X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 19 kwietnia, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Czy tylko ja wciągam pomidory jak jabłko?
    Oj tak, teraz są pyszne.

    Fomyart lubi tę wiadomość

  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 19 kwietnia, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Mami36 - mam tak samo poza kwasem i normalna dieta nic nie brałam, teraz zaczęłam witaminy plus żelazo bo ferrytyna poleciała a jej zwykłymi witaminami i dietą nie odbuduje.
    Poprzednio przez 3/4 ciąży brałam żelazo, syn ma aspargera wiec teorie o żelazie i autyzmie obalam;-)

    Aaga - Chicco Next2Me - nie wiedziałam ze łóżeczko może być aż tak drogie ;-). Ani to ładne ani przytulne, a juz większego dziecka wogole tam nie widzę, na początek fajnie jak bok zsuwany ale to max pół roku no i dla maluszka jest duże bardzo.
    Takie jako dodatkowe bym wolała:
    https://allegro.pl/oferta/lozeczko-turystyczne-dostawne-dwupoziomowe-moolino-14177157914

    Ja kosz w sypialni daje i klasyczne białe w pokoju małego będzie.
    A dziś będzie moja piękna szafa i w końcu w jedno miejsce dam wszytko co mam pokitrane
    Czym się u syna przejawia i kiedy zauważyłaś nieprawidłowości?

  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 19 kwietnia, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Też macie tyle upławów? Dzisiaj muszę chodzić z wkładką bo mokro. Są białe.
    Tak 🙄 niby to dobrze, ale wkurzające

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 19 kwietnia, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    kleopatr4 - bardzo ładne i dzidziuś się nie utopi, a na potem jakie masz zaplanowane?
    Podłogowe przy samej ziemi około 8 miesiąca jakoś. Wymiar materaca pewnie 90x180, żebyśmy się mogli kłaść razem.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 19 kwietnia, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart wrote:
    Czy tylko ja wciągam pomidory jak jabłko?
    Ja czekam na sierpień bo wtedy moje ogrodowe zdrowiutkie beda obradzały😍 teraz mam fazke na buraki, marchew i małosolne

    Layla205, Fomyart lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 3114 2191

    Wysłany: 19 kwietnia, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtrace się odnośnie lakatatorow, bo mam ich 6 😅🤣 a używałam jeszcze więcej...
    To, jak laktator zadziała na piersi jest zależne nie tylko od sprzętu, ale przede wszystkim od wrażliwości danych piersi i wyrzutu oksytocynowego u danej kobiety. :)
    Neno camino na dwie piersi używałam regularnie miesiacami, nic mi nie szarpał, był odpowiedni. Natomiast Lansinoh na dwie piersi był dla mnie za słaby. Nie wyciągał mi odpowiednio mleka, miałam guzki w piersiach przez to, czułam przepełnienie. Z tych podwójnych używałam także wypożyczona Modele Symphony, czyli ten słynny szpitalny sprzęt i... sprawdził mi się gorzej niż Neno camino 😅 Mam również laktator taki miseczkowy, bez żadnych kabelkow, wkładany do stanika (kupiłam nawet dwa, żeby jednocześnie ściągać), jednak nie jestem zbytnio z niego zadowolona.
    Podsumowując - każde cycki inne 😁 najważniejsze to dbać od początku o prawidłową technikę przystawiania dziecka do piersi, bo inaczej długo będą ranki na sutkach i wtedy to korzystanie z każdego laktator a będzie bolesne.

    marti lubi tę wiadomość

    age.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama_mia myślę, że też często na początku piersi się muszą "przestawić". Dla mnie na samym poczatku każdy laktator był nieprzyjemny. Z czasem było mi obojętne którym odciągam czy dziecie ssie. Niektóre poprostu słabo odciągały mleko.

    No i na popękane sutki super była lano-maść z Ziajki i mydełko z nanosrebrem.

  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny melduję się po wizycie. Wszystko ok, mamy 315gram szczęścia. Prawdopodobnie dziewczynka, ale do potwierdzenia 🩷 Dzieciątko jest większe o tydzień, dzisiaj było grzeczne, spało słodko i dało się ładnie pomierzyć 😊 Wzruszyłam się jak wyszłam z kliniki 🥹

    Dostałam skierowanie do kardiologa na holter i mam zrobić koniecznie USG piersi. Dowiedziałam się dziś również, że mam łożysko na przedniej ścianie - to chyba wskazanie do CC? Boję się porodu SN i szczerze wolałabym CC.

    Zadzwoniłam do rodziców, powiedzieć im, że najprawdopodobniej będzie dziewczynka, to mój tata stwierdził, że do połówkowych jeszcze jajka mogą wyskoczyć 🤣 Wszyscy przeciwko mnie 🤣 Tylko ja obstawiałam dziewczynkę, a rodzice, teściowie, partner - chłopca. I dalej obstawiają 🤣 Podobno za dobrze wyglądam. Wiadomo żarty żartami, najważniejsze by dziecko było zdrowe 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 13:31

    blador2, Akczi, Aaga, Layla205, bonassola, Kira, Ojejku, nutella_, kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa łożysko na przedniej ścianie to nie wskazanie do cc, przodujące to wskazanie do cc i oszczędnego trybu. Gratulacje

    Królowa_Śniegu, Ojejku, kleopatr4, lady_in_black, marti lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krolowa nie chce być przeciwko Tobie, ale na prenatalnych lekarz nam powiedział, że jakbby miał określać to celowałby w dziewczynke, a na wizycie tydzień później był pewny chłopak😅 za tydziej mam nadzieję, że jus się nie zmieni bo jus się przestawipam na choopaka 😅

    A czemu masz mieć holter??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 14:28

    Królowa_Śniegu lubi tę wiadomość

  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 19 kwietnia, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa_Śniegu - miałam tydz temu holter, na wizycie pod 160, dobowy średnia 120 ;-) bez skoków
    ..czyli emocje ;)

    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja, całym sercem czekam na czereśnie, arbuza, kukurydzę oraz na bób 😂😛🤩🤩🤩❤️

    Layla205, blador2, Aaga, kleopatr4, Kira, Nowanna, marti lubią tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Layla205 Koleżanka
    Postów: 54 111

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Ja, całym sercem czekam na czereśnie, arbuza, kukurydzę oraz na bób 😂😛🤩🤩🤩❤️

    Ja też i jeszcze pragnę do tej listy dopisać polskie truskawki 😁

    blador2, Aaga, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Ja, całym sercem czekam na czereśnie, arbuza, kukurydzę oraz na bób 😂😛🤩🤩🤩❤️

    Arbuza już kupowałam przepysznego tego mini. Czereśnie uwielbiam, ale nie chce mi się ich sprawdzać. Kiedyś kupiłam i w każdej którą "otworzyłam" był robak 🪱 😬
    Mi wystarczą truskawki, pomidory i małosolne 😀 czekam jeszcze na groszek i agrest prosto z krzaczka 😁❤️ smak dzieciństwa...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia, 16:01

    kleopatr4, Nowanna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A teraz wchodzą mi jabłka przepyszne lobo i nektarynki.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 19 kwietnia, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam sobie dzisiaj loda Bounty.
    Dziewczyny, orgazm 🫠

    Kira lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Ja, całym sercem czekam na czereśnie, arbuza, kukurydzę oraz na bób 😂😛🤩🤩🤩❤️
    Czereśnie i dojrzałe arbuzy to moje marzenie od początku ciąży chyba😍😍😍

    Aaga, Anuszka28 lubią tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 19 kwietnia, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dojrzały arbuz to również moje Marzenie od początku ciąży, serio marzę o nim. Pomidory wciągam codziennie do kanapki, szczególnie malinowe... Ale ten arbuz 🍉🍉🍉🍉 ❤️❤️❤️

    Byłam dziś przypadkiem w hurtowni z artykułami niemowlęcymi i wpadł mi w oko wózek Bebetto Yoddi kurde na żywo widziałam tylko wersję głęboką ale jaką ten wózek ma amortyzację to szok. Żaden inny tam nie nie miał tak. Nie widziałam na żywo siedziska spacerowego a na zdjęciach na internecie średnio mi się podobają ale wózek ogólnie fajny lekki, zgrabny, musze jeszcze pooglądać 😁

    Wstąpiłam również do SH i kupiłam kilka bodziaków kopertowych 😁 tym razem całe białe w rozmiarze 56, idealne na początek, były po 3 zł więc za 15 zł wzielam ich 5 szt w idealnym stanie. Juz chce poznać tę płeć bo chcialabym zrobić większe zakupy dopóki brzuch mi nie dokucza i w miarę mobilna jestem.

    kleopatr4, Kira lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 19 kwietnia, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja bardzo na rabarbar czekałam. Wczoraj kompocik był. W najbliższym czasie planuje jeszcze ciasto i placuszki rabarbarowe. Ale chyba muszę odczekać, że względu na kwas szczawiowy.

    O i zupka szczawiowa już była🤤🤤🤤

    Jeszcze szparagi❤️ też już raz jadłam.

    Jabłek przed ciążą nie jadłam wogle, teraz jonagold wchodzą jak świeże bułeczki.
    Czereśni też bym pojadla, jeżyny też. Truskawki też, choć normalnie nie lubię. Jedynie w formie przetworzonej🤤
    Poziomki❤️ miałam na ogrodzie wychowane od nasionka. Jesienią do mamy zawiozłam wszystkie krzaczki, bo mi mąż takie pobojowisko na podwórku zrobił, ze nie mam gdzie ogródka zrobić. Mam nadzieję, że do przyszłego lata już ogarnie całe podwórko i będę mogła ogródek zrobić i sadek❤️ i chciałabym jeszcze kilka kurek, przede wszystkim dla jajka. Bo nie wiem czy potrafiłabym zjeść taka Kurke, o którą chwilę wcześniej dbałam 😜

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 19 kwietnia, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj kupiłam na targu szparagi zielone i białe. Jutro będzie zupka i jakieś risotto😍
    Dzisiaj pierwszy raz odkąd jestem w ciąży musiałam wziąć nospe. Zaczęły mnie łupać plecy i brzuch od tego. Mam nadzieję że to nic groźnego i szybko przejdzie. Trochę boję się że mi się znowu coś z szyjką dzieje. Wizytę mam na szczęście już w poniedziałek.

    Mi dzisiaj przyszły piżamki z NEXTa i body z C&A. Wszystko na nowe ale z Vinted. Jestem tak zachwycona jakością, materiałem i wyglądem że nie mogę przestać na nie patrzeć 😉

    preg.png
‹‹ 263 264 265 266 267 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ