X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • perfectangel85 Autorytet
    Postów: 514 439

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zaczynam się naprawdę ciążowo czuć, szybciej się męczę, mam lekką zadyszkę, trudniej mi się schyla... nie jest to uciążliwe, ale do tej pory właściwie nie czułam ciąży - tylko po obwodzie pasa :P
    no ale nic dziwnego, już prawie połmetek :)

    ex2bi09k5z8riyq7.png
  • Karolka12345 Autorytet
    Postów: 1047 1167

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek :)

    Co do noszenia to tak jak pisałam nie przenoszę Jaśka z pkt A do pkt B bo od tego ma nogi :) Oczywiście jak chciał coś zobaczyć, a nie mógł ze względu na wzrost to brałam Go na ręce, teraz bierze Mąż, nie ryzykuję..

    Oczywiście nie noszenie nie wiąże się z nie przytulaniem. Nie ma nic piękniejszego jak wtulone dziecko - można to zrobić bez podnoszenia. Ja albo kucam albo biorę Jaśka na kolana :)

    Co do samopoczucia to ja już czuję półmetek ;) Szybciej się męczę i pojawia się zadyszka...

    Miłego dnia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 12:06

    perfectangel85, ⚘Kwiatuszek lubią tę wiadomość

    f2wlpiqv9u7j05yh.png

    860ix1hpayv09dze.png
  • AsiaPoli Autorytet
    Postów: 358 1271

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka,bylam u polskiego lekarza,prawdopodobnie bede juz do konca na zwolnieniu
    nie czuje sie najlepiej juz,a moja robota ciezka,do tego mam czesto skurcze,musze brac nospe i magnez
    cos tam mignelo lekarzowi pomiedzy nogami,ale ogolnie dzidzie nie chciala sie pokazac dobrze,mozwil ze moze chlopak,wiec sie nie nakrecamy jeszcze,polowkowe usg w szpitalu 8mego maja,moze wtedy sie ukaze,ale poza tym dzidzia ladnie rosnie i jest ok.jako ze teraz mam wiecej czasu zaczynam przegladac wszystko na wyprawke..oprocz ciuszkow(dziewczecych) niemam nic,wszystko sprzedalam i rozdalam,bo przeciez nie moglismy miec juz dzieci ;).Wciaz sie zastanawiam co z wozkiem...podwojny czy zwykly z dostawka,a czy ktos widzial dostawke boczna-skladana?jesli tak prosze o link.
    Dzis juz ze mna ok,ale przedwczoraj i wczoraj jakas jelitowka sie przyplatala i bylo strasznie.Pozdrawiam kobitki,milego dni :)

    3s4kwbr.png
    04u9k61.png
    Aniołek-17/10/2016 11tc-serduszko przestalo bic 8tc
  • różowo Przyjaciółka
    Postów: 106 127

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka Rocku wrote:
    MrsKiss, perfectangel85, różowo, smeg: Gdzie będziecie rodzić?
    Ja pochodzę z Trójmiasta, ale obecnie mieszkam w innym mieście. Nie zamierzam tu rodzić, bo nie ma opcji znieczulenia zzo.
    Więc w tej chwili stanęło na Zaspie, zamierzam po połówkowych umówić się prywatnie do lekarza który tam pracuje.
    Jestem też umówiona z położną na zwiedzanie oddziału i poświęcenie czasu na pytania i odpowiedzi w którąś niedzielę w maju.
    Chociaż po tym co ostatnio można przeczytać w wątku "maj-czerwiec 2017 3city" trochę zwątpiłam...

    Przyznam szczerze, że nie zagłebiałam się jeszcze za bardzo w temat szpitali i porodu, wstepnie zakładam Redłowo, bo mam najbliżej, ale kusi mnie też Zaspa, bo mój lekarz tam pracuje.

    3i49k6nl4c9gb5r4.png

    hchyflw1nss3cfke.png
  • Agaciora Ekspertka
    Postów: 145 290

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobiety!

    Uff ja też zauważyłam, że bardzo szybko się męczę. Kiedyś takie sprzątanie w tygodniu tzw. ogarnięcie tj. kurze z szafek, przetarcie wanny, umywalki, toalety, poodkurzanie i zmopowanie podłóg to tak max.1 a dziś zajęło mi to prawie 2 i po wszystkim padłam :)

    7u22s65gu3gutoef.png
  • ew101 Ekspertka
    Postów: 133 164

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć jak dobrze,że piszecie o tym szybszym męczeniu się, ja też tak mam,wczoraj poszłam z córcia na dłuższy spacer to później zaraz padłam,zadyszki też się pojawia

    A jak u Was z apetytem? Bo ja mam dość spory teraz ;)

    Stdqp2.png
  • Lunka Ekspertka
    Postów: 182 108

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś z was może sie orientuje gdzie we Wrocławiu znajdę fajne sklepy z odzieżą ciążowa? Najlepiej tak żeby były w miarę przystępne ceny. Bo np. Spodnie za 250 zł czy spódnice za 150 to troszkę drogo mi się wydaje. Z neta jak zamawiam to albo miaterial mi nie odpowiadal, krój albo znów coś innego. Jeansy z HM zamówiłam to wszystko fajnie. Ale nogawki w kostkach tak wąskie, ze teraz ledwo sciagalam, a co dopiero z wielkim brzuchem. A mam szczuple kostki i lydki. Jedyne rozwiązanie to chyba kupić zwykle spodnie tylko w większym rozmiarze i nosic je jako takie luzniejsze.

    Jeśli macie jakieś sprawdzone fajne sklepy internetowe albo sprzedawców na allegro to wklejcie proszę linki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 12:21

    3jgx9jcg88a7v963.png
  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka Rocku wrote:
    MrsKiss, perfectangel85, różowo, smeg: Gdzie będziecie rodzić?

    Ja też się jeszcze głębiej nad tym nie zastanawiałam, biorę pod uwagę Kliniczną, Zaspę i szpital w Kartuzach - głównie z tego względu, że odległości mam zbliżone. Trochę się boję jeszcze myśleć o porodzie :P

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • perfectangel85 Autorytet
    Postów: 514 439

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsKiss wrote:
    Ja też się jeszcze głębiej nad tym nie zastanawiałam, biorę pod uwagę Kliniczną, Zaspę i szpital w Kartuzach - głównie z tego względu, że odległości mam zbliżone. Trochę się boję jeszcze myśleć o porodzie :P
    zadna przyjemnosc :P nie ma co myslec o porodzie :P

    dziewczyny, ja sie pytam: GDZIE TA WIOSNA??????

    MrsKiss lubi tę wiadomość

    ex2bi09k5z8riyq7.png
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka wrote:
    Któraś z was może sie orientuje gdzie we Wrocławiu znajdę fajne sklepy z odzieżą ciążowa? Najlepiej tak żeby były w miarę przystępne ceny. Bo np. Spodnie za 250 zł czy spódnice za 150 to troszkę drogo mi się wydaje. Z neta jak zamawiam to albo miaterial mi nie odpowiadal, krój albo znów coś innego. Jeansy z HM zamówiłam to wszystko fajnie. Ale nogawki w kostkach tak wąskie, ze teraz ledwo sciagalam, a co dopiero z wielkim brzuchem. A mam szczuple kostki i lydki. Jedyne rozwiązanie to chyba kupić zwykle spodnie tylko w większym rozmiarze i nosic je jako takie luzniejsze.

    Jeśli macie jakieś sprawdzone fajne sklepy internetowe albo sprzedawców na allegro to wklejcie proszę linki :)

    Sprawdz jeszcze w C&A mam dwie pary i nie maja zwezanych nogawek a proste.

    Lc Waiki w Pasazu Grunwaldzkim (ale to jeszcze sprawdz czy jest bo nue jestem z Wroclawia) chyba najtaniej w porownaniu do hm i ca;)

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny uwielbiam te leciutkie smyranie mojego Stasia:) po jakim czasie czułyście takie konkretne kopnięcia?

    Zorganizowana:) lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    perfectangel85 wrote:
    daj znac jak się czegoś dowiesz :)
    Rozmawiałam przed chwilą z położną przez telefon. Zzo jest dostępne, ale dla jednej rodzącej w tym samym czasie. Tak jak na Zaspie. :/
    Mam mętlik w głowie.
    Myślę jeszcze o Klinicznej, bo jak na razie wychodzi na to, że tam mam największe szanse na zzo.


    aleksandrazz wrote:
    A nie lepiej uczyć ze papier nie jest do jedzenia?
    Ciekawy temat do ciekawej dyskusji. :)
    Znacie takie modne obecnie określenie "helicopter parents"?
    To oczywiste, że dziecko należy uczyć co wolno, a czego nie, ale w przypadku takiej błahostki jak wzięcie do buzi kawałka papieru, polemizowałabym. Chyba, że byłby to farbowany i/lub perfumowany papier. Wtedy bym nie pozwoliła. Ale jeśli to zwykły biały lub szary ekologiczny papier, to niech spróbuje. Lepiej jeśli dziecko go nie będzie więcej jeść dlatego, że zaspokoi ciekawość i stwierdzi, że jest niesmaczny, niż dlatego, że mama nie pozwala.
    Mi niepozwalanie na wzięcie do buzi papieru kojarzy się nadgorliwością i takim właśnie "helikopterowaniem", gdy rodzic ciągle wisi nad głową i bzyczy "uważaj, nie dotykaj, nie ruszaj, nie wchodź, nie biegaj, nie, nie i nie..."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 15:21

    różowo, Annie1981, mkl lubią tę wiadomość

  • perfectangel85 Autorytet
    Postów: 514 439

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info :-)

    ex2bi09k5z8riyq7.png
  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka Rocku wrote:
    Ciekawy temat do ciekawej dyskusji. :)
    Znacie takie modne obecnie określenie "helicopter parents"?
    To oczywiste, że dziecko należy uczyć co wolno, a czego nie, ale w przypadku takiej błahostki jak wzięcie do buzi kawałka papieru, polemizowałabym. Chyba, że byłby to farbowany i/lub perfumowany papier. Wtedy bym nie pozwoliła. Ale jeśli to zwykły biały lub szary ekologiczny papier, to niech spróbuje. Lepiej jeśli dziecko go nie będzie więcej jeść dlatego, że zaspokoi ciekawość i stwierdzi, że jest niesmaczny, niż dlatego, że mama nie pozwala.
    Mi niepozwalanie na wzięcie do buzi papieru kojarzy się nadgorliwością i takim właśnie "helikopterowaniem", gdy rodzic ciągle wisi nad głową i bzyczy "uważaj, nie dotykaj, nie ruszaj, nie wchodź, nie biegaj, nie, nie i nie..."
    No ciekawy temat w sumie, nigdy sie nie zastanawialam czy pozwolila bym dziecku zjesc papier toaletowy :-P i przynam że dopuki taka sytlacja nie wystąpi to nie wiem co bym zrobila ;-) ale jesli chodzi na wchodzenie na różne rzeczy i skakanie z bóg wie czego to włazi i skacze, ma jezdzik na którym rozwija takie prędkosci że kilka razy zrobil fikołka przez kierownice ale zbiera sie od razu (twardziel), do rowerka biegowego od razu kupilismy pożądny kask... :-O

    ⚘Kwiatuszek, perfectangel85 lubią tę wiadomość

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • buka03 Autorytet
    Postów: 734 596

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    dziewczyny uwielbiam te leciutkie smyranie mojego Stasia:) po jakim czasie czułyście takie konkretne kopnięcia?
    Synek z początku mnie smyrał, a mała od 16 tyg mi kopy zapodaje... teraz dopiero jak jest wieksza to czuje że czasem sie poprostu wierci :-)

    zubii lubi tę wiadomość

    w5wq9vvjr1d812zs.png
  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myśle ze we wszystkim trzeba zachowac zdrowy rozsądek. Po co ma probowac papier ktory nie jest do jedzenia ? Zeby przekonało sie ze nie jest? Tym tokiem myślenia mozna pozwolić mu spróbować stare mięso, albo pozwolić połknąć dwugroszowke. Niech sie przekona ze tego sie nie je.. ja myśle ze trzeba tłumaczyć co jest dobre a nie złe i nie koniecznie dopuszczanie do przekonania sie na własnej skórze jest dobre :P
    Ale jak napisałam na początku. UMIAR we wszystkim jest wskazany :)

    zubii, perfectangel85, Maja83, Lisa85, Zorganizowana:) lubią tę wiadomość

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • zubii Autorytet
    Postów: 1736 1645

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Princesska wrote:
    Ja myśle ze we wszystkim trzeba zachowac zdrowy rozsądek. Po co ma probowac papier ktory nie jest do jedzenia ? Zeby przekonało sie ze nie jest? Tym tokiem myślenia mozna pozwolić mu spróbować stare mięso, albo pozwolić połknąć dwugroszowke. Niech sie przekona ze tego sie nie je.. ja myśle ze trzeba tłumaczyć co jest dobre a nie złe i nie koniecznie dopuszczanie do przekonania sie na własnej skórze jest dobre :P
    Ale jak napisałam na początku. UMIAR we wszystkim jest wskazany :)

    Mam takie samo zdanie jak juz sie zdarzy ze zje cos to wytłumacze dlaczego tego sie nie je i potem tego nie rusza jak trzeba dam do reki pod nadzorem ogladnie odda mi i z głowy.

    U mnie kopniaki od 16tygodnia a dzis to przechodzi sam siebie ! oby po porodzie spał a nie tak wojował bo wysiade ;p

    wniddf9hp6rxkcqu.png
    n59yi09ken86ewr0.png
  • Lunka Ekspertka
    Postów: 182 108

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona wrote:
    Sprawdz jeszcze w C&A mam dwie pary i nie maja zwezanych nogawek a proste.

    Lc Waiki w Pasazu Grunwaldzkim (ale to jeszcze sprawdz czy jest bo nue jestem z Wroclawia) chyba najtaniej w porownaniu do hm i ca;)

    O super dziękuję :)

    bizona lubi tę wiadomość

    3jgx9jcg88a7v963.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to mój brzuszek. Przez tydzień zmienił kształt ;)
    fc7baa1a0f80e81fmed.jpg

    Nie wytrzymałam i poszłam do położnej, żeby zobaczyła czy moje dno macicy jest w dobrym miejscu. Okazało się, że jest pod pępkiem, więc jak najbardziej w porządku :) W takim razie okazuje się, że ja nie umiem go wyczuć i nie będę sobie już tym głowy zawracać ;)
    Posluchałyśmy serduszka, wszystko jest w porządku, więc kamień spadł mi z serca. Teraz na spokojnie czekam na połówkowe :)

    Perfectangel. Miło poznać tu kogoś z mojego miasta :) Ja niestety aktualnie mieszkam w UK.

    Bacardi90, Lunka, Cameline, perfectangel85, bizona, zubii, mkl, ⚘Kwiatuszek, joaska1985, Karooolcia :), Maja83, justa., Kimmy, aswalda, Brave, smeg, Lisa85, Zorganizowana:), nowamamusia lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Karolka12345 Autorytet
    Postów: 1047 1167

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po połówkowych.

    Z Szymusiem wszystko ok, rośnie jak na drożdżach ma już 370 g <3

    Niestety mi skraca się szyjka :( 3 tygodnie temu miała 37mm, w czwartek 29mm, a dziś 25 mm :( Jest twarda i zamknięta więc lekarz nie kazał panikować...

    Ale mimo wszystko oczywiście panikuję.

    Mam brać magnez.

    KOntrola za 3 tygodnie... Osiwieję. Nie stać mnie, żeby co tydzień płacić niego 200 zł także za tydzień pójdę sobie do innego na pakiet medyczny z męża pracy...

    Denerwuję się :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2017, 18:24

    Bacardi90, Cameline, zubii, Princesska, Ja86, ⚘Kwiatuszek, joaska1985, Bąbelek1980, justa., Kimmy, aswalda, Annie1981, Brave, Zorganizowana:), nowamamusia lubią tę wiadomość

    f2wlpiqv9u7j05yh.png

    860ix1hpayv09dze.png
‹‹ 665 666 667 668 669 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ