi. Kiedyś martwił mnie, że przekreca głowę tylko na prawo, a teraz już nie preferuje żadnej strony.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak jak nie ma potrzeby to nie idz. Matli instynktownie czuja ze cos jest nie tak. A Ty jestes po cc? Bo po cc troszke wiecej pracy z fizjo moze byc ale tez nie musi. Obserwuj dziecko. Moje dziecko zle sie uklada, widac asymetrie stad chodze do fizjo.

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak to nie ma co. U nas ewidentnie widać asymetrię i teraz doszło to prężenie się i odginanie głowy. A też długo zwleklalam. Zaczynamy w piątek.

    Kasiu przyjęłam

  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ech, asymetria. My już od miesiąca się rehabilitujemy, w przyszłym tygodniu kolejna wizyta u fizjo. Postępy są, ale jeszcze trochę pracy przed nami... Najgorsze że pediatra (a właściwie dwoch) zbagatelizował problem, stwierdził że tak musi być i że się samo unormuje. Niestety u Zosi asymetria jest mocno widoczna, jakbyśmy jeszcze czekali z wizytą to pewnie ciężko byłoby z tego wyjść.

    Mam pytanko do dziewczyn stosujących tabletki antykoncepcyjne limetic: czy mogę zacząć stosować je w dowolnym momencie, nie czekając na @? Tak zrozumiałam gina na wizycie, ale teraz mnie naszły wątpliwości :P niby z ulotki wynika że mogę zacząć w dowolnym momencie, ale jakoś tak na okrągło to napisane. Wolę się upewnić, a wy kochane wiecie wszystko <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 10:36

    3i499vvjgx57zohf.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinda wrote:
    Mam pytanko do dziewczyn stosujących tabletki antykoncepcyjne limetic: czy mogę zacząć stosować je w dowolnym momencie, nie czekając na @? Tak zrozumiałam gina na wizycie, ale teraz mnie naszły wątpliwości :P niby z ulotki wynika że mogę zacząć w dowolnym momencie, ale jakoś tak na okrągło to napisane. Wolę się upewnić, a wy kochane wiecie wszystko <3
    W dowolnym momencie :) w ulotce wszystko jakoś pokrętnie opisują przy tych tabletkach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 10:55

    Paulinda lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Paplak jak nie ma potrzeby to nie idz. Matli instynktownie czuja ze cos jest nie tak. A Ty jestes po cc? Bo po cc troszke wiecej pracy z fizjo moze byc ale tez nie musi. Obserwuj dziecko. Moje dziecko zle sie uklada, widac asymetrie stad chodze do fizjo.
    Tak, po cc w 35 tygodniu. Wiec czesto tez nie wiem czy traktowac ją jako dziecko 4miesięczne czy 3miesieczne. A czesto widze, że Wy już nawet profilaktycznie idziecie. A ja nie wiem czy wszystko dostrzege.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie byłam u fizjo, idziemy do neurologa, bo im jakoś bardziej ufam ;) I zobaczymy co powie. Wiele rzeczy, które mnie niepokoiły po porodzie teraz się wyrównały, ale może czegoś nie widzimy albo się do tego przyzwyczailiśmy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 11:05

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My narazie byliśmy tylko u pediatry i na usg bioderek. Raczej nie zamierzam się wybierać do fizjo czy innych specjalistów. Chyba że coś zacznie mnie porządnie niepokoić.
    U nas noc oki, 2 karmienia. Także przetrwałam pierwszą nockę sama z bejbi :).

    ola_g89, 100krotka30, p_tt lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była fizjo dwa razy tylko ze względu na zle ułożenie Poli przy porodzie. Paplak, jeśli będzie Ci lepiej to idz. Tylko poszukaj zaufanego, który nie będzie wymyślał problemów na sile i Was naciągał. Generalnie raczej jestem za tym żeby konsultować niepokojące sytuacje z neurologiem.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kuwejtonka wrote:
    Ja też nie byłam u fizjo, idziemy do neurologa, bo im jakoś bardziej ufam ;) I zobaczymy co powie. Wiele rzeczy, które mnie niepokoiły po porodzie teraz się wyrównały, ale może czegoś nie widzimy albo się do tego przyzwyczailiśmy...
    Z asymetrią poszliśmy w pierwszej kolejności do fizjo, dla pewności że wszystko ok skierowała nas do neurologa, który skierował nas do fizjo... Zła byłam na tą wizytę u neurologa bo nic z niej nie wynikło a poszło 180 zł :/ owszem, odruchy sprawdzone itd, więc spokojna głowa że to nic poważnego.

    3i499vvjgx57zohf.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    U nas była fizjo dwa razy tylko ze względu na zle ułożenie Poli przy porodzie. Paplak, jeśli będzie Ci lepiej to idz. Tylko poszukaj zaufanego, który nie będzie wymyślał problemów na sile i Was naciągał. Generalnie raczej jestem za tym żeby konsultować niepokojące sytuacje z neurologiem.
    No właśnie chyba nie bedzie mi lepiej:P tylko sie dziwie, że tak patrzac na statystyki to wychodziłoby, że z 95% jest cos nie tak, bo u każdej z Was u fizjo coś wychodzi. A to jakies napiecia, a to asymetrie itd. I sie zastanawiam czy faktycznie teraz te dzieci sa jakieś takie "powykrecane", czy to my na siłę staramy sie przyspieszać wszytsko, ulepszać, a może z czasem wszystko podzieje sie samo. Sama nie wiem. Mam jakies mieszane uczucia co do tego.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w ogóle to jutro mamy ostatnią wizytę u okulisty, kolejna dopiero za rok. Juz sie boje, bo tam jest to okropne rozszerzanie oczu tym metalowym narzedziem tortur. Ostatnim razem byliśmy to Anielka jeszcze była mała i taka "niekumata", a teraz boje sie, że bedzie jeszcze gorzej i płacz okropny. A za tydzien szczepienia zaś. Katuja te dzieci co chwila.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 11:59

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    A w ogóle to jutro mamy ostatnią wizytę u okulisty, kolejna dopiero za rok. Juz sie boje, bo tam jest to okropne rozszerzanie oczu tym metalowym narzedziem tortur. Ostatnim razem byliśmy to Anielka jeszcze była mała i taka "niekumata", a teraz boje sie, że bedzie jeszcze gorzej i płacz okropny. A za tydzien szczepienia zaś. Katuja te dzieci co chwila.


    Ja nie idę do fizjo. Prosiłam pediatre żeby popatrzyła czy jest wszystko ok i w poniedziałek tego prywatnie też przy okazji. Ale idę do osteopaty ale to z innymi problemami. Z ulewaniem i słabym spaniem.
    Z tego co podpytałam to patrzy się na wiek skorygowany. Tak przynajmniej mojej przyjaciółce mówili w szpitalu potem specjaliści. Jej blizniaki z 36 tc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas sytuacja taka że neurolog twierdzi że asymetria niewielka , reszta okej i nie wymaga rehabilitacji. Byliśmy miesiąc temu. Fizjoterapeuta twierdzi co innego i pediatra też

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wasze dzieci ze stwierdzona asymetria podążają za przedmiotem z lewa na prawo? Bo mój tylko od lewej do środka i urywa kontakt wzrokowy wraca na lewo. I jak podchodzę z prawej to nie reaguje spojrzeniem musze iść na lewo albo nachylic się na środku i tak myślę że może nie słyszy na prawe ucho i nie widzi na prawe oko, to bym musiała iść do 3 specjalistow, okulista, laryngolog z audiometrem i neurolog. Mój jak leży na wznak to na lewym barku i puldupku prawe wszystko w górze. Nie wiem czy to mocna asymetria czy nie, nie dopytalam. A przed rehabilitacja to najpierw będzie wizyta u neurologa tak czy siak.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
‹‹ 1355 1356 1357 1358 1359 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ