X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 171 311

    Wysłany: 29 maja, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki krzywej
    Na czczo -78.45
    Po godzinie -148.45
    Po dwóch -75

    lady_in_black, Anuszka28 lubią tę wiadomość

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 29 maja, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuję ruchy co chwilę gdzie indziej więc albo jest tak ruchliwy i zmienia kilka razy dziennie pozycje, albo ma dodatkową parę rąk i nóg🤣

    Puszek ja mam to samo, czuję się kiepsko w swoim ciele teraz, w pierwszej ciąży też niestety wyglądałam niekorzystnie. Ogólnie nie przepadam za tym stanem. Denerwuje mnie, że moja wydolność jest zerowa, że nie mogę zażywać leków np na migrene, czy alergie, że wyglądam jak 💩, że żadne ciuchy nie pasują, że człowiek jakieś 90% czasu ciąży się martwi, itd.
    Kleopatra zazdroszcze dobrego samopoczucia i wyglądu! Ale tak pozytywnie zazdroszcze :) sama mam sporo koleżanek, które faktycznie wyglądają kwitnąco.

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 29 maja, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ruchy nisko, bo ułożenie miednicowe. Siedzi sobie z dupką w dole i nawala po pęcherzu.
    Czasami wyżej, nad pępkiem chyba rączki albo plecami się wypycha bo ostatnio jest twarzą do mojego kręgosłupa.

    Kurde, ten avionaut serio nic nie waży a wpinanie i wypinanie do bazy to sama przyjemność. Cieszę się, że mamy ten zakup z głowy.

    No i daliśmy za komplet tylko 500zł. 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja, 18:04

    Puszek♡, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 29 maja, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam malinową glukozę :) nie mam porównania z cytrynową, ale dla mnie smakowała jak taka bardzo słodka galaretka do picia, którą się kiedyś dostawało na stołówce szkolnej :) nie było mi po niej niedobrze.
    Co do picia wody - mi pielęgniarka powiedziała że mogę wziąć kilka łyków niegazowanej wody zaraz po wypiciu glukozy żeby "przepłukać" gardło ze słodyczy, a potem do ostatniego pobrania krwi absolutnie nie mogę pić. Też myślałam że nie wytrzymam, ale czas mi tak szybko zleciał, że nawet dałam radę bez większych problemów :)

    Fomyart lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 29 maja, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już czuję ruchy powyżej pępka - tak od weekendu myślę. Ale tak wysoko są tylko pojedyncze kopnięcia, głównie czuję je zaraz pod pępkiem, ale na całej szerokości brzucha, więc ewidentnie się tam ładnie kręci :D

    Oela91 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Oela91 Ekspertka
    Postów: 179 296

    Wysłany: 29 maja, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, historia za małej główki z happyendem!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września, 23:41

    blador2, marti, Aaga, Ojejku, bonassola, Adek2, Zenka1, karola_b, Puszek♡, Layla205, MariMari lubią tę wiadomość

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 29 maja, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela śpij, odpocznij i świętuj🥳 bardzo się cieszę!
    Co do służby zdrowia, to brak słów... tyle nerwów przez konowała.

    Aaga dodatkowe kończyny🤣

    Moja gwiazda też poprzecznie, póki co, ale lekarz mówi, że ma duży basenik do pływania. Czasami czuję jak kopie w stronę kręgosłupa, wtedy to są delikatniejsze ruchy, a czasami na zewnątrz, wtedy są mocniejsze ala obcy na pokładzie😉

    Oela91, Aaga lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 29 maja, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela super wiadomości!! Możesz teraz odetchnąć spokojnie ;)

    Moja malutka kopie różnie ale aktualnie je ulubioną pozycją jest ta z nóżkami w dół, którymi jak na złość wali mi w tę nieszczęsną szyjkę 😅 wczoraj studentki sprawdzając tętno nie umiały go znaleźć, podeszła inna pani, złapała od razu, a mała jej zaadzila takie 3 konkretne kopniaki w tę głowicę aż ręka podskoczyła. Bardzo zabawne to było😁

    Ja jestem już po założeniu szwu. Wzięli mnie na salę dopiero o 12 więc byłam 16h bez jedzenia i 6 bez picia. Jechałam na blok już słaba bardzo. Dostałam znieczulenie w kręgosłup- nic strasznego, nie ma się czego bać w razie cesarki. Cały zabieg więcej szykowania niż faktycznego szycia, nie powiem żeby było to coś wspaniałego ale było ok. Natomiast po szyciu zaczęłam tracić puls i cisnienie zeszło mi do 60/30 więc musieli mnie trochę podratować. Ale ja z natury mam niskie ciśnienie więc podejrzewam że też dlatego. Już wstałam, zdjęli mi cewnik, nie krwawie, na USG dzidzia ruchliwa i wszystko w porządku więc mam nadzieję że najgorsze już za mną i w piątek pójdziemy do domu. Ale co ja się nadenerwowałem czekając na wyjazd na salę to moje. Opieka w tym szpitalu jest wspaniała, te panie to prawdziwe anioły naprawdę. I położne i lekarze i zespół anestezjologiczny i instrumentariuszki na sali, naprawdę jest super. Na tym etapie to moja pierwsza ciąża i w zasadzie to ja nie wiem co to znaczy stawianie się brzucha i ciężko też mi ocenić czy na dany moment to twardy czy miękki brzuch więc powiedziałam wprost o tym i panie mnie uspokoiły że gdyby cokolwiek nie dawało mi spokoju to mówić i mnie zbadają, na pewno nikt mnie tu nie zagryzie za zadawanie pytań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja, 06:20

    blador2, Oela91, Adek2, Aaga, Layla205, MariMari, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 29 maja, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela strasznie się ciesze, że tak się udało zorganizować tą wizytę i że lekarz był taki kompetentmy. Odpocznij teraz!!

    Ja po wizycie u arelogola - jestem bardzo zadowolona z wizyty pomimo, że wyniki spirometrii wyszły kiepskie i są świsty nad płucami. Zlecił szereg badań z krwi, dał leki i powoedział, że następna wizyta za miesią ale jakby coś się działo albo zaostrzyło to mam przyjeżdżać nawet bez umówionej wizyty. Jakomi lepiej.

    Oela91, blador2 lubią tę wiadomość

  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 29 maja, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela91 wrote:
    Dziewczyny, historia za małej główki z happyendem!

    Dwa dni prawie bez snu, morze łez wylanych. Dwa podejścia do uck celem rejestracji na amnio, bez skutku. Wczoraj powiedzieli, ze pracują do 15 i nic nie załatwię, a dzisiaj rano jak byłam na 7 to mnie z kwitkiem odesłali, bo moje skierowanie jest już nieważne 😂 i teraz znowu: prowadzącą mam w enelmedzie, obecnie na urlopie i wez się teraz na NFZ umów do jakiegoś ginekologa tylko po skierowanie…

    W uck terminy na amnio za 4 tyg, kolejne 3 tygodnie czekania na wyniki, zanim uda mi się skądś wyszarpać skierowanie, to będę przynajmniej w 24t, dodać 7 to mamy 31t, w ktorym można by podjąć jakieś działania. Te działania, to konkretnie nikt mi nie mówił jak miałyby wyglądać, ale ze zmiana leków.

    Zrezygnowana dzisiaj pojechałam do biura, bo w domu bym się zanurzyła w otchłani. Oczywiście wystarczyło zeby przyjaciółka zapytała co u mnie, jak lekarz żebym się znowu rozpłakała.

    Opowiedziałam wszystko i zorganizowały po znajomościach wejscie do bardzo dobrego specjalisty, ktory dzisiaj stacjonował na oddziale innego szpitala w Gdansku. Poza przydatnymi wskazówkami na dalsze prowadzenie ciąży, zbadał dziecko i co się okazuje: proporcjonalne, głowa ciało itp, może kończyny troche krótsze, ale to nadgania zwykle (tak tez było ostatnio). Co więcej dziecko mieszczące się w swoim wieku, żadnych niepokojących zmian nie zaobserwowano. Podsumował: gdybym nie znał pani historii i po prostu miałbym zrobić rutynowe usg, to skomentowałbym wynik badania w ten sposób „bardzo przyzwoite dziecko, wszystko w normie”.

    Mam tylko jedno smutne podsumowanie, wysyłają pacjentki na patologie ciąży żeby im pomoc, a zamiast tego obstawiają gabinety młodymi lekarzami robiącymi na szybko usg i dodatkowo stresują.

    Po tej traumie to już mi się odechciało wszelkich badań.

    Mam wskazówki co dalej robić.m, ale to juz może opisze kiedy indziej, teraz się muszę wyspać w końcu 😅
    Kochana, nie można generalizować, ale młodziki najczęściej niewiele wiedzą 🤷 widzą jakieś niewielkie odstępstwo od książkowej normy i nie potrafią całościowo zinterpretować sytuacji. Trzeba na zimno brać słowa i konsultować dalej 🙂 bez stresu 🤪

    Ja na NFZ chodzę do takiego lekarza 😅 bez skrępowania go edukuję 😛 bardzo mało wie 🤷 a chodzę tam, bo nie mam w domu USG 🫣🤪

    Aaga, Oela91 lubią tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 30 maja, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Kochana, nie można generalizować, ale młodziki najczęściej niewiele wiedzą 🤷 widzą jakieś niewielkie odstępstwo od książkowej normy i nie potrafią całościowo zinterpretować sytuacji. Trzeba na zimno brać słowa i konsultować dalej 🙂 bez stresu 🤪

    Ja na NFZ chodzę do takiego lekarza 😅 bez skrępowania go edukuję 😛 bardzo mało wie 🤷 a chodzę tam, bo nie mam w domu USG 🫣🤪
    Hahaha Lady gdybyś miała to pierwsza się do Ciebie ustawiam w kolejce 😅

    lady_in_black lubi tę wiadomość

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 30 maja, 02:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wrzućcie jeszcze raz linki do koszul🙏
    Pamiętam, że ktoś się dzielił, ale nie zarejestrowałam kto🤔

    Bezsenność w ciąży to zło... przeglądam rzeczy dla dziecka i koszyki wszędzie pełne 😅

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 30 maja, 03:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam o 3:00 koszmar i obudził mnie mąż bo się hiperwentylowalam. Śniła mi się La Llorona. Jak ktoś chce to możecie sobie wygooglować kto to taki. Mąż mnie uspokaja że to z racji że byliśmy na basenie a ja się zastanawiam jakim cuuurva cudem mój mózg wymyślił coś takiego, kiedy ostatni raz legendę o tej postaci słyszałam z 4-6 lat temu? Chore. I nie mogę zamknąć teraz oczu.

    Oela91 lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 30 maja, 05:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też dzień zaczął się już o 4:30.
    Wstawiłam pranie i leżę.
    Zawożę córkę do koleżanki na nockę i pewnie cały dzień leń na kanapie. 🫣

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 30 maja, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj na obiad szaszłyki, do tego ryż lub frytki i surówka z białej kapusty.
    A co dzisiaj u Was?

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 30 maja, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, oglądam te wózki i nie ma nic ciekawego... Co w końcu kupujecie? Oprócz Bebetto i Cybexów.

    Chyba przejadę się w tygodniu w Olsztyna żeby pooglądać na żywo, pojeździć trochę i może poszukać jakiejś okazji w internecie.

    preg.png
  • nutella_ Autorytet
    Postów: 2028 3463

    Wysłany: 30 maja, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara dzisiaj nie gotujemy 🤭 idziemy do mamusi na obiadek. Będą żeberka i jakaś zupka.

    A jeśli chodzi o wózek to postawiliśmy na Anex m/type.

    Klarara, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    👩31 lat 👨‍🦱 35 lata
    2015 💔
    👶 Julia 9 lat
    👶Antoni 7 lat
    👶Zosia
    age.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 30 maja, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze poproszę o polecajke podgrzewacza do butelek.
    Chyba kupię jakiś używany na Vinted, za niewielkie pieniądze dla ułatwienia życia.

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 30 maja, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Dzisiaj na obiad szaszłyki, do tego ryż lub frytki i surówka z białej kapusty.
    A co dzisiaj u Was?
    Oj kochana narobiłaś smaka na białą kapuchę. U mnie dziś drobiowy schabowy, ziemniaczki z koperkiem i kiszona kapustka😎

    A podgrzewacz kupiłam neno lindo. Czemu akurat ten? Bo ma panel od przodu i jest wąski i pasuje mi idealnie do kącika przy ociekaczu. No i jest podwójny i w ogóle pojemny. Dobre są też podobno z lovi i mają nawet suszarkę, co by nie suszyć na drzewku na butle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja, 10:02

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 30 maja, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    No właśnie leci jakoś ekstresowo ta ciąża😱

    Dziewczyny a kiedy kopniaczki powyżej pępka, bo ja w sumie w tym tygodniu miałam kilka w okolicy, a tak to głównie nisko czuję bejbę.

    Kleopatr4 miłej zabawy i koniecznie się nam pokaż😊

    Fomyart a jak Twoja infekcja? Szybko coś robiłaś tą glukozę🤔

    Ja też mam zrobić na następną wizytę, zrobię jak mówiłyście po 26 tc😬 czuję, że nie uda mi się za pierwszym razem🤢😵‍💫🤯

    U mnie już sporo nad pępkiem czuje nóżki. Już jakiś czas. To też kwestia ułożenia dziecka. Bo jak główka jest u góry to i te ruchy będą jednak niżej. Mój obecnie jest głową w dół, ale ile tak pozbędzie🤔

    preg.png
‹‹ 353 354 355 356 357 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ