X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    A wasze dzieci ze stwierdzona asymetria podążają za przedmiotem z lewa na prawo? Bo mój tylko od lewej do środka i urywa kontakt wzrokowy wraca na lewo. I jak podchodzę z prawej to nie reaguje spojrzeniem musze iść na lewo albo nachylic się na środku i tak myślę że może nie słyszy na prawe ucho i nie widzi na prawe oko, to bym musiała iść do 3 specjalistow, okulista, laryngolog z audiometrem i neurolog. Mój jak leży na wznak to na lewym barku i puldupku prawe wszystko w górze. Nie wiem czy to mocna asymetria czy nie, nie dopytalam. A przed rehabilitacja to najpierw będzie wizyta u neurologa tak czy siak.

    Jakie bylo ulozenie w macicy? Macie asymetrie glowki? Jak byla „krzywa” glowka od urodzenia, to dziecko utrwala asymetrie i jest mu ciężko obrócić się - niestety, rzadko kto zwraca na to uwagę wcześnie.

    Moje dziecko ma asymetrie z powodu karmienia tylko lewa piersia na lezaco, prawa nie produkuje mleka po RT-terapii) kolejna sprawa to refluks, ktory utrudnia sprawe. Dzieci z refluksem czesciej wybieraja lewa strone.
    Wodzi wzrokiem w pelni, a ćwicze noszac i odkladajac na obie strony po równo i ukladajac dziecko w symetrii. Już są efekty, ale na bank już będzie leworęczna ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 14:47

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    A wasze dzieci ze stwierdzona asymetria podążają za przedmiotem z lewa na prawo? Bo mój tylko od lewej do środka i urywa kontakt wzrokowy wraca na lewo. I jak podchodzę z prawej to nie reaguje spojrzeniem musze iść na lewo albo nachylic się na środku i tak myślę że może nie słyszy na prawe ucho i nie widzi na prawe oko, to bym musiała iść do 3 specjalistow, okulista, laryngolog z audiometrem i neurolog. Mój jak leży na wznak to na lewym barku i puldupku prawe wszystko w górze. Nie wiem czy to mocna asymetria czy nie, nie dopytalam. A przed rehabilitacja to najpierw będzie wizyta u neurologa tak czy siak.
    Zosia też nie reagowała na bodźce z lewej strony, tak jak opisujesz, kontakt wzrokowy urywał się jak przkręcała główkę na wprost, później powrót do prawej. Teraz jak ma lepszy dzień to przekręci sama z siebie głowę w lewo jeśli jest coś interesującego po tej stronie. Jak leży na wznak to "równo". Od paru dni zaczęła przekręcać się z pleców na prawy bok, nie wiem czy to dobrze, już się gubię w tym co powinna robić a czego nie... U nas pomaga mata edukacyjna, Zośka kręci na niej głową we wszystkie strony.

    3i499vvjgx57zohf.png
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eszkilu wrote:
    Jakie bylo ulozenie w macicy? Macie asymetrie glowki? Jak byla „krzywa” glowka od urodzenia, to dziecko utrwala asymetrie i jest mu ciężko obrócić się - niestety, rzadko kto zwraca na to uwagę wcześnie.

    Moje dziecko ma asymetrie z powodu karmienia tylko lewa piersia na lezaco, prawa nie produkuje mleka po RT-terapii) kolejna sprawa to refluks, ktory utrudnia sprawe. Dzieci z refluksem czesciej wybieraja lewa strone.
    Wodzi wzrokiem w pelni, a ćwicze noszac i odkladajac na obie strony po równo i ukladajac dziecko w symetrii. Już są efekty, ale na bank już będzie leworęczna ;)
    A w jakiej pozycji nosisz? Mamy od fizjo zalecone noszenie tak jakby bokiem i plecami do mojego brzucha, podtrzymując jedną ręką w pachwinie albo pod pachą (ciężko to opisać). Tylko że moja córka zrobiła się już trochę ciężka i coraz trudniej mi ją tak trzymać...

    3i499vvjgx57zohf.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my byłyśmy w ośrodku wczesnej interwencji, oglądał małą zespół złożony z neurologa, pediatry i fizjoterapeutki. Faktycznie trochę ucieka na prawą stronę - ale powiedziały że nie jest to duże i bardziej stymulować lewą. Gorzej bo wyszło im słabsze lewe bioderko i zlecily ponowne usg szybciej niż za miesiąc jak mieliśmy umówione. Jeśli USG wyjdzie nie za dobrze to z powrotem a jeśli ok to za dwa miesiące na kontrolę.

    Dobrze że mamy pakiety z luxmedu to łatwiej się dostać i wielu specjalistów jest w pakiecie bezpłatnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 15:14

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinda wrote:
    A w jakiej pozycji nosisz? Mamy od fizjo zalecone noszenie tak jakby bokiem i plecami do mojego brzucha, podtrzymując jedną ręką w pachwinie albo pod pachą (ciężko to opisać). Tylko że moja córka zrobiła się już trochę ciężka i coraz trudniej mi ją tak trzymać...

    Noszę tak:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bc191e513519.jpg

    A Twoje dziecko trzyma stabilnie głowę?
    Mojej trochę się chwieje, więc ta pozycja jest odpowiednia.

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Paulinda Autorytet
    Postów: 256 283

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eszkilu wrote:
    Noszę tak:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bc191e513519.jpg

    A Twoje dziecko trzyma stabilnie głowę?
    Mojej trochę się chwieje, więc ta pozycja jest odpowiednia.
    Na pewno stabilniej, ale jeszcze jej się trochę chwieje. Mam wrażenie że lepiej jest odkąd zaczęłam nosić ją tym sposobem, główka jest trochę o mnie oparta ale musi włożyć jakiś tam wysiłek żeby jej nie opadała. A może to zbieg okoliczności. Próbuję znaleźć w Internecie jakieś zdjęcie tego sposobu noszenia ale nic nie widzę.

    3i499vvjgx57zohf.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    No właśnie chyba nie bedzie mi lepiej:P tylko sie dziwie, że tak patrzac na statystyki to wychodziłoby, że z 95% jest cos nie tak, bo u każdej z Was u fizjo coś wychodzi. A to jakies napiecia, a to asymetrie itd. I sie zastanawiam czy faktycznie teraz te dzieci sa jakieś takie "powykrecane", czy to my na siłę staramy sie przyspieszać wszytsko, ulepszać, a może z czasem wszystko podzieje sie samo. Sama nie wiem. Mam jakies mieszane uczucia co do tego.
    Właśnie my jesteśmy przykładem, ze fizjo stwierdziła, ze wszystko jest w porządku :) przyjechała dwa razy żeby się upewnić, bo na pierwszej wizycie Pola mocno płakała. Wykręcała ja na różne strony i stwierdziła, ze wszystko jest ok. Mamy po prostu silne dziecko podobno.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 16:34

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eszkilu wrote:
    Jakie bylo ulozenie w macicy? Macie asymetrie glowki? Jak byla „krzywa” glowka od urodzenia, to dziecko utrwala asymetrie i jest mu ciężko obrócić się - niestety, rzadko kto zwraca na to uwagę wcześnie.
    Mój od początku chlustal mocno co karmienie, w trakcie zaraz po i 2 H po potrafił, teraz jest to coraz rzadziej raz , 2 dziennie. Nie diagnozowali mu refluksu bo przybieral ponad stan i powtarzali szczęśliwy ulewacz bo dziecko pogodne. Noszę wg tego zdjęcia i ta sama pozycja na boku, prawym ramieniem na zewnątrz.
    Nie wiem jak był ułożony w macicy ale z tego co pamiętam to plecami do mnie na polowkowym a potem pupka po mojej lewej przy porodzie czyli prawym bokiem do mojego brzucha chyba bo żeby akcja lepiej szła kladlam się na lewym boku.
    Głowę miał, ma prostą tylko bardziej wybiera ułożenie jej na lewo. Myślę też ze to moja wina bo nie zmienialam stron łóżeczka jak go kladlam, od wczoraj obrót o 180°.

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinda wrote:
    Zosia też nie reagowała na bodźce z lewej strony, tak jak opisujesz, kontakt wzrokowy urywał się jak przkręcała główkę na wprost, później powrót do prawej. Teraz jak ma lepszy dzień to przekręci sama z siebie głowę w lewo jeśli jest coś interesującego po tej stronie. Jak leży na wznak to "równo". Od paru dni zaczęła przekręcać się z pleców na prawy bok, nie wiem czy to dobrze, już się gubię w tym co powinna robić a czego nie... U nas pomaga mata edukacyjna, Zośka kręci na niej głową we wszystkie strony.
    Dziś jak go stymulowalam na prawo to zdarzyło mu się skręcić kark na,prawo, widocznie potrzebuje takich zabaw żeby się wyrownalo. Przy leżeniu na wznak czasem główka na lewo lekko albo prosto, nie jest non stop skrecona. A bioderka u nas są dobre kontrola po pół roku.
    A to że się przekreca na bok to bardzo dobrze, mój dziś pierwszy raz wyrzucal nogi do góry jak do świecy. A jak dziecko chcę się przekręcić na bok to prawidłowo powinno przyciągnąć brodę do klatki piersiowej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 17:33

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie musi, jeśli jest stabilne w tej pozycji i nie odgina głowy do tyłu. Moje dziecko nie jest w stanie przygiąć głowy przez tłuszcz i brak szyi - jak próbuje, to fałdka wystaje ponad brode.

    Paplak, zawsze patrzymy na wiek korygowany w kwestii rozwoju - niewazne, zy to 32, czy 37 tc. Moje dziecko urodzone w 37 tc ma liczone zawsze według planowanego porodu.

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eszkilu wrote:
    Nie musi, jeśli jest stabilne w tej pozycji i nie odgina głowy do tyłu. Moje dziecko nie jest w stanie przygiąć głowy przez tłuszcz i brak szyi - jak próbuje, to fałdka wystaje ponad brode.

    Paplak, zawsze patrzymy na wiek korygowany w kwestii rozwoju - niewazne, zy to 32, czy 37 tc. Moje dziecko urodzone w 37 tc ma liczone zawsze według planowanego porodu.
    No to już mi troche lepiej, bo czasem mi sie wydawało,że troche za mało potrafi jak na swój wiek, a przecież tak naprawde wg wieku korygowanego to nawet jeszcze nie ma 3 miesiecy:-)

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to tez mega pocieszenie :) Jak się mówi, ze po 3 miesiacach znikają problemy brzuszkowe... To czekam jeszcze 2,5 tygodnia i licze na cud!

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole wczoraj jak byłyśmy z Anielka u prababci to miałyśmy przygodę. Po jedzeniu słyszałam, że zrobiła kupę wiec zaczęłam ja przebierać na kanapie. Zrobiła taka kupę, że jej sie rozmazala po calym tylku. Zaczelam to scierac chusteczkami, a ta nagle wystrzeliła kolejną, taką ze poleciała na pół metra chyba. Ja odruchowo odskoczylam, ale oberwalo sie kanapie. Moja babcia myślałam, że padnie ze smiechu. Pierwszy raz cos takiego mialam :-).

    86Monia, ola_g89, JustynaG, 100krotka30, p_tt, Izabelle lubią tę wiadomość

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To Bruno kiedyś też miał akcje z tryskającą kupką. Oberwało się mi, mężowi, ścianie i co gorsza wykładzinie. Teraz na szczęście nie ma takich niespodzianek.
    Wczoraj pisałam, że mały reaguje płaczem na płacz czy krzyki innych dzieci. Próbowałam mu dzisiaj puścić z youtube płacz, ale to ostatni raz, bo nie mam serca patrzeć na jego podkówkę i głośny płacz :(. No nic, musimy się chyba pogodzić, że mamy wrażliwe dziecko :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 18:49

    Vlinder lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas ta asymetria w zasadzie objawia się " tylko " tym że Ania układa zawsze do snu główkę na prawo. W trakcie zabaw czy na co dzień nie ma problemu żeby kręcić w lewo i robi to jednak widać że preferuje wyraźnie stronę prawa.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo przygód z kupą, moja córka na wizycie patronazowej wystrzelila taka kupą na położna gdy ta kladla ja na wagę ;-) nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać hehe Obecnie do syna przychodząc tarowala pampersy i wazyla już z :-) czyżby zapamietala :-P

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Nika312 Autorytet
    Postów: 455 280

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    A propo przygód z kupą, moja córka na wizycie patronazowej wystrzelila taka kupą na położna gdy ta kladla ja na wagę ;-) nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać hehe Obecnie do syna przychodząc tarowala pampersy i wazyla już z :-) czyżby zapamietala :-P

    U nas zawsze jest wazenie z pampersem czy to położna czy u pediatry :)

    3jgxgywluivf3b0i.png
    atdc2n0aevz3e5ts.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że tak jest u pediatry ale nie wiem czemu ona tak wtedy robiła :-) widać do czasu :-)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie byłam z córką u fizjo. Poszłam z synem jak miał 2,5 roku, bo zaniepokoiło mnie że siada w W. Tyle rzeczy nam nsopowoadala, a to niby polecana przez moją fizjo, że miałam dosyć. A syn jest bardzo sprawny i potem konsulrowalam się jeszcze z inną fizjo i oczywiście stwierdziła, żeby nie wymyślać jak nie trzeba:)

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na zachętę to pozdrawiamy z Sycylii jesteśmy tu od 10 dni i Mała czuje się świetnie, zresztą syn też :) więc drogie Mamy - polecamy wyrwanie się z zimy!!

    p_tt, Paulinda, ola_g89, kasia1518, KATARZYNACarm, 100krotka30, Izabelle, kuwejtonka, Vlinder lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
‹‹ 1356 1357 1358 1359 1360 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ